Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20  21     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   23-09-18 16:56

Хаха, сега изкара и мен виновен за покупката, просто нямаш равен. И въпреки всичката гняс дето изсипваш си готов да се набиеш в Т3...Ами бай Ширхане, твоята обективност е всъщност собствената ти объркана субективност. Т3 няма да ти даде нищо повече в картинката от Т1/Т2.
И да приключим - искам мои цитати обясняващи : "Тя се супер-мега-ултра върховна!" Също така ми припомни, ако обичаш, как съм те подлъгал да си купиш Фуджи. Искам да посочиш цитати обясняващи "величието на Fuji".
Освен всичко, дето съм бил голям авторитет - миналата година продадох Т2. Бил съм собственик на следните обективи - 18-55/2.8-4, 60/2.4, 35/1.4, 55-200/3.5-4.8, 10-24/4, 14/2.8, 16/1.4, 56/1.2. Снимал съм с 18/2, 23/1.4, 90/2. Снимал съм и с Т1, Х-Про1&2...нямам никакъв поглед над системата. А твоето мнение е меродавно...Кого заблуждавам аз, пак питам? С кое мое мнение определям посоката на избора между две или повече системи?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   23-09-18 17:04

Аха... ако са били толкова хубави, що ги продаде! Е така правят масата Фуджифилмаджии - обясняват колко е яка системата, докато не успеят да продадат и последното нещо, на което пише името на доскоро любимата марка.

Имаше един IShootPeople дето и той хвалеше марката, докато техниката му стоеше в базара, като разкара всичко, и го не видяхме повече в темите.

А иначе не мога да ти разбера какъв ти е проблема - значи има неща, които на теб лично не ти харесват, но ако има нещо, което на някой друг не му харесва, трябва да отиде на лекар.... Какво е това - личностно дисоциативно разстройство или обикновено лицемерие?

Между другото - броят на поръчките на X-T3 показва точно това - ако X-T2 беше идеален, никой нямаше да има мотивация да ъпгрейдне. А допреди да излезе X-T3, X-T2 в този форум се представяше като най-яката машина, която някога е правена...

А защо искам да ъпгрейдна и дали X-T3 няма да ми даде нищо (по твоите думи, което не е вярно):
- Повече мегапиксели спрямо моето X-T1/X-E1, което значи по-малко проблеми при пейзажна фотография
- По-добър визьор, което за мен винаги е било изключително важно, защото ползвам доста от ръчнофокусните си обективи от филмовата система
- По-добър автофокус, повече точни и по-добро разпознаване на лица
- Несравнимо по-добро видео спрямо първите две поколения.
- Допълнителна ос на движение да дисплея, което понякога ми липсва.

Т.е. от ергономична гледна точка има доста неща, които X-T3 ще ми даде, за съжаление откъм качество на изображението очаквах повече. Като цяло, смяна на системата би струвала ужасно много, а аз не снимам толкова много.



Публикацията е редактирана (23-09-18 17:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   23-09-18 17:36

Tака - продадох, защото поради стечение на обстоятелствата спрях да снимам и след като поседяха 6 месеца в шкафа без да ги вадя, прецених, че е по-добре да ги продам.
Айшуутроу след като е продал Фуджи техниката, за какво му е да влиза в темите??
С проблемите на системата съм привикнал и не смятам да оревавам орталъка за нещо, което е известно на всички. С една част от фуджистите се познавам лично, за чий ми е да стена във форума? Намерил съм му цаката, така че да имам приемливи за мен резултати.
Броят на поръчките на нещо ново не означава, че старото е лошо, а е чиста форма на "искам да си купя нещо ново", "new toy syndrome" и т.н.

И с последното показваш за пореден път, че не четеш, а си избираш дадена част, за да си тролиш на воля.
"Т3 няма да ти даде нищо повече в картинката от Т1/Т2. " Умишлено пропуснато "картинката" . Нито мегапикселите, нито визьора, нито автофокуса, нито видеото, нито чупещият дисплей ще направят по-добра фотография.

С този си последен пост затвърждаваш мнението ми за теб - трол си, взимаш избрано от текста, което променя смисъла, злорад злобар си: "Аха... ако са били толкова хубави, що ги продаде! Е така правят масата Фуджифилмаджии - обясняват колко е яка системата, докато не успеят да продадат и последното нещо, на което пише името на доскоро любимата марка."
Така и не даде нужните цитати с обвинения за възхвала, подбудителство към покупка и т.н.



Публикацията е редактирана (23-09-18 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: ombre   
Дата:   23-09-18 18:47

Ура Кирилчо не ме е блокирал.Ширкане,чета ти мненията и виждам,че харесваш фуджи,но те е яд на хтранса.Та се чудя,защо не минеш на друга с-ма с байер и,ако някой ден фуджи пуснат такъв да се върнеш на тази марка.Обмисляш сериозно покупка на т3,но пак ще имаш същите драми-къде е логиката.Всички сонита фф имат хубави визьори.Ако си натрупал стъкла,продаваш всичко и си взимаш нещо друго си го ползвай.
И не вярвам да си си купил камера,без да си чел за нея,пробвал и т.н.
Сашо,много хубаво го каза,всеки,който ползва една с-ма зане за нейните недостатъци и или продава или си свиква с тях.От това по добре казано здраве му кажи,пък ти дали ще го разбереш или не ,е друга тема.

Охлюв,няма смисъл от заплахи,че току виж и теб започнали да те блокират.Не си вездесъщ.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   23-09-18 19:42

Vanquished - това, което си написал за мен, важи на 200% за теб.

В профила съм сложил реална снимка как изглежда всяко дърво, което попадне в кадър и е снимано с XTrans. Видимо, техническата грамотност ти куца, затова за теб обяснявам, че при повишаване на броя на пикселите, еднаква проекция върху сензора, като площ, се покрива от повече на брой фотодиоди, което води до по-голям шанс да можеш да опишеш този детайл с един XTrans-ски тексел.

Подбудителството за покупка - директно си ми препоръчал в тази тема да си купя Канон, за да не говоря лошо по адрес на марката, в която си религиозно обсебен. Както и нон-стоп се чувстваш лично длъжен да изригнеш срещу всяка критика, основателна или не, която отправя към системата.

При положение, че с теб е видно, че не може да се говори, ти препоръчвам да продължиш да ме държиш блокиран и да не се чувстваш длъжен да ми опонираш, защото явно нито помниш какви ги говориш непрекъснато, а и сам си противоречиш - системата имала недостатъци, всички ги знаели, ама ти се чувстваш длъжен да почваш да обиждаш, ако някой се опита да назове някой от тях.

Ако трябва да съм 1000% искрен, не си спомням кой точно ме навиваше за Fuji-X едно време, но твоето име изскочи по едно време и има вероятност някой да ми е дал твоя профил и да си спомням това, заедно с другите ти препоръки. Но редовно защитаваш марката в разни спорове и директно или не създаваш фалшивото чувство за нейната безпогрешност. Точно с теб нямам желание да споря и да навлизам в неконструктивен тон на спор, поради което ти предлагам да прекратим тази тема до тук.

Ombre - обяснил съм няколко пъти какъв ми е проблемът с Fuji, както и защо не съм минал на друга система. Ти като нещо не ти харесва в живота, какво правиш - хвърляш и отиваш на нещо друго? Ако ти протече някоя тръба у вас, какво правиш? Продаваш апартамента и купуваш нов ли? Малко нездрава ми звучи подобна логика.



Публикацията е редактирана (23-09-18 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: lamerko   
Дата:   23-09-18 20:26

sirkhann: само при теб дърветата не ти излизат, май го къдрехме това в една друга тема - отново с примерчета [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: bbfl   
Дата:   23-09-18 20:39

Сори, че ви спирам спора, но имам питане относно AF при Т2 и Т3. Интересуваме колко е обхватът на AF при двата модела? Някъде бях чел, че Т2 е -3 EV?



Публикацията е редактирана (23-09-18 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   24-09-18 00:03

Ширкане, ще ти кажа още веднъж - ходи да си лекуваш психическите разтройства и късния пубертет при специалист. Майстор си безсмислените полемики. Никога не съм те блокирал, ти си блокирал в положение "вижте екстранс дървото". И да, за пореден път ще кажа - трол си - ломотиш едно и също до безкрай и единственият ти довод е снимка на дърво без листа...Чупка!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: lamerko   
Дата:   24-09-18 06:43

bbfl: официално, от фирмуеър 4.10 при X-T2 има написано следното:

The low-light limit for phase detection autofocus has been improved by approximately 1.5 stops from 0.5EV to -1.0EV, raising the precision and speed of autofocus in low-light environments.

С други думи -1 EV. За X-T3 го дават -3 EV - нормално е да има някакво развитие :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   24-09-18 09:23

Сцената с дървото показва просто колко много артефакти идват от ползването на XTrans. И това е обективно видимо. За да потиснеш тези артефакти, трябва да вкараш много силно шумопотискане, което удря по цветовете.

Това ли ми е тролското, че твърдя, че XTrans създава повече проблеми, отколкото решава? Vanquished, ти видимо нямаш собствено мнение по проблема, но както винаги имаш много обиди. Поредният индивид, "полезен" на обществото с нещо. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   24-09-18 09:48

Къде ги четете тия спецификации за АФ? Щото видяхме как Канон послъгват малко мерейки с ф/1.2 обектив. Реално същото като 5д мк4 пуснаха, ама там мерили с ф/2.8 и сега с ф/1.2 голям прогрес настана.

Та ми се ще да видя тия стойности при х-т2 и х-т3 как са замерени. Да не се окаже, че Фуджи при т3 са взаимствали челния опит на Канон и са мерили с ф/1.2 обектив а предното Фуджи е било по стандартната методология с ф/2. Огромната разлика от 2 или дори 3 стопа разлика не малко ме учудва. Още повече при дебата дали всъщност новото Фуджи на високо исо не прави повече компромиси

ПП за разлика от Канон до сега Никон и Сони мерят на ф/2 обективи чувствителност на АФ, както си е стандартно от много време насам и резултатите са по някакъв начин сравними т.е -4 на новите никони би трябвало да по-добре от -3 при Сони. Ама то при никон -4 било само при някакви специални настройки и всъщност не е и това ясно....ама горе долу може да очакваме, че работи поне колкото и сонитата на тъмно.

ППП не намерих такива данни на сайта на Фуджи

http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x_t3/specifications/


ПППП в цитата на ламерко, а и на самото обновяване също не пише какъв е обектива с който са измерени стойностите. Отделно там се говори само за единия компонент на АФ т.е. Фазовия. А вероятно хибридната система се справя малко по-добре.



Публикацията е редактирана (24-09-18 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: enizvk   
Дата:   24-09-18 09:50

Аре, продай го това фуджи и да се приключва вече. Аман бе.... Вече минаваш всякакви граници. Може да си прав, може да не си. Не ни интересува!! Оплачи се на фуджи, като не си доволен.

@hotsnail
Май още няма официални замервания. Но и какъв е смисъла от тях? Ако не можеш с просто око да направиш разлика в картината всичко друго са празни приказки. Нали идеята е хора да ги гледат тея снимки. Затова и сумати народ го купуват, не заради картинката а заради другите неща. Просто сони вдигнаха летвата с АФ.



Публикацията е редактирана (24-09-18 09:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   24-09-18 10:02

> Сцената с дървото показва просто
> колко много артефакти идват от
> ползването на XTrans. И това е
> обективно видимо. За да потиснеш
> тези артефакти, трябва да вкараш
> много силно шумопотискане, което
> удря по цветовете.
>

Тази прословута сцена с последното поколение х-транс ли е снимана? Обработката на роу файла е извършена с последна версия на оптималния за х-транс конвертор и после в последна версия на съответен редактор? Ако отговорът и на двете е "не", то непрекъснотото и размахване наляво-надясно говори само за въпиющо неумение да се заснеме и обработи прост кадър, а също и за съзнателно тролене. Ако този непреходен кадър може в нечие съзнание да мине за някакъв аргумент, подкрепящ каквато и да е теза, особено в тема за последен модел на някаква техника -здраве му кажи.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   24-09-18 10:36

ширкан - кажи къде е това дърво да пратим ДПРевю да направят един тест на всички нови камери там, може да се окаже, че проблема не е от екстранс матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   24-09-18 14:34

Сцената с дървото е пробвана както с фирмения конвертор, така и с Lightroom, Capture1 Pro, RawTherapee. Проблемът го има с всеки един, в малка или голяма степен. Ако RAW файловете ти не се поддържат от най-разпространените конвертори, е редно да обясниш, че това е система, направена специално за uri64, чиито АРТЪ снимки и без това могат да се получат също толкова добре и с телефон. Дал съм линк към галерията в dpreview, където ясно се вижда, че X-T3 дори от директен JPEG от апарата му липсва микроконтраст като на останалите актуални предложения на другите марки, както и има проблем с доста сцени, както се вижда също много добре от примерните кадри.

Не било с последно поколение сензор - ами проблемът се появява при XTrans I и при II. Когато са били последно поколение, нещата са стояли по този начин. Ако трябва да си купиш ново тяло Fujifilm, само защото предишното поколение е пълно с бъгове, то значи, че тезата, която поддържам, е абсолютно вярна. Завирането на глава в пясъка не променя нищо.

enizvk - агресивното ти поведение е единствено показателно за собствения ти интелектуален багаж (или липсата му). Ако не си в състояние да понесеш чуждото мнение и моето несъгласие с XTrans, те съветвам ти да си продадеш техниката и да не влизаш в темите за Fujifilm, което ще реши проблема който ти имаш.

Като снимащ с тази марка, както и като човек с глава на раменете, имам право да изразя мнението си и ако на някого това не се харесва, то или да ме обори с аргументи, или приеме факта, че като цяло това си е негов личен проблем на собствената му липса на обективност и адекватна оценка. Стига сте се държали като бебетата в детската градина.

farushko - снимал съм достатъчно кадри с Foveon и Bayer сензори, където подобен проблем не съм имал. С XTrans редовно има проблеми при снимаме на зеленина и дървета.



Публикацията е редактирана (24-09-18 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   24-09-18 14:48

Отне ми врем да намеря нещо:

Цял кадър, X-E1, 18-55@18 2.8, експорт от raw в jpeg в LR, шарпнес на 0, шумоподтискане на 0, приложено е само defringe върху аберациите на клоните. Кадърът е от 2013г.


https://i.postimg.cc/vHWWtYzz/DSCF9245.jpg




Кроп на горното:


https://i.postimg.cc/tRfH9Ddw/DSCF9245_Defringe.jpg



Кроп на от целия кадър но в оригинал, без defringe, за да се види аберацията:


https://i.postimg.cc/cLPmHgks/DSCF9245_Original.jpg




Ако това е някаква драма, която я няма при никоя друга система - ок, Fuji sux.

При това с китов обектив, на най-отворено. Твоята снимка, Ширхан е на ф8(щом има аберации при ф8, значи проблемът е в обектива, по-вероятно), някакъв безсмислен кроп от 16мп, ако искаш да кропиш толкова и да имаш полезно оставащ кадър си вземи нещо с 36+ мегапиксела, за предпочитане фулфрейм...


Пффф, линковете скапани.

PS - Май станаха линковете.



Публикацията е редактирана (24-09-18 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: lamerko   
Дата:   24-09-18 14:56

Абе и аз бях пускал - и то с китак, ама бях обвинен, че не било на 100% кроп. Само че тогава нищо не каза за цветовете (бяха си наред). Та драмата е в неговите ръце, не в камерата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: enizvk   
Дата:   24-09-18 15:06

Човече моят интелектуален багаж не е твоя работа, щото точно с него съм се доказал пред най-малко 30000 човека ;)
Ти си невъобразимо нахален. Съсипваш всяка една тема с твоите глупости. И не знам как да ти го кажа така,че да го разбереш...Влагай тази твоя излишна енергия,за да се усъвършенстваш в нещо и после няма да ти пука, че си се набутал с някъв си xtrans за 5лв. ;)
Имам "И" фуджи точно заради x-trans. И си ползвам всяко нещо по предназначение.
Няма такова животно дето да го купиш и да става за всичко.
Приключвам полемиката. Айде със здраве.



Публикацията е редактирана (24-09-18 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   24-09-18 15:11

Това от JPEG ли е или от RAW? В JPEG това е скрито доста добре и като цяло проблем няма, защото има силно шумопотискане.

Ако искаш, ще ти дам RAF файлът и го виж за себе си - колко обработка трябва да се приложи, за да се скрият артефактите.

Моето лично недоволство както към горния кадър, така и към семплите на X-T3, е че спрямо това, че подобни сцени (само при определени условия) изглеждат с по-малко детайл спрямо сензори с подобен брой пиксели.

X-T телата за мен са еталон как трябва да изглежда и да работи една безогледална камера, защо трябва точно тя да е с XTrans матрица? Да пуснат X-Pro, който и без това е направен за портрети и за 100% работа автофокусни Fujinon-и с XTrans, да пуснат и X-E с XTrans, ама да оставят едно бързо тяло с универсален сензор... Толкова ли е трудно? Толкова много ли е? Портретните тела ще са с XTrans и ще имаш хубави портрети там, универсалните тела да са с универсален сензор и да късат шортите на всичко останало по всеки един показател...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   24-09-18 16:05

Написал съм - Цял кадър, X-E1, 18-55@18 2.8, експорт от raw в jpeg в LR, шарпнес на 0, шумоподтискане на 0, приложено е само defringe върху аберациите на клоните. Кадърът е от 2013г.

Не може да очакваш супер детайл на 20 метра от теб. Ако се беше хванал за водните боички и червейчетата при шарпене или мазането на зеленината - ок. Ако качваш в уеб - не е нужно да се качва на пълна резолюция, за да се пиксел пийва и да ти пука. Ако печаташ - ще трябва бая голям принт, за да се видят проблеми. Така че - страшен проблем няма, има някакъв недостатък дето е бял кахър. Ако Т3 снима без откат контражур и фокусира бързо на тъмно - на кой му трябва повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   24-09-18 16:17

ето и формален тест на шума

няма го още в теста за динамичен обхват. Може би е въпрос на време. Комплекта файлове за двете графики е един и същ.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: D.S   
Дата:   24-09-18 18:25

Ми Fuji напоследак исзкараха една камара камери не с Х-транс, ако това е болежката на целия този спам. Тука в тема за нова камера пак 12 страници спам ...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   24-09-18 18:51

D.S - ти ревюто на X-T100 чел ли си го? Или предишните ми мнения в темата защо не си го взех? Точех му се, оказа се, че е невероятно бавен и Fujifilm са си ползвали процесора от 2012 година да пуснат нов модел.

На останалата XTrans общност се извинявам (като цяло - най-вече на Vanquished), че съм дръзнал да изразя мнение, че тази технология е с нещо по-назад от алтернативите в момента.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   24-09-18 19:22


> На останалата XTrans общност се
> извинявам.....

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-09-18 19:35

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20  21     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »