Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   27-07-18 17:07

Пропуснал съм "r"-то [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: swqaz   
Дата:   28-07-18 10:23

Тук се говори по много специфичен начин. За всяко нещо с лошо. Така вместо да покажете положителните страни на любимата си марка правите всички марки да изглеждат ментета. Отстрани изглежда като тема за хейт. Да се съберем дружно да мразим всичко. Моето определение за хейтър е човек който ще предпочете да каже на черното бяло, отколкото да замълчи или да каже, че нещо е хубаво. Според мен е хубаво да се придържаме към фактите и да не наричаме черното бяло. Зачетох се из форума и успях да извлека няколко неоспорими факта, които мисля, че трябва да са основа на подобни теми и да се стремим да се придържаме и към другите такива.

1-ви неоспорим: безогледалките не са по-малки от дслр-те. Така, че не знам защо никон ще правят тази безогледалка.

2-ри неоспорим: само жанра уайлдлайф е фотография и то само малката част от него, птиците. Което прави безогледалките несъвместими с фотографията. Още една причина никон да не правят тази камера.

3-ти неоспорим: Снимането на птици или бързодвижещи животни е изкуство. За това изкуство са необходими много артистични умения. Ще се обоснова: Чакаш часове под дъжда в калта с дслр(влагоустойчив) и обектив какъвто няма за нито една безогледалка все още. Птичката решава да направи нещо и ти натискаш спусъка на автомат. Картешницата затраква. Надяваш се да хване нещо интересно. Разглеждаш серията и ооо кеф 4-ти кадър е мега як, но все пак е наготово, нищо ще дам нещо от себе си в пост обработката и ще създам изкуство. Пред компютъра, абе толкова е як този кадър, че ще го пипна само леко да не разваля нещо. Добре де, ами нещо от мен, за да е изкуство? Сетих се! Кроп и птичката е в златното сечение. Има и други приоми, знаете правилата, няма да ги изброявам. Малко го попретупах, но общо взето това са ми разказвали моите приятели уайлдлайфъри за този жанр. С новата камера на никон предполагам това няма да е възможно. Не са анонсирали, че ще е влагоустойчива.

4-ти неоспорим: Тези с безогледалките никога не се интересуват от крайния резултат. То е ясно, няма нужда от обяснение. Още една причина да съм изненадан от този проект на никон.

5-ти неоспорим и последен засега: Всичко което съм написал е мое мнение с което не задължавам никой, но бих се радвал ако вземете предвид. До тези изводи стигнах с четене в този форум. От всичко по-горе си вадя извода, че никон все пак няма да произведат тази камера, но ще почакаме и ще видим. Ако случайно греша за нещо нека някой ме обори. При аргументирано оборване съм склонен да си променя мнението.



Публикацията е редактирана (28-07-18 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: StraightEse   
Дата:   28-07-18 11:08

swqaz, този пост не беше ли за другата тема?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: swqaz   
Дата:   28-07-18 11:18

Е тя другата е като тази. Тази беше първа и сметнах, че тук е мястото да напиша мнението си, че надали никон ще го направят това. Не отричам, че съм повлиян и от други теми във форума. Абе ще видим. Аз също съм в очакване.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   28-07-18 11:54

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: keri-di   
Дата:   28-07-18 13:19

"2-ри неоспорим: само жанра уайлдлайф е фотография и то само малката част от него, птиците. Което прави безогледалките несъвместими с фотографията...."

[smilie11]

https://www.flickr.com/photos/142735448@N05/28605591857/


"4-ти неоспорим: Тези с безогледалките никога не се интересуват от крайния резултат. То е ясно, няма нужда от обяснение."

[smilie11] [smilie11] [smilie11]

https://club.foto.ru/forum/view_topic.php?topic_id=733942&mode=l&page=9#listStart

https://www.flickr.com/photos/vadimaf/27683613877/in/photostream/


https://www.flickr.com/photos/georg747/28784177617/in/photostream/


https://club.foto.ru/forum/view_topic.php?topic_id=738336&mode=l&page=6#listStart

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: swqaz   
Дата:   28-07-18 13:31

keri-di, първата снимка няма екзиф и не се знае с какво е заснета, но да кажем, че е с безогледалка само потвърждава думите ми, защото ми се вижда, че рибарчето изобщо не е на фокус. А щом не може да заснеме птичка в полет, камерата с която е опитвано е несъвместима с фотографията. Никон ако са аонсирали произвидство на тамагочита е друг въпрос.

За останалите снимки, които си показал трябва да ми помогнеш малко, защото не разбирам какво искаш да кажеш с тях.



Публикацията е редактирана (28-07-18 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: keri-di   
Дата:   28-07-18 13:48

swqaz,Освен тази снимка,има още много-затова давам линкове?
Нищо лично,но фанатизма не е полезен! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: StraightEse   
Дата:   28-07-18 14:00

Keri-di, доколкоо знам swqaz снима сс Сони, та поста му е по-скоро ироничен, а не антибезогледален.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: keri-di   
Дата:   28-07-18 14:08

"Keri-di, доколкоо знам swqaz снима сс Сони, та поста му е по-скоро ироничен, а не антибезогледален."

Възможно е да не съм разбрал иронията,защото и аз съм гласувал за негова фотография,в екзифа на която се вижда LCE-7RM2.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: swqaz   
Дата:   28-07-18 14:13

...swqaz снима сс Сони... Точно така и това автоматично ме изхвърля от фотографията според най-добрите фотографи в света. И не само, дори да снимах с дслр пак нямаше да имам общо с фотографията ако не снимам прички. Вижте 2-ри неоспорим. Но все пак може и да греша. Ще видим. Може пък никон да произведат тази безогледалка с някакво огледало като допълнителен аксесоар, за да може да се ползва в единствения фотографски жанр и произвеждането на системата да има смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   28-07-18 14:39

Интересно първите потребители, членове и на Фото Форум, закупили си Nikon Z-FX дали ще показват снимки в темата за безогледлните или вече няма да има нужда от нея, понеже вече DSLR ще се считат за официално евтаназирани ...[smilie8]



Публикацията е редактирана (28-07-18 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-18 14:54

Абе тая тема е доста по-добре от комшийски те комплексарски излияния. Като изключим някои изцепки се движи прекрасно.

Някое ново слухче няма ли за новата система? Нещо за адаптера или обективите?

Дали Никон ще се мамнат да направят АФ адаптер за AI обективите? Както за Сони пуснаха лайка адаптера?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: agop4o   
Дата:   28-07-18 14:59

Абе незнам колко фотографа има между артистите ама между фотографите има бая артисти[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: scuba_d   
Дата:   28-07-18 15:08

"Някое ново слухче няма ли за новата система? Нещо за адаптера или обективите?"

Това може да се окаже интересно, ако се потвьрди. Люботитно за кой голям производител на ДСЛР работят в момента:


In their latest earnings call, the sensor manufacturer Tower Jazz (Tower Semiconductor Ltd.) again talked about working with a "leading DSLR camera supplier":

Read more: https://nikonrumors.com/#ixzz5MYBJVXGv

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-18 15:36

Ами явно е Ricoh [smilie3]

Другите явно вече бичат безогледални. [smile]

За сега се надявай, че безогледалния ще е със сензор на Сони или Канон, че инак АФ ще видиш през крив макарон следващите 5 години. Хайде ако е Самсунг може след 3 или 4.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: agop4o   
Дата:   28-07-18 15:49

Спецфикациите на сензора кой ги задава-поръчителя или производителя.Интересно ми е

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: swqaz   
Дата:   28-07-18 15:59

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: scuba_d   
Дата:   28-07-18 16:23

Swqaz, поста ти е абсолютен спам! Аз също не бих сменил ДСЛР с друг за момента, но не ми пречи да се интересувам от новости.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: swqaz   
Дата:   28-07-18 16:32

Не е вярно. Задавам същите въпроси като твоите. Просто ни интересуват различни неща, но все свързани с новата система. Защо моя да е спам, а твоя не? Ако след време пуснат в безогледалките опцията, за която питам по-горе ще ми се извиниш ли, че ме обвиняваш?

Между другото, страхотни снимки! Някои мисля, че са откровено недооценени. Голямо удоволствие да поразгледам. [smilie24]



Публикацията е редактирана (28-07-18 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: scuba_d   
Дата:   28-07-18 16:49

Поста, въпроса ти звучи повече съркастично, отколкото чисто любопитство. Както и да е, всички очакваме тази нова камера и се надяваме да има в нея по нещо за всички.
------------
Мерси. Твоите снимки са великолепни - надявам се един ден да решиш да качваш отново.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: swqaz   
Дата:   28-07-18 17:16

Е винаги е имало елемент на задявка с всяко ново нещо което се очаква. Аз лично очаквам да видя обективите най-много. Другото е само любопитсво или задявка.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Don_Diego   
Дата:   28-07-18 18:14

птичите фотографи недолюбват електронния визьор,

Е, сега... не всички пуми са птичари и не всички птичари са пуми...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: ombre   
Дата:   28-07-18 18:40

Дон Диего,бъзикаш се ти,но на пумата кадрите кефят.Само не знам защо ме е блокирал,ама в този жанр и тук в този форум,поне според мен са едни ит най добрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Don_Diego   
Дата:   28-07-18 19:02

Дон Диего,бъзикаш се ти,но на пумата кадрите кефят.Само не знам защо ме е блокирал,ама в този жанр и тук в този форум,поне според мен са едни ит най добрите.
...

И мен ме кефят. От това постовете и поведението му не става по малко комплексарско. Шегата ми не беше насочена към фотографските му умения.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »