Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: amza   
Дата:   17-12-18 22:47

Здравейте. Кой от двата модела е по - добър за снимки. Снимам предимно портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: Krassy   
Дата:   18-12-18 00:26

Фулфрейма, разбира се... заради визията [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: kvakioh   
Дата:   18-12-18 07:39

И двата според първо ЗАУ, после според обективите. И дотам.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: Synthy   
Дата:   18-12-18 08:59

Все тая.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: Konstantinov   
Дата:   18-12-18 11:04

Д750 или Канон фф.Другите марки са за професионалисти.Канон и Никон фф снимат сами и колкото и да им пречиш да снимат става добре,много идиотоустойчиви са.Сони са така за видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: kvakioh   
Дата:   18-12-18 11:11

За Сони ще трябват леко по-скъпи обективи, за Никон, Канон- всякакви.
Макар че с адаптор на Сонито ще мине най-тънко пък.
Дефакто темата ще породи доста недоразумения, напрежение ще се формира, напъни и лоши мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: amza   
Дата:   18-12-18 11:38

Ако ще е sony a7 какъв варио обектив предлагате? Трябва да е поне на 2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: kvakioh   
Дата:   18-12-18 11:43

28-75/2.8 Tamron. Ако ще е нещо под 2.8 има много малко, но почти идеален е Сигма 24-35/2, но ще трябва да е с адаптор. Сигма 24-70/2.8 също става, с адаптор. Има доста на 2.8, които ще паснат с адаптор.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: farushko   
Дата:   18-12-18 12:02

И аз съм за Д750.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: kvakioh   
Дата:   18-12-18 13:42

D750- оптимално и балансирано. Това е изборът.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: Synthy   
Дата:   18-12-18 13:51

Или D800 от базара. Напоследък има хубави оферти.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: marves   
Дата:   18-12-18 14:13

Умният човек рекъл:


https://i.postimg.cc/k4yvnf1f/image.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: Mogila   
Дата:   18-12-18 16:14

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: kiten   
Дата:   19-12-18 19:48

[smilie5] Защо при всяка тема пусната от amza възникват конфликти, СПАМ, и лошия правопис е в изобилие? На какво се дължи този феномен[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: amza   
Дата:   21-12-18 16:20

Ако нещо искаш да се заядеш kiten, защото си комплексар от с. Китен или приличаш на кит (едно от двете), не си познал човека. Аз мога да те уча на правопис, но нямам време и нерви. По пътя на логиката твоето мнение тук е СПАМ, хейт и простотия в най - чиста и първобитна форма. Живей си в твоя измислен свят, където компютърът ти е най - добър приятел и не се заяждай с хора, които не познаваш.



Публикацията е редактирана (21-12-18 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: ombre   
Дата:   21-12-18 16:37

Хм,може и да бъркам,но мисля,че мнението на Китен,е в твоя защита...[smilie10]

Иначе по темта,ако не ти пречи,че никона е дслр и е кропка,аз бих го предпочел него.Страхотен апарат и като фокус и като грип.Имах едно време а7м2,и на слаба светлина беше адски бавно,да не говорим,че за човек с големи лапи е в пъти по неудобен.Е аз моя го ползвах с грип.Не знам,едното е фф безогледалка,другото дслр и кропка,тотално различни камери,но пак казвам,точно м/у тия посочени модели бих се спрял на никоня.Все пак избора е твой,парите са твои и решението е твое.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: obscureman   
Дата:   31-12-18 15:17

Нито едно от посочените, но това си е лично мнение...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-19 00:14

Омбре хиляда пъти съм ти писал как се работи с А7м2 на тъмно...ми като не искаш да си ползваш правилно камерата..бавна била....ми сложи на някой Д5 обектив с макс бледна 6.3 с телеконвертор и иди снимай на сватба на тъмно да видим колко ще е бърз..... безсмислено е да пиша пак и снимки съм показвал и едно друго. 2-3 годинки я ползвах тая камера не съм имал ядове, но да наложи е да науча как работи. С Д700 преди това също ми се наложи да науча как работи, аууу каква изненада....

А по темата дали ще е кроп или фул фрейм е по-важното решение в случая. Зависи каквоискаш. С А7м2 можеш да сложиш обективи като 135/1.8 или 135/ или 85/1.8 и да имаш страхотния дефокус. С А7м2 ще имаш много по-хубава картинка на пейзажи на исо 100 - повече детайли, повечко място за обработка (никона няма да е зле, просто няма да е толкова яко). С Никона ще намериш по-евтини АФ обективи, защото са кроп и защото са за ДСЛР. Със Сонито вероятно ще искаш да ползваш адаптирани и ръчни обективи и да има страхотни неща във всякави ценови саегемнти. Зависи какво искаш. За спорт А7м2 може и да стане, но е доста сложно.

Та пиши какво искаш да снимаш и хората ще ти дадат препоръки.

Ако ще е кроп виж и Сони А6300, А6500 или някое Фуджи Х-Т2 иил х-т3 например. Много по-нови сензори. А6300 със сигурност има много по-добър фокус от никон и е много удобна камера (освен за Омбре дето има огромни ръце).



Публикацията е редактирана (06-01-19 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-01-19 02:16

hotsnail, той е написал какво снима: ”Снимам предимно портрети.”
За Много Години! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: quazimodo   
Дата:   06-01-19 04:05

PhotoBo написа:

> hotsnail, той е написал какво снима:
> ”Снимам предимно портрети.”
> За Много Години! [cool]

Значи и двете не стават[smilie18][beer].

Да търси Фуджи, ама S5 Pro[shtrak]



Публикацията е редактирана (06-01-19 04:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-19 09:42

За портрет безогледалката е за предпочитане - има точен Фокус а може и ръчно да се фокусира. Точния фокус е важен при портретите много, защото и малко размазване в очите личи много в крайния резултат. Заради портретите се разделих с ДСЛР технологиите.

За а7м2 моя по-добър опит е бил с адаптирани обективи като сигма 85/1.4 hsm (преди арт серията). С тях апарата винаги фокусира на отворена бленда и нещата са добре дори на доста оскъдно осветление ако това е приоритет.

Сега има и Сони 85/1.8 който е хубав. Има и сигми на е байонет като 135/1.8. За съжаление а7м2 си има свои особености и е добре да се разбере с конкретния обектив как се справя. С 55/1.8 ако не е в центрлната третина фокусната точка и не е настроен да фокусира с отворена бленда става драма на слаба светлина.

Разбира се, може и по-евтино с ръчен Фокус на безогледалния. Може би най-изгодно и ефектно е със Самянг 85/1.4 от второ поколение, канон 50/1.4 ФД или никон 105/2.5. Има и много други ръчно фокусни опции тия съм пробвал и харесал.

А7м2 конкретно има големия плюс пред предходните модели и д7200, че е стабилизиран и макар и трудно може да фокусираш на ръка при слаба светлина, Има пийкинг и aliasing във визьора с които е по-ясно къде е фокуса и без увеличение, но не е 100% надеждно без увеличение поне за мен.

Не бих ползвал дслр Никон за портрети заради непостоянния Фокус при промяна на светлинните условия. Ако е на една и съща светлина ядове нямат камерите им. Ама в моя опит при смяна на светлината се е налагало да променям и компенсацията на фокуса и е доста неприятно. Аз ползвах 85/1.8 G обектива на никон с д600 и д700. Д600 е с по-надежден макар и осакатен аф.

За сонитата бих препоръчал да се гледа и а7рм2 ако ще се ползва аф, защото има следящ Фокус на очи и по-голяма площ покрита с фокусни сензори. А7рм2 гледам ИЗ базара го и а под 3 хиляди на малко кадри, а нов беше 7 хиляди



Публикацията е редактирана (06-01-19 09:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-01-19 12:57

“Сонито си е Сони и Джонито си е Джони” [smilie18] и това да си го татуираш [cool] [smilie18] [smilie5]

Сега сериозно като се абстрахирам от всякакви спорове за марките, за портрет бих взел фул фрейм камера, без значение дали е огледална или безогледална такава. Най-доброто, което бюджета ми позволява, ама да е ФФ. Щом ще е пък портрет и двете марки имат достатъчно добри твърди обективи и не знам защо въобще автора пита за варио обектив??? Не, че не може де, просто да си знае, че с универсалните неща понякога се налага да правиш компромиси и вече при конкретните модели може да се отразят различно!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d7200 vs Sony A7 II
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-19 18:49

За варио Тамрон 28-75/2.8 е бюджетния избор и горе долу става. Ама е горе долу за портрет, инак е прекрасен за универсален обектив. В смисъл че дори на 75мм дефокуса с 2.8 не е особено впечатляващ и 75мм едва стига за по-близки неща.

70-200/2.8 на Сони е много хубав до колкото знам. Обаче е тежък, голям е и доста скъп. Ако снимаш сватби или други професионални неща от които вадиш пари вероятно това е най-добрия избор.

За любител или инцидентни неща Сони 85/1.8 или за по-високо ниво сигма 135/1.8 се справя прекрасно и са по-евтини. Може и Сони 85/1.4 и то ще направи по-интересни кадри и пак е по-евтинко. Има и Цайс 135/2.8 страхотен.

Ако се ходи на висок клас обективи е добре да се започне и с А7м3 като тяло. Няма смисъл човек да дава 4-5 хиляди за оптика и да спести от тяло....

По-горе писах какви са и ръчните опции.

При Никон има подобни и дори и цените им не са особено различни (за безогледално за малко по-скъпи). Единствено дето с оптичен визьор фокуса с ръчни обективи е малко по-голямо предизвикателство.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »