Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ISS фотография
Автор: InfoSiS   
Дата:   12-12-18 19:48

Здравейте,
искам да попитам някой снимал ли е от земята международната космическа станция, ISS се вижда от земята вечерта с невъоражено око, но поради голямата скорост мисля че е невъзможно да се снима, някой дали не се е опитвал да е заснеме.

Отговори на това съобщение
 Re: ISS фотография
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-18 19:54

В профила ми - паметника на разперко :)

Отговори на това съобщение
 Re: ISS фотография
Автор: DartMol   
Дата:   12-12-18 20:05

За такова снимане ще имаш нужда от читава екваториала монтировка, по-дългофокусен телескоп и 'картечарско' снимане, ако ползваш DSLR. Ето какво може да се получи с малко повече опит: Alessandro Bianconi

Има и други, разбира се :)



Публикацията е редактирана (12-12-18 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: ISS фотография
Автор: b0bb0   
Дата:   13-12-18 16:43

Погледни снимките в профила ми, има и малко обяснения :)

Отговори на това съобщение
 Re: ISS фотография
Автор: imitev   
Дата:   13-12-18 17:27

b0bb0 може ли да дадеш малко техническа информация за установката?

Отговори на това съобщение
 Re: ISS фотография
Автор: b0bb0   
Дата:   13-12-18 17:44

Мога, ама какво точно? :)
Установката е телескопна монтировка. В случая с моя метод на снимане по-удобна би била азимутална (като оръдие), например най-простата добсънова монтировка. Най-общо - фотоапаратът на телескопа, телескопът освободен, гледам през търсача да следя станцията на ръка и когато е в центъра на кръста - "картечницата" стреля. От няколко стотин кадъра има десетки уцелени и единици като за пред хора :) КПД-то е малко, работата на затвора яростна, докато се запълни буфера.
Варианти със софтуерно следене не съм пробвал, понеже в повечето случаи телескопната монтировка не е подходяща за цялостното проследяване на такава траектория - например преминаването през юг или около зенита е проблем. Затова преценявам откъде по небето ще мине и слагам (завъртам) монтировката така, че при въртенето на телескопа да се движи лесно по траекторията.

Това е за нощните снимки, пред Слънцето е по-лесно.



Публикацията е редактирана (13-12-18 17:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »