Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: iasen2   
Дата:   29-09-18 08:18

текст

Е това кърти мифки вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: iasen2   
Дата:   29-09-18 08:21

текст

Цайс явно са усетили слабите места на големите кютуци, стрелят точно в раната, дето най боли...



Публикацията е редактирана (29-09-18 08:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: farushko   
Дата:   29-09-18 09:59

Единственото нещо което ми харесва в този "апарат" е вътрешната памет, въпреки че не знам доколко е удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: iasen2   
Дата:   29-09-18 10:06

farushko, и мен ме кефи това, апаратът е микронишов и от Цайс могат да си позволят да го оптимизират за тази микрониша.

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-09-18 11:08

Стъпка в бъдещето. Само не ми харесва дизайнът му, твърде ми е индустриален.

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: ZENON   
Дата:   29-09-18 11:29

Само ССД диска ме кефи, сичко друго Сори го направиха преди 100 години.
Това с Android вече е минало, но явно толкова са им дали от Сори като база.
Номера с Лйтрум за телефон, инсталиран на апарат не е нещо, което е супер сложно, но балъците сигурно ще клъвнат [smilie5]
Претоплена манджа с Цайс стъкло отпред.

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: nyamago   
Дата:   29-09-18 12:16

Преди много време, когато това се казваше RX1, изглеждаше много по-добре, беше по-компактно и удобно за работа и досега работи добре за много фотографи. Допускането на инсталирани от потребителя приложения (Лайтрум е само едно от много) също е много стара новина в други модели и въпрос само на софтуерно подобрение за RX1. Та нищо 'революционно' от Цайс с тоя... кютук (в сравнение с по-малката и елегантна камерка на Сони).

Лайка с Q модела са доста по-близо до истината и също доста преди Цайс. Еинствено бих предпочел 35мм пред 28 на Leica Q, но това са лични предпочитания...

Все пак - нека има повече избор - успех и на Цайс! [smilie24]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (29-09-18 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-09-18 12:46

Дизайнера на дилдотата отус, батис и т.н. е направил апарат имитация на стара самсунг сапунерка от едно време :). Дори са взаимствали идеята на самсунг за телефон/таблет с фотоапарат...

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: chukov   
Дата:   29-09-18 13:09

Изобщо идеята за обработка на кадри на дисплея на апарата ....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: imitev   
Дата:   29-09-18 13:36


Бедняк с нещо различно, скъпо и нефункционално - балък.

Богаташ с нещо различно, скъпо и нефункционално - ексцентрик.

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: pstoev   
Дата:   29-09-18 13:40

Миналата седмица четох някъде, че Samsung пак са решили да влязат във фотографския бизнес, но в сътрудничество...
Нищо чудно този Цайс да е Самсунг! Дизайна и андроида са стара Самсунгска идея [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: Penman   
Дата:   29-09-18 15:25

По-грозен дизайн май не може да има, а и обектива е прекалено дълък, така че за компактност забрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-09-18 15:51

3 фпс и скапано видео...тъжно за 2018-та

Има добър замисъл генерално но изпълнението едвали ще отговори на очакванията. Може би следващия модел.

35/2 e гот но като гледам колко е малък можеше и 1.7 да го направят.

Подават едно и също и едно и също по 1000 пъти. Просто няма смисъл.
Компаниите които предлагат инновации последните 4-5 години са Сони, Фуджи/ хт серията / и Панасоник GH серията.

Останалото е тежък смях и продават едни и същи камери по 20 пъти....5д4 с огледало 5д4 без огледало..З- сериите са добре ребрандрирани Сони-та и то окастрени. Последните два наистина смислени ДСЛР-а бяха д500 и д850.

Уж всички масоово пускат нови неща а те всъщност са едно и също и едно и също... не виждам смисъла. Ако искам малка бавна камера с 35/2 ще си взема моето а7 с една ръчка 35/2. Или ще си купя автофокусен сони 28/2.
И ще ми излезе 1400лв ;) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: uri64   
Дата:   29-09-18 17:01

Ми това не е камера, дето има за цел да покрие всичко - от сватби през уайлдлайф и будоарна фотография до макро. Всичко - и спецификации и дизайн говори, че е насочена към определена област на приложение. Който снима в рамките на тази област ще оцени апарата. Според мен обективът ще е много добър. Мисля, че единственото, което не би ми харесало е цената.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: juslen   
Дата:   29-09-18 17:15

Да ама забравяте огромното предимство на апарата-директно бързо шерване на снимките във фейса, инстаграм и т.н. с вградени филтри и всичко-аааа шукар работа [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: localhost   
Дата:   29-09-18 17:35

juslen написа:

> Да ама забравяте огромното
> предимство на апарата-директно
> бързо шерване на снимките във
> фейса, инстаграм и т.н. с вградени
> филтри и всичко-аааа шукар работа
> [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Нещо, което телефоните правят доста успешно в последните 5 години [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-09-18 20:48

Ъъъъ сори ама всяко сони може да си прехвърлиш снимките от него на телефона и там да си отвориш лайтруума... и няма да се мъчиш, мисля че и останалите марки имат вече тази екстра... струва ми се и доста по-удобно да обработваш на телефон вместо на тежката камера от хлъзгав материал и със странна форма. Бях разцъквал самсунгското чудо Galaxy NX и отначало ми се стори готина идея да имаш таблет на камерата, оказа се много неудобна идея. Можеби затова и не просъществува.

Ако бъдещето е да няма слот за карти... струва ми се като сегашното да има само един. Това ССД вътре колко години ще изкара? Надали повече от 3... За мен тази камера е провал и прахосване на потенциален добър обектив за безогледалки. Освен, ако не е стария биогон, който сега продават като локсия и е безбожно скъп и нищо особено оптически.

Това нещо трябваше да е редизайн на RX1, на което му трябваше по-голяма батерия, което щеше да подобри и грипа му... RX1rII беше на база на A7rII, ако бяха ъпдейтнали малко използвайки A7rIII щяха да избият рибата! Играх си един ден с 2ката и колкото повече си играех толкова повече ми харесваше. Малко, леко с любима дължина и светлосила обектив, централен затвор... пъргав АФ... кусура беше грипа и батерията. Е и единия слот за карти, но камерата страааашно ми хареса. Това, което са направили от цайс е излагация тип опитите на хаселблад преди да ребрандват сони камери правейки ги по-грозни и скъпи. Слагам го наравно с новите камери на зенит - еднакво безсмислени, само фалшив лукс заради едно лого отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: Sassho   
Дата:   29-09-18 21:14

Всичко уж хубаво , само дето мобилните версии на всякакви обработващи програми стават за гледане само на телефон ....или нещо подобно ))

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: uri64   
Дата:   29-09-18 21:34

Дааа, наистина издънка със световни мащаби..в смисъл че поредната голяма фирма не е назначила членове на ФФ като шефове на отделите си за разработка и маркетинг...е сега ще си сърбат попарата от десетки и стотици милиони загуби [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: asahi   
Дата:   30-09-18 09:24

Това е защото не искат да избият рибата. Но ако искаха рецептата отдавна е известна.

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: nyamago   
Дата:   30-09-18 16:22

asahi написа:

> Това е защото не искат да избият рибата.

Заслужават, тогава, Голямата Награда на Фотокина за екологично-съвестна фирма: пазят животинските видове по планетата като никой друг в бранша. [smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: mihalo   
Дата:   04-10-18 01:30

Хората адски си умират да се изфукат с нещо дето е яко, тренди и баш "голямата работа"... злато, ланци, найкове, ферарита......../допишете страницата!/

Добре дошло за търговците, ловът на шарани никога няма да е губещ бизнес щом се базира на първични инстинкти );))

То щото стана дума за риби, та затова [beer] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: h_bio   
Дата:   04-10-18 08:46

Шарани ли...[smilie25]
Приемете, че просто има хора, за които няма разликата между 500 и 5000$ и имат отношение към фотографията без да са профите или дори супер ентусиасти. Така де, има си специфична ниша за тази камера и определено в нея не попадат хората, котио смята, че да дадеш 5 лева повече за нещо е признак на ихтиология.

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: mihalo   
Дата:   06-10-18 00:45

Акули!
И те са част от жизнения цикъл /на търговците ;) /! [smilie25]

То щото пак стана дума за риби, та... [beer] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Андроид фотоапарат с лайтрум и 35мм сензор.
Автор: chacho2112   
Дата:   06-10-18 09:09

Едно от най-интересните неща в тази камера е, че тя ползва Leaf shutter. Това според мен показва, че Zeiss са се прицелили с нея основно към клиенти снимащи със среден формат камери.

Със сигурност ще е скъпа, но и доста интересна за фотографи, разчитащи основно на собствено осветление.



Публикацията е редактирана (06-10-18 09:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »