Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Samyang 800m
Автор: Герасим   
Дата:   12-12-18 08:58

Искам да попитам дали samyang 800mm е добър теле обектив? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 800m
Автор: nyamago   
Дата:   12-12-18 12:47

Не е. (Не е добър телеобектив).

Преди време и аз се бях полъгал по ниската цена и доста го проучих, което ме накара да се откажа. Главни недостатъци:

- Ръчен фокус, което не е недостатък ако работи както при по-къси обективи (напр. 80мм и още по-малък проблем с, напр. 28мм). При тази дължина, обаче фокусът е проблематичен и има много оплаквания от размазани снимки при всякакви светлинни условия и настройки.

- Труден фокус: най-голямото оплакване около фокуса е, че точният фокус е в много малък диапазон на въртене и лесно се прескача/изпуска, трудно е да се 'нацели'. Някои собственици на обктива са плакли или са искали да го блъскат в земята от този яд. други, с по-здрави нерви, са се мъчили търпеливо и са се убеждавали, че 'за парите си' обективът 'не е лош' (но и 'добър' никой не го е нарекъл).

- На последния проблем из Интернета има разни 'направи си сам' упътвания с добавени предавки, които забавят въртенето и правят настройката по-лесна и точна. Който има сръчност и апетит да се занимава със самоделки, може (почти) да избегне този недостатък.

- Общо много нисък контраст и микро-контраст (заради конструкцията и огледалния принцип, неизбежни и от по-престижни марки оптика). Този нисък контраст добавя към впечатлението за недостатъчни фокус и детайл.

- За последното, пък, има друго самоделно решение - със затваряне на блендата с допълнителни вложки. Тъй като стандартната диафрагма е 1/8 (фиксирана), добавят разни дискове да я намалят до 1/16 и даже до 1/22. Има някакво подобрение в контраста, но за мен не беше достатъчно да си купя обектива. Освен недостатъчното подобрение, тези по-малки отвори водят до по-бавни скорости на затвора, които (при тази дължина) неизбежно добавят размазване и анулират целия ефект. Ако пък запазим скоростта с високо ИСО - шумът ще го анулира...

- - - -

С две думи - който е готов да каже 'какво му плащаш?!' и е склонен да изхвърля евтините неща след известна (не)употреба - може да опита този обектив. Добавям, че никога не съм го имал или пробвал - реших да не го пробвам само от прочетено из разни сайтове. Друг може да опита 'на живо' и да има по-добър късмет.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 800m
Автор: solar_sea   
Дата:   12-12-18 13:02

Уф, ама и претенции към обектив за 200лв нов :) То е ясно, че е играчка.

800 милиметровия не съм го пробвал, но имах два други - 500мм тръба, с пет елемента ф/8-ф/16, който беше доста приличен - единствената драма беше, че заради т2 преходника не достигаше безкрайност и трябваше да шкуря преходника :) На кроп ми идваше дълъг обаче.

В момента имам 300мм ф/6.3 за кроп и е като всеки един друг огледален обектив - нисък контраст, боке на понички. Но пък 300мм за тия пари и на това тегло - няма аналог.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 800m
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   12-12-18 13:20

Какво ще снимаш с него?

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 800m
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-18 13:34

Предполагам че става въпрос за огледален обектив - общо взето не върши работа. Бързо ще се озове по базарите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 800m
Автор: stotinka   
Дата:   13-12-18 01:33

Имам 500 мм - гаден дефокус (с изключение на “поничките”, които са общо взето интересни), адски плитък доф, независимо от разстоянието, за трудното фокусиране е ясно, поради дължината и кофтито качество снимките имат папарашки вид, обектива подминава безкрайноста (да има мегдан, понеже огледалото променя фокуса си в зависимост от температурата) и други странности. С такъв обектив разбираш, че статива ти не струва!
Но ... интересен е все пак, още не съм го продал.


Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 800m
Автор: deerstalker   
Дата:   13-12-18 10:34

Ако някой е решил да се раздели с лошия и калпав обектив 500 или 800 милиметра - да ми пише на лични, ще изкара някой лев за Нова година

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 800m
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   13-12-18 22:51

За парите е хубав, но има няколко дерта:
1. Трябва да снимаш само хубава светлина.
2. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва снимаш с добър статив ( койти би струвал поне 2 пъти повече от обектива)
3. Фокус пръстенът се върти твърде лесно за ръчнофокусен обектив.
4. При такива фокусни разстояние - всичко е далеч по-пипкаво и трябва доста търпение.

Закачал съм 800мм на 2х кроп безлгледалка и си беше приключение. Доста забавно ( и малко фрустриращо) занимание.

Ако имаш "едни 200 лева" за харчене - начешай си крастата, но в никакъв случай не очаквай чудеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 800m
Автор: Бармалей   
Дата:   13-12-18 23:28

Ако кихнеш до него - фокус аут...
Ако мине баба Меца наблизо - тоже...
За "монокъл" става[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 800m
Автор: deerstalker   
Дата:   14-12-18 10:19

Ако някой продава и иска да се отърве от "монокъла" - да пише съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 800m
Автор: geod   
Дата:   14-12-18 10:25

В отговор вероятно на твоето желание ,пуснаха един ,май вчера ,че даже и с телеконвертор.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 800m
Автор: lamerko   
Дата:   14-12-18 11:28

Мда, вчера и аз видях че един се е озовал в базара [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 800m
Автор: deerstalker   
Дата:   14-12-18 14:45

Ще видя, че нещо ми се губи,
-------няма обява, или е премахната, нищо не излиза.



Публикацията е редактирана (14-12-18 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 800m
Автор: S.Nikolov   
Дата:   14-12-18 15:14

Обявата е моя. Даже от oколо 2 месеца стои в базара, но търсачката нещо не го намира... https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=116625
Личното ми впечатление от този обектив бе следното - статива, който ползвах беше китайче, НО вършеше работа... фокуса си беше играчка да го хвана... но го направих.. лошото беше , че с конвертора х2 не успях. Това ми беше предизвикателството. Опитах се, но статива не позволяваше... Картината не е лоша. Не бих казал гадна, но не и перфектна. (все едно да слушам за китовите обективи - не са лоши, но има къде къде по-добри от тях...) За тези пари наистина върши работа.. зависи за какво ще се ползва най-вече.
обектива го ползвах 1-2 пъти откакто го купих... тя и гаранцията му изтече. Не е лош, но не ми влиза в употреба.
До човека пуснал темата - ако си от Русе , може да го тестваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang 800m
Автор: lamerko   
Дата:   14-12-18 15:21

Хм... наистина не се вижда. А вчера го мернах без да съм го търсил. Интересно :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »