Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: KadROo   
Дата:   15-09-18 14:30

[cool] Хайде да ви чуя. На няколко пъти ми се случва да ми се пречкат и да правят показност как желаят да бъдат снимани с техните телефони а не да ги снимам аз и дори и клиентите ми да искат снимката да е правена с моя апарат те да гледат към телефоните си [smilie5] [smilie5] Не знам явно телефонните производители са прекалили с рекламите на камерите си [smilie5] Не мисля че фотографа има право да забранява на хората да снимат с телефоните си... Стига да не се пречкат... Къде е средата на цялата тази картинка ? Какво правите вие да избягвате такива ситуации или като ви се случи какво правите ?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: KadROo   
Дата:   15-09-18 15:53

Даже ще ви постна един пример от днес [smilie5] За да предам снимката трябваше да кропна че да не се вижда ръката с телефона [smilie5] или трябваше да я оставя [smilie5]


http://store.picbg.net/pubpic/8C/07/97d4e2ffa3458c07.jpg





Публикацията е редактирана (15-09-18 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: b0bb0   
Дата:   15-09-18 16:11

Кропната би ми харесала повече. За конкретната снимка е можело също да се избегне свещта и надничащата зад рамото глава, но това се вижда в последствие, ясно ми е, че в момента на снимката и в суматохата трудно може да се види, съобрази или изпълни в тясното, ако си обграден от другите присъстващи.

Иначе досадно е, разбира се, понякога и неизбежно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: marves   
Дата:   15-09-18 16:17


http://store.picbg.net/pubpic/05/93/152d46915d650593.jpg





Между другото, мога да се наема с работа за подобни обработки при нужда.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: KadROo   
Дата:   15-09-18 16:25

[smilie5] Всъщност свещта е сложена нарочно там харесва ми. Нарочно съм снимал през нея. В суматохата надничащата глава изобщо не съм я забелязал.А и да я бях забелязал дамата с телефона отдясно щеше да ми попречи да се изместя [smilie5] И да кропната ми хареса повече по принцип , но не става въпрос за тези неща конкретно в темата [smile] Да не се отклоняваме [shtrak] Просто я споделих за пример с какво се сблъсквам доста често... И да чуя ваши мнения какво правите в такива ситуации или имате предварителни уговорки ? Просто всички като изкарат по 1 телефон и се опитват да застанат някъде че да снимат те пречат на моята работа. И идва моментът , в който се чувстваш излишен един вид [smilie5] Питаш се какво правя тук те всички фотографи [smilie10] И се ядосваш вътрешно опитвайки се да улавяш някакви моменти без да пречиш на фотографите. Това ли им харесва на хората да гледат събитието през телефоните си ... Наистина е донякъде жалка картинката. Ако се опитат да видят с очите си това, това което се случва с важен за тях човек ще запомнят много повече. А снимките ще си ги получат от човека, който е нает за тази работа. Аз и да искам да снимам някоя емоцийка в лицата на присъстващите то не мога защото лицата им са скрити от телефоните им....



Публикацията е редактирана (15-09-18 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: mmjm   
Дата:   15-09-18 17:00

Това е репортаж, как бихте се справили ако не беше кръщене, а концерт, посещение на Папата, бедствие или военни действия? Поредната тема на професионалните „копърки“. За толкова години не съм видял тема, в която Бони да се оплаква, че някой му пречи. Защо ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: KadROo   
Дата:   15-09-18 17:11

Мисля ,че нито отговорът ти е уместен нито примерите, които си дал са такива. Никой не ми е попречил да отразя събитието. Кадрите си ги имам. Тези хора са поканени на това събитие като гости не да ми помагат на работата ? Или се бъркам ? Клиентите на мен ли разчитат или на гостите си за хубави кадри ? Когато направиш крачка на ляво и там видиш телефон на някой от гостите да ти виси над главата и ти се подпреш на нея какво е ? Друг пример на детски рожден ден, когато духат тортата и се накачулиха 30 телефона покрай тортата и пред мен и навсякъде и нямах видимост към събитието това какво е ? Не мисля че снимам папата че да се боря със още 100 фотографа за 1 кадър ? Здраве да е колега мега професионалист [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: stukloplast   
Дата:   15-09-18 17:28

И ти си прав, ама и от вашата страна е същото. Бях на една сватба, на която нито един от ритуалите не успях да видя като хората, защото младоженците бяха обградени от камери и апарати. Е... Видях "касичката" на един от фотографите, ама не затова бях там [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: asahi   
Дата:   15-09-18 17:33

Само да не излезе, че фотографът е най-важната личност на сватбата/кръщенето и всички трябва да се съобразяват с него. Ако е така е наложително това да се изясни преди тържеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: Plamen11   
Дата:   15-09-18 17:37

Като гости, те са част от събитието. Когато ми се случи и нямам друг вариант се опитвам да си изградя кадрите заедно с тези хора в тях, доколкото ми позволяват възможностите и обстоятелствата. След време ще бъде повод за някакъв разговор, за спомени и т.н. Близки са им, а не чужди хора. След години всички снимки ще са им интересни и ще разказват на децата и внуците си за хората присъстващи на снимките. В случая, кои аджеба са въпросните "нинджи". На младите пък ще им е супер интересно какви са тези "дървета", с които техните близки са снимали и т.н.



Публикацията е редактирана (15-09-18 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: KadROo   
Дата:   15-09-18 17:53

Всичко това е ясно. Примера с обгарединете младоженци тук не важи :D защото аз гледам в църквата леко леко от някой ъгъл да се промушна да не преча на попа, да не бия на очи. Да снимам все едно ме няма. Разбира се че не можеш да кажеш на хората да не снимат или пък само ти ще снимаш [smilie5] Просто това ми прави впечатление на всяко едно събитие където и да отида било то дори някакво дрифт шоу... Всички са грабнали телефоните и изпускат да видят случващото се през очите си ! Като има хора наети да документират всичкото това ! Как бих могъл да включа хора на които лицата им са покрити с телефон в цялата картинка да речем ? А за общите снимки е ясно че ги има. Ами човека застава иска обща снимка ,но си дава телефона на някой друг, защото искал снимка на телефона си и не гледа към мен а към телефона си [smilie5] Въпреки, че той снимките от апарата ще ги получи. Каква им е идеята ? Мислят си че телефоните снимат по- добре или какво ? Просто това не мога да го разбера. Представям себе си като гост и не бих си изкарал телефона да снимам като виждам, че някой снима с професионална техника [beer]



Публикацията е редактирана (15-09-18 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   15-09-18 18:49

https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/40076881_1389708517828918_2070756410899038208_o.jpg?...


Не знам как бих реагирала на такова събитие на хора с телефони, но за горната снимка бях нает фотограф. Т.е. аз ТРЯБВАШЕ да я имам. Наложи се да разгоня с моите 50 кг около 30-ина човека- журналисти, хора от съставите, случайни и подобни за да си направя снимката. Е, когато трябва, значи може. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: burningice   
Дата:   15-09-18 19:56

Toва са гости, които вместо да се забавляват на едно събитие, нямайки доверие на фотографа, се застраховат, като правят свои снимки с качествени таблети или телефони, обикновено кадрирайки пред обектива му, за да се възползват от по-добрата локация.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: KadROo   
Дата:   15-09-18 20:00

burningice по правилно нямаше как да го кажеш [beer] но според мен не става въпрос за това да нямат доверие на фотографа. Днес даже една женичка ми каза- ами ние така сме си свикнали да се снимаме с телефоните. На по предно събитие единия дядо ентусиазиран фотограф с телефона ми каза че искал да има снимки в телефона си [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: mmjm   
Дата:   15-09-18 20:10

Аз не съм професионалист в областта на фотографията, но отново ще задам въпроса от предишния ми пост - защо Бони не е пуснал или не е коментирал в подобна тема „вредата от роднините снимащи с телефон“ и „борбата с таблетните нинджи“ откакто съществува този форум? Явно има начин [shtrak] [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: colorphoto   
Дата:   15-09-18 20:24

Не е въпрос за доверие във фотографите въобще - просто хората свикнаха да си снимат с телефоните и това е нормално а пречкането и войната ще продължава поне докато въведат масово варио при сматрфоните,което ще се случи...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: iasen2   
Дата:   15-09-18 20:27

многп широки планове ползвате при такива снимки. винаги ще хванете няко заспал, лапащ мухи, телефонене нинджа

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: mmjm   
Дата:   15-09-18 20:31

Не мисля, че на подобни събития се води някаква война, има хора, които овладяни от емоциите си не осъзнават че затрудняват работата на наетите фотографи и тук проличава и професионализмът на фотографът първо в изборът на клиенти и второ в овладяване на ситуацията. Това разбира се си е лично моето мнение на лаик в дискутираната материя. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: Konstantinov   
Дата:   15-09-18 20:37

Аз я познавам тая жена с телефона ,тя разваля снимките на всичките ми приятели....Тия дето надничат също -ходят и развалят снимките на хората имам ги на всичките си снимки където и да отида и да снимам.Ако съм на плажа винаги има един много дебел ,застава за фон.
На олимпиадата в китай един коментатор каза същото- най-фрапиращото е че има чувството че един и същи състезател участва във всички дисциплини.
Докато не се сложат сим карти във фотоапартите и да бъдат непрекъснато онлайн хората ще снимат с телефоните,аз винаги нося самсунг 7 ес с двата конвертора на самсунг и имам 15-48мм приравнени фокусни разстояния.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: colorphoto   
Дата:   15-09-18 20:42

Когато се налага широко - трябва да се ползва широко - то не е прищевка на снимащия а пък онези симпатяги с телефоните са вездесъщи и задължително влизат в кадър,но това е положението и си е борба...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: colorphoto   
Дата:   15-09-18 20:44

Какъв избор на клиенти бре човек!

Имаш снимки от събития а ги пишеш едни...



Публикацията е редактирана (15-09-18 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: mmjm   
Дата:   15-09-18 20:48

Много. Жичкаджия съм. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: mitkomk   
Дата:   15-09-18 23:56

KadROo написа:...........
Тряя да си вършиш работата колкото се може по-незабележимо и ненатрапчиво, що си мислиш,че ти си главното действащо лице и център на внимание?
Видял ли си охрана на некой президент да виси с щитове и запасани автомати пред него на публични изяви?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: imitev   
Дата:   16-09-18 00:43


Не се виждат, за да могат фотографите да си го снимат спокойно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справяте с телефонните нинджи ?
Автор: asahi   
Дата:   16-09-18 09:41

Ами, има ги на всяка снимка. Даже ги познаваме по физиономия.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »