Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: rossen76   
Дата:   21-12-18 09:07

Здравейте съфорумци. Къде си ремонтирате техниката на Canon като аз сервиза pan serviz не го хааресвам

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: tili   
Дата:   21-12-18 10:39

Хубав въпрос и аз се чудя какво ще правим?! Ако някой е ремонтирал нещо канонско някъде и е доволен - моля да сподели. Ако не е доволен - също!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: marves   
Дата:   21-12-18 10:43

Май в България няма оторизирани сервизи, тоест не разполагат със схеми, специализиран софтуер, данни за калибрация?
За всеки по-специфичен проблем трябва да се праща техниката до най-близък Канон сервиз извън страната + транспортни разходи със застраховка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: quazimodo   
Дата:   21-12-18 11:01

То у нас какво ли има. 2016-та, от Пансервиз искаха да пращат 5Д-то ми до Италия за бекфокус на обектив. Пак тогава някъде, имах Олимпус Е-3 и трябваше да пътува за Чехия[smilie5]. За Фуджи С5 Про в Профайлд казаха, че било Никон Д200 ама не съвсем и отказаха калибриране на обектив[smilie18].


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: marves   
Дата:   21-12-18 11:40

И на мен друг сервиз след преглед на Canon обектив ми каза, че за ремонт трябва да се изпрати до Италия... явно там е най-близкият "пункт за предаване на Canon пластмаса". Също ми подшушнаха, че ремонтите не били никак евтини, отделно от това и транспортни разходи плащаш в двете посоки.

За Олимпус - пращал съм две тела до Чехия чрез Амперел, ремонтите не са скъпи, транспортните разходи също са поносими (като "народни" цени излиза всичко), работи се качествено и бързо (за 2-4 дни е готов, поддържат части на склад, все пак е Olympus сервиз).

За Никона с Фуджарска кожа - нормално да откажат ремонт за "друга марка".



Публикацията е редактирана (21-12-18 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: rossen76   
Дата:   22-12-18 09:40

Правили сами някакви услуги в бившето хепи фото , на руски паметник сервиза на тамрон, предложиха ми ремонт на видеокамера Сони .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: rossen76   
Дата:   22-12-18 09:43

Правих тест с канон 6 д марк 2 нещо бавен ми се видя фокуса

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: Fifata   
Дата:   22-12-18 09:58

Най - лесното решение е като не ви харесва официалния сервиз е да смените марката с похвален официален сервиз.
Иначе като някой пишман майстор ви съсипе техниката после ревете по форумите колко сте недоволни.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: S.Nikolov   
Дата:   22-12-18 20:38

Ивелин Радев (0878758237) От Варна... Негатива е, че не е бърз, но пък наистина отремонтира нещата.
На мен ми казаха и за https://digi-service.eu/contacts/ - купих проблемен канонски обектив и пича ми го оправи за 2-3 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: tili   
Дата:   22-12-18 21:20

Fifata надявах се, че поне в тази тема (Сервиз за Canon) няма да ме убеждават да си продам Canon-a и да си купя Sony, обещавам да не рева по форумите като ми се счупи!
Съзнавам, че сега като нищо ще се включат още Sony притежатели и темата пак ще влезе в руслото Sony vs Canon vs Nikon, но моля имайте уважение - въпросът е, след като си отиде Ники (Бог да го прости), ние простите канонаджии къде ще си ремонтираме техниката?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: Fifata   
Дата:   22-12-18 22:44

Сега съм със Сони, преди бях с канон и съм ползвал услугите на Пан сервиз и съм 101% доволен.
Не го казвам като фирма която им е под сервиз за друг вид ремонти, а като фотограф. Пращат техниката в Италия, защото в България нямат нужната калибрираща техника за някой канони. Говоря за тела, на моето 6д преди години смениха почти цялата вътрешност и трябваше калибрация и ми казаха, че те нямат нужната техника да го направят.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: Fifata   
Дата:   22-12-18 22:47

На Сони сервиза още не ми сее налагало да го ползвам, но чувам хубави отзиви. На сигма сервиза не бих и стъпил отново там и това беше причината да продам всички обективи сигма дето имам.
Мога да говоря още доста за сервизите в бг, ама всеки си знае.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: tili   
Дата:   22-12-18 23:30

За Сигма - потвърждавам, само си изгубих времето с "Фотографските системи"! Sigma 50mm f/1.4 EX DG HSM - след "нормалните" за Сигма проблеми с фокуса, на четвъртата година и мотора му замина, а от "оторизирания" сервиз ми казаха, че не могат да ми помогнат защото бил стар (на 4г.), да съм си купил от Арт серията?! [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: S.Nikolov   
Дата:   23-12-18 07:05

Лично аз съм доволен от Фотографски системи. 3 пъти ми калибрираха 1 обектив за тялото, но стана накрая.. пари ми взеха само за първия.. загубих малко време и пари по куриери , но нещата станаха.
Сега имам при тях 35ца арт с прецакан мотор. Надявах се преди празниците да е при мен, но като гледам на къде вървят нещата -сигурно ще го взема 2019та. : D

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   23-12-18 09:07

Проблем си е ся сервиза ... аз издирвам байонет за стария Canon EF 300 2.8L , че има малък луфт и ме дразни ... Зентекс ги намираше тия чарколяци ... Питах Пан Сервиз отговора беше: Ооо нямаме такова нещо щото много стар модел ... Викам кое е съвместимо (Зентекс ми беше казвал , че е пригаждал фокусен мотор от 300 f4 на 300 f2.8 и кабели и т.н) те те дори за тоя модел обектив са десетки байонети , то с микрони и милиметри се различавали , викам тялото ми има микро аджъсмънт ще си го калибрирам ... еее не могли да ми помогнат ...



Публикацията е редактирана (23-12-18 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: marves   
Дата:   23-12-18 11:08

Зентекс беше много голям майстор с огромен стаж извън страната, ценното при него бе, че ровичкаше с желание и извършваше нестандартни ремонти (присаждане на други части, експериментиране) - можеше да си го позволи, защото познаваше в дълбоки детайли електрониката и механиката. Части наистина намираше бързо, при това стари и извън употреба по други сервизи (може би покрай познанства от чуждестранни сервизи и складове).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос , след сервиз Zanteks КЪДЕ ЩЕ СИ ПРАВИМ ТЕХНИКАТА НА CANON
Автор: ditam   
Дата:   24-12-18 21:16

https://www.24chasa.bg/novini/article/7213985

Няма да пиша нищо, който се сети - сети. Весели празници.rossen76 написа:

> Здравейте съфорумци. Къде си
> ремонтирате техниката на Canon като
> аз сервиза pan serviz не го хааресвам

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »