Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дрон за начинаещ
Автор: Павел_Василев   
Дата:   15-12-18 12:18

Здравейте колеги, никога не съм имал дрон, доста четох и стигнах до извода че е добре да свикна с дрон за начинаещ, за да свикна с елементарни умения и управление, какво мислите за този дрон: линка по-долу, мисля че за парите си е добро начало като за начинаещ?

Или има нещо по-добро за тези пари?

https://magazin.photosynthesis.bg/bg/64157-letyashta-platforma-dron-dji-tello.html

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за начинаещ
Автор: lamerko   
Дата:   15-12-18 13:06

Този дрон няма контролер за управление и не знам как точно ще му свикваш... За съжаление дори вече не толкова евтиния Спарк не се предлага с контролер, а се купува отделно.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за начинаещ
Автор: quazimodo   
Дата:   15-12-18 14:13

Павка, приготви едни 500 лева и гледай за нещо втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за начинаещ
Автор: Павел_Василев   
Дата:   15-12-18 14:32

lamerko написа:

> Този дрон няма контролер за
> управление и не знам как точно ще
> му свикваш... За съжаление дори
> вече не толкова евтиния Спарк не
> се предлага с контролер, а се
> купува отделно.


Ползвам Note 8 има си голям екран, няма ли да е същото като с контролера макар и без физическото усещане на лостовете?


quazimodo написа:

> Павка, приготви едни 500 лева и
> гледай за нещо втора ръка.


Ще го направя, но бих искал да се уча на по-евтин и практичен дрон и затова си мислех за варианта по-горе на линка, затова и питам вас кое наистина е по-разумния вариант за начинаещ?



Публикацията е редактирана (15-12-18 14:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за начинаещ
Автор: Павел_Василев   
Дата:   16-12-18 16:44

Купих си въпросния дрон от линка по-горе, първи впечатления, малка оса, този мъник се движи толкова стабилно и кове на едно място във въздуха, все едно е със gps, има 5 MP - HD камера прави много добри снимки и клипчета, управлението чрез приложението му на моя Note 8, реагира на секундата без никакви лагове, за което се споменаваше като недостатък, няма такова нещо, може да е от добрия ми смартфон, единствено ме дразни че повече от 11 минути не издържа батерията му, върнах се в магазина и купих още две батерии, поръчал съм от коптер, зарядно с гнездо за 4 батерии.

Много съм впечатлен от неговата прецизност при летене, а пък какви лупинги прави, не е истина, с процесор на Intel, за парите си е едно страхотно мощно бижу [shtrak]



Публикацията е редактирана (16-12-18 16:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за начинаещ
Автор: asahi   
Дата:   16-12-18 17:16

Вероятно го ползваш в идеални условия - без вятър, смущаващи електомагнитни полета и сухи ръце.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за начинаещ
Автор: nsirakov   
Дата:   17-12-18 08:41

Това е играчка, която да те забавлява в къщи или на поляната пред вас..

ако ще снимаш по-сериозно с него (тоест ще го ползваш не за лупинги и забавление, а за платформа, която да ти отнесе камерата над дадена точка, за да направиш снимка, която дори да можеш да разпечаташ при желание...тогава това мънъче не е за теб... подари го на детето ти..а ти си купи нещо, което да върши работа. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за начинаещ
Автор: Павел_Василев   
Дата:   17-12-18 13:38

Живот и здраве така и смятам да направя, тъкмо се уча с дрона за забавление и ако до лятото тръпката да управлявам и снимам от високо се увеличи, ще се консултирам с вас за истински дрон :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за начинаещ
Автор: I7   
Дата:   17-12-18 15:48

Ако те притеснява само ученето, това не е проблем.
Ще се научиш да летиш с всеки дрон на DJI. Не всеки техен дрон обаче можеш да си сложиш в раницата и да го носиш като фотоапарат. Вярваш или не това последното се оказва доста важно.

Този дето си избрал е играчка и не си заслужава. Те по едно време го даваха като подарък ако си купиш друг техен дрон.

За съжаление цените на дронове започват от около 1600 лв.
Също за съжаление DJI към момента нямат конкуренция на пазара.

Но ... ако искаш да станеш хакер на дронове, виж: http://xhover.com.
Има всякакви възможности да си сглобиш и настроиш дрон.
Освен това можеш да му сложиш твоя камера.

Съвет от мен:
Ако за момента нямаш пари за нещо сериозно, не си харчи парите за глупости. Това само ускъпява крайната покупка.
Като си купш дрон, ще си купиш и батерии, карти и т.н. принадлежности което увеличава разходите ти неизбежно.

Докато се огледаш и ще похарчиш два бона само за да летиш и снимаш половин час.

Като поснимаш малко ще видиш, че дрона не е летяща камера.
Лишсват му естествените за камерите: сенници, филтри, качествена оптика, възможност за приближаване, промяна на диафрагмата, смяна на обективите, както и възможност да снимаш отдолу нагоре.

За да компенсираш част от горе - посочените недостатъци си проготви над три бона.



Публикацията е редактирана (17-12-18 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за начинаещ
Автор: Павел_Василев   
Дата:   17-12-18 21:20

Благодаря за изчерпателния съвет относно покупката на бъдещ истински дрон, живи и здрави когато дойде момента, най-вероятно е да купя дрон около тези 1600 лева, не бих рискувал да си сглобявам на парче че в един момент може да ми излезе и по-скъпо, само бих наблегнал да е от по-компактните, не като играчката която имам, но и да не е голям като фантомите например, като му дойде времето може да са излезли нови и по-достъпни дронове от приличен клас.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за начинаещ
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   19-12-18 08:45

Ако искаш нещо бюджетно, което да лети като големите си събратя - Xiaomi 4k drone.
2-ра ръка вървят около 5-600 лв, в зависимост от комплекта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »