Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: novakat   
Дата:   25-10-18 14:00

Здравейте! Ще се радвам да чуя вашите мнения и дано темата не се превърне в спор. И двете системи ще се изграждат от нулата като бюджет мога да отделя до 3000. Ще се ползва основно за снимки и по-малко за видео.
В момента съм с Panasonic G7.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: kvakioh   
Дата:   25-10-18 14:09

В случая е по-добре а6500, иначе Т3 е най-добре за кроп.
И да не е а6500 с 16-50 китовия.
Нещата са леко сложни, защото а6500 най-добре с твърди, Fuji с 18-55 един от най-добрите китови.
Лесна формула е а6500 с трите Сигми 19-30-60мм и горе-долу светлата бленда 2.8.
Нещата може да се разтеглят с някои ограничения.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: dtangelov   
Дата:   25-10-18 14:24

И двата апарата са много добри, но си имат своите плюсове и минуси.
Много е важно дали приоритета е фотография или видео.
Ако приоритета е фотография, тогава Х-Т2 и 23/1,4 (от базара се включвате в бюджета от 3000) са безапелационно начало, ако приоритета е видео, тогава е по целесъобразно да се ориентирате към Сони.
Ако не сте любител на постобработката, Фужи са по добрия вариант (при правилна настройка на жипега от фотоапарата, в последствие не е необходима никаква обработка, а цветовете също нямат алтернатива).
И не на последно място, пипнете и двата апарата и вижте, кой от тях е вашият.
Успех с избора.


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: novakat   
Дата:   25-10-18 14:31

Приоритет са снимките, видео ще снимам рядко, но все пак ще се снима :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: silvesar   
Дата:   25-10-18 14:36

Фуджито е с два слота за карти и скоростта му е по-добре от на Сони, но пък сонито си има стабилизация което никак не е за пренебрегване особено
когато става въпрос за видео.

dtangelov: е прав за това, че на Фуджи цветовете са много добри на джипег ако си снимаш само за теб, но ако ще е за клиенти да снимаш е jpeg е малко несериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: farushko   
Дата:   25-10-18 15:53

"И не на последно място, пипнете и двата апарата и вижте, кой от тях е вашият."

Това е правилният подход в случая, въпреки че единия апарат е с голямо предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: novakat   
Дата:   25-10-18 16:08

farushko, кое е тяло е с предимство?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: io_bs   
Дата:   25-10-18 17:42

Фуджи има голямото предимство на общо взето завършена система от обективи (с изключение на дългите оптики) за разлика от Сони, чийто фокус очевидно са фулфреймите.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: digitalpr   
Дата:   25-10-18 17:42

Едит: нещо бях недогледал цените, от където и безмисления ми коментар :)

Аз бих взел XT-то с 18-55.



Публикацията е редактирана (25-10-18 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-10-18 20:46

Двете камери са горе долу с еднакви възможности. Едното е малко по-добро за това, другото за онова... избора трябва да се направи на база обективи и като цяло система, която ще се гради. Ако някоя система няма обектив, който се търси - ето на проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: farushko   
Дата:   25-10-18 22:15

Кавал съм го и преди - отидох до еди кой си магазин да си купя Сони, и се прибрах вкъщи с Фуджи. Това е избора за мен. Ако става въпорс за 7III - това вече е друга тема. Въпреки, че отново бих избрал Фуджи, но ще е далеч по-сложно.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: nsirakov   
Дата:   26-10-18 07:48

вместо хт-2 авторът натемата да пипне и х-про2... ако е на възраст да си спомня филмовите камери смятам ще реши какво да вземе ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: novakat   
Дата:   26-10-18 08:53

nsirakov, не съм толкова на възраст за да си спомням филмовата фотография :) Младъ съм още само на 36 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: nsirakov   
Дата:   29-10-18 06:14

[beer] все пак погледни и х-про-то... дизайнът е половината от кефа при снимане ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   29-10-18 09:33

За кроп ка бих предпочел Сонито винаги пред фуджи

Първо е, че работи добре, за разлика от фуджи - както и да го въртим дори в тройката явно има компромиси от към оперативност и все още остава сравнимо с А6500. Разни хора твърдят, че от обявените 30к/с реално Х-Т3 работи надеждно до към 9-10 к/с, което е супер. А А6500 на един куп години работи добре на 8 кадъра с визьор обновяван в реално време и 10к/с ако не следиш обект във визьора. А пък предните модели на Фуджи просто не могат да се мерят чисто технически с А6500 - по-слаб Аф, не добър фокус на очи, по-лоша работа със серийни снимки, липса на стабилизация и т.н. и т.н. просто е по-зле напрвена инженерно камерата.

После е размера - кропка според мен се купува защото е компактна. Фуджитата са с размер и тежест на фул фрейм. Да не говорим и безумната гърбица на Х-Т серията (подобна на А7) - това означава нужда от фото чанта. А6500 е осезаемо по-малка и лека камера и влиза и в най-обикновени чанти....

Ергономията - много ти хвалят нестандартните контроли на Фуджи. Ама мен лично ме кефи повече традиционния дизейн използван от Сони. Има си ясни режими с ясно предназначение. Която и книга за фотография да вземеш, на който курс идеш, се говори за приоритет на бленда, приоритет на скорост, програмен режим, ръчен режим и т.н. Ако сега ще се учиш просто с Фуджи ще си в един постоянен културен шок


За обективите ще ти пълнят главите колко мнго опции има за фуджи т.е. 28 обектива на Фуджи и 3 на Цайс. Сони имат 46 техни обектива за Е байонет, 8 АФ от Цайс, 17 АФ от Сигма (6 са страхотни кропски компактни модела), 5 от Самянг, 1 тамрон, 2 от токина......

За адаптерите - за Сони има АФ адаптери за Канонски обективи и за сони стари обективи за по 100-тина лева. За фуджи май има вече АФ адаптери ама започват с цени от 250$ нагоре....

Та това е. Фуджи има някаква ретро визия и доста силно обработен jpeg, kойто допада на ннякои хора. Та има смисъл да го гледаш, но като сложиш нещата на кантар дали си заслужава? За ен отговра е НЕ.

Тука има 10-20 човека, който са си надмогнали на масрафа, взели са съзнателно решение да ограничат фотографските си амбиции и са си взели фуджи, което прекрасно им върши работа. Адмирации за този напредък на себепознанието. Това е тяхно решение и го уважавам, но да се натрапва подобно ограничение на всички....еми може ти искаш да се развиваш в аспекти, които не се покриват от една ретро визия.....



Публикацията е редактирана (29-10-18 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: io_bs   
Дата:   29-10-18 10:03

> дори в тройката явно има компромиси от към оперативност и
> все още остава сравнимо с А6500.

И те са...?

> После е размера - кропка според мен се купува защото е компактна.
> Фуджитата са с размер и тежест на фул фрейм.

> За обективите ще ти пълнят главите колко мнго опции има за фуджи т.е. 28
> обектива на Фуджи и 3 на Цайс. Сони имат 46 техни обектива за Е байонет

Уж фуджитата били големи, а искаш да им закачаш фулфрейм обективи? Не усещаш ли как си противоречиш?
Всички знаем колко малко обективи за кроп има Сони. И колко са лоши повечето от тях (16-50, 55-210, 16 2.8, 20 2.8 - дори прехваленият 16-70 има слаб качествен контрол и големи отклонения между бройките). Малко фулфрейм обективи имат смисъл да бъдат ползвани на кроп формат, затова няма да ги коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: farushko   
Дата:   29-10-18 10:19

hotsnail - от всичко което си изброил, аз приемам за сериозен аргумент в полза на Сони единствено размера на камерата, за сметка на доста грозноватия и вид и по-кофти изработка. И леко калпавата стабилизация, която също е плюс за Сонито. Другите ти размишления по темата са доста спорни и леко смехотворни.

"Тука има 10-20 човека, който са си надмогнали на масрафа, взели са съзнателно решение да ограничат фотографските си амбиции и са си взели фуджи," - а това е едно от най-тъпите неща, които си писал, а от теб доста глупости за излезли в този форум.



Публикацията е редактирана (29-10-18 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: enizvk   
Дата:   29-10-18 10:31

[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: menigiki   
Дата:   29-10-18 10:41

Да дам и аз моите две стотинки по темата.
От това, което съм гледал в нета като сравнения между двете системи оставам с впечатление, че Фуджи ти два повече като качество на JPEG, докато Сони е по-добрия избор ако искаш да правиш постобработка на суровите файлове. В общи линии като функционалности Сони е по-практичния избор,докато Фуджи е по-емоционалния. Ако съм в грешка, колегите да ме поправят.
Повече ме притеснява ограничението, което залага питащия от 3000лв бюджет. За тези пари ако се спре на а6500 най-много да вземе на старо 16-70 ф4, който по личен опит е добър и практичен обектив за пътувания (за интересна фотография не бих казал). Друг вариант би била комбинация от сигми 19мм 2.8 и 60мм 2.8. Други добри опции са 16ммм 1.4 или сигма 30мм 1.4.
В тази връзка може авторът да се замисли за а6300, което ще остави повечко парички за обективи. Лично препоръчвам комбинация цайс 24 1.8 и цайс 55 1.8, но тези на старо вървят по 1000лв.и малко.



Публикацията е редактирана (29-10-18 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: uri64   
Дата:   29-10-18 10:43

Е, не може да се отрече, че hotsnail вдъхна нов живот на темата [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: novakat   
Дата:   29-10-18 11:58

menigiki: И на мен ми се иска да имам още някой лева за обективи, но уви ги нямам.

Ако успея да продам тялото което ми остана ще мога да взема още нещо. За сега като чели кланя към Сони
Като обективи си мисля за Сигма 16мм ф1.4.
Гледам в базара се продават няколко 6500 на прилични цени, а има и едно с обектив 18-105 който ми се включва идеално в бюджета и много се замислям.


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: bokaco   
Дата:   29-10-18 12:31

А защо не Х-Е3,още по-компактен и разликата е минимална,м/у X-T2 и X-E3!

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: bbfl   
Дата:   29-10-18 12:36

hotsnail ти каза: единствено предимство на Sony е малкия размер.

...и това е!

Fuji имат в пъти по-добри обективи, AF и на двата е горе-долу еднакъв, но разликата е, че с Fuji можеш да си настроиш AF по свой избор.

Обективите за APS-C на Sony са още много далеч от Fuji, добре, че са Sigma та да има някакъв що годе добър избор.

Sony в ръката изглежда като сапунерка дори като детска играчка.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   29-10-18 12:54

Много глупости пишете

1. Какви фул фрейм обективи? Говорим за 3 пъти повече АФ обективи за Сони спрямо Фуджи!!! Дори само кроп моделите с АФ за Сони са повече от всички модели за фуджи!!! Греда нали? Някои от Вас не могат да броят....

2. Освен размера и цялата функционалност на камерата при сони е средно 2 до 3 години напред от Фуджи. Х-Т3 е най-близкото, което фуджи са постигали до сега. Наистина имат добра камера. Х-Т3 има и неща дето ги няма в 6500. За съжаление за снимки Х-Т3 видно от ревюта се справя по-зле от А6500 дори с 2 години преднина.....не са направили следящия фокус на нивото на Сони все още!!!!! А А6500 е стар модел хора.....

3. ббфл я ни светни как е по-зле с обективите при сони??? Пълни глупости пишеш, защото не си запознат. Нормално е ако позлваш фуджи да не занеш обективите за Сони. Не е нормлано да пишепш тъпотии.....Какво ще ти липса на Сони спрямо фуджи? Конкретни модели дай да дискутираме? Да не се окаже, че е обратното? Щото единствния дето се сещам е 56/1.2, ама за Сони сега има 55/1.4 от сигма по-компактен и много по-евтин....за всичко друго от години има по-добри опции за Сони и най-често са по-евтини и най-често са по-качествени......Не винаги са произведени от Сони, ама дреме ти на шамйзера какво пише, ако обектива е добър и евтин, нали? А с купуването на Фуджи се прецакваш. Подписваш договор за робски взаймоотношения с Фуджи...еми съжалявам ама това не ми се вижда добър избор на обективи. Това е тъп избор на система! Вижда ми се, че просто не си си напраивл сметките правилно!



Публикацията е редактирана (29-10-18 12:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: uri64   
Дата:   29-10-18 12:55

Абе нека си вземе Сони-то. Така освен всичко останало ще направи двама-трима човека от форума неизказано щастливи. Дори и само за това си струва. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »