Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: nsirakov   
Дата:   26-09-18 16:44

Играя си аз с новата играчка.. х-про2. Кефа цена няма...

та взех си аз адаптер.. еф-хф да си ползвам канонската стъклария.. от евтиджосите, без Аф и електроника. Направи ми впечатление, че като сложа Самянга 12/2.8, фокусът не е там където показва скалата... примерно нещо което се фокусира на 3-4 метра от мен по скалата на обектива сочи под метър!. а На безкрайност.. няма фокус..

с 50/1.4 и със 70-200/4 нямам подобен проблем (то там няма и скала за разстоянието, но не съм забелязал да не фокусира на "безкрайност")..

аз ли греша някъде, или за тия пари толкова ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: lamerko   
Дата:   26-09-18 16:59

Има някои покитайчини китайски адаптори, които дават отклонение в отсечката и се получава точно това. Аз използвам на K&F Concept - пак са китайски, но не съм имал проблеми с нито един от тях :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: nsirakov   
Дата:   26-09-18 22:22

точно такъв е и моят преходник...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: Rusinov   
Дата:   26-09-18 22:57

Не е само от преходника. Конкретно за Samyang, аз имам 14 2.8 за Никон. Ползвам го повече от 8 години на D90, D600, D610, а в момента на D750. Когато съм фокусирал обект на 5-6 метра, на скалата ми показва малко над 1 м., на безкрайност, когято снимам пейзаж, да речем, фокуса ми е на 3 м, ако завъртя пръстена на безкрайност....няма да имам фокус. Но това са неща, с които съм свикнал и си ползвам обектива с кеф :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: mihalo   
Дата:   27-09-18 03:10

Колкото е по-широк обектива, толкова е по-критична точността на задната отсечка, един вид обратното на DOFа е. Бих го обяснил по-обстоятелствено, ако има нужда.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: nsirakov   
Дата:   27-09-18 08:46

в първият пост съм объркал самянга - да 14/2.8 е канонския байонет...

не че има значение.. но ме е яд че не бих могъл да го ползвам пълноценно за пейзажите...

въпрос чуденка... ако взема АФ конвертор проблемът ще продължи ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: Svsvet   
Дата:   27-09-18 10:58

Здравей, колега. Под гумения пръстен за фокуса има настройка с болтчета на фокусното разстояние. Бутни там и няма да имаш проблеми. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: nsirakov   
Дата:   27-09-18 11:07

ааа аз не съм хирург.. не пипам под кожата... все пак на канона апарата си фокусира

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: marves   
Дата:   27-09-18 11:26

Няма да се оправи с АФ адаптер.
На безогледалката фокусирай с обектива на безкрайност (гледаш в ел.визьор/дисплей) на f/2.8 и маркирай с нещо върху фокусната скала на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: nsirakov   
Дата:   27-09-18 11:35

marves написа:

> Няма да се оправи с АФ адаптер.
> На безогледалката фокусирай с
> обектива на безкрайност (гледаш в
> ел.визьор/дисплей) на f/2.8 и
> маркирай с нещо върху фокусната
> скала на обектива.

полезен съвет, ще се възползвам (а за АФ аз казах голяма глупост де - той обектива си е МФ по дефолт :) )[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: overclock   
Дата:   27-09-18 11:37

Скалата за фокуса на тези обективи не е много точна, но не е трудно да се калибрира.
В тубата е показано как става:
https://www.youtube.com/watch?v=gtt9bcJDU2U

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: nsirakov   
Дата:   27-09-18 15:14

Закачен на Канон скалата е точна... проблемът е с преходника към Фуджи-то... не мисля, че е нужно да развалям хубав обектив, заради преходник... явно проблемът е там..

Не бях наясно с тия преходници, затова пуснах и темата - но явно козата сака пръч... (демек фуджи си иска нейтив обективите за да е топ) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: enizvk   
Дата:   27-09-18 15:46

@nsirakov
Може и без пръч. [smilie5] Времената се менят.
От преходника ще да е. Принципно досега с K&F Concept не съм имал проблеми. Но и цифровата скала не е 100% точна да знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: nsirakov   
Дата:   27-09-18 19:01

е то ако беше само до скалата - кой ти е гледа... ама без безкрайност е мъка... какво предлагате - да се опитам да върна бройката и да е заменя с друга>? щото все пак с 50/1.4 основно дето снимах нямах проблем (май? - не съм сигурен дали го тествах на безкрайност...)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: uri64   
Дата:   27-09-18 19:08

Абе според мен най-добре вземи си Фуджи обектива и спри да се мъчиш.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: nsirakov   
Дата:   27-09-18 19:18

все някога ще стане.. но дотогава...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: enizvk   
Дата:   27-09-18 20:47

Ами, според мен някой колега, който има адаптер или Eos-fx lens turbo ако може да ти услужи да пробваш ще е най-добре. Ще се отървеш с нов адаптер за 30+\- лева. Аз имам Samyang 12/2 за фуджи и съм много доволен няма проблеми. И то това е толкова широко,че като сложиш на безкрайност си снимаш цял ден :))

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: mihalo   
Дата:   28-09-18 01:09

[beer] Доколкото разбирам от описанието и коментарите, адаптера е съвсем малко по-къс от необходимото и при фокусиране прехвърляш точката на "безкрайност". Имах подобен проблем с адаптер М42-NEX. Разглобих това, което единствено подлежеше на разглобяване и подложих пет ката домакинско алуминиево фолио под пръстена на резбата М42 (за да мога да махам слоеве, ако се наложи),затегнах обратно и изрязах дупката и каквото стърчеше отвън. Не се наложи да махам от слоевете, даже още някой можеше да добавя, но го оставих така.
Много от производителите произвеждат обективите си с някакъв запас да подминават точката на безкрайността заради температурното разширение на ..каквото там си реши да се разширява, за да гарантират достигането на "безкрайност" при всякакви условия.

При мен обективът беше 20мм, в твоя случай - 12мм, толерансите би трябвало да са по-малки.

Хубавото е, че "технологията" е реверсивна, най-големият риск е да загубиш някое винтче [beer]

Редакця: То, да се бях сетил да кажа едно Честито! за Фуджито [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (28-09-18 02:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: nsirakov   
Дата:   28-09-18 08:37

е ще отскоча до павилиончето от което го купих, може да ми го подменят... ако не.. дет се вика 30 лева.. не е голяма загуба... но дали следващия ще е същия?

и благодаря за честитката... харесвам си го пустото му фуджи...[cool] undefined



Публикацията е редактирана (28-09-18 08:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: Raffito   
Дата:   28-09-18 14:59

Няма нужда от спецове...
Ето какво показва аритметиката:

работна отсечка на 2-та апарата...

1.Canon EF-mount- 44,00 mm./EOS/
2.Fujif X-mount -17,70 mm.
-------------------------------
разлика - 26,30mm.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фуджи спецовете..
Автор: marves   
Дата:   28-09-18 15:18

... и само няколко микрона разлика оказват влияние.
И не е нужно да са от неспазена лазерна точност на китайците, ами реално с адаптер имаш две байонетни свръзки, всеки от тях с различен луфт и притискателна сила от орг'иналите.

Повече инфо - Metabones адаптерите за 1000+ лева също не са перфектни, ако сравняваш фокусна скала на ръчнофокусен обектив спрямо Canon тяло.

Производителите на фотоапаратите знаят реалното отстояние в микрони и им е нужно за перфекна изработка на оптика. Отделно и оптичните влияния на филтъра пред матрицата и микролещите на матрицата.
Адаптеро-стругарите работят в приблизителни милиметри с отклонения в точността.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »