Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Може ли да се насили муза?
Автор: batsali   
Дата:   13-10-18 01:48

Като не ти се снима нужно ли е да почваш? Апетита идва ли с яденето или трябва да си гладен, за да хванеш със страст голямата лъжица?

Нека разнообразим темореда с малко философия от мазето на дърворезбарското ателие....

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се насили муза?
Автор: hardcpz   
Дата:   13-10-18 05:53


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се насили муза?
Автор: quazimodo   
Дата:   13-10-18 06:53

Ами ето сега пример от живия живот - на тупикстартера от съседната тема му трябва шлосер а не муза[smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (13-10-18 07:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се насили муза?
Автор: Антивик   
Дата:   13-10-18 09:56

Нема ли мерак и нещо да те изчовърка вътрешно нищо не става/поне при мен/, колко пъти съм излизал с раницата на гърба и даже не вадя апарата...

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се насили муза?
Автор: Ivan_A   
Дата:   13-10-18 10:27

" ... колко пъти съм излизал с раницата на гърба и даже не вадя апарата..."

Онзи ден срещнах: "... camera in bag tends to stay in bag."- тръгнеш ли с камера във фоточантата - я излезе от там, я не.


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се насили муза?
Автор: yanee   
Дата:   13-10-18 10:47

Не бива да се насилваш, някак си е противоестествено. Но, и не разбирам какво значи "да нямаш муза"? Предизвикателствата са достатъчно много. Фотографът е артист. Предполага се, че в главата му се въртят неопределен брой идеи, за които месеци напред няма да му стигне времето. Дали ще реализира вече осъществени идеи по свой начин, или ще разработи изцяло свои проекти, винаги е положително. Ако си ангaжиран емоционално и ментално с фотографията в даден момент вероятно ще започнеш да ги виждаш нещата фотографски. Тогава и камера не ти е нужна, за да си експонираш кадрите в главата. В случай, че съвсем не ти се снима, може да поусъвършенстваш нивото на постобработка. Излез навън с камерата да тренираш рефлекса си, да опознаеш по-цялостно как да работиш със светлината! Едва ли ще е излишно.


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се насили муза?
Автор: deadlirics   
Дата:   13-10-18 11:42

От една година снимам без ентусиазъм ( муза), резултата е плачевен.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се насили муза?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   13-10-18 11:42

Зависи може би доста и от жанра. Ако снимате природа, животни, пейзаж, там муза не ти трябва. Просто трябва да си на точното място, музата идва в секундата, в която видиш животното, буболечката, слънчевите лъчи през облаците или кой каквото снима. Най-трудната част там е да станеш рано и да имаш търпение, ама за това не ти трябва муза, по-скоро дисциплина.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се насили муза?
Автор: victory13   
Дата:   13-10-18 11:43

"" ... колко пъти съм излизал с раницата на гърба и даже не вадя апарата..."

Онзи ден срещнах: "... camera in bag tends to stay in bag."- тръгнеш ли с камера във фоточантата - я излезе от там, я не."

[smilie24]

след като се събраха над 1 тб raw файлове да стоят и чакат "по-добри времена" [smilie18] , реших че има нещо сбъркано в практиката ми... направо не ми се вадеше апарата, като знам че се "добавя" още материал...

и... минах на jpeg [smilie10] ... верно, наложи ми се да изчета ръководството на апарата много внимателно на някои места, но и в това има ползи [smilie5] ... и след като на едната ми камера имах 4500 кадъра за година и половина, за седмица добавих 1000 [smilie10] ... и поне 100 мога да ги разпечата веднага и да окача на стената [smilie5] ...

пп: всеки от туул работи "по себе си" отдавна... дано се съберат да издадат нещо ново, както се говори от доста време [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се насили муза?
Автор: nyamago   
Дата:   13-10-18 15:58

Само ако се налага (служебно или семейно), много рядко - но такова 'снимане' не е снимането, заради което се занимавам с фотография.

За себе си снимам САМО когато нещо ми привлече вниманието и ми се доще да го щракна - никога не насилвам тоя импулс. По-скоро ще се случи обратното: да искам нещо да снимам, но да нямам апарат у себе си - но при днешните телефони няма оправдание...

Не знам обаче дали 'да ти се иска нещо да заснемеш' е именно муза [smilie11] Сигурно не е, не мога да знам защото не никога не съм имал муза или поне не ми е казала ако е била наоколо...[smilie2]

Същото е при други занимания, например бъзикането ми с музика: по задължение съм свирил, ако се очаква от мене (особено ако някой плаща за това) - но никога не бих посегнал към инструмент ако не ме 'засърбят ръцете'. Което - за добро или лошо (както и със снимането) ми се случва по-често, отколкото имам време [smilie8]

Виж, за писане на глупости винаги ще намеря някоя минута - нямате спасение [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се насили муза?
Автор: SameButDifferent   
Дата:   13-10-18 16:57

Подреждането на думите "да се насили муза" в едно изречение звучи като вица за оня, дето обяснявал как насилил жената: "Аз й казвам недей ела, тя пак ела." [smilie5] Добре, че музата не идва толкова лесно. [smilie3]

Иначе за мерака за снимане - ами меракът си е мерак, той няма много общо с крайния резултат. При едни се получава и без мерак, при други - язък за мерака. [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се насили муза?
Автор: kvakioh   
Дата:   13-10-18 17:18

Може, например доста автори тук, снимащи хора почват с един модел и по едно време бълването в толкова банално...
Не съм лично си насилвал да снимам, а пък повечето музи са бягали...

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се насили муза?
Автор: 2Dwanderer   
Дата:   13-10-18 17:19

Лично за себе си съм забелязал, че колкото по-дълго не снимам, толкова по-малко искам да го правя. Било то от мързел или друго.

Забелязъл съм, че като мине момента в който се чудя дали да извадя апарата от чантата, но все пак снимам, продължавам и ми е приятно до степен, в която се чудя защо не съм го направил по-рано.

Нагласа, настроение, винаги са фактори, но самото действие повчето пъти ми помага да набера инерция.

Иначе след няколко дни доста снимане, понякога си давам почивка и не взимам изобщо фотоапарата с мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се насили муза?
Автор: ninikolov   
Дата:   14-10-18 01:14

Я щас взорвусь, как триста тонн тротила, -
Во мне заряд нетворческого зла.
Меня сегодня Муза посетила,
Посетила, так, немного посидела и ушла.

У ней имелись веские причины,
Я не имею права на нытье.
Представьте, Муза ночью у мужчины!
Бог весть, что люди скажут про нее.

И все же мне досадно, одиноко,
Ведь эта Муза, люди подтвердят,
Засиживалась сутками у Блока,
У Бальмонта жила не выходя.

______________

Ще се взривя! Сега съм като мина,
с нетворческа злина съм зареден,
че Музата ми днес насам намина,
но твърде бързо тръгна си от мен.

Причини има тя - не искай още,
аз нямам право да се възмутя,
разбирам: Муза... с мъж... и в час среднощен! -
Каква ли ще си кажат, че е тя?

И все пак съм самотен и отчаян,
че тази Муза - всеки туй го знай -
по цели дни у Блок била стояла,
у Балмонт пък живяла е безкрай

....
.... краят на песничката е интересен [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се насили муза?
Автор: asahi   
Дата:   16-10-18 15:07

Дайте снимка на музата да преценим.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »