Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпросчета за Фуджи
Автор: dinio84   
Дата:   26-11-18 14:38

Привет на всички, идва Коледа и ми се въртят едни греховни идеи в главата.
Мисля си за смяна на Пентакс играчките ми с Фуджи. Понеже не съм много наясно с Фуджи
се надявам на да ми изясните някои неща. Благодаря предварително на всички.
Колебанията ми започват с тялото. Става въпрос за Хт2 и Хт20 Разликата в цените не е огромна, но все пак си я има и евентуално,тази разлика, може да влезе в употреба за някое стъкло. Реално това са тела с еднакви сензор, процесор
и май фокусна система. Не мисля че разликата в размерите на телата е толкова съществена. Интересно ми обаче, колко е по-голям е визьора на т2 спрямо този на т20, защото това май единствената разлика (може и нещо друго да ми убягва), която ме интересува? Чета и слушам как на Хт2 бил доста по-голям и по-светъл, но моята град е ''скъсан'' от към фотографски магазини и няма къде да ги погледна и пипна наоколо. Според вас заслужава ли си разликата в цените този визьор?
Другото ми питане е относно обектив в широкия край. Тук вариантите са 10-24, 14 f2.8 на Фуджи,
12 f2 на Самянг и 12 f2.8 на Цайс. Ако пропускам нещо може да допълните. Тук корейчето изкушава с повече от двойно по-ниска цена от останалите, но как е от към картинка? Някой го хвалят други не... Ръчния фокус не е проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: enizvk   
Дата:   26-11-18 15:20

Здравей,
Принципно разликите между т20 и т2 са основно в ергономията, но Т2 има и някои допълнителни опции. т2 има 2 слота за карти, влагозащитен е и има малко по-голям визьор. Лично тази разлика аз не я усещам много. Като фокусиране с последния ъпдейт са си същите, но т2 има малко повече опции. Т20 е по-ново поколение от Т2. Ако имаш големи ръце т20 може би ще ти е неудобен и ще ти трябва грип някакъв. Но аз лично предпочитам малкият размер, а когато се налага слагам грип.

Относно обективите 10-20 e най-добрият избор, но е скъп. Аз имам 12/ф2 на samyang и съм изключително доволен, пък и за цената си няма алтернатива. Също така, е много компактен и приятен за фокусиране, и фокусният пръстен има плавен/дълъг ход.

Аз лично минах към фуджи от Pentax K3 и не съжалявам. Сега имам точен фокус и по-добо качество поради ред причини. Имал съм и Sony A7 II спечелен от конкурс. Още на първата седмица се оттървах от него.

Според мен преди да налееш много пари, първо я ползвай малко системката да видиш дали ти харесва или не.

Може би Т2 е по-логичният избор ако финансово не те затруднява, по помни, че обективите са по-важният фактор и от там трябва да тръгнеш.



Публикацията е редактирана (26-11-18 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: rimohit   
Дата:   26-11-18 15:20

Друга разлика е , че Т20 има тъч екран. Тялото е много дребно и го ползвам с грип , за да е по-удобно

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: lamerko   
Дата:   26-11-18 15:45

Всъщност разликата в големината е най-същественото - ергономията е съвсем различна. Казвам го като човек, който е преминал от Т10 на Т2 :)

За обективите - 10-24 и Сами 12/2 са всъщност две съвсем различни стъкла (нямам предвид, че едното е варио) - 10-24 предоставя много добра картинка от най-широкото до към 20-ти мм. Самито пък на по-затворена бленда (след 5.6) също не е никак зле, но има две конкретни предимства - страшно компактен и лек обектив, а също така и по-светлосилен, което го прави идеален за нощни снимки. Взел съм си го точно по тази причина и съм много доволен от него. Само като коментар - не бива да разчиташ на маркираните стойности на пръстена, иска си реално фокусиране.

За визьора - да, на Т2 е много добър, но не мога да кажа как е спрямо Т20 (осезателно по-добър от този на Т10).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: io_bs   
Дата:   26-11-18 16:00

Има също разлики във видеото, на Х-Т2 екранът се накланя не само хоризонтално, но и вертикално. На Х-Т2 автофокусната система е по-добра, а фазовите точки работят при по-ниска осветеност. Това беше добавено със софтуерен ъпдейт, който Х-Т20 явно няма да получи.
Относно широките обективи - от скоро има и друг вариант, а именно Laowa 9mm f/2.8. По-скъп е от Самянга, но и доста по-широк. Аз имам самянга и съм много доволен от него. Тук имам албум със снимки от него и Х-Т10: клик
Х-Т10 е общо взето със същата коруба като на 20, та впечатленията ми са, че си пасва най-добре с малки обективи около 200 грама. Най-тежкият, който имам за системата, е 50-230 (375 гр) и при него балансът е нарушен. Но и при по-малките обективи е добре да се подпират отдолу с лявата ръка - грипа на тялото е минимален, дори и с допълнителен грип не е удобно да държиш тялото само за грипа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: enizvk   
Дата:   26-11-18 16:02

Да, с Т10 и Т1 има разлика опеределено, но т2 нагоре са си ок. Иначе с Т3 разликата е осезаема, но това е друга тема. Относно самйанга, при мен маркировката си е доста точна. Като цяло самитата тряба да се пазят, защото не са много солидна изработка. Но пък за 400 лв. едва ли може да искаме повече оптически.
Иначе Т20 за мен е everyday камера с качеството на Т2, заради размерите си с обективи, като: 23/35/50 на ф2.
Ако ще се ползват 50-150, 16-55, 80 тогава вече е неудобно малка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: ombre   
Дата:   26-11-18 17:26

Човека пита за визьора дали е много по голям от на т20.Да по голям е и то с мнго,онова е буквлано телевизор.За останалите неща,вече по горе са ти казали.Имах т20,но не е за човек с големи лапи,т1/т2 са друга бира,особено с грип.М/у двата,аз лично бих избрал 2-ката,макар преди време да имаше оплаквания от кофти бройки за кадри в контра/това по спомен/нещо,което при 20-ката го нямаше/може и да греша за конкретния проблем де/.Което обаче и да вземеш,мисля,че ще останеш доволен от към картинка,практически са еднакви,но като ергономия пенчо е по добре,особено сравнен с 20-ката.В смисъл,че като захват,и си свикнал на дслр,т2 е по добре от където и да го погледнеш.Споменаха за тъча на т20,но не бих разчитал на него за по бързи кадри,виж за нещо бавничко или статично е напълно използваем.
Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: George_Todoroff   
Дата:   26-11-18 20:26

За широко аз пък бих препоръчал 16mm 1.4 на Фуджи понеже не видях никой да го споменава, а е грехота. Страхотен обектив. Може би един от най-добрите им обективи, да не кажа най. Ако не търсиш варио, с този няма да сбъркаш, ама грам. Безобразно добър е и най-интересното е, че минималното фокусно разстояние е супер малко - буквално 12ина сантиметра.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: io_bs   
Дата:   27-11-18 03:14

Никой не отрича, че 16-ката е супер обектив, но е значително по-тесен от другите широки, които се споменаха [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: kvakioh   
Дата:   27-11-18 06:43

Pro-2+ Touit 12 Zeiss, това е моето предложение. Иначе Самянгите са ок, аз също съм ползвал дълго време, с филтри също е доста добре и цената е ок. Но си предпочитам някакъв автофокус. 10-24 е съвсем друг вид обектив, който също е отличен.
Всъщност, комбинацията Zeiss 12 + Samyang 21/1.4 ми допада най-много за широко.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: dinio84   
Дата:   27-11-18 13:02

enizvk написа
>
> Аз лично минах към фуджи от Pentax K3 и
> не съжалявам...
>
> Според мен преди да налееш много
> пари, първо я ползвай малко
> системката да видиш дали ти
> харесва или не.

Точно същото упражнение ще го изпълнявам и аз. К3 е готина камера за мен - ергономична, здрава и с яки RAW фаилове, но си има и доста кусури. Единият, който и ти си споменал е неточния фокус (май проблем на почти всички ДСЛР) и другия, който наклони везната към Фуджи е JPEG-а - много приятни и наситени цветове, а за пентакския не ми се говори... Иначе със системата си мисля, че няма да имам ядове - само ще ми трябва малко време да свикна с тялото, като контроли,режими и управление.
Мерси за бързите отговори. Аз почти бях решил за себе си да взема ХТ2, но реших да потърся и второ мнение. Не очаквах обаче, толкова положителни мнения за Самянга. В нета срещнах доста противоречиви мнения. Както писах по-горе, някои го харесват - други не. Не отричам качествата на 16мм 1.4, но няма визията на доста по-широките 12-ки, а е близък до диапазона на китовия 18-55, който ще дойде с тялото. Вероятно ще се насоча точно към Самянга, като ако докопам някоя сочна коледна "промоция",може да остане бюджет и за телефото (вероятно 55-200) или за филтри за малкия кореец.
Между другото в e-infinity има много тънки цени, но нямат нищо налично свързано с Фуджи[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: enizvk   
Дата:   27-11-18 13:21

Още нещо, ако ще ползваш Фуджи. Файловете са по-особени и ще трябва да ползваш нещо, като Capture One Pro (погледни в нета за повече инфо)
Иначе относно самйанга, задължително тест преди да го купиш или опция за връщане, ако нещо не е наред.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: D.S   
Дата:   27-11-18 16:42

Ползвам Samyanga от лятото. Не е Fuji обектив, но за 650 лв. е може би най-голямата далавера при безогледалките. На Ф2 в центъра е ПерФектен, краищата се добре след 4, но аз не знам за толкова широкоъгълен обектив, па и бленда 2, па и ефтиния :) Сглобен е в пъти по-добре от обективите им за огледални апарати, ползвам съм и тях, и се чудиш кога някоя пластмаса ще се счупи, обективите им за безогледалки са доста по-добре, даже е най-тежкия обектив, който имам, а имам и фуджита. Като недостък, нисък контраст, което се оправя доста лесно, а и понякога е предимство и цветовете не са така наситени, но те повечето Самианги са така и това също е поправимо. Абе за парите си 12/ ф2 [shtrak]



Публикацията е редактирана (27-11-18 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: 37th_frame   
Дата:   28-11-18 13:16

Дай малко повече време в research на 16мм, обективите не са само фокусно разстояние (визията за която говориш, че е близо до китака)...

Тоя обектив за сравнително кратко време стана легенда и ще е мерило за дълги години.

Особено ако още се учиш (като мен) - от твърд обектив ще научиш много повече за единица време.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: dinio84   
Дата:   29-12-18 21:47

https://photo-forum.net/i/2196316
Мерси за помощта, колеги [beer] . Макар и с малко закъснение, подаръкът ми е вече под елхата. Утре почвам да разучавам новата играчка и ще видя и как се справят Luminar-ите ми с raw файловете на Фуджи. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: virosh   
Дата:   30-12-18 09:48

Към коментара на @enizvk за обработката на файлове да добавя и Raw Therapee като опция. Безплатен и доста мощен и лично на мен ми харесва страшно много.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: nsirakov   
Дата:   30-12-18 10:24

някой може ли да ми каже какво му е на АЦР-а при обработката на фуджи файлове, че да се предпочита Кепчър Уан-а (ползвам ги и двата, но не съм намирал някакви разлики досега)>?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: enizvk   
Дата:   30-12-18 10:33

C1 вади по-добър детайл, и като ползваш sharpening не прави артефакти.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: ombre   
Дата:   30-12-18 11:01

Динко честито, камерата е брутална. Относно ковекторите, мой френд с т1 ги е пробвал и двата, и наистина има разлика, но тя е минимална, поне според него. Ако ползваш лр и снимаш в роу, ползвай и вградените симулации, ако нещо те интересува пиши. Честито още веднъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: PetarDimitrov   
Дата:   02-01-19 20:24

Здравейте. Някой ползвал ли е софтуера на Фуджи HS-V5 New Tethered Shooting Software за снимане от компютър през usb кабел. Заслужава ли си цената. Сони, Никон и др. предлагат подобен софтуер за техните фотоапарати напълно безплатно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Фуджи
Автор: Lycan   
Дата:   04-01-19 02:53

Tethered Shooting има в Capture One Pro и работи прекрасно. Пробвано с Pro2 и Т3

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »