Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: etto   
Дата:   05-11-18 17:41

Здравейте! Не мога да намеря информация относно това ако поръчаш нещо скъпо от амазон или ибей(тяло, обектив и тн.) какво става с него, спира ли се на митница, доплащат ли се някакви неща извън цената за самия продукт и шипинга ?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: desmes   
Дата:   05-11-18 18:07

Ако е от Евро съюза , не с дължи мито или ДДС и го получавате като вътрешна пратка. Извън ЕС се дължи мито / ДДС , според вида на стоката и цената , включително транспорта, ако е над определена сума. Има шанс да го пуснат и без облагане, ако е обявено под облагаемата стойност. Трябва да проверите каква е тя в момента за различен вид стоки.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: etto   
Дата:   05-11-18 18:19

Повечето изгодни предложения са от UK, които се оттеглиха от ЕС, но тук става сложно, понеже все още не е в сила излизането им(по мой данни, чисто документално). Някой интересувал ли се е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: radikyokushin   
Дата:   05-11-18 18:28

Все още Обединеното Кралство не е напуснало Евро Съюза и си важат всички правила на ЕС, за безмитна търговия с тях.
ДДС също не се плаща при внос от там

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: lamerko   
Дата:   05-11-18 19:04

Най-малкото до март месец няма да се промени нищо със стоките от ЮК, а вероятно и в следващите 2-3 години ако има сделка и не се гъбаркат с преходния период. Другото интересно е, за че стоките от Швейцария масово се твърди, че са с EU етикет и не подлежат на обмитяване. Може би това наистина е така, но не знам по какъв механизъм ги пращат...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: Ivodam   
Дата:   06-11-18 08:09

etto написа:

> Повечето изгодни предложения са
> от UK, които се оттеглиха от ЕС, но
> тук става сложно, понеже все още не
> е в сила излизането им(по мой
> данни, чисто документално). Някой
> интересувал ли се е ?

Горе-долу през седмица пазарувам от английския ибей, като за транспорт използвам Гъбко. Перфектни са, докарвали са ми какво ли не, от тениски до тонколони, тежащи 50 кг едната.
Паундът в момента е нисък и цените в Англия на техника всякаква са много добри. Така че действай. :)

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: etto   
Дата:   06-11-18 15:46

@Ivodam Т.е. ако няма шипинг до България го доставяш с Габко ? Специално нещата, които гледам няма да мога скоро да ги пазаря, понеже са дооооста пари, но гледах същия продукт в Холандския ибей и е със същата цена, с разликата, че Холандия не са се засилили да напускат ЕС.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: Synthy   
Дата:   06-11-18 15:53

Ми изпрати ги в Гъбко германия или Англия, и от там ти го доставят по каналния ред (само в случай, че доставката до БГ липсва или е много скъпа).

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: agop4o   
Дата:   06-11-18 16:11

Само дето вече Габко нямат офиси в които доставяха стоката и взимаха доволно евтино.Сега стоката се доставя в офиси на Еконт и там се чарджи като стока на Еконт.И въпреки това е изгодно като крайна цена.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: Synthy   
Дата:   06-11-18 16:14

Имат, в Полигона

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: Ivodam   
Дата:   06-11-18 17:55

agop4o написа:

> Само дето вече Габко нямат офиси в
> които доставяха стоката и взимаха
> доволно евтино.Сега стоката се
> доставя в офиси на Еконт и там се
> чарджи като стока на Еконт.И
> въпреки това е изгодно като крайна
> цена.[smilie24]


Това не е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: lamerko   
Дата:   06-11-18 18:17

Имат два офиса в София... за останалите градове - там да, с Еконт, което мен ме устройва напълно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: etto   
Дата:   09-11-18 14:08

Понеже не съм поръчвал до сега и искам да съм 100% сигурен. Поръчвам нещо скъпо от амазон/ибей(UK/NL/DE/IT/...etc в ЕС) и не ми го таксуват на митницата с ддс или други неща ?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: lamerko   
Дата:   09-11-18 14:15

Това са просто платформи - това, че пазаруваш от .cu.uk не ти гарантира, че търговеца не е от Китай и няма да изпрати от там, с което си дължиш всички налози.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: uri64   
Дата:   09-11-18 14:47

etto написа:

> Понеже не съм поръчвал до сега и
> искам да съм 100% сигурен. Поръчвам
> нещо скъпо от
> амазон/ибей(UK/NL/DE/IT/...etc в ЕС) и не ми
> го таксуват на митницата с ддс или
> други неща ?

Можеш да поръчаш стока от Ибей или Амазон (UK/NL/DE/IT/...etc в ЕС) и тогава имаш 2 случая:

1) желаната от теб стока се намира в някое населено място в ЕС, включително ЮК - Тогава не дължиш ддс, мито, ала-бала
2) желаната от теб стока я поръчваш от европейски Ибей или Амазон както при 1), но самата стока се намира извън ЕС - примерно Щатите, Япония и т.н - тогава, независимо от това че е листната в европейски сайт, и я поръчваш от там, дължиш ддс и ако има съответно мито за съответната стока....примерно поръчваш от италиански Ибей, но стоката е в някакъв град в Щатите - плащаш ддс и приложимо мито...за справка - митото на цифрови апарати от щатите е 0% и тогава дължиш само ддс...не знам дали обясних ясно [smile]



Публикацията е редактирана (09-11-18 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: etto   
Дата:   09-11-18 16:29

Благодаря за информацията, предположих, че може да има нещо такова. А как се разбира в ибей/амазон от къде ще бъде пратена стоката ?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: lamerko   
Дата:   09-11-18 17:11

В Ибей малко под заглавието търси "Item location". За Амазон е по-трудно, но ако е маркирано с "Prime" - няма да имаш проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: pavka331   
Дата:   09-11-18 17:25

"Можеш да поръчаш стока от Ибей или Амазон (UK/NL/DE/IT/...etc в ЕС) и тогава имаш 2 случая:

1) желаната от теб стока се намира в някое населено място в ЕС, включително ЮК - Тогава не дължиш ддс, мито, ала-бала
2) желаната от теб стока я поръчваш от европейски Ибей или Амазон както при 1), но самата стока се намира извън ЕС - примерно Щатите, Япония и т.н - тогава, независимо от това че е листната в европейски сайт, и я поръчваш от там, дължиш ддс и ако има съответно мито за съответната стока....примерно поръчваш от италиански Ибей, но стоката е в някакъв град в Щатите - плащаш ддс и приложимо мито...за справка - митото на цифрови апарати от щатите е 0% и тогава дължиш само ддс...не знам дали обясних ясно ".

Има и 3ти вариант-пише че местоположението на това което купуваш е UK.Когато го получиш в България /ако си го поръчал директно до България/-тогава получаваш съобщение от куриера че имаш да плащаш ДДС или ДДС и мито/според цената му/.Всичко това става когато пратката се изпраща от територията на Великобритания...но уловката е че идва от склад в който всички стоки складирани там са с неплатени митнически такси/има такива складове/.Тогава всеки решава какво да направи.


Да го получиш с превозвач е невъзможно когато има да се плаща ДДС или мито - те не се наемат да плащат дължими от купувача такси.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: etto   
Дата:   09-11-18 18:04

А как стои въпросът с купуването чрез приятел: Роднина в САЩ го купува там и го праща. Пак ли се дължи мито и ДДС? Или човекът трябва да пътува със самия продукт, че да не му искат мито и ддс ?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка от Амазон/Ибей и българските митници?
Автор: lamerko   
Дата:   09-11-18 18:22

Само личния багаж не се облага - т.е. трябва лично да ги домъкне, което малко хора се наемат, понеже и без това имат собствен багаж за мъкнене. Но може да ти го изпрати с невярна декларация - съдържание и стойност, като в този случай от една страна рискуваш при загуба или повреда, а от друга няма гаранция, че пратката все пак няма да бъде спряна в митницата на слуаен принцип :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »