Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Почистване на сензор в Пловдив
Автор: timov   
Дата:   22-08-18 13:34

Здравейте, попаднах на доста старички теми относно почистването на сензпри на DSLR-четата ни, но така и не открих конкретно място в Пловдив където извършват тази услуга. Моля колеги, които знаят такива места или самите те извършват услугата да пишат по един коментар под поста. Благодаря!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор в Пловдив
Автор: videolux   
Дата:   22-08-18 19:12

Поръчах си от фотосинтезис коплект за почистване на сензор, мокра и суха шпакла за 12 лв. След няколко месеца събрах смелост да си почистя сам сензора, и резултатът беше плачевен. От 5-6 точици които ме дразнеха, по матрицата се появиха едни линии и петна. По късно разбрах, че трябва по смело да боравя с шпаклите и да натискам повече. Поръчах от Алиекспрес 4 комплекта мокри и сухи шпакли за по малко от 10 лв., и работата стана.
Не е голяма философия, въпрос на опит. Матрицата не може да се повреди толкова лесно (заб. не знам как стоят нещата при сензорите без лоу пас филтър).
Също и идеално чист сензор няма, все ще има по някоя точица, затова не задълбавай толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор в Пловдив
Автор: NAKATA211   
Дата:   22-08-18 20:07

[cool] Многократно съм ползвал услугите на Иво :) ул.Петьофи 9 срещу Гръцкото консулство.Ивелин Кюркчийски,телефона му е :0888655064 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор в Пловдив
Автор: Джъмбо   
Дата:   22-08-18 20:58

Матрицата не може да се повреди толкова лесно

може...

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор в Пловдив
Автор: videolux   
Дата:   22-08-18 21:54

Джъмбо написа:

> Матрицата не може да се повреди
> толкова лесно

>
> може...

Е какво да кажеш.... нали с това си вадиш хляба :)
Шегувам се, разбира се че може. Но предполагам всеки който за пръв път си чисти сензора е прекалено внимателен, заради което чистенето се проваля.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор в Пловдив
Автор: viliko   
Дата:   22-08-18 22:10

И аз съм ходил при Ивелин на ул.Петьофи 9 и съм много доволен . Игра си половин час докато не остана никаква прашинка.[smilie24]



Публикацията е редактирана (22-08-18 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор в Пловдив
Автор: timov   
Дата:   23-08-18 00:35

В крайна сметка и аз се свързах по-рано днес с него по препоръка на Photopavilion. Човека е в отпуск, но ще го закарам там при първа възможност. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор в Пловдив
Автор: nsirakov   
Дата:   23-08-18 09:30

[cool] от 6 години не съм си чистил матрицата... има около 18 точки, 2 острова, и един архипелаг, при бленди над 16 и небе... ама с клон туул-а се махат за скунда... не са болка за умиралка...[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »