Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  5  6  7 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   16-07-18 18:32


> 1.4 и 50 и 35мм май стават доста големи
> и честно казано дано Никон просто
> повторят прекрасните си 1.8
> обективи първо.

От юзърска гледна точка по ще е смислено да изкарат читав адаптер, вместо да повтарят обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   16-07-18 18:55

Юри много по-малки са на безоглео отколкото с адаптер.

Виж на Самянг или на Сони 35/2.8 какъв е готин или сони 28/2 или самянг 24/2.8 и дори сони 50/1.8.

Ако тялото е малко ще е удобно да са си нейтив

Адаптер аз поне съм 100% сигурен че ще пуснат. Интересно е, дали ще е с мотор за АФ.....

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   16-07-18 22:15

Е такъв де, с АФ...иначе за какво им е на хората.... Иначе за нейтив обективите - да, аз за фуджито така гледам да правя...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: asahi   
Дата:   16-07-18 22:21

Да пиша ли на админа да пипне заглавието?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: MarinY   
Дата:   16-07-18 23:03

Когато някой, след много намеци, не може да се усети колко е досаден и си навира мнението навсякъде без да го питат, трябва да му се каже директно.
Възпитано, но ясно:
Hotsnail и останалите тъмни фенове на Сони - знаем мнението ви и престанете да рекламирате вашата безогледална система, във всяка тема, некасаеща вашата любима марка.
Всяко мнение за марка, която не е свързана с темата е СПАМ.



Публикацията е редактирана (16-07-18 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   17-07-18 01:14

Марине, аз обсъждам новата система на никон.

Сравнявам с каквото съм пипал, както Юри. Това е защото още ги няма нещата от Никон.
Ако имаш нещо по темата освен ненужен хейт сподели го.

За мен техническа дискусия на тема безогледални си е напълно на мястото. А хейта не е! Хайде да се придържаме към полезната и приятна дискусия на техника. Спрете с тия марки и комплекси.

Какво е по-хубаво от една тема да се държи жива.

Утре тия неща дето ги обсъждаме тука ще видим как са направени от Никон.



Публикацията е редактирана (17-07-18 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: MarinY   
Дата:   17-07-18 01:52

Не обсъждаш нова система, а обявяваш колко е велика твоята и колко скапан ще е новият апарат.
Мини още веднъж по твоите включвания, обърни внимание на оценките и прилагателните, които ползваш и тогава говори за хейт.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   17-07-18 08:03

Хмм... щом 5-9 хил лева не са проблем - браво. Не ги виждам като конкуренция дори на собствените им ДСЛРи, докато не изкарат 4 модела на различни цени... като любимото ви Сони.
Ако има вариант за 1400 лв нов - ще си взема един за спорта. Ще му закача пак някой хелиос :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: agop4o   
Дата:   17-07-18 08:56

Тва 1400лв са много пари .Даже мисля че най добре ще е за 1400лв да има доживотна гаранция със замяна са всеки следващ модел.[smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   17-07-18 09:22

Мда... като доживотната гаранция на боята при Киа[smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   17-07-18 11:42

Марин, не виждам в тая тема и едно негативно нещо за Никон да съм написал. Специално минах и ги прочетох всичките. Мини и ти ги виж ако искаш.

На 2-3 места съм писал за Сони защото имаше конкретни проблеми с които се сблъскват колегите от липса на опит със системата. Извинявам се за което, но мисля, че помогнах. Тези ми мнения са също позитивни и не криткуват Никон макар да не са по темата.

Единственото по-остро нещо което писах, беше за това длаи могат да се правят 0.95 обективи на разни байонети. Първо има вече такива обективи т.е. щуротиите противоречат на фактите. Второ не съм съгласен с модерирането на мнението ми - това че някой не е съгласен с учебника си по-физика, не виждам как прави цитирането на въпросния учебник обидно или невярно....

Ако искаш, ще мина и ще си копирам меннията, да ги има на едно място, но ще помоля за официално извинение в тоя случай.

Да не дълбаем в миналото...нали за около 23-ти Юли говорят за новите камери. Не остана много време.


ПП Писах неприятни но верни неща за Никон в темата за P1000...не ми се навлиза в детайли за моралните качества на индивидите в тази тема. Подобни неща писах и в тема за една друга марка, на която мислиш, че съм фен - там интересно не ми изтриха мненията, нито ме наричаха с обидни квалификации....



Публикацията е редактирана (17-07-18 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   17-07-18 12:24

Много се надявам Никон наистина да извадят читав АФ адаптер, макар че вероятно ще им е по-добре хората да си купуват обективи на нова сметка, вместо да си ползват старите....много си харесвам като изображение никонските АФ обективи без D в обозначението (повече дори от 1.8 G обективите) и хич не ми се ще да ги пенсионирам...е, винаги мога да си ги ползвам на филмовите тела но.....

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: suggs   
Дата:   17-07-18 13:39

uri64, блендата на повечето никонски стари обективи е механична. Как си представяш преходник, който да може да я управлява от тялото?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Synthy   
Дата:   17-07-18 13:49

suggs, а кому е нужно това?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   17-07-18 14:19

suggs става въпрос за обективи като аф 24, аф 50, аф 85преди появата на D. Представям си управлението на блендата от тялото така, както става сега с тела от сорта на д610, д3 сериите и т.н. - заключва се на най високата стойност и си се управлява от тялото с предната или задната врътка. Макар и управление на блендата от тялото да не ми е жизнено необходимо - не ми пречи да си я нагласям от обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Synthy   
Дата:   17-07-18 14:32

Ако направят безогледалката, която се коментира тук (или някоя поне с APS-C сензор), сигурен съм, че ще направят и преходник. Друг въпрос е дали ще е с мотор (според мен не), но преходник ще има.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: marves   
Дата:   17-07-18 14:50

Няма смисъл да слагат мотор в тялото. Могат да го изнесат в преходника. И управлението на блендата също може да е през лостче в самия преходник, който ако има всички тези "благини" има вероятност да струва над 1000 лв.
Ако му турнат и огледало с отделна АФ система (както LA-EA4 при Sony), ще отиде цената още нагоре, а и като цяло ще се обезсмисли ползването на безогледалката им с DSLR обективи. Но съвременния фазов фокус на сензора на A7 трета серия изцяло елиминира нуждата от огледала, така че такава щуротия едва ли ще видим.
Едно е сигурно - адаптер ще има. Китайци разработиха такъв за Sony тяло да ползва механични Nikon обективи, така че технологични спънки няма.

Очаквам Nikon-а 24MP да е едно ниво над A7III по фокус, сензор, ергономия, батерия. Може би за видео ще е скопено (по стари традиции на Nikon).

Скоро ще видим и ерата с Canon обективи на Nikon тяло с преходник.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Synthy   
Дата:   17-07-18 15:00

Много по-полезно ще бъде да поддържат VR, отколкото старият АФ. От 15г. насам се произвеждат AF-S, а скоро и те ще са отживелица. Всеки АФ обектив, които си заслужава да го има човек има вариант и с AF-S мотор. Старите АФ се ползват от шепа ентусиасти, които изобщо не са цел. Прекалено скъп ще излезне преходника, и най-вече - никому не е нужен (шепата губят..).

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   17-07-18 15:23

Е хайде сега, излезе, че един преходник ще трябва да е по-скъп от чисто нов обектив? И колко сложна трябва да е поддръжката на ВР при положение, че филмови тела като Ф80 я имат?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   17-07-18 16:12

Интересно сега като ги пуснат тези камери, дали същите платени "фотографи", които ревюират безогледалките Сони, ще ревюират и никонските, или веднъж завинаги ще се разбере, че на ютубърите и форумджиите им се плаща да правят ревюта на Сони и така марката да се налага като най-успешна.



Публикацията е редактирана (17-07-18 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: marves   
Дата:   17-07-18 16:28

И дано Nikon-а не яде звездите като Sony-тата.

https://www.dpreview.com/forums/thread/4290095#forum-post-61240054

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: StraightEse   
Дата:   17-07-18 16:35

stoyanvakarelov, ясно е, че ще са същите. Те едни и същи хора канят все. Ето примерно Тони и Челси - когато правеха видео за a7r iii това беше най-добрата камера. След това направиха за D850 след няколкомесечно ползване - резултатът беше същия. Сега чакам обещаното от тях сравнение между двете камери. Всички рекламират като Кен Рокуел.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Synthy   
Дата:   17-07-18 16:58

написа:

> Е хайде сега, излезе, че един
> преходник ще трябва да е по-скъп от
> чисто нов обектив? И колко сложна
> трябва да е поддръжката на ВР при
> положение, че филмови тела като Ф80
> я имат?

Зависи от обектива, но определено няма да е от най-евтините, ако сложат мотор в него. За VR не знам колко ще е трудно, само споделих, че ще е по-полезно от поддръжка на обективи от преди 30г. Може да ползват и същият протокол за VR и тогава ще бъде "нейтив", няма да има нужда да се добавя в преходника (иначе ще има конвертор, допълнителна електроника, синхронизация с тялото, забавяне...). Има и друг вариант, да направят такъв преходник, за да си подсигурят покупката на тялото от всеки, който желае. И това не е изключено, но според мен просто от Никон не им пука за тези потребители - прекалено са малко за да се съобразяват с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   17-07-18 18:18

Ми не знам...сега всеки никонджия с едно или повече ФФ тела на байонет Ф се е набълбукал с една или повече торби обективи от различни версии и поколения. Ако се окаже, че не може да ги ползва пълноценно на новата безогледалка и ще трябва да гради система наново, не ми се мисли направо...нищо де, ще видим като излезе.....

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   18-07-18 00:20

Аз бих спекулирал, че преходник с мотори за бленда и фокус ще е между 500 и 1000 лева. Толкова е преходника дето марвес спомена.

Стабилизацията не би трябвало да е проблем. Тя е в обектива изцяло при Никон. Дори ако има стабилизация в новите тела, Никон могат да направят двете стабилизации да работят заедно. Това го прави Метабонес преходника в момента с Канонските обективи , явно е възможно. Резултата е доста ефективна 5 осна стабилизация, по-добра от система само със стабилизация на сензора или само на обектива. В моя опит Сигма 105/2.8 макро ex dg oss е супер добре стабилизиран



Публикацията е редактирана (18-07-18 00:24)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  5  6  7 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »