Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: ombre   
Дата:   13-11-18 16:44

Подкрепям напълно мнението на io_bs.Ето едно линкче,където явно пича е в час с обработката,но си щрака с малкия сензор и му дреме на спусъка....:)

http://1kcreatives.com/stunning-wedding-photography-w-micro-43-system/

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   13-11-18 18:48

Хора ПД е написал какво мисли. Няма нужда да скачаме.

Pac написа, че няма смисъл в кроп системата на Сони. Аз си имам такава и си я харесвам, но си има и голямо братче....



Публикацията е редактирана (13-11-18 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: George_Todoroff   
Дата:   13-11-18 19:05

Абе влизам от време на време и в тая тема да чета бисери, яки бисери [smilie5] Той автора на темата е свършил работа вече, а тук езици се чешат...Е и аз да почеша моят [smilie5]

Като гледам как се изказват хората, все едно са снимали, снимали, снимали с всички произведени и за напред планирани и не произведени камери, ама те са снимали с тях, та знаят аджеба кое става и кое не...Напрао не моа!

Интересно ми е колко от вас хора, които смятате, че на Фуджи системата е слаба и недомислена, сте ползвали/пробвали "скъпите" им обективи и недоразвитите им тела? Ама да сте погледнали кадрите или на монитор или на хартия после, не само на 3 инча екран.

Защо са оправдани 1500-2000 пари за Сигма Арт обектив (щото хич не мога да ги определя като евтини вече), за по-евтин Тампон или Самянг, а не за нейтив за дадена система на същата или близка цена примерно (говоря принципно)?

Иначе за всеки си има по нещо от всяка система. Аз като гледам една система дали ми пасва, гледам първо обективите, които ме интересуват и после телата. Ама нейтив обективите, a не third party. Отделно смятам, че нали като си купува човек скъпа камера тряаа да има и за скъпи обективи или бъркам? Те си вървят заедно тия неща. Щото, ако си купиш скъп ФФ и му туриш един келяв буркан е все едно да си купиш performance автомобил и да го закичиш с газова уредба (не, че не е повдигано и не, че не е практика като цяло)

И не на последно място - корици не се снимат само с ФФ камери. Хората ползват и м4/3 и кропки и среден формат. Очевидно е, че не е системата, която ограничава фотографията, а фотографа (ама и това вече мисля е ясно)

[shtrak] [thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: kvakioh   
Дата:   13-11-18 21:20

Никакво сравнение не може да става между коли, противогази, плодови презервативи, кисело мляко и техниката за снимане... Никога.
Каквото човек иска, го получава. Въпросът е колко струва и дали има смисъл от снимането. В случая и с двете камери и обективи може да се покрие почти всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: George_Todoroff   
Дата:   13-11-18 23:14

Ама разбира се! Щом си рекъл [smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: didesignbg   
Дата:   15-11-18 21:06

Фуджи е по-перспективната система в момента.

Сони са ок но не ми харесва идеята да нямаш среден формат като опция за развитие. Ако започвах от нулата с безогледалка бих започнал с хт-3 и лека полека да добавям обективи.

Ако става дума за по-малък бюджет бих започнал с хе-3.

Ако ще се снима спорт и репортаж бих се въздържал от безогледална система и бих си взел Канон.

Сони за мен не се вписват никъде в момента. Ако снимах портрети, сватби, пейзажи бих предпочел среден формат която и да е компания. Сони нямат.

Ако снимах спорт нямаше да си купя безогледалка поради ред причини.


Обективите на сони не ме впечатляват защото за просто едни скъпи еквиваленти. Нямат обективи с характер, разчитат на Сигма за да правят впечатление, по никакъв начин не се възползват от малката работна отсечка и възможностите които предоставя, като цяло е по-добре да огледало. [beer]

Сони са система за начинаещи пикселобройци не за работа. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: chukov   
Дата:   15-11-18 22:06

Рядко неадекватен коментар

Дори не знам какво да посоча по-напред като топ неадекватен коментар

Сватба със среден формат ??????

Сони разчитат на Сигма, за да правят впечатление ??????

Не знам какво да кажа

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   15-11-18 22:10

dide като ти мине шока от дозата си прочети щуротите пак. Ще останеш изненадан, колко големи глупости можеш да напишеш

Ти виждла ли си STF обективите на Сони или GM-ите твърдите им или пък 135/1.8 дето беше за А байонет? Ако тия обективи нямат характер то .....вземи прочети някоя книжка какво е обектив....



Публикацията е редактирана (15-11-18 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: uri64   
Дата:   15-11-18 23:03

Е, какво скачате като ужилени, не виждате ли, че се бъзика с поста на ПД...и емотикони имате накрая...май някой друг не си е взел дозата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: uri64   
Дата:   15-11-18 23:11

Чуков сам знаеш, че специално при сватбите има не малко моменти в които средният формат би свършил чудесна работа. Някъде сериозно използват подобна техника за такива събития. Е няма как да се плющят хорАта в тъмния ресторат, взимането на булката от панелния апартамент и мазането с торта при "състезанието за най-еротично ядене на торта" след разрязването на въпросния сладкиш със среден формат, но има кога да се използва [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   16-11-18 08:53

Юри дълбоко се съмнявам в предимствата на "малкия" среден формат със стар сензор пред един Д850 или А7р3. Поне до сега не съм видял някъде пример в мрежата, дето да покажат предимство на тоя среден формат с 14 битов РОУ.

Когато говорим за хаселите и Фейз Уан за малко повечко пари говорим за 16 битов РОУ файл, доста по-едри пиксели от кето произтичат по-плавни градации, повечко детайл и т.н.

Съжалявам ама на фуджака сегашния и на малкия хасел РОУ файла нито има повече детайл нито по-плавни градации от Д850 а цените им са около 3 пъти по-високи и за тялото и за обективите......за сега са предимно снобраски играчки. Това е и причината Никон, Сони и Канон да нямат камери в този сегмент. Ако имаше конкурентно преидмство спрямо най-добрите 35мм камери до сега щяха да се нахвърлят.

Фуджи добре правят, че си подготвят почвата и когато има реално смислен сензор в този фомрат с 16 бита, фазов фокус и т.н, ще са едни гърди напред. За сега ....

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Synthy   
Дата:   16-11-18 09:07

hotsnail, един фотоапарат не е само големина на пиксели и цветови градации. Има и други неща, които се определят от размера на матрицата, физическият, в mm, а не от големината на пикселите му и дълбочината на РОУ файла.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: chukov   
Дата:   16-11-18 09:32

Средноформатната камера е камера за спокойна работа - мода, интериор, пейзаж

Тя си има други предимства

В оскъдната осветеност по сватбите и бързината, с която се работи средноформатната камера няма място

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   16-11-18 10:36

Синти я обясни по популярно. Сериозн питам. Мен Фуджито ми харесваше като идея, дори тема си бях пуснал и лафихме доста на широко. Ама в крайна сметка май файда няма от сегшните камери...

Точно за това дето обясняваш например Фуджи нямат оптиката която трябва....за един Д850 или А7р3 има къде по-зверски стъкларии.

Ако искаш никонсия 105/1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Synthy   
Дата:   16-11-18 10:58

"Визията" е различна при различните размери на сензора. Тук се обсъждат основно характеристиките на пиксела, но се изпуска голямата картина - крайният резултат. Все пак хората (нормалните, не тези като нас) гледат фотографията като краен резултат. Клиентите са от нормалните хора. Слагаш две снимки една до друга, направени с различна големина на сензорите. Разликата си личи от раз. Светата двоица ДОФ и БОКЕ са много различни. А хората (нормалните, пак) се прехласват по тях и ги харесват.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Julius   
Дата:   16-11-18 11:33

Мм, знаеш ли колко мои "нормални" познати, които не разбират нищо от фотография, ненавиждат да има размазано по снимките им. Харесва им всичко да е на фокус. Затова се кефят повече на снимките с широкоъгълния вместо на късото теле.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Synthy   
Дата:   16-11-18 12:03

Е може. Хора всякакви с вкусове всякакви. Един харесва всичко на фокус, друг харесва размазан фон, трети харесва черно бяло...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   16-11-18 16:39

По-голям снезор има доста предимства потенциални. Въпроса е кои от тях могат да се реализират с подходяща технология и подходяща оптика.

Най-елементарното е, че големите сензори имат повече пиксели обикновено. Повече пиксели са повече детайли и място за обработка и т.н. Тука 50МП среден формат спрямо 42МП за сони, 45МП за Никон и 53МП ли бяха на Канон не е много убедителна разлика

Пак има куп предства, дори рпи сходен брой пиксели. Аз например съм ползвал кропка и фул фрейм 24МП дълго време. От лични наблюдения потвърдени с физически закони съм забелязъл следните разлики:

1. По-едрия сензор има повече месо в картинката т.е. по плавни преходи, повече място за корекции на сенките и светлите тонове. Като снимаш вечер от статив или на много контрастна сцена от една снимка се вади повечко и картинките изглеждат по-готино

2. По-едрия сензор има по-малко шум и е по-лесно да снимаш на слаба светлина - А7м3 примерно държи до към 12800 сравнително чиста картинка, А6300 до към 3200 (А6300 е и малко по-стара технология)

3. По-едрия сензор по-добре понася бича на дифракцията, не съвсем перфектната оптика и други неприятни ефекти на оптиката. На пейзажните снимки просто А7м3 и дори А7 оригинала вади по-ясни и остри снимки - все едно си шарпил и надупил кларити.

4. Както и по-горе се спомена по-едрия сензор може да извади по-плитък фокус с достъпни обективи на бленда 1.4. За по-малкия формат както обсъждахме за кропа трябват по-светли обективи, каквито рядко има и са на високи цени и неминуемо имат компромиси.

Както писах аз си мисля, че при преход към по-едрия сензор използван от Фуджи ще мога да видя подобни предимства. За съжаление обаче

1. №4 просто обективно няма как да се случи поради липса на достъпн оптика. Със Сигма Арт обективите могат да се правят 4х5 или квадрати ама това е по-скоро хакерия подобна на това да си намеря кондензатор за фул фрейма.

2 №1 и №2 конкретно за GFX50 сравнен с А7р3 и Никон Д850 не се получава. Просто новите фул фрейм сензори са много много добри, пък GFX-а навъртя годинки.

За снимките остава надеждата, че №3 ще има предимства т.е. за пейзажна фотография или репродукции фуджито може би ще вади малко по-остри и детайлни снимки заради по-едрия пиксел.

Освен това и Аф на GFX за сега е доста ама доста зле поне от клиповете на Фуджи амбасадорите. Дори сравнен с А7р или А7с, които нямат фазов фокус нещата не са добри. А с камера като Х-Т3 или А7р3 или Д850 просто няма място за сравнение.

Кадри в секунда при А7р3 са 10 кадъра в секунда със 100-тина кадъра ефективен буфер

А7р3 има - пиксел шифт за интериори и репродукции, което прави доста впечатляващи снимки.......за пейзажи е по-сложно....

На пролет ще има нов GFX ама малко ме е страх каква цена ще му искат.....ще видим...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Vanquished   
Дата:   16-11-18 19:03

Кире, GFX има луд динамичен диапазон, но не съм гледал сравнение срещу ФФ, колко е повече и дали си струва. Предимно гледам във фейсбук групата боке фетишизъм и тук там страхотни кадри...които биха възможни и с камери с по-малък сензор. Просто Фуджи уцелиха добре нишата и като гледам леваците с пари, как се нахъсват :D Факт е , че сегашните фф са най-добрият компромис цена-качество, но всеки му според нуждите и възможностите. БТВ, GFX не е навъртял нищо, на година и половина само е камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: didesignbg   
Дата:   16-11-18 20:42

който разбрал, разбрал.
chukov във твоята действителност може да не се вписва среден формат и сватба в едно изречение, но има достатъчно хора за които това не е така. Ако желаеш може да отидеш да им обясниш колко грешат - Сватбите Х, почни от един Кевин Мълинс, той най-много се напъва.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Gecata   
Дата:   16-11-18 21:56

didesignbg твоята действителност подсказва, че не си снимал много сватби и спорт. Вярно е че има добри примери за сватбени фотографи които работят с камери среден формат, но те са приятни изключения. По добре да коментираме от позицията на собствения си опит [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: uri64   
Дата:   17-11-18 01:07

Можем да разпишем подробно всички по-важни моменти на една типична 12 часова БГ сватба, от подготовката на булката и младоженеца до след рязането на тортата и ще се види че поне в няколко етапа може да се снима със среден формат...сега колко има смисъл от икономическа и практическа гледна точка в нашите условия е друг въпрос...и фотографът трябва да си се е позиционирал в по-горния сегмент....и естествено не като основно тяло средния формат...но за можене може...ма хайде да не превръщаме темата в сватбарска, че ще трябва да викаме духа на Боби Лъвчето [smilie5] ....и в крайна сметка фотографията не се изчерпва със снимане на сватби, уайлдлайв и спорт, че да зачеркваме с лека ръка предимствата на някои производители, изкарващи средноформатни камери и обективи (тук нямам предвид само Фуджи).

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   17-11-18 02:01

Юри дай да се съсредоточим на екскурзиите в планината (врачанския Балкан, лизенска, Витоша, Плана, Рила, Пирин....), в Исландия, във Белрин, в Задар, в Нови Сад и в Прованса. Може снимки на познати. Може ако има някой дето да щрака стрийт.

За профитата сметките и избора е по-сложен и има доста фактори, дето за любител не са важни.

Особено пък спортните неща......

Та от моите сметки идеален е GFX-a ама просто не е достатъчно голяма разликата в момента с най-добрите и двойно по-евтини фул фрейми. След година новия звяр сигурно ще оправи някои досадни дреболии като АФ и вероятно ще е с обърнат сензор като новите фул фрейми, но ще е с по-голям сензор и ще е доста по-убедителен. Поне аз тъй ги мисля.

Иначе от профи нещата сигурно за модни снимки е интересен gfx и сега.......а силно подозирам, че снимането на човешката суета е голяма индустрия

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: uri64   
Дата:   17-11-18 09:38

Ми аз нали почти същото казвам [smile] Осве това какво е това Сони vs Fuji , когато е ясно, че Leica is the best, f...k the rest [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Vanquished   
Дата:   17-11-18 09:57

Абе сватби, мода, бла-бла, пълно е с богати азиатци, които завинтват стари или всякакви ръчнофокусни обективи да се кефят. Кеф цена няма, ако имам пари бол бих си взел, каквото ми е кеф, а не което е най-практично/изгодно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »