Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-07-18 01:40

Без да съм лош пророк, но както вече споменахте - ако Никон искат да се класират въобще в сектора с безогледалките ще трябва да направят читав адаптер, с който всички вложили средства в обективи, верни на марката потреебители ще сменят само тялото и всичко ще тръгне плавно към успех. В този вариант и Никон ще печелят от продажбата на малки и компактни нови безогледални тела задържайки старите си потребители при тях, хем самите потребители ще успеят да ползват наличните и събирани през годините си обективи, че дори да не откажат огледалото съвсем и паралелно да използват двете различни с-ми. В противен случай Никон ще загубят сериозна част от клиентите си, решили да преминат на безогледална система, защото самите те не разполагат с времето за бързо налагане на силно конкурентния пазар в момента, да не говорим, че ще отнеме време да покрият всички желани дължини с нови и качествени обективи. Относно самия адаптер - смятам, че трябва да е достатъчно способен и качествен, макар и по-скъп, поддържащ АФ и ВР - все си мисля, че болшинството притежатели на повече от 2 обектива Никкор ще предпочетат закупуването на смислен адаптер гарантиращ безпроблемната работа на системата им, както до сега, отколкото продажбата и съответно загубата на същите и отново инвестиция в цяла нова (още неразработена дори) система.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   18-07-18 10:38

А преходник и стар обектив, било то най-добрия... ще се различава ли от обектив, проектиран за безогледална система [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   18-07-18 11:04

Адаптера добавя поне 20-тина мм към дължината на обектива и поне 150-тина грама. За Никон ще е към 30.5мм адаптера, защото за новия байонета спекулират че е с 16мм работна отсечка, а стария им e 46.5мм

Това за обективи като 35/2.8 има голямо значение - теглото по три, а размера по две.

За 70-200/2.8 няма почти никакво значение - 10% към теглото и размера....

За 85/1.8 има известно значение, за 85/1.4 по-малко.

За 50/1.8, 35/1.8 и т.н. компактни обективи ще е осезаемо и потенциално ще искаш да ги смениш с времето....

ПП при Канон и Сони са с около 5мм по-къси адаптерите, защото безогледалния байонет е 18мм, а слр байонетите са на 44 и 44.5мм работни отсечки



Публикацията е редактирана (18-07-18 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: al.popoff   
Дата:   18-07-18 14:14

Кен, най-големият Никон фенбой спекулира, че адаптера ще е с неподвижно, полу-прозрачно огледало и фазов автофокус заради този патент.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: marves   
Дата:   18-07-18 14:22

Тоест 1:1 технологията на адаптера LA-EA4 на Sony. Силно се съмнявам, дано са направили бърз фазов фокус директно на сензора и да се елиминира нуждата от огледала в адаптера.
От друга страна пък, Nikon DSLR телата са ужас в Live View и е възможно все още да не могат да се справят...
Но като цяло патенти за всякакви технологии имат отдавна Canon/Nikon/Sony, включително огънати сензори и щуротии, които не виждат бял свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: nimi   
Дата:   18-07-18 15:41

Още от времето на SLT-тата на Sony се чудя какво им пречи да махнат огледалата, призмите и останалите неща покрай тях създавайки една безогледалка в напълно функциониращо тяло запазвайки стария байонет и всичките предимства от това? Мотори, механика за блендата и каквото друго има.

Големи и удобни тела, огромно разнообразие от обективи - Защо трябва да бягаме от тях?

Ако имам изградена система на Никон бих се изкефил на това въпреки драмите които неминуемо ще възникнат с батериите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: al.popoff   
Дата:   18-07-18 15:49

Пречи им (или по-скоро им е пречело) липсата на читав и бърз автофокус върху сензора и читав EVF. Като махнеш огледалото и призмата остава доста място от байонета до сензора и малко се обезсмисля целия дизайн. Сигурен съм, че има и други причини де.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: nimi   
Дата:   18-07-18 15:56

@al.popoff тези неща дето споменаваш, че им липсват сега трябва да ги вложат в очакваната безогледалка.
Пробвано е махането на полупрозрачното огледало на Sony и мога да кажа, че празното място хич не ми пречи.. даже не се сещам за него но.. се кефя на удобния захват ;-)
Всъщност разбираш, че нямаш огледало единствено в момента в който сменяш обективи.



Публикацията е редактирана (18-07-18 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: al.popoff   
Дата:   18-07-18 16:10

Идеята е, че ако запазиш стария байонет остава и работната му отсечка, която в момента е запълнена от огледало. Ако махнеш огледалото не можеш просто да преместиш сензора по-напред и буквално би останало дупка. Това имах предвид под празно място. За това е и новият байонет, който е с по-къса работна отсечка, съобразена с липсата на огледала. Това отговаря ли на чуденката ти защо просто не са махнали огледалата и призмите и оставили всичко останало както си е? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: nimi   
Дата:   18-07-18 17:31

И за какъв чеп ти е друга работна отсечка? Сензорите и идея си нямат каква им е работната отсечка ;-) Къде изобщо във питанката споменах смяна на работната отсечка?
Да не говорим, че като нахлузим отпред адаптер за DSLR обектив работната отсечка става като на DSLR нали? Има си и необходимата кухина за да осигури работната отсечка.

Мислих си за сензора на А9/А7м3 вграден в някое от про телата на Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   18-07-18 18:33

Ако фокусната система на новите Никонски камери е подобна на Канон, Фуджи, Панасоник, Олимпус или Сони не е проблем ДСЛР обективите да фокусират без огледало използвайки данни от сензора.

При Сони от опит знам, че работи перфектно със новите им камери. Ползвам доста ДСЛР обективи все още за Канон и Сони СЛР байонети. Има единичен и следящ фокус. Познава лица и очи. Работи бързо и на светло и на по-слаба светлина. Дори купувам някой нови СЛР обективи, заради по-ниската цена.....

Единствения проблем в момента е, че на по-евтините камери има някакъв проблем със следящия фокус при снимане на над 3 кадъра в секунда т.е. следящия фокус изпуска доста кадри. Другото ограничение е, че следящия фокус няма всички функции налични с безогледален обектив т.е. няма заключване на обект (пак камерата се мъчи да познава и следи обекти, ама не ги очертава и заключва)


Огледалото в адаптера, ще е нужно ако АФ е подобен на този в предните генерации безогледални камери или подобен на този, който ползва Д850 във видео.


ПП Извинявам се за това, че пак говоря за друга марка, но дискусията заби натам



Публикацията е редактирана (18-07-18 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   18-07-18 19:48

Аз пък като гледам последните слухове... това ще е толкова скъпо, че тая тема ще си остане с цъкането на езици [smilie18]



Публикацията е редактирана (18-07-18 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   19-07-18 08:48

[smilie18]

Обаче как се снима с огледалка на сватба в ресторанта не е истина...

Навика от ДСЛР може да ви погоди голяма шега [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: sohk   
Дата:   23-07-18 07:42

Нещо определено се задава и то скоро. На сайта на Nikon се появи нова страницa Comming Soon - В стремеж към светлината с някакво тийзър видео и това нещо в края на видеото определено ми прилича на нова камера (ако го гледате в тъмна стая се вижда най-добре).

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   23-07-18 08:07

Най-хубаво е нов байонет и възможност само да се слагат с кухи тръби адаптори стари обективи.
Задължително ли е да се повтаря Сони и в това... Не съвсем.
Както казах и по-напред един лек зуум, 2-3 твърди и няма нужда да се силят толкова да натъкмяват адаптори.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Rusinov   
Дата:   23-07-18 08:28

Е разбира се, че е нужно... снимал съм 20 години с Никон, събрал съм един багажник стъкла, искам да взема нова система, защо да избера отново тази марка, ако ще трябва наново да купувам стъкла? Какво повече ще предложат от конкуренцията във време, в което вече всичко е измислено? За тези пари камерата е за работа, не за разходки в парка (образно). Няма шанс да си задържат “феновете”, освен ако не направят читав адаптер... Вече няма с какво да ни изненадат, почти е невъзможно! Чисто маркетингово "напъват" за да изпъкнат сред конкуренцията. Едната марка пуска камера с 1726 фокусни точки, другата обаче пуска камера с 1728, едната има в комплекта обикновен, другата кожен страп за врата..... Не е нещо, заради което бих предпочел едната пред другата марка, ако трябва да продам обективи със огромна загуба, за да започна да оборудвам наново система. В такъв случай бих предпочел да опитам нещо от друга марка, да видя различна "картинка" :D Иначе няма лошо да разработят и специални обективи за системата. Някое страхотно стъкло, 12-200 f1.8 и да тежи 250 грама, да мога да си го влача по екскурзии [smilie18]



Публикацията е редактирана (23-07-18 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   23-07-18 09:23

Щом като КАНОН за скромните 300 лв дават преходник... значи и НИКОН ще го направят... а дали ще правиш по-добра фотография с тази камера? Едва ли :-) ОК - сигурно ще целиш повече очи без прекомпозиране - страшно подобрение :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Rusinov   
Дата:   23-07-18 09:51

Е това ми е основната идея. По-точен автофокус, особено при тъмни ситуации. По-добър следящ фокус и т.н. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: sohk   
Дата:   23-07-18 09:54

Абе не знам, но тоя байонет изглежда огромен ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: lamerko   
Дата:   23-07-18 12:27

Не знам какво го мислите този байонет - естествено, че трябва да бъде нов. Именно Никон в опита си за да запазят съвместимост със старите системи, направиха пълна каша с обективите...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: al.popoff   
Дата:   23-07-18 12:37

На мен пък ми е чудно защо в този тийзър се загатва за призма и за огледало. На 32-рата секунда се вижда как бял лъч светлина се удря в нещо и се превръща в нещо като дъга. Призма confirmed. Няколко секунди по-късно прави завой на 90 градуса. Огледало confirmed. Наистина не разбирам какво искат да кажат с видеото. Или просто няма скрит смисъл :D

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Rusinov   
Дата:   23-07-18 12:42

Дано да няма скрит смисъл.... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: sohk   
Дата:   23-07-18 12:52

Гледайки профила на тялото, не мисля, че има място за огледало. По-скоро няма скрит смисъл.


https://nikonrumors.com/wp-content/uploads/2018/07/Nikon-mirrorless-camera-teaser-video4.jpg



От Nikon Rumors са направили няколко добри скрийншота на силуета на тялото. Направо си е мирърлес от всякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Rusinov   
Дата:   23-07-18 12:56

Дано скрития смисъл не е в преходника, който готвят...полупрозрачни огледала и т.н.....

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: sohk   
Дата:   23-07-18 13:34

Ако има ONPDAF, не би трябвало да има нужда от огледала и в преходника. По-скоро се чудя дали ще поддържа преходника и AF D/non-D обективите, демек дали ще има отвертка. За G и E едва ли ще има проблем.

Вълнуващи времена настават, а ние ще им бъдем свидетели, пък надявам се и участници в тях. :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »