Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нова мода при пейзажите
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-10-18 01:09

Само аз ли си внушавам или напоследък има нова мода при снимането на пейзажи?
Напоследък, сякаш, забелязвам странна тенденция при ландскейпърите ( каква хубава стара книжовна занаятчийска дума ), да пляснат в някоя от третините замечтан в хоризонта (или изгубен в планината) човек, който обикновено е облечен в ярка на цвят пухенка.
Или все пак си внушвам. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: midtone   
Дата:   25-10-18 01:25

А, внушаваш си. Модата съвсем не е нова.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: hotsnail   
Дата:   25-10-18 02:01


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6e/Van_Gogh_-_Landschaft_im_Schnee.jpg




Трудно е човек да ги следи тия новости. Мине се не мине 100 години и излезе нов сюжет.

Пол Сезан и Анри Матис и те подобни модерни мацаници направили. Модерни щуротии брат импресионизъм това онова......

ПП горното е на ван Гог творба от Арл, Франция. Напоследък се прочу с това, че семейство Тръмп искаха да украсят кабинет в Белия Дом с тази картина. ван Гог е обърнал повечко внимание на снега в заглавието и е пренебрегнал пухенката т.е. Пейзаж със сняг



Публикацията е редактирана (25-10-18 02:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: mihalo   
Дата:   25-10-18 02:57

:) Де да беше само при снимането..


Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: Gecata   
Дата:   25-10-18 06:06

Съвсем не е нова мода. Вмъкването на човек в пейзажа не само го оживява, но и дава представа за мащабите на заснетите обекти. Даже нещо повече: не само подсказва мащабите, но и може да ги манипулира... Както и да е това са композиционни похвати пренесени от изобразителното изкуство във фотографията откакто тя съществува.Чест прави на хората, които правят разлика между "Пейзаж" и "Изглед" и за които Идеалния пейзажен обектив е 12-1200 , ако може на 1,8 за да става и за диви животни [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: ombre   
Дата:   25-10-18 09:00

Геца,абсолютно си прав за това,че така се дава много добра представа за мащабите да обектите,но мисля,че веждата се чуди ,дали ярките дрехи са нова мода или не.Поне така успях да разбера въпроса му...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-10-18 09:00

Нека посъбера малко примери от нета, като имам време и ще ги покажа тук, да стане ясно, какво имам предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-10-18 10:16

Ако изпляскаш 2 цици някъде из пейзажа ще заспи :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: quazimodo   
Дата:   25-10-18 11:02

Pd написа:

> Ако изпляскаш 2 цици някъде из
> пейзажа ще заспи :) [beer]

Мда, морски пейзаж с парче от нудистки плаж[smilie10]- даже и Б точковаците ще си развържат кесията[smilie18][beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: krist   
Дата:   25-10-18 11:03

Това с мащабите в пейзажа е клише, което хич не е задължително и може да е точно обратното - колкото по-трудно може зрителят да прецени мащаба, толкова по-абстрактна става картинката и оставя на въображението на зрителя да я "дорисува" и реши какво точно е изобразено.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-10-18 11:19

Как така само по цици !! Даже без оранжева или поне зелена пухенка ?!![cool]
Виждам, че темата от пейзажи, плавно се повдига към “голо тяло”

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   25-10-18 11:48

Аз си купувам сиви пухенки, за да се сливам с пейзажа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: quazimodo   
Дата:   25-10-18 11:51

fast_eyebrow написа:

> Как така само по цици !! Даже без
> оранжева или поне зелена пухенка
> ?!![cool]
> Виждам, че темата от пейзажи,
> плавно се повдига към “голо тяло”

Щоо, каката ше ползва голяма оранжева или яркочервена хавлия на плажа[smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: karan4o   
Дата:   25-10-18 11:56

За пейзажите не знам, но как не омръзна на фотографите (и велики, и не чак толкова) да снимат некви голотии (някои сигурно и жените си) и да ги пляскат тук натака-натака...

Преди ми беше трагикомично, но вече ми е само смешно.

П.с.
Ще чакаме развитието на фотографията, като започнат да вкарват и разни секс играчки, че скоро само за цици няма да се дават точки.
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: dtangelov   
Дата:   25-10-18 14:30

Gecata
[smilie24]

Няма никаква мода, а доказали се с времето си композиционни похвати.
За съжаление някога добрите фотографи са били художници, а сега за такива се броят специалистите по фотошоп.

ПП Цвета на пухенката също може да бъде композиционен похват.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: nyamago   
Дата:   25-10-18 16:15

Никакви ярки цветове (нито сиво - баси сивите пейзажи, по които ходиш!) - само камуфлажни облекла! И грим по лицето от кал и сажди, като по филмите [smilie5]

Толкова е мода, колкото са възможни правила и рецепти:

Правило - отделен обект, различен от преобладаващия пейзаж, разчупва и оживява картината, и 'води' окото на зрителя. Може да е различен от амбианса по форма, размер, текстура или цвят (частен случай - цветна дреха). Може да е дърво, храст, скалА, живо същество, колело от каруца, пробита лодка, ръждясал Трабант или каквото и да е друго, различно от околността.

Правило - продължение на същото: може този обект да е в близкия, средния или далечен план, в центъра или на 'третини', диагонали, златни сечения - композиционните възможности са безбройни. А може и изобщо да го няма (това също е част от правилото) - не е задължителен такъв 'магнит за окото' и стават хубави пейзажи И БЕЗ него.

Рецепта: ако няма такъв обект или добра гледна точка да го вкараме в кадъра - ритаме някой сух клон или едър камък в близкия план, уж случайно си е там от памтивека. Вижда се как рецептата (но не правилото) става първа крачка към клишето [smilie8]

Рецепта 2: ако няма какво да ритнем / 'изпуснем' в кадъра, караме спътника си (в Хималаите и Сахара никога не се ходи сам!) да застане в средния или далечния план и да гледа в нищото. Това вече стана клишето, за което Веждата говори.

Границата между добрия композиционен похват и клишето е невидимо тънка. Най-лесният начин да я преминем е с копиране на видяно от други - и с прекаляване на същия похват във всеки пейзаж.

Какъв беше проблема?[smilie11]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода при пейзажите
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-10-18 16:49

Няма проблем за мен.
Просто напоследък алпийскитe пeйзажи ми седят като реклама на North face :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »