Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: tubako   
Дата:   15-12-18 11:55

Привет на всички! Моля за съвет, кой от двата гимбъла да взема?
Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S !

Наскоро се сдобих с тяло Sony A6500 и ще ми трябва гимбъл гледах доста ревюта,някои казват,че Ronin е доста тежък,на доста видеа пък именно той се справя някак си по-добре по-плавни движения!

Апропо за тялото все още нямам обектив- насочил съм се към 35 мм,но някой ако може да удари едно рамо и в тази дилема- понеже сега минавам към тази система и малко съм невеж!

Благодаря Ви много,всяка информация ще ми бъде полезна!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: Imaginarium   
Дата:   15-12-18 19:20

Ronin S

Отговори на това съобщение
 Re: Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: Gecata   
Дата:   15-12-18 20:59

Обектив Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS, задължителен за видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: Krassy   
Дата:   15-12-18 21:23

Няма такива лекички и хубави за фулфрейм [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-12-18 21:25

Защо аз избрах крейн 2
- по-евтин
- по-добра връзка със сонито (старт/стоп, клиър имидж зуум, зареждане на камерата от гимбала или с канонски кабел работи исо, бленда ...)
- по-добрите батерии - за 15лв си купих втори комплект и си ги зареждам в раницата от пауър банка докато снимам с другите. Зарядното си идва с крейна...
- по-лек половин кило по-лек е голяма разлика...
- повече аксесоари на пазара правени за него
- повече от достатъчен като товароносимост
- фалоу фокуса е много по-удобен от ронинския

Защо не ми харесва крейна и можеби плюсове за ронин:
- много бъгав софтуер за телефон

За обективи - аз съм по твърдите. Там схемата е че сонешките работят перфектно, тези от други производители са малко спънати тук там като АФ, но нищо страшно. Който и да вземеш няма да сбъркаш.

Като цяло можеш да минеш и с много по-лек гимбал, ако няма да минаваш на тежки фул фрейми и синема камери. Примерно крейн плюс или още по-якия и нов Weebil Lab.

Отговори на това съобщение
 Re: Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: Krassy   
Дата:   15-12-18 21:38

Moza Air е 1.1 кг :)

Имам такъв почти нов за продажба...
Не го продавам защото е лош, а защото не го ползвам... само 3 клипа съм снимал с него [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: Krassy   
Дата:   16-12-18 14:18

И ще добавя... когато стоиш с камера и стабилизатор на ръце дълго време... всеки един грам е от значение [beer] Например 10 минути е бая дълго време. Един църковен ритуал понякога е 20 [smilie7]
Аз затова тези неща ги снимам с монопод... стабилизатор съм ползвал докато снимам реклами...

Отговори на това съобщение
 Re: Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: tanerAA   
Дата:   16-12-18 22:09

Какви са предимства на Ronin S? (разбрахме че тежи)smile] [smile] [smile]



Публикацията е редактирана (16-12-18 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-12-18 17:02

Едно добро ревю
Доста просто и добре обяснено, какви се предимствата и недостатъците на двете системи. Лично аз избрах Ронина, защото сметнах, че предимствата на Zhiyun в случая не са достатъчно силен аргумент. Отделно съм ползвал и имам друг стабилизатор на Zhiyun, мога да потвърдя, че софтуерът им е изключително куц. От 7-8 ми път успях да калибрирам бигмъба, като това далеч не се оказа единствения софтуерен дефект. Случвало ми се е поне 5-6 пъти цялата им мобилна програма да крашне, за фрейзне за 5-6 секунди и това не ми направи добро впечатление. За няма и година имах и хардуерен проблем с една от батериите и се наложи ремонт (тъй като батериите са "вградени" в дръжката)
Ронин S сега е на доста добра цена, но бройките навсякъде вече са изчерпани.

Отговори на това съобщение
 Re: Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: Krassy   
Дата:   17-12-18 17:09

... но си е бая тежък, факт [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-12-18 18:51

Ами щом притежава "товароподемност" до над 3 килограма и половина, няма как да тежи 500 грама.

Отговори на това съобщение
 Re: Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: Krassy   
Дата:   17-12-18 19:56

И накрая летиш с 5 кила в ръце, като можеш да го правиш с 2 [smilie5]

И колкото и да е добър... след 5-тата минута теглиш една майна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-12-18 20:38

Аз не се оплаквам. 1Dx + 24-70 или 5D + 70-200 определено тежи и на първата и на петата минута :D
Това, че "свабарите" наложиха нон стоп употребата на подобни системи за стабилизация от началото на сватбения клип до край, си е техен проблем (и ако издържиш да гледаш клипа до края на третия час, вече можеш спокойно да повърнеш).
Един вид - превърнаха ги в самоцел при комерсиалното сватбено заснемане. Това обаче, в 99% от случаите не направи видеата им да изглеждат по-добре (но това е друга тема).

Отговори на това съобщение
 Re: Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: Krassy   
Дата:   17-12-18 20:49

О, да... повечето не разбират от видеозаснемане, ама пък правят пари от това [smilie5]

А и по-горе споменах, че моят слайдер го ползвам при снимане на реклами... сватбите си ги снимам с монопода [smilie5]

Но удобството си е удобство...

800 грама Моза Айр Крос, после Сони А6500 450 грама , 250 грама обектив ... кило и половина всичко... ми кеф [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: amza   
Дата:   17-12-18 22:55

Аз съм с Ronin S и Panasonic gh5. Огромен минус за мен е, че батерията е на кофти място и винаги трябва да настройвам плочката след като поставя новата батерия, което е кофти. Много съм доволен от стабилизацията, но си натежава след 3 часа. Другия минус е, че не мога да управлявам вариото от ронина. Плюса е, че няма да ходя на фитнес. Свиква се. Особено след като вземеш кеша..

Отговори на това съобщение
 Re: Zhiyun Crane 2 или DJI Ronin S
Автор: goldstar   
Дата:   18-12-18 02:01

Като толкова се оплакватв от батерии и софтуери , ами купете си по един glidecam ili steadycam. Tам няма подобни бъгове, а и е водо , прахо и ударо устойчив. [cool] [smilie21] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »