Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-07-18 11:17

Хахахаххахахахаа смея се с глас [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   15-07-18 12:37

PhotoBo не знам колко прави д750. Аз съм ползвал д700 и там правих до към 2000-2300 кадъра.

Ти колко изкарваш от а7м3 и от д750?

3-тото поколение а7 при мен спокойно прави 1000 кадъра. Не съм правил много повече, щото зареждам батерията от време на време. Мога за експеримент да пробвам. Факта е че има двойно по-голяма батерия 3-ката и по-ниска консумация. Предполагам 1500 кадъра е напълно нормално да изкарам при сесия или събитие без ядове. По-малко е от ДСЛР но не е проблем.

Аз и за д700 и за новата камера си имам и резервна батерия винаги.



Публикацията е редактирана (15-07-18 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-07-18 13:34

Ами аз не съм ги мерил по кадри конкретно, но грубо мога да кажа, че с D750 (имам 3 батерии) забравям кога съм зареждал последно едната батерия след няколко сесии в различни дни и дори месец отстояние. Със А3-ката две сесии в поредни дни и съм до там. Слагам втора и трета батерия (и за Сони-то имам 3 батерии). Това без да изпадам в полемики за конкретен брой кадри и натоварване, но лично субективно мнението ми е, че батерията на Д750 държи сигурно поне двойно в сравнено със Сонито.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   15-07-18 15:46

Кирил, hotsnail, много добре знаеш, че NPFW50 е едното проклятие от и за Сони, което не работи добре. Добре, че го смениха. Сега да си оправят второто с лющените екранчета, че дори А9 има достатъчно бройки зле. И да няма измъкване, че с един протектор/стъкълце, правещо балони за 10лв ставали нещата, отдолу си остава отлющено и толкова. Дори за 39лв оригиналния, сложен в официален сервиз прави балончета с времето...Лепенки някакви.
За безогледалките си е все още кът добрата батерия, основно заради екрана и електронния визьор, т.е непреодолим консуматор. Купуват се повече от 2 и стават нещата. Това е консуматив към консуматива тяло.
Естествено, това са дребни неща, в сравнение с картинката и постиженията други.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   15-07-18 15:58

Като махнем думата проклятие си прав.

За протекторите - оригиналните до А7р2 ми вършеха идеална работа и за 2 години на А7 сериите не съм имал ядове с оригинални протектори. С НЕКС-5 където протектора е по-скоро като на никон Д700 (с щипки е не е с лепило) вече 8 години няма ядове

На последната ми А7 камера от 3-то поколение обаче, оригиналния протектор е зле и струва 70 лева не 39! Разлепи се за по-малко от 2 месеца....реално е 1:1 с китайските и дори бих казал по-калпав а е 70 лева. Купих си китайски наскоро и той май е малко по-хубав, но ще се сменя вероятно на всеки 6-7 месеца.....имам един резерва, може би ще поръчам още 2-3 да седят в шкафа...Така си ползвах и xperia телефона преди време - 4 протектора в шкафа и при нужда сменям ..... Иначе май няма оправия......голия екран явно не достатъчно здрав и за годинка дава фира.....

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   15-07-18 16:09

Аз лично не познавам фирма, която да продава 90 и повече % от продуктите си все с един и същ проблем...Значи от Некс-3 до А9, това ако не е проклятие. Хайде, ще се размине с батерията за 2 поколения камери, но за екрана си е кофти. И казваш, че е скъпо.
Но да видим какво ще покажат Никон. За мен лично като съм ползвал последния им продукт, който покрива на 99% от каквото искам (Df- без видео, изнесени доста контроли, без тъпата, безмислена врътка за компенсацията,опростени някои неща, малък екран допълнителен, всичко чисто)мога да кажа, че ще се представят добре. За плюенето, критиката дълбока, но безпочвена също нямам съмнения. 2 камери, 2 сензора, Сони или не, ще се разбере. Автофокусът да видим. Но това според мен при Никон ще е само представяне, другата фирма има по-скорошно производство масово...



Публикацията е редактирана (15-07-18 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: asahi   
Дата:   15-07-18 16:27

Не знаех, че животът на Сони притежателите бил толкова богат на технически предизвикателства.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   15-07-18 16:42

Е Никон на д700 си му бяха турили протектор в кутията. Това несъмнено опростява неща. Бяха забравили да сложат резервен комплект гуми....а на д600 нямаше туба с масло в кутията.

Има си неща около всичката техника,дето трябва да се знаят. Аз от ДСЛР фотографи съм прочел повечето умни неща за фокуса, за дефектите на оптиката и т.н. [beer]



Публикацията е редактирана (15-07-18 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Mihalaki   
Дата:   15-07-18 17:34

гледаш пише Никон в заглавието на темата, цъкаш....то било за Сони... [smile]



Публикацията е редактирана (15-07-18 17:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   15-07-18 20:42

В момента снимам сватба... 1400 кадъра, 4% батерия...Сони А7м3...
Както казах, изкарва ми повече от Д750...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: blr   
Дата:   15-07-18 20:55

Да са живи и здрави младоженците, наздраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   15-07-18 21:01

Абе не ми вярваха, мислят че лъжа... щото в сайта пишешо 600-700...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   16-07-18 08:05

4000€ за 46Мпикс и 2500€ за 24Мпикс. Тежко ще е, ако са тези пари за консуматив тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-07-18 10:21

E как бе, четох че ще включва основен обектив 24-70/2.8 за парите

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Rusinov   
Дата:   16-07-18 11:12

24-70/4

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   16-07-18 11:20

Нормално е да има някакъв крив зуум, да покрие. И още 2-3 твърди и ще е доста добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Rusinov   
Дата:   16-07-18 11:23

Хора, вие се побъркахте с тея безогледалки бе! Не виждате ли в какви безсмислени спорове влизате във всяка тема? Плюсове и минуси ... Че батерията на Сонито държала 1500 кадъра, пък на Д750 по-малко?.... И какво? Кой от вас, занимаващ се с професионална фотография, от каквото и да било естество, ще отиде на сесия с 1 батерия и ще разчита на нея да му стигне? Не разбирам как някой отива да снима сватба и постоянно следи дали батерията му ще направи 1420 или 1500 кадъра. В чантата ми стоят заредени батерии, гоня си моментите и като падне батерията, вадя новата, слагам я и продължавам....На кой от вас реално му е проблем в чантата да има +1 батерия, примерно с 50 грама отгоре? За това ли да избера Сонито?

Сонито е супер, особено новото А73. Никон най-вероятно също ще пуснат много добро и напълно конкурентно тяло. Въпреки, че снимам с Никон, отдавна се готвя да взема второ тяло, безогледално. И наистина след тестове се спрях на Сонито. Не, защото 750-ката не ми върши страхотна работа, не защото досега с нея не съм постигал резултатите, които съм искал и няма да мога да ги постигам и занапред. А защото често ми се налага да снимам в по-тъмни ситуации, със следящ фокус и там безогледалната система има своите предимства. Дори да трябва да нося 7 допълнителни батерии, новото тяло би улеснило работата ми и повишило нивото на работата ми в моя случай. Сега задържах за малко, защото искам да видя Никон какво ще пуснат. И съвсем рационално погледнато, ако пуснат тяло, което да покрива изискванията ми и има опция да ползвам обективите, които вече имам ..... ами ще избера него. Разбира се....Не защото протектора за екрана е 4 долара по евтин, ремъка за врата и много светъл и се цапа бързо, батерията издържа 15 кадъра повече или по-малко или тялото е 480 гр., а пък Сонито е 494 гр., примерно..... [smilie10] [smilie11]

И защо постоянно във всяка тема, без значение вече за какво става дума, задължително се намесва Сони? Хората, избрали тази система - разберете, никой не ви съди, обвинява, завижда или подиграва. Всеки е избрал това, което му върши работа. Сони, Никон, Фуджи, Панасоник, Олимпус.... какво значение има? Имате Sony A73 - честито, камерата е страхотна. Няма грешка. Ако имам възможност и аз бих взел. Но пък нека да видим и Никон какво ще пуснат.. Може на други колеги, втч и аз самия, да им е "по-тамън" Никонската камера и съвместимостта с Никонските обективи.



Публикацията е редактирана (16-07-18 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: serjy   
Дата:   16-07-18 11:25

Гледам нова тема, за нова камера от Никон. Казвам си "я, да я видя тази камера, какво са измислили от Никон", а вътре в темата само Сони [smilie18] [smilie18] [smilie18] ... абе вие откачени ли те? [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   16-07-18 11:40

След като ще им я прави пак Сони.... що не :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Rusinov   
Дата:   16-07-18 11:45

Е няма лошо, на мен и телевизора ми е Сони, Плейстейшън имам, батерии имам на Сони, едно старо ДВД, слушалки, все готини работи и съм доволен. Ако пуснат фотоапарат, който да е с Никонско тяло и отличен преходник за автофокусните ми обективи, ми няма да се дърпам хич...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   16-07-18 13:22

Всичко ще е толкова скъпо, че масовката само ще го сънуват тоя апарат [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Rusinov   
Дата:   16-07-18 13:37

Е нормално, но няма да е по-скъп от А73, ще се целят в него, като предложат еднаааа идея повече за цената - примерно 24-70/4, което ще видим що за стъкло е, но може да се окаже съвсем приличен обектив :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: StraightEse   
Дата:   16-07-18 14:50

По-добре би било да пуснат 24-105, а след това да гонят 24-70 и 70-200 f/2,8.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Rusinov   
Дата:   16-07-18 15:10

24-105 е по-"туристически" обектив, а все пак ако 24-70 е наистина пипнат, дори и на 4 ще върши много хубава работа и за студио и за сватба. Все пак безогледалка за 6к. си е хапка за някой, който ще я ползва за работа. Като цяло говоря, ясно, че ще си я накупят и всякакви хора, за които не са проблем парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   16-07-18 17:47

Nikon за цените са обикновено реалисти и не очаквам някакви издевателства.

Нещата ще са подравнени с индустрията горе долу. Може някой леф да искат отгоре първите 10-12 месеца и после малко да свалят, но общо взето ще са около цените на Канон, Сони и Никон за сходни продукти.

Апаратите може да са А7м3 и А7р3 конкуренти. Ама може и тоя с малкото пиксели да е А7с3 конкурент или А9 конкурент. Нека да видим.

24-70/4 има шанс да е страхотен обектив ако е добър оптически. ЩЕ е компактен ако и камерите са сходни на А7 като размер. Идеално комплектче за екскурзии с трите обектива. Аз подобно комплектче имах на А7 когато го взех, но ползвах китовия 28-70/3.5-5.6 обектив не 24-70/4 заради цената....

Ако 35 и 50 са и светлосилни ще е супер. Пожелавам Ви 35/2 обектив, какъвто за Сони все още няма с АФ.........


1.4 и 50 и 35мм май стават доста големи и честно казано дано Никон просто повторят прекрасните си 1.8 обективи първо. Ако и дадат цени под 1000 лева както са ДСЛР-ските обективи ще имат много фенове!



Публикацията е редактирана (16-07-18 17:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »