Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Размисли за базара
Автор: moto12   
Дата:   14-10-18 18:09

Как мислите, повечето продавачи в базара дали изобщо поглеждат акуалната цена в момента или просто се мъчат да излъжат някой?
Пълнеж да има.

Примери колкото искаш... Дали никон д810 за 3000-3200 лв. без оставаща гаранция. При положение, че от е-инфинити идва за 2900 лв. нов.
Примера е случаен, просто скоро гледах откъде може да се купи нов.

И откъде купувате най-често на старо? Ако някой иска да сподели?
Аз лично скоро си купих д800 на старо от Холандски сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: hardcpz   
Дата:   14-10-18 18:19


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: guciguci   
Дата:   14-10-18 18:54

Ами ако ти го развалиш тези два дни? Или го пльоснеш на земята ,докато е в чантата и разкачиш някое огледало? Не ги защитавам естествено мошениците в olx,защото и аз купувам от там,но винаги имам едно на ум,че може и да пия една студена вода. Само гледам тази студена вода да не ми е 1000-2000 лева [smilie18]
Аз продавам техника втора употреба. Разбери,няма как някой да дойде,да купи да речем тяло и обектив за 700 лева и смед два дена да ми се обади и да иска да му върна парите. Абсурд е. Постави се и от другата страна. До сега за 12 години,от както съм тук,не ми се е налагало,но знае ли човек какво и кога ще му се случи...



Публикацията е редактирана (14-10-18 19:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: quazimodo   
Дата:   14-10-18 19:24

guciguci написа:

> Ами ако ти го развалиш тези два
> дни? Или го пльоснеш на земята
> ,докато е в чантата и разкачиш
> някое огледало? Не ги защитавам
> естествено мошениците в olx,защото
> и аз купувам от там,но винаги имам
> едно на ум,че може и да пия една
> студена вода. Само гледам тази
> студена вода да не ми е 1000-2000 лева
> [smilie18]
> Аз продавам техника втора
> употреба. Разбери,няма как някой
> да дойде,да купи да речем тяло и
> обектив за 700 лева и смед два дена
> да ми се обади и да иска да му върна
> парите. Абсурд е. Постави се и от
> другата страна. До сега за 12
> години,от както съм тук,не ми се е
> налагало,но знае ли човек какво и
> кога ще му се случи...
>

>
> Публикацията е редактирана (14-10-18
> 19:06)

Ако си поставя за цел да те прецакам, винаги ще се получи - "пробвам" в Еконт колко здраво му е закачено огледалото на апаратчето и се отказвам от покупката, като плащам обратния курс. Ако не застраховаш пратките пак пиеш дамаджана със студена вода. Всъщност, нямям и бегла представа колко коректни са Еконт в такива случаи.[smilie18][smilie18][smilie18]

П.П. Не съм търговец, но 4-5 пъти годишно купувам от или продавам в базара. До сега също не съм имал проблеми, но спазвам някои условности.



Публикацията е редактирана (14-10-18 19:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: moto12   
Дата:   14-10-18 19:50

Идеята беше по-скоро за цените...

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: TPECHAT   
Дата:   14-10-18 19:54

Не взимам нищо над 100 лв от базара. Даже не му правя и преглед в ЕКОНТ. Над 100 лв - по-добре ново от магазина [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: guciguci   
Дата:   14-10-18 20:24

quazimodo ,има вече по 10 камери във всеки офис на Еконт.

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: quazimodo   
Дата:   14-10-18 20:35

Викаш, 500 и 1500 лева е едно и също[smilie11] Ма разбира се - хора разни с идеали разни[smilie18] [beer].

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: GenaDP   
Дата:   14-10-18 21:06

повечето продавачи в базара дали изобщо поглеждат акуалната цена в момента или просто се мъчат да излъжат някой

1. Не "някой", а "някого".

2. Продавачът определя цената. Като не ти харесва - не купуваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: spotter84   
Дата:   14-10-18 22:14

Всъщност моето откровено мнение е, че в базара има цени всякакви. Преценката е лична. Но за сметка на това тук са се продавали страхотни апарати или обективи на наистина супер цени, които са рядкост за много места по Европа. Веднага се сещам за един Canon 50 1.2 л, продаден за 1350 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: nsirakov   
Дата:   15-10-18 06:54

Почти всички обективи, които имам и 2 от телата 9даже новото фуджи) съм взел от хора от базара... до сега всички са били коректни с мен, опитвам се и аз да съм такъв като продавам нещо... общо взето сериозните продавачи си личат.. а базара се нари1а тсака, защото можеш да се пазариш.. никой не те кара да плащаш обявената цена.. предлагаш колкото ти искаш и обикновенно се срещате по средата...

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: Beijing   
Дата:   15-10-18 09:05

За тази година съм може би човека, който е купил най-много неща от Базара.
Всички продавачи са били точни като часовници!
Дано да не е било късмет, а практика!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: quazimodo   
Дата:   15-10-18 09:08

Beijing написа:

> За тази година съм може би човека,
> който е купил най-много неща от
> Базара.
> Всички продавачи са били точни
> като часовници!
> Дано да не е било късмет, а
> практика!
> [beer]
>

50/50 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: Synthy   
Дата:   15-10-18 09:15

Аз като цяло, каквото съм купил от базара е било ОК, но и си подбирам какво да купувам де. Единствено едно пра-старо D70, което купих много евтино не е много стока, но то и се очакваше. С 50% по-ниска от обичайната цена беше предложено, и щеше да е 6-ца от тотото, ако нямаше причина за това. Но все пак снима, а и човека ми прати с преглед и тест.

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-10-18 09:20

Ползвам базара от 2009-та. Продал съм и съм купил може би над 40-50 артикула най-вече камери и обективи с цени от 250 до 7000лв+.

Случвало ми се е да връщам обективи на 2-3 пъти. Всичко останало е ок.

Цените не са като в ибей защото пазара тук е по - малък. Винаги има нещо което е на добра цена ако чакаш достатъчно дълго.

Примера на автора на темата д810 за 3000лв без гаранция. Еми нов е 5000лв :). Ако камерата е на малко километри аз смятам първо ДДС-то тоест 20%. После прибавям още 20% защото артикула вече не е нов и се получават някъде около 3200лв. Което е нормална цена на нещо без гаранция но на много малко километри...за д810 примерно 20-30.000 кадъра. От там нататък вече вървим надолу.

Така че проблема не е в търговците а въобще в пазара в БГ. На мен д810 не ми трябва но не виждам проблем да си го купя за 3000лв на 20-30к вместо да дам още 2000лв за една гаранция. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   15-10-18 09:48

Има наистина случаи на фрапиращи "търговци" в базара. Когато беше голямата отстъпка на Сони А6000 реших да си го взема, обаче някак винаги ми се иска да не се мина с парите и рвших втора ръка от тук. При положение, че нов беше около 1000 лв с гаранция, тук в базара вървеше около 900 лв на 2 години, без гаранция.

Питам "продавачите" защо, отговорът беше следният - "Какво ме интересува колко е намален в момента, знаеш ли аз за колко го взех?! Какво като е на две години и няма гаранция? То не е снимано много с него"

Но както се каза има различни търговци и ако търсиш нещо и си търпелив достатъчно, офертите идват. От базара взех един Д300 за 250 лв, с който все още снимам и също един Д600 за 1100 лв, на много малко кадри, като все мислех, че ще му има нещо, но така сме ние, фаталисти. Все очакваме, че някой ще ни излъже, че искат да ни прецакат, че ще се минем.
Успешна седмица на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-10-18 10:29

Няма как някой който продава на висока цена да е виновен за нещо. Българите по дефиниция имат много ниска култура при такъв вид търговия. Просто чакаш следващат оферта. Ако си балък купуваш и това е...никой не ти е виновен. Ако купиш дефектен продукт проблема си е твой. За това има преглед и тест. Да купиш нещо 2-ра употреба винаги носи известен риск.

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: imitev   
Дата:   15-10-18 10:57

Даже и жена втора употреба да си вземеш пак има голям риск [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: victory13   
Дата:   15-10-18 11:02

оф... а пък там цените кви са...

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: splendor   
Дата:   15-10-18 11:31

Винаги съм бил коректен с нещата, които продавам, като съм се съобразявал с актуалната цена на пазара и състоянието на техниката, която съм продавал. Досега не съм имал негативни отзиви за нещата, които съм продал и смятам това да продължи занапред. Втора употреба съм взимал само един обектив, като продавача беше коректен. Срещнахме се, тествах обектива и го взех. Изключения има навсякъде, дори и в чуждите сайтове за продажба. Та тези, които искат да стават милионери с продажбата на употребявана техника, няма как да стане. [beer]



Публикацията е редактирана (15-10-18 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: lubmiryanev111   
Дата:   15-10-18 11:36

здравей пишеш че продаваш техника аз имам два обектива за продаване никор аф-с 18-200 и тамрон аф-с 18-200 и двата са за никон ако те интересуват обади се искам да ги продам тези двата макар и ефтино за да си посъбера пари за един 18 300 тел 0878728845

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: Don_Diego   
Дата:   15-10-18 18:09

Любими обяви са ми китаци пуснати на магазинна цена [cool]

Преди два месеца един беше пуснал двата китака на сони безогледалка и им искаше близо до това което е в павилиона. За незапознатите 600 лв за единия и над 700 за по широкия.
[smilie18]

Чудех се какъв е случая. Дали става дума за човек който си няма идея за цените не само на въпросния байонет и китаците им, а въобще за подобен род техника втора употреба... ИЛИ за някой играч който ще хване шаранче (макар че, ако някой се хване на такава въдица, направо си го заслужава)...

Ама си беше махнал функцията за коментар [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: spotter84   
Дата:   15-10-18 18:11

Стандартно за подобни обективи цената без гаранция се срива до 150-160 в много добро състояние БЕЗ гаранция. Може би с гаранция цената трявба да е около 200. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: guciguci   
Дата:   15-10-18 18:25

Ами хайде кажете тогава какво става със Sony A7.В момента в павилиона нов с китака е 1800 лева,наличен във всички градове.Само тяло 1600. В базара втора употреба по на две години им търсят на телата по 1100 и на китака до 400 ,че и на горе. Има го и на 600 втора употреба,а в павилиона излиза 200 лева,ако се вземе с тяло.И какво става? На две и повее години комплект без гаранция 1500 лева,чисто нов 1800. Кво е това?!?!? Абсурд. 1000 лева максимум тялото с обектива. Всичко нагоре по-добре ново



Публикацията е редактирана (15-10-18 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли за базара
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-10-18 18:44

Ами купи си нов :) Или ако всички като мислят като теб просто няма да се продават. Щом се пускат за 1000-1200лв и заминават значи има търсене и се купуват. Аз лично не виждам проблем. Смешно е купувача да се опитва да свали цената под пазарната / тоест под тази на която се продава успешно / .


Аз си взех а7 преди 10-на месеца забарвих за колко вече 1200 май..на почти без кадри. Тогава мисля че в магазина беше около 1.8.

Да купуваш ново тяло за 2-бона което ще е дискаунт съвсем скоро е доста глупави като се има в предвид че е супер стара камера. 1000лв са му окей. 1200лв е ок за под 10к. [beer]

В момента на 1000лв може би няма Фул фрейм с толкова добър сензор на който успешно се монтират и ръчки. Останалото е 5д2, Никон д3, д700. По надолу Канон 5д



Публикацията е редактирана (15-10-18 18:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »