Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: quazimodo   
Дата:   12-07-18 21:33

ЦЪК


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   12-07-18 22:22

Какъв е този съмнителен сайт [smilie7]

stoyanvakarelov, Sony A7 III прави повече кадри с едно зареждане спрямо Nikon D750...
И на видео държи учудващо добре!

Освен това много обичам да казвам следното, относно про сериите, които снимат с една голяма батерия 2-3 пъти повече кадри:
- Предпочитам енергията да я нося в джоба, отколкото да ми тежи в ръцете докато снимам!

Обаче Сони имат още един изключително як коз! Фотото може да работи и да снима в режим за зареждане през USB-C !!!
Това с една power bank 20000 mAh в джоба нали разбирате какво означава [smilie7]



Публикацията е редактирана (12-07-18 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: marves   
Дата:   12-07-18 22:43

Когато си DSLR притежател и обявиш, че преминаваш към безогледалка:

цък

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: victory13   
Дата:   12-07-18 22:59

тоз беше единствения с огледало... как го откриха [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: agop4o   
Дата:   12-07-18 23:00

stoyanvakarelov, Sony A7 III прави повече кадри с едно зареждане спрямо Nikon D750 Това сигурно ли е


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: victory13   
Дата:   12-07-18 23:05

това е безмерна глупост... интересно ми е морския колко би заложил при реален тест... ма те новите сони потребители по-фантазират и от старите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: marrio31   
Дата:   12-07-18 23:09

Интересно ще бъде да разберем,дали е имало поне една безогледалка на световното[beer] Едва ли някой би заложил на "по-добрия фокус"

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   12-07-18 23:30

Sony A7III - 750 снимки, срещу 1200 за Д750 , съмнявам се да издържи повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-07-18 23:40

Скууукаа !

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: keri-di   
Дата:   13-07-18 00:04

"Интересно ще бъде да разберем,дали е имало поне една безогледалка на световното[beer] Едва ли някой би заложил на "по-добрия фокус""

Имало е и умни хора [smilie25]
Със една малка чантичка,и няколко апарата във нея [beer]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-07/1531429099_8a849e976e4901548d28164352707816.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-07/1531429099_97890cff7f04de9be957161a95b1264e.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: keri-di   
Дата:   13-07-18 00:09

Нещо в бързината....


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-07/1531429568_97890cff7f04de9be957161a95b1264e.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: victory13   
Дата:   13-07-18 06:59

Ей сега от храстите ще изскочи прегрелия охлюв да обясни, че тоя микро-скопичен сензор става до 9 на 12 см... даже не и до 13, като нормалните [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: StraightEse   
Дата:   13-07-18 10:55

hotsnail, автофокуса би трябвало да е поне близо до фуджи и сони, иначе няма защо изобщо да се пънат да го пускат. Не могат да си позволят 5-6 години да се развиват, за да се изравнят с останалите. Както бях писал по-рано - трябват им добри автофокус и адаптер, и няма да имат проблем. След това ще наваксат с обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-18 14:27

keri-di има е много хора с А9-ки на световното. Сони представят 400/2.8 и бяха пратили доста фотографи там да снимат.

https://youtu.be/SVfzOyzxcbA?t=5m24s


Има поне един дето следя спортен фотограф със Сони в Русия, дето си снима на общо основание.

https://www.instagram.com/murphyracey/


Човека е известен спортен фотограф и от около 2-3 годинки мина на Сони. Има си явно договор с тях и участва в разработването на новите продукти.

А9 е по-добра камера за спорт от Канон и Никон в момента - 20 к/с, безумен АФ, тих затвор. Сонешките дълги обективи макар и малко са брутални и в момента пред конкуренцията - по-леки, по-бързи.....



ПП Никон могат да минат и без хубав АФ. Новите камери и без друго ще са безсмислени известно време. Две камери с 3 обектива .... Сони бяха така доста време също де. Мисля си, §е важното е да дадат ясен знак, че работят по върпоса и са сериозни с първите камери т.е. да не режат функции като в Д600 и Д750...иначе кой знае какъв АФ с 24-70/4, 35 и 50 мм обективи не ти и трябва.



Публикацията е редактирана (13-07-18 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: swqaz   
Дата:   13-07-18 15:04

hotsnail, малко прекаляваш вече. Аз минах от никон към сони и независимо, че съм доволен изобщо не споделям твоите възгледи, че сонито виждаш ли превъзхождало никон и канон. Имам и двете тройки, с 16-35GM и 70-200GM. Значи със 16-35 фокуса е ок, но със 70-200 на затворена бленда с число над 6.3 направо го пиши ръчнофокусен дори в доста светли условия. Това със RIII, тройката още не съм я пробвал с този обектив, но това, че с RIII работи много зле не е ли показателно, че доста преувеличаваш? Колега сима до мен във същите условия с 5дм4 и някакъв стар 100-400 и всеки път ковеше правилно фокуса. Егати снимам пейзаж и се целя в някой открояващ се обект, който не мърда и пак не фокусира. Айде моля те не хвали толкова тази "безотказна" фокусна система. Аз лично съм по доволен от сони за моите си неща, но като ти чета нещата за фокуса и ми става досадно да те оставям да си измисляш.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: prosperity   
Дата:   13-07-18 17:37

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ, не е по темата на или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   13-07-18 17:48

Защо спамиш на всички теми?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Atman   
Дата:   13-07-18 18:44

Чета коментарите по темата и ми идва на ум за оная хумореска на Мирча Кришан за "краставицата". Само че тук краставицата е заменена със Sony.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-18 19:21

Squaz , понякога ръководството е приятел. Изключи си

MENU -> 2 -> 6 -> Live View Display

и ще ти се оправи фокуса. На бленда 6.3 на дали трябва и без друго. Вероятно друг вариант е да снимаш на S режим за да оставиш камерата да си цъка сама блендата.

Ако имаш други проблеми питай или поне прелисти ръководството. Камерата е различна от ДСЛР и работи по различен начин. Когато liveviewе включено се мъчи да фокусира на затворена бленда за да ти дава liveview на dof-a. Ако го изключиш си отваря блендата за да фокусира. Все едно по подразбиране фокусира с DoF preview на никона....

ПП За Сонитата понеже много хора си взеха, а новите камери са доста сложни и ръководството макар и хубаво и кратко не е може би организирано правилно, то някои хора си купуваме .....(Махам линка, защото книжката е меко казано сбъркана в тая част дето обсъждаме.)


ПП За батерията моя опит е, че новата батерия държи над хиляда кадъра. Фотосесия с 500 кадъра с преглеждане, показване и т.н. сваля с около 35% батерията.



Публикацията е редактирана (13-07-18 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: swqaz   
Дата:   13-07-18 20:13

hotsnail, добре, работи. Благодаря! Сега и аз мисля, че тройките превъзхождат дслр-те, които съм имал, но все пак мисля, че не отчиташ д850, който би трябвало да не отстъпва по нищо на тройките.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-18 20:17

[smilie24] за Д850 не мога нищо да кажа. Вярвам че е хубав ама не съм го пипал. Писах по-горе защо смених ДСЛР-а с безогледлано.

Сега да видим никонския безогледален.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: ombre   
Дата:   14-07-18 21:30

Keri-di,имаш ли някой клип или снимки правени с този пана,на световното,че нещо не можах да открия?Иначе снимката показва,че,щом за такова отговорно мероприятие,са пратили човек с такава техника,то значи тя става,и е тъпо да се отрича тук в форума.вярно,само той е с такъв апарат,всичко останало е с фф,но какво от това.Иначе следя световното и веднъж ми се мерна едно сони в бързината,при толкова тумбаци,него го мернах за кратко.Лека по лека и там дслр-ите ще отминат,но ще отнеме доста време докато това се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   15-07-18 10:41

Не разбирам от никони и техните автофокусни драми, но ако основният проблем е това хаха.. дано поне техният апарат да е с нормално по размер тяло... Сони направиха само едно такова, което си ползвам със здраве - а3000. Сони залитат по лилипути. Затова моето а7 седи само във витринката. От време на време го вадя, за да тилтна някой канонски обектив :-)

Дано да имат читав преходник за аегашните им стъкла, защото ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-07-18 11:05

За сега ми остават непродадени най-яките и любими обективи за Никон ДСЛР, които са Nikkor 20/1.8G и Tamron 70-200/2.8VC. По всичко личи, че заради точно тия два обектива ще изчакам излизането на тая Никон безогледалка и ще мисля вариант с адаптер. Другия вариант е да взимам скъп адаптер за Сони с риск да не работи и да ги ползвам така. Нямам търпение по-скоро да има повече яснота от това, което предстои.

Офф: имам Сони а7м3. Знаете ли кога с едно зареждане и батерия ще направи повече кадри от Д750 при същите условия - точно НИКОГА!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: agop4o   
Дата:   15-07-18 11:09

PhotoBo Сигурно щото в Англия тока ви нещо не е в ред.Затова не можеш да изкараш над 1000 кадъра със Сонито.[smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »