Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кои мобилни апликации?
Автор: illuminations   
Дата:   23-12-18 15:18


Кои мобилни апликации ползвате за редакция на снимки?

Кое ви харесва / не ви харесва в тях?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: Argo   
Дата:   23-12-18 16:08

Ако бях жена (кифла) единствено бих ползвал такова нещо за да си омажа лицето след селфито, за да стане пластмасово... Друга полза не виждам от това. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: illuminations   
Дата:   23-12-18 16:21

LightRoom - иска да им дам е-майл / регистрация, и ги пропуснах.

VSCO - сега ми показа, че ми иска е-майла, и ги деинсталирах.

Snapseed - като алгоритми (начин на корекции) ми харесваше много едно време. Сега, само като погледна "менюто от менюта" и затварям аппа.

PhotoDirector - по-добре аранжирани менюта, но пак трябва да се прескача от едно в друго, докато направиш стандартни корекции... също стартира и "излиза" малко "тежко"... все едно пускам "фотошоп" за минимална корекция.

ToolWiz - много интересна и богата (бих казал колекция) от опции. Всичко обаче е залято с реклами.

InShot - по-удобно за менюта, но не много впечатляващо като резултати от корекции.

Lumii - подобно не горното, но ориентирано за цветови корекции - доста по-удобно, но алгоритмите / резултатите не са много впечатляващи

Но да си призная, от "разпространените" най-често използвам Инстаграм, макар и резултатите от корекциите да не са впечатляващи, без да ползвам "филтрите", все нещо излиза годно за постване.

Разбира се и си ползвам аппа, който аз правя (все пак той прави това, което аз искам), но се изненадах, че няколко човека ми казаха, че бил "много сложен" (дори да беше много по опростен от горните).
Махнах няколко слайдера, взех им от възможностите за корекция, и им хареса повече.


весели празници
[beer]

(въпросите са ми също и да разбера повече хората, които харесват фотография, какво предпочитат и какво харесвате)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: guciguci   
Дата:   23-12-18 16:27

Имам един PhotoShop Express,aма е тегава работа с тези редактори телефонските да работиш

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: sirkhann   
Дата:   23-12-18 17:20

Ползвам OpenCamera, защото ми позволява много повече настройки, особено и най-вече за видео.

Другото, което съм намирал полезно - светломер и часовник за проявяване на филми.

Относно редакторите - и аз ги намирам за тегави, а и телефонът не снима кой знае колко добре спрямо фотоапарат със сензор 4/3 и нагоре



Публикацията е редактирана (23-12-18 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   23-12-18 18:01

Lightroom е доста добър, откъм качество на експорта. Платената версия има и четка, но едва ли ще е много прецизно на малък дисплей с пръст. Лично аз не бих си я купил.

Fotor има доста настройки, като всяка следваща прави експортирания файл по-некачествен. Въпреки всичко там има готови присети, които са доста полезни най-малкото за да получа представа как искам да ми изглежда кадъра. Понякога ползвам само тях и довършвам в Лайтрум.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: rimohit   
Дата:   23-12-18 18:22

Снапсийда ми допада доста! Ползвам го , за да си <скицирам> идеи за обработка и визия на даден кадър , когато имам някакво свободно време , пътувайки или чакайки на някоя опашка за олио..Там не ми допада , че прилагането на филтри не може да се ограничи локално , като маска.

https://farm5.staticflickr.com/4810/44536855140_625b663783_k.jpg

2018-12-17_04-01-21 by Tihomir Dimitrov, on Flickr



Публикацията е редактирана (23-12-18 18:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: illuminations   
Дата:   23-12-18 18:35

OpenCamera, и аз я ползвам.

от камерите, също с вградени ефекти е интересна - "Kuji Cam"


изглежда за почти всички, за мобилните апове, наистина многото опции стават негатив.

моя го окастрих до:
- "контрол на светлината"
- saturation
- топлина на снимката
- "филмов-ефект" (цветови контраст)
- изглаждане на тоновете на кожата
- "тип кожа" (от розаво до африканско)



https://kinoseed.com/s4.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: marves   
Дата:   23-12-18 18:38

TeamViewer (или приложението на Google за дистанционно управление на компютъра)
> влизане в домашния компютър
> отваряне Photoshop/Lightroom (каквото ти кефне)

Джи Джи

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: illuminations   
Дата:   23-12-18 19:42

marves написа:

> TeamViewer (или приложението на Google за
> дистанционно управление на
> компютъра)
> > влизане в домашния компютър
> > отваряне Photoshop/Lightroom (каквото ти
> кефне)
>
> Джи Джи


да бе... от телефон? :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: marves   
Дата:   23-12-18 19:56

Да, работи доста добре, ако това питаш.
Е... трябва зуумване тук-там за натискане на правилното копче, ама нали е с разтягане на два пръста.

Или връзваш телефона към телевизор безжично, прикачваш безжични клавиатура и мишка, влизаш в домашния компютър с програма - правиш каквото си искаш.
Гугъл-а лагва по-мъничко, но през Teamviewer имаш пълен контрол и с бърз интернет е все едно работиш на същия компютър.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: illuminations   
Дата:   24-12-18 01:45

marves ... честно... аз се изнервям от тези аппове, дето са напавени за телефони дори, камо ли да зумвам екрана на монитора... че дистанционно да контролирам компютъра.
как имаш нерви за такива неща? :)))
с RAW ли снима телефона ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: marves   
Дата:   24-12-18 10:07

Ползвам Xiaomi Mi6, с хиляди мъки отключих bootloader-а, рутнах и качих друг ROM, трябваше да добавям и camera api 2 ред в кода, за да отключи RAW... и в крайна сметка не ми харесва резултата (кадъра има зеленикаво винетиране в краищата, поправимо с със създаване на lens profile, ама не ми се занимава вече).

Все пак да споделя един готин ап: Snap Camera, има го Google Play.
Може да снима exposure bracketing в RAW, както и BURST серия снимки в RAW формат. Полезно, ако след това ви се обработва на компютъра - със серията RAW кадри може да се създаде супер резолюция или просто да се изчисти напълно шума.
До колкото се информирах няма друго приложение, което да снима burst RAW, дори "заводските".

Друго аппче: Camera Super отново от Google Play.
Автоматично снима JPEG серия снимки и генерира супер резолюция (от моята 12MP камера генерира 48MP файл). Проблема е, че не се справя много добре с наместването на кадрите и за добър резултат трябва телефона да е на трипод.

Същия ефект с много по-добър резултат се постига на компютър, като Photoshop се справя добре с автоматичното наместване на серията кадри, снимани от ръка.

И естествено трябва да се спомене Google Camera (GCam), която модърите успешно модват и за други телефони. Най-доброто HDR, снимано от ръка, с чисти сенки и без да изглежда кадъра с фалшиви тонални преходи. В някои версии дори има работещ Google Lens - изкуствения интелект, който разпознава мигновено какво има в кадъра, как се казва, колко струва, от къде да се закупи... работи всъщност доста прилично, но софтуера-аналог на Samsung поне при мен имаше много по-голям успех (Galaxy S9+).

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: spotter84   
Дата:   24-12-18 13:16

Единствено бях забелязал, че при повече обработка приложение като Snapseed оставя след себе си нещо като бандинг, но може и да греша.. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: illuminations   
Дата:   24-12-18 14:13

браво за усилията за хакването!
единствения път, когато се пробвах на телефон, беше "Ноте 1" (и все още работи).

в момента иначе телефона ми е Мi 5x - хонгконгски вариант на А1 и не рискувам, че излезнат ли ми китайски менюта ще съм до там.

Camera Super прозвуча много интересно, но като гледам няма да работи при мен:


”Camera Super Pixel” takes pictures enhancing the resolution of your camera (up to 4x), improving sharpness and reducing noise.

The camera is optimized for static scenes. In other situations the result may not be good.

At the moment these are the phones compatible with our app:

● Samsung S7 / S7 edge (48.8 MP)
● Nexus 5 (32 MP)
● Nexus 5X (48.8 MP)
● Nexus 6 (52 MP)
● Nexus 6P (48.8 MP)
● OnePlus 2 (51.9 MP)
● Samsung S6 / S6 edge / Note 5 (Android 6.0)
● LG G4 / G Flex 2
● Sony Xperia Z5 (all variants)
● Mediatek (eg. Micromax Canvas A1, Sparkle V, ...)


--- FAQ ---

● How does “Camera Super Pixel” work?

“Camera Super Pixel” takes a burst of pictures and intelligently combines them into a higher resolution photograph (up to 4x) using an own-developed super-resolution (SR) algorithm.

● Why only these phones?

For “Camera Super Pixel” to work, the device must be able to use the “burst mode” and support the raw photo format included in the new Camera2 API. Unfortunately just a few smartphones support this feature.



като стана дума за "камери", OpenCamera като я включиш в "про" модe, изкарва подобно на HDR като DR без грозотиите на HDR . определено я препоръчвам (макар и интерфейса да е малко дървен)
[beer]

Snap Camera изглежда чудесно! сега я тествам



Публикацията е редактирана (24-12-18 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: stukloplast   
Дата:   24-12-18 15:51

Аз откакто реших да се разделя с фотоапарата, снимам само в роу през лайтруум и с него и обработвам. При по-сложни обработки минавам на компютъра, че съм с безплатната версия. Като цяло съм доста доволен. В профила ми всичко е снимано по този начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: nyamago   
Дата:   24-12-18 16:38

Освен класическите редактори (с корекции на контраст, цвят и пр.) следва да споменем и някои приложения за конкретни задачки, които или не се правят добре от общите редактори, или изобщо не се правят. Затова най-често такива апове се ползват в комбинация с нещо друго. Примери за това са:

AfterFocus Pro - за селективно размазване на фона и имитация на плитък фокус, доста убедително го прави.

Hypocam - за качествена ЧБ конверсия (както общите редактори не я могат). Мисля, че е братовчед на VSCO (от същите разработчици), защото има много общо в интерфейса и 'филмовата' визия. Сериозен инструмент за улични фотографи и артЪ портретисти.

Cameringo+ - с много богат набор от ефекти, включително някои 'шантави' за експериментиране, както и по-'нормални' като алтернативна обработка на общите редактори.

LD / Lens Distortions - не са толкова изкривявания (дисторсии), колкото оптически ефекти, подобни на дифузните и други ефектни физически филтри, които слагахме пред обектива във филмово време. Напр. убедителни имитации на бликове ('флеъри' на български) и 'звезди'/лъчи около светлинен източник, боке (особено от дефокус на близкия план), дъжд, сняг, както и доста убедителна 'мъгла'...

MirrorLab - всевъзможни геометрични манипулации на база на прости и доста комплексни отражения, та чак до фрактални псевдо-абстракции

Photo-Match на Автора на тая тема го слагам в същата специализирана категория, въпреки, че има и някои общи корекции инастройки. Главната му отличаваща функция е цветовото 'грейд-ване' (наподобяване на цветна гама, различна от оригиналната - което прави доста успешно и несравнимо бързо спрямо други решения (предимно за компютър, в телефоните не знам нищо подобно).

- - - - - - -
Към 'общите' редактори бих искал да спомена на първо място

PicSay Pro - много развит редактор с широка гама корекции и прецизни настройки, както и богат избор (управляеми) ефекти. Дълго време ми беше основен редактор на телефона, не знам как SnapSeed го измести (може би заради бързина и по-мързеливо боравене). Все пак, често отскачам от SnapSeed до PicSay Pro за отсъстващи в първия функции като:
- геометрични корекции и деформации, особено криволинейни (напр. за изправяне на дъги или напротив - за 'рибешка' визия от нормален обектив)
- маски (някой горе го спомена като недостатък на SnapSeed) за избирателно прилагане на корекции на желани места

Perfectly Clear подобно на големия си брат за компютър, дава доста прецизни корекции там, където с други програми е лесно да се прекали (с нежелани за образа последствия) и се търси финес - предимно в пейзажи и особено - в портрети, за които приложението е най-често използвано.
- - - - - - -

В екстремалния сегмент бих споменал 'рисувателни' апове като PhotoViva, Portra, Sketch Me или Prisma, но в този форум ще кажат, че това вече не е фотография, а дигитална живопис...


Имам още над 100 инсталирани приложения в категорията 'фотография, видео и графика', но повечето съм забравил как работят, докато горните понякога отварям и ползвам. Нормално е всеки да намери своя набор и теми като тая са само информативни, без да натрапват избор.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: illuminations   
Дата:   24-12-18 16:57

nyamago , супер! повечето от тези не ги знаех.
ще има да играя по празниците и да ги изпробвам.

и мерси за коментара за моя апп :)
(от няколко седмици е с вграден GeckoView и работи изключително бързо, ако някой не е ъпдейтнал - силно го препоръчвам)

весели празници
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: nyamago   
Дата:   24-12-18 21:35

^ Забележи, че някои имена съм дал с приставката 'Про' или 'плюс'(платени версии), защото безплатната им версия е осакатена и няма да даде пълна представа за възможностите. А са толкова евтини, че обикновено не се хабя да пробвам безплатното и направо взимам за 2-3 лева истинското.

Весела Коледа!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: bobihot   
Дата:   24-12-18 23:55

Преди 3г някъде случайно попаднах на такава програмка, която се справи учудващо добре. И ми беше мн удобна за работа. Мина й трейл периода, че беше платена. Изтрих я и си казах, че като реша- ще си я купя. И не мога да се сетя как се казва сега?! Казаха ми, че имало изтория в Гугъл магазина, но не я видях-познах? Та се чудя как да я намеря? Не забелязах, да се е вписала в екзифа на обработените снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои мобилни апликации?
Автор: illuminations   
Дата:   25-12-18 10:09

bobihot, пробвай от телефона, Google Play -> "my apps", в "library" ( за деинсталирани аппове )


https://kinoseed.com/Screenshot_library.jpg





Публикацията е редактирана (25-12-18 10:13)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »