Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20  21     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   10-10-18 16:22

Не се произвеждат вече

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   10-10-18 16:28

farushko:


> Дайте съвет за подходяща карта на
> поносима цена.

Последно взех от Синтезис-а 2 бр. 64 Gb-ови Sandisk Extreme Pro (95 Мб/с) и ми изглеждат добри за парите си. Иначе поносимостта на цените е силно субективна раЛта [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   10-10-18 16:42

А за X-Pro3, X-E4, Х-Т30 и наследник на X-100F защо няма никакви слухчета?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   10-10-18 18:17

Ако знаеш, че X-T30 идва след 6 месеца, ще си купиш ли X-T3? Кое в текущите модели не ти допада, че искаш ъпгрейд?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Pac   
Дата:   10-10-18 18:40

Аз карти все от чужбина си купувам, обикновено на дебела промоция. Излизат на 1/3 от цените тука.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-18 20:39

По принцип има разлика май с по-бързи карти т.е. на 150 и 200 и 300 MB/s - по-бързо чистят буферите . При Сони някъде към 200-250MB/s е максимално смислено, но уви след 150MB/s намерих чак на 300MB/s (има и опции в средата, но са толкова близо до 300 като цена, че не си струва).

Инак за микро СД +1 - аз имам таблет с микро СД слот и така е удобно - ръгам картата в таблета и си обработвам. Та основата карта ми е бързо SD на 150MB/s писане и във другия слот не толкова бързо микро СД с адаптер.

Забавяне няма кой знае какво при снимане нормално, щото има голям буфер. А ако ще снимам спорт слагам на едната карта само и така.

Prograde digital ми е бързата карта. По-евтини са. Една ми изгоря и веднага я смениха. Ама в Европа май ги няма.

ПП За не много скъпи карти Sony M са вариант от амазон.де - само внимавайте да е то amazon.de а не от друг търговец. То това важи за всички карти, че ментета има колкото искате.



Публикацията е редактирана (10-10-18 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   10-10-18 23:43

Ширкане, със сегашните модели клоните на дърветата са много зле, затова искам ъгрейд.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-18 23:52

vanquished написа:

> Ширкане, със сегашните модели
> клоните на дърветата са много зле,
> затова искам ъгрейд.


Пиши на дядо коледа, че са ти зле клоните и искаш по-хубави. Ама внимателно гледай да напише какво искаш, да не ти поникнат рога на главата, вместо да оправят х-транса...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   11-10-18 09:18

С клоните се справя екстра, пробвах специално за сиркан, не знам дали ще му допадне резултата. Иначе сравнен с предното ми X-T10 фуджи, новото просто лети. Нямах за съжаление снощи много време да го тествам, но определено е голям кеф да се усети бързината на новата автофокусна система, фокуса по очи много помага. Загубих си обаче четеца за картите и няма как в момента да пусна снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   11-10-18 10:53

Можеш да закачиш камерата към компа и да си четеш от нея.

Кире...не ти се получи.



Публикацията е редактирана (11-10-18 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: io_bs   
Дата:   11-10-18 12:22

> А за X-Pro3, X-E4, Х-Т30 и наследник на X-100F защо няма никакви слухчета?

X-T30 няма как да не излезе до 6 месеца.
Х-Е3 е още пресен и едва ли ще се появи негов наследник скоро.
X-Pro3 е интересен казус. Имайки предвид, че така и не излиза X-Pro 1s с X-trans II, няма да се учудя, ако пропуснат текущата генерация (X-trans IV).
X-100F се нуждае от по-сериозен наследник - може би с нов обектив, WR, подвижен дисплей?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   11-10-18 14:11

Да, най-вероятно ще оставят Т3 поне 6 месеца да е единствен с Х-Транс4, за да го продават с кеф...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: bbfl   
Дата:   11-10-18 15:11

Тъкмо да се наканя да си взимам Т3 и като отворя DPR форумите и е пълно с теми от сорта: X-T3 Lock up issues

Наистина ли толкова много дефектни камери има?

https://www.dpreview.com/forums/thread/4323861

Някой имал ли е такъв проблем с Fuji тук в Българи и ако си го взема да речем от Фотопавилиона и след 2 дни и при мен се появи тоя проблем, ако отида ще ми го сменят ли за ново тяло или ще ги чакам няколко седмици да се мъчат да го оправят (въпреки, че от това, което чета не се оправя и никой сервиз до сега не е оправял дефектно тяло)?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: kvakioh   
Дата:   11-10-18 15:16

Чакам да пише някой със среден формат след като я купи...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   11-10-18 15:29

За X-T3 не съм срещал теми да има проблем с забиване, при мен засега всичко е наред.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   11-10-18 15:42

> Тъкмо да се наканя да си взимам Т3 и
> като отворя DPR форумите и е пълно с
> теми от сорта: X-T3 Lock up issues
>
> Наистина ли толкова много
> дефектни камери има?
>
> https://www.dpreview.com/forums/thread/4323861
>
> Някой имал ли е такъв проблем с Fuji
> тук в Българи и ако си го взема да
> речем от Фотопавилиона и след 2 дни
> и при мен се появи тоя проблем, ако
> отида ще ми го сменят ли за ново
> тяло или ще ги чакам няколко
> седмици да се мъчат да го оправят
> (въпреки, че от това, което чета не
> се оправя и никой сервиз до сега не
> е оправял дефектно тяло)?

Един от възможните начини за действие е следният - купува се онлайн и се доставя с куриер, при това положение до 14 дни стоката може да бъде върната. Според това разяснение от КЗП :

"Връщане на стока с аргумент, че не допада на потребителя, не е правилен размер или подходящ цвят и пр. не е предвидено в закона, освен в случаите, когато сделката е сключена от разстояние или извън търговски обект. В тази хипотеза потребителят има право да претендира за разваляне на договора в рамките на 14 дни след доставката и връщане на парите. Законодателят предвижда тази опция с презумпцията, че потребителят не е имал възможност да се запознае с реалните характеристики на стоките само по техни снимка или описание. "

За 10-на дена все ще има как да се възпроизведе въпросния дефект ако е съществуващ. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: abozhilov   
Дата:   12-10-18 08:25

Аз имах проблем с Lock up на X-T2, който се появи на 5тото пускане дето се казва, обаче с последния фърм се оправи. Предполагам и за тройката ще го оправят бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   12-10-18 09:29

Камерата е страхотна, снощи пробвах малко и видео възможностите и, досега рядко съм снимал видео, и много ми хареса резултата. Ползвах китов обектив със стабилизация, определено върши работа стабилизацията, 120 fps е много забавна екстра. Ще трябва обаче да се учи сега и обработка на видео. Това което мога да отбележа като недостатък за мен е нещо, което се надявах много да са оправили - снимането с електронен затвор на флуорисцентно осветление все още вади тези досадни ленти. Рядко ми се налага да изпадам в ситуация в която е нужен свръх тих затвор на такава светлина, но този проблем явно го има при всички камери с електронен затвор.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: ombre   
Дата:   12-10-18 09:35

Фарушко,честито и с кеф да го ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: illuminations   
Дата:   12-10-18 10:06

[smitten] X-T3


само дето няма IS ... =/

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   13-10-18 15:25

Днес пробвах X-T3 в спортен режим, снимах един турнир по тенис и мога да кажа, че над 95% от кадрите са без грешка. Точен и бърз фокус и експонация, никакъв ролинг шътър ефект при снимане с електронен затвор, много съм доволен от резултата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   13-10-18 16:20

Как е визьорът? Можеш ли да тестваш как се държи при работа с ръчен фокус - при моята единица, ако си на ръчен режим и си включил увеличението, на полуспусък връща на цял кадър, без увеличение. Това много ме мъчи при опит да фокусирам нещо с плитък DoF. Тройката пак ли така се държи?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: victory13   
Дата:   13-10-18 17:23

за чий ти е полуспусък позицията [smilie8] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   13-10-18 20:56

Щото има огромен ход самият бутон. Ако не снимам от полуспусък, нямам достатъчно стабилност на ръката и местя апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: victory13   
Дата:   13-10-18 21:09

... "You can set this up in Menu 4 where you can select AF only for the AE/AF button. That decouples focus from the shutter button. You can also choose whether the AE/AF button will work when pressing or act as a switch and lock focus until pressed again. Set the selector on the front to M and use the AE/AF button to focus. You cannot change the size of the focus area but otherwise this works quite well... "

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20  21     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »