Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Export настройки Premiere Pro за Facebook
Автор: hilmito   
Дата:   29-08-18 08:47

Здравейте Колеги,

Целта на темата е да си споделим кой какви експортни настройки ползва за качване на клипчета във Facebook с максимално най високо качество при Premiere Pro. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Export настройки Premiere Pro за Facebook
Автор: папач   
Дата:   31-08-18 07:31

Има много видове про на премиер. Направи най доброто което позволява твоя и там ще си компресират за минимални щети. HD mpeg примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Export настройки Premiere Pro за Facebook
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-09-18 14:33

Фейсбук мачка видето по отвратителен начин. По-добре го качи в Тубата, а във Фейса публикувай линк.
Най-лесният и сигурен начин да си спестиш главоболия с настройките >> Match source, ако изходният материал е H.264/.mp4. Ако не е - 1920/1080, H.264/.mp4/progressive, битрейт 10'000 макс.

Отговори на това съобщение
 Re: Export настройки Premiere Pro за Facebook
Автор: hilmito   
Дата:   02-09-18 12:38

Точно там е момента както казваш chrisnoch Фейса компресирва видеото и става неприятно за гледане.. Пробвал съм H.264/.mp4 на 1920/1080 на 7 000 битрейт от телефона като се гледа макс ми дава 480Р във Фейса, от комп няма грижи става 1080Р... ако битрейта направя 6 000 тогава от телефона става на 720Р да се гледа. нещо немога да схвана какви са изискванията на Фейсчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Export настройки Premiere Pro за Facebook
Автор: папач   
Дата:   03-09-18 09:12

Предлаганата резолюция е според нещото на което го гледаш и това може да го променш стига да издъри нещото.

Отговори на това съобщение
 Re: Export настройки Premiere Pro за Facebook
Автор: asahi   
Дата:   03-09-18 09:56

Има специализирани сайтове за споделяне на видео. ФБ не е от тях и не предлага високо качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Export настройки Premiere Pro за Facebook
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-09-18 04:28

hilmito,
Както писах по-горе, по-добре е да качиш видеото в YouTube, а във Фейса да публикуваш линк към него.

Отговори на това съобщение
 Re: Export настройки Premiere Pro за Facebook
Автор: Imaginarium   
Дата:   07-09-18 12:14

Vimeo също дава отлично качество. И мисля, ама само мисля, че е с по малка компресия при качване, което ти позволява да използваш по-висок битрейт. В тубата мисля, че ограничението е 12мбс, ако го експортнеш с по-висок, тогава алгоритъмът на тубата ще го свали автоматично и ще развали качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Export настройки Premiere Pro за Facebook
Автор: nice2mitiu   
Дата:   08-09-18 09:52

Предимството на ФБ е че видеото тръгва автоматично. Тъпото е, че наистина няма как да го направиш с хубаво качество - както и да го качиш, ще ти го смачкат. Използвай директно YouTube пресетите на Премиер и качвай така. Също ако има нелицензирана музика, смятай че са ти махнали звука, не е като в YT, където просто пише кой държи лиценза.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »