Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за стробисти...
Автор: Crocodile   
Дата:   14-12-18 21:40

Имам 2 светкавици Olympus FL-36r подържащи контрол от светкавицата на тялото и искам да избера софтбоксове или отражателни чадъри за тях + стативи(стойки ) .Търся бюджетен вариант , за лесно пренасяне и сглобяване .
Какво бихте ме посъветвали да купя и от къде .
Ще се снима предимно мероприятия в не голями помещения . Снимам с OMD-M10m2 и sigma 30/2.8 и 60/2.8 + китовия малък зум.

Може и втора ръка ако някой предлага , или от алиекспрес ..

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за стробисти...
Автор: Crocodile   
Дата:   14-12-18 23:46

Още един въпрос ...Meike MK320p по добра ли е от FL-36r ...ще може ли да я замести пълноценно , особено в снимки със отражателен чадър ...гледах ревюта но не схванах има ли контрол на мощността на сигнала от вградената светкавица или трябва ръчно да задавам мощност . Идеалния вариант е да има компенсация на експозицията ..

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за стробисти...
Автор: hardcpz   
Дата:   14-12-18 23:53


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за стробисти...
Автор: quazimodo   
Дата:   15-12-18 09:57

Crocodile, най-лесно преносими са чадърите. Дали на просвет, дали на отражение, решаваш след проба. Според мен, светкавиците са маломощни и ще трябва да работиш при ИСО 400 минимум, за да имаш някаква свобода. Освен това, при захранване от само две батерии, ще имаш проблеми с времето за презареждане. След 50-60 светки на пълна мощност, може да докараш и 10-тина секунди чакане. Щом искаш да изкарваш пари, огледай се за нещо с 4 батерии и ВЧ от 50 нагоре. С малките светкавички може да снимаш стоки за интернет магазини. Ползвам две ръчни китайчета с ВЧ 38, което е едно и също, но са с 4 батерии. С Енелупи презареждат за части от секундата ако са с намалена мощност. Чак след 150-тия кадър почват да се замислят при презареждане. Обаче, както казах, понякога се налага да ги връзвам едва ли не успоредно на един бокс, за да стигне светлината.

П.П. Разгледай какво предлагат Динафос за твоите щения. Всичко съм купувал от тях, но не не се наемам да говоря за ниво на цените. Всеки си преценява сам.



Публикацията е редактирана (15-12-18 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за стробисти...
Автор: hardcpz   
Дата:   15-12-18 16:45


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за стробисти...
Автор: victory13   
Дата:   15-12-18 21:23

Таз задача я гледам от някое време, и както винаги, задачата няма цел... освен "мероприятия в малки помещения".
Както и да го мисля това, прилича на репортаж... направо ми е непонятно как ще се движи целия цирк при репортаж. Другия вариант е студийно снимане, портрети и т.н., където по-става.
Въпреки всичко двете светки са слабички, и с модификатор стават още по... на пълна мощност зареждат 6-7-8 секунди, на половин 3-4+... не знам как ще се гони "мероприятието"...

Като решение, най-силния ттл, дето може да се сложи на тва апаратче, в тавана, стена, и исо нагоре... не знам защо исото 400 плаши толкова, за съвременна камера е нищо...

Успех! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за стробисти...
Автор: quazimodo   
Дата:   15-12-18 22:01

victory13 написа:

> ... не
> знам защо исото 400 плаши толкова,
> за съвременна камера е нищо...
>
> Успех! [shtrak]

Мен не ме плаши[smilie5]. Постоянно го ползвам на 10-годишните ми канончета[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »