Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20  21     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 10:42

farushko написа:

> аз имам усещането, че хотснейл се
> опитва да приобщи хората
> харесващи фуджи към глобалната си
> битка срещу никонаджиите :) но, с
> едно-две свои глупави твърдения,
> най-вероятно ще постигне обратния
> ефект.

Човек разсъждавате на някакво супер примитивно ниво.

Няма битки. Обсъждаме техника и технически новости.

Никонските ДСЛР-и в някои отношения ми харесват - бутони, тела, картинка (на повечето модели - кропките им например са зле). В други не ми харесват - менюта, орязването на функции. Беогледалката им е издънка.....За безогледалната им ще изчакам още малко ама за сега изглежда като доста недомислена история....

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: viara123   
Дата:   05-09-18 11:29

Актуален остава въпроса за горния дисплей и броя карти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 11:41

viara123 написа:
> Актуален остава въпроса за горния
> дисплей и броя карти [smilie5]


Тоя горен дисплей на безогледална камера смислен ли ви е? Ако вдигнеш задния дисплей не е ли същото горе долу? Не е ли по-добре да има бутони и врътки отгоре?

Никон ги гледам, че са орязали много от ергономията за тоя 2-ри дисплей. Фуджи и Сони имат по 4 колелца за настройки - бленда, исо, скорост и компенсация. Никон ще има само 2 т.е. като по-компактните сонита, дето няма място за 4 отделни колелца....

Аз имах такъв на Никон Д700 и Д600, но не съм го използвал. На Сонитата много рядко слагат подобни неща и не съм имал такова......



Публикацията е редактирана (05-09-18 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Pac   
Дата:   05-09-18 13:57

Аз лично предпочитам exposure compensation врътка пред горен дисплей. Но и двете са ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 20:11

Утре в 7 фуджи феновете да сте готови с кафенцето пред екрана да гледате [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   05-09-18 22:03

То всичко е ясно вече. Въобще няма да се вдигна сутринта в неработен ден за нещо, дето ще го има по магазините по Коледа.

Между другото - сериозно обмислям идеята на фарушко, единствено финансовите сътресения от подобна смяна ме спират.



Публикацията е редактирана (05-09-18 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   05-09-18 22:13

Ширхане, кви Сонита, Канон еР+50/1.2 и нищо друго ти не трябва....

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: bbfl   
Дата:   05-09-18 22:18

sirkhann, каква Коледа на 20 Септември започва продажбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: lamerko   
Дата:   05-09-18 22:31

Мда, и с Т2 беше същата работа, само дето като я поръчах на преордър дойде на 29-ти декември и то на късмет :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: bbfl   
Дата:   05-09-18 22:47

Няма да я поръчваме Т3 от България, тук и до другото лято няма да дойде :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: lamerko   
Дата:   05-09-18 23:02

В интерес на истината до края на ноември в цяла Европа беше хаос с доставките - Фуджи нещо не се справиха добре, ама и си признаха, че тогава търсенето многократно е надвишило очакванията :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   06-09-18 00:10

Vanquished - в къщата на обесения за въже не се говори. Канона и без XTrans е автогол. Не бих го пожелал и на най-големия си враг. Иначе обективи правят, ама тоя, дето не им дава пари за читав сензор (да се чете Сони), си е за кладата. Конекрадска история. Видяли, че Nikon пуснали безогледалка, па и те вдигнали крак. [smilie23]

Аз за Fujifilm може да се изказвам критично, но критиката ми е конструктивна и обективна. За Canon е като с мъртвите - няма какво да се каже. Въпросът е ние да не станем като тях, че тогава ще е прекалено късно за поправяне.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: lamerko   
Дата:   06-09-18 00:21

Кой бил видял от Никон? Че те последни пускат безогледалка :)

Иначе наистина не разбирам целия този хейт по сензорите на Канон. Единственото им по-слабо място е динамиката, но каквото и да си гивирим - щом опираме до него, значи нещо не е наред, и то не е в техниката. Когато пуснаха 6Д на добра цена с много добра картина и наистина много добро ниво на изпозваемото ИСО - нищо не се промени, динамика та динамика. А сега тези новите сензири всъщност технологично са по-напред, ама било автогол :)

Едно признавам на Канон - въшреки целия малоумен шум около тях, те продължават да си разработват изцяло СОБСТВЕНИТЕ си разработки и съумяват да наложат вероятно най-добрия маркетинг отгоре, което пък им позволява да държат постоянно завишени цени и да печелят от това :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-18 00:38

Маркетинга на Канон го правят потребителите, които още не са усетили на къде духа вятъра. Това съвсем сериозно. Никон и Канон имат огромна инерция. Просто много фотографи препоръчват никон и канон без да се замислят, че има и други марки. А много хора купуват без да си проучват опциите,

Ще видим колко време ще държи това. Новите им камери са малко недостатъчни.....някои марки изчезнаха дори от фотографския пейзаж, защото отказваха да се адаптират и да продават това, което се търси.

Коника, Контакс, Кодак....

ПП ако говорим за добър маркетинг това са Панасоник, Сони и Фуджи. Просто нещата им са направени професионално за целевата публика. Материалите им са с високо качество. Не правят гафове.....Олимпус нещо се укриха, но преди година или две имаха много силен маркетинг и реклама. Много добре поставени продукти. Виж просто представянията на Сони и Панасоник и утре на Фуджи и сравни с Никон и Канон. Канон поне не се хвалиха излишно и реално имат интересни неща в камерата си .....(може ли да викнеш тумба фотографи и да ги държиш в слабо осветено супер безинтересно помещение, докато пробват новата ти камера)

ППП канон имат хубави видеа в тубата ама са доста назад отмСони и Фуджи



Публикацията е редактирана (06-09-18 01:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-18 09:10

Х-Т3 дойде

Видео представяне

още едно видео

Има вече следящ фокус на очите!

Явно бая са пипали видеото.

Има си 20к/с с целия кадър и тих затвор. Има 11 с маханиюния. Има 30к/с с кроп.

26МП, BSI нов сензор с много фокусни пиксели. 425 зони, но някъде пишеше 2 милиона фокусни точки.....

1500$

За сега е някаква предварителна версия камерата.



Публикацията е редактирана (06-09-18 09:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   06-09-18 09:31

Фазовите фокусни точки казаха, че са на целия екран, дето барнеш - цък.

Ето и ревю на Йонас Раск:

https://jonasraskphotography.com/2018/09/06/fujifilm-x-t3-review-next-generation-x/#jp-carousel-13401



Публикацията е редактирана (06-09-18 09:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-18 09:50

сравнение с gh5


много солидна камера като технология. Кефи особено на фона на скорошните представяния. В общи линии всички базови неща като спецификации ги има. Кое колко е добре ясно, че ще отнеме време да разберем

Има някаква нова система за ръчен фокус. Симулира призма на СЛР. Не ми е ясно колко е добра, човек трябва да ги пробва тия неща. Ама явно е възможно по-добре от прост пийкинг да се справят.

Единствено батерията и стабилизацията не ги разбирам много.



Публикацията е редактирана (06-09-18 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   06-09-18 10:12

Дигиталната призма я има още от Т1 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: bbfl   
Дата:   06-09-18 10:22

Дори и с pre-production камера тестовете са мноооого добри, особено AF и видеото, ето това е камера, а не тъпизмите на Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-18 10:28

b&h представяне

Има два нови обектива (към края на видеото)

200/2
8-16/2.8

Абе рекламират я тая призма. Явно има нещо различно.

ПП bbfl щото маркетинга на Фуджи знаят как да направят представянето. Дали са камери на хората, за да има качествени снимки и видео. Нещата са супер убедителни. Виж как има 30 прекрасни снимки на базово исо. Колко трудно е в Хавай или Ню Йорк да поканиш хората в някой двор на открито вместо да ги държиш в бункер с камерите.....



Публикацията е редактирана (06-09-18 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   06-09-18 10:47

Най-накрая изглежда са уцелили ваксата! Толкова трудно ли беше?

X-H2 със стабилизация наистина ще е един видео звяр! Обаче засега X-T3 изглежда много добре обмислено. Новият процесор просто променя играта, а имаха нужда от подобна мощ още в предишното поколение. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   06-09-18 11:35

Ваксата са я уцелили още с Х-Н1 според мен....не ми се мисли Х-Н2 какво ще е...или пък МК3 на средния формат....

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   06-09-18 11:40


> Тоя горен дисплей на безогледална
> камера смислен ли ви е? Ако вдигнеш
> задния дисплей не е ли същото горе
> долу? Не е ли по-добре да има бутони
> и врътки отгоре?
>

Ми по-удобно си е с горния екран...бутоните и врътките са си ок но лесно се комбинират...освен това на тъч екрана като си нагласиш swipe-овете нагоре, надолу, наляво и надясно -ей ти още 4 бутона....та според мен си е супер...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Pac   
Дата:   06-09-18 11:47

Като скорост и за видео нещата са много напред спрямо предишното поколение. Интересно е новият сензор колко по-добре ще е на високо исо. Също колко по-добре е исо 160 от 200. Така или иначе ще ми е много трудно да не си го купя това т3.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: lamerko   
Дата:   06-09-18 14:11

Хм... и 4к на целия сензор (при 30п) - кой спомена, че по-високата резолюция ще влоши положението :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20  21     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »