Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: sirkhann   
Дата:   09-11-18 17:33

Да, аз ти казвам, че тоя спор е безсмислен, дето го водите. Horses for courses. Твоите аргументи срещу a6300 са приложими към всичко, различно от скъпите тела на Фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Vanquished   
Дата:   09-11-18 17:43

Пак четеш отнякъде си. Аз аргументи против а6ххх нямам. "Скъпите тела на Фуджи", пък а6500 е много евтин защото.

Кире, как е а6500 сравнен с Некс 7 като ергономия и изработка?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: nyamago   
Дата:   09-11-18 23:30

Никакво Сони - само Фуджи![cool]

Бях забравил, че и аз има Фуджи - и то какво! Тая вечер се сетих да отворя един шкаф...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: nyamago   
Дата:   09-11-18 23:49

Понеже ме упрекнаха по-горе, че съм нямал Фуджи (имам - и то какво!) - и съм бил повлиян от 18-годишни питиета да харесвам друга някаква марка, изведнъж ми светна лампата, че преди 2 години ми подариха едно 18-годишно... Фуджи. Специално издание, за парите на едно телце или нелош Фуджи обектив:


https://c1.staticflickr.com/5/4905/30861563467_6ac8aa75f7_z.jpg




Извадих, отворих, налях си - и вЕрно! нЕма такива цветове, такъв рисунък, такава визия... Поезия!


https://c1.staticflickr.com/5/4859/30861563387_4235e5bd6d_c.jpg



Тая бутилка сериозно купува някое ХТ с китак .

А Сони си нямат 18-годишно[smilie6] И Лайка си нямат. Не само 18-годишно, никакво си нямат[smilie25] (Макар че не бих се заклел, в света на маркетинга всичко е възможно)...

А наздраве - за Фуджи!
[beer]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Vanquished   
Дата:   10-11-18 00:16

Скоро май няма нищо да купува :D

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Julius   
Дата:   10-11-18 07:00

nyamago написа:

> А Сони си нямат 18-годишно [smilie6] И
> Лайка си нямат. Не само 18-годишно,
> никакво си нямат [smilie25] (Макар че не
> бих се заклел, в света на
> маркетинга всичко е възможно)...

Подценяваш конкуренцията! [smilie7]


https://s.winestyle.ru/images_gen/49378/0_0_prod_desktop.jpg


А и самите японци са толкова обсебени от планината Фуджи, че имат една камара продукти на нейно име.

То да бяха само фотоапаратите и филмите... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: victory13   
Дата:   10-11-18 07:43

blended [smilie2] ... no... only single malt [smilie21]


И оставете човека поне седмица да се порадва на покупката си [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: ombre   
Дата:   10-11-18 10:53

Честито за камерата авторе,с кеф да си я ползваш.
Гледам,закачате са на тема аудио,Сашко е прав,там цените са безбожни,та изобщо не се учудвам на тия конектори че са такива пари.

Фарушко супер е снимката от състезанието ,а цветовете са без коементар.

ПС-да се извиня на колегата Иводам,че едно време го подведох за моята 7-ца,която се отказах да продам тогава,но в последствие с радост се разделих с нея.....[beer] Още веднъж сори.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Pac   
Дата:   12-11-18 09:30

Много добре разбирам хората предпочели фул фрейм Сони пред Фуджи. Не разбирам обаче Сони кропките. Ок, ако имаш фул фрейм и обективи и ти трябва второ по-леко и компактно тяло, добре. Но Сони кроп да ти е основната система... Не че няма да свърши работа, но Фуджи е много по-добре... Според мен.
Няма значение, честито Сони на автора и със здраве да си го ползва. Хардуера е една маловажна част от фотографията като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   12-11-18 09:50

Pac има си някои предимства - цена, размер, тежест, скорост, видео...... 8к/с без блекаут и убийствено бърз и точен АФ, 4К видео свалено от 6К в камера за 1500 кинта, която е сравнително лека. А сега и със сигмите на 1.4 коиот са под 1000 лева парчето.

Тука отдлено е това дето ширкана мрънка - А6300 с простия си байер има повече динамичен обхват на базово исо и има повече мръвка за корекции.....

За снимки ако си и размера ти е ок на Х-Т-то сигурно си прав.



Публикацията е редактирана (12-11-18 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Vanquished   
Дата:   12-11-18 10:42

Сляп тест Байер(Фуджи X-T100) vs ЕксТранс(Фуджи Х-Т20).
Моят резултат е 5:1 за Байер. След като се чекнат всички човки и се цъкне на бутона под снимките на самите кадри излиза, коя е камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: farushko   
Дата:   12-11-18 10:45

При мен излезе 4:2 за Екс-Транс.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: sirkhann   
Дата:   12-11-18 11:25

Да беше тест с RAW файлове през фирмения конвертор или C1P, а така директно от JPG се оценява най-вече процесора и профилите...



Публикацията е редактирана (12-11-18 14:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Ivodam   
Дата:   12-11-18 17:37

hotsnail написа:

> Аз не споря в момента дали фуджи
> или Сони. Не разбирам, защо няколко
> човека се опитвате непременно
> темата да се превърне пак в мятане
> на кал…

Айде бе, ма верно ли не разбираш? След като за пореден път първи хвърли калта по Фуджито с тая невероятна глупост за самоограничаването и какво там беше?? Какво толкова наистина явно отвътре те кара с такава зле прикрита злоба и ненавист да се нахвърляш срещу една марка и хората, които са решили да я ползват? И после, видите ли, бил учуден, не разбирал???!!!

[smilie23] [smilie23] [smilie23]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Ivodam   
Дата:   12-11-18 17:41

ombre написа:


> ПС-да се извиня на колегата
> Иводам,че едно време го подведох
> за моята 7-ца,която се отказах да
> продам тогава,но в последствие с
> радост се разделих с нея.....[beer] Още
> веднъж сори.


Ти пък, глупости, жив и здрав да си. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: sayman   
Дата:   12-11-18 18:56

Ivodam, така като гледам почти всички хвърлят кал по тея дето снимат с другата система. Ето виж и последното написано от Pac "Но Сони кроп да ти е основната система... Не че няма да свърши работа, но Фуджи е много по-добре..."
Не по-добре, а много по-добре [smilie25] Чудесно, само дето не разбрах защо?
За портретите дето снима Pac или за това дето ще снима човека, който пусна темата. За студио ли сватби ли ... За коя фотографска задача?
Какво да кажат онези дето са избрали Оли и Пана за основни системи. Да ги питаме ли дали се чувстват зле защото сони и фуфжи били 'много по-добре'

Разберете, че генерализирането никога не е ок.
Както казах, аз имам апарати и на двете системи и повярвайте ми ... няма 'по-добре', а да не говорим за 'много по-добре'.
Всичко в шкафа е инструменти за фотография ... за пирона вадиш чука, за винта вадиш отвертката [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: sirkhann   
Дата:   12-11-18 21:45

Колкото повече снимам, толкова по-малко време ми остава да се оплаквам. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Vanquished   
Дата:   12-11-18 21:58

Разгеле!

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: ZENON   
Дата:   13-11-18 00:01

Що някой просто не вземе и да направи един тест на 12 800 с еднакъв обектив в полумрак и т.н. и лесно ще се види кое какво е.
!00 страници дъвка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Synthy   
Дата:   13-11-18 08:35

Щото на никого не му пука за истината, важен е спора. Сони дъ бест, Фуджи дъ бест, Канон дъ бест, Никон дъ бест. Пентакс също и олимпус тоже. Всичките са дъ бест. А най-дъ бест е задапаратното устройство, което знае как да ги използва и "баш го брига" какво пише отпред на камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: ombre   
Дата:   13-11-18 13:26

Иводам....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-11-18 13:48

Сони е по преспективната система в момента.

Фуджи са страхотни но не ми харесва идеята да нямаш Фул Фрейм като опция за развитие. Ако започвах от нулата с безогледалка бих започнал с а7 мк3 и лека полека да добавям обективи.

Ако става дума за по-малък бюджет бих започнал с а7мк2.

Ако ще се снима спорт и репортаж бих се въздържал от безогледална система и бих си взел Никон.

Фуджи за мен не се вписват никъде в момента. Ако снимах портрети, сватби, пейзажи бих предпочел фул фрейм която и да е компания. Фуджи нямат.

Ако снимах спорт нямаше да си купя безогледалка поради ред причини.


Обективите на фуджи не ме впечатляват защото за просто едни скъпи еквиваленти. Вместо 56 1.2 или 23 1.4 просто можеш да си завъртиш нещо автофокусно на 1.8 на фул фрейм. [beer]

Фуджи са система за ентусиасти не за работа. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   13-11-18 14:59

Ако снимаш спорт не си купуваш камера!!!

Едни хора ти я дават и нямаш много глас в това какво ще ти дадат.......

Хайде 1000-та спортни фотографа в световен мащаб да ги оставим на мира. нямат грам отношение към дискусиите в този сайт.


ПП Инак съм съгласенс ПД, но това си е моята гледна точка.

ПП За спорт, животни и т.н. - Фуджи Х-Т3 явно е доста приличен Аф и имат няколко доста качествени теле обектива, подобно е и при Сони. При сони от скоро Аф със сигменските дълги стъкларии явно е оправен с някакъв фърмуер (на сони ли на сигма или на двете фирми...) и по форумите зачестиха снимки на орли, бухали, сови, соколи, папагали и прочие пилета.



Публикацията е редактирана (13-11-18 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: uri64   
Дата:   13-11-18 15:06

Ха, много зависи. Фуджи може и да нямат ФФ, но имат среден формат. Така че ако работата е във областта на фешън фотографията - защо не? Вярно, нямат толкова опит и тела и гърбове като Хаселблат и Phase One, ама интересно какво ще е с последната им разработка в тази ниша. Те и МК1 на А7ците не ставаха за сватби и уайлдлайф. Да не говорим, че с две тела от сорта на X-H/Х-Т3, два зума от тези с червената емблемка, два търдака на 1.4 не виждам как да не може да се върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: io_bs   
Дата:   13-11-18 15:36

Някои снимат сватби и портрети с m4/3 - ако човек е способен, ще направи добри снимки и с по-малки формати от ФФ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: