Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   16-08-18 23:29

Аз бих спекулирал, че безогледалния апарат, ще е копие на Д850 с електронен визьор и някои нови функции специфични на безогледалка. А и без някои функции специфични за ДСЛР (mirror lock up например). Така де явно подвижен дисплей има на Д850 т.е. ще го има и на новите камери.

Аз не мисля, че Никон ще изпуснат нещата от към ергономия. Като качество на снимките също бих очаквал поне нивото на д850 в апарата с много пиксели. Тоя с 24мп е интересно дали ще на нивото на А7м3 или по-добре с малко - така бих предположил. Все пак това, че закъсняват им дава едни предимства......

Нещата дето са интересни за мен, са:

1. Ще има ли механичен затвор. В А9 видяхме, че дните на механиката са преброени, но Е байонета за съжлаление доста дълго ще се съобразява с механичния затвор. Най-малкото първите 50-тина обектива са разработени за механичен затвор. Дори да го махнат от А9 м2 след някоя година, обективи направени специално само за тих затвор т.е. по-малки, ще видим след доста време.

2. Какви неща ще предлага фокусната система? Дали ще успеят, да стигнат Фуджи и Сони от първия опит. (тука съм скептично настроен)

3. Ще има ли функции подобни на Олимпус специфични за безогледланите камери т.е. комбиниране на много експозиции, симулаци на нд филтър и т.н. Това е доста хубаво и полезно

4. Как ще е видеото? Никон постояно правят нещо готино и същевремено се дънят с видеото. Сега имат шанс да го направят като света може би? (скептичен съм и тук)

5. Какъв ще е адаптера за Никон Ф и кои обективи ще имат АФ, кои ще имат контрол на блендата. Теоретично Никон може да предложи адаптер, който фокусира почти всички Никор обективи, дори доста от тия дето не са правени за Аф........

6. Как ще скороста на работа и функционалноста за безогледален спрямо конкурентите. Сани им се наложи да проесмислят доста функции след загубата на огледалото т.е. А77м2 спрямо А7м3 има огромно количество разлики във функциите..... А А77м2 е един прекрасен огледален апарат. Дали никон успешно ще адаптират всичко от 1-ви опит. Дали ще има еволюция подобна на Сони и Фуджи? Виждаме, че поне като бутони нещата изглеждат доста обещаващо.....(тука съм много скептичен)

7. Как се справят новите обективи. Какво задвижване използват? Колко бързо фокусират и как ще следят. (много съмнително ми е и тук. Ще имат качествена отпика, това е ясно. Въпроса е колко години ще им трябва да направят и механиката)

8. Дали ще се справят с разни детайли като live preview, refresh rate и яркост на визоьра и куп други дреболии, които никой не им е обръщал внимание преди безогледланите.....(тука освен ако Сони или фуджи им дадат ръка не виждам как ще се справят. Детайлите са много тънки и може би хората наскоро минали на безогледални дори не схващат, колко сложно и колко трудно им беше на фирмите)



Публикацията е редактирана (16-08-18 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: sirkhann   
Дата:   18-08-18 00:06

Мисля, че новата машина на Nikon ще е страхотна, като всяка друга. За съжаление ще е все така недостъпна, но дано поне конкуренцията свали малко цените. Интересно е доколко ще са на нивото на Sony в безогледалките. Това се превръща в основната битка в момента и ще е много интересно и оспорвано.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Imaginarium   
Дата:   18-08-18 01:35

Всички смятате, че Никон ще се съобразят по някакъв начин със Сони...Не са го правили досега, няма и да го направят.
Бъдете сигурни, че във всяко едно отношение ще е по-добра. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-18 01:45

ами със сигурност няма да имат 50-тина обектива без адаптер седмица след излизането на камерите на пазара...няма да има и адаптер за Сони А байонет и за Канон ЕОС байонет поне в началото

Та в поне едно нещо няма да са по-добри.

А аз се съмнявам, че като всяка първа версия в много отношения ще имат място за развитие.......горе съм писал кои неща мисля, че ще са им много трудни без помощ от другарче.

Канон в това отношение имат предимство. Вече няколко годинки пробват разни неща с безогледалните. Макар и канонските безогледлани да са пръчки като цяло, са си намерили ниши, където са доста успешни. Продават в Япония повече бройки от Фуджи и Сони. Вярно за доста по-малко пари продават, ама продават нещо реално и научават кое работи кое не.

Никон с първи опит на 300 кг и опит за световен рекорд имат уникакния шанс да се изложат мажорно, като се сецнат на сцената.

Не ме разбирайте грешно. Симпатизирам на Никон и съм супер любопитен. Просто като инженер съм силно скептичен за възможностите от воле да се изкара супер як и изпипан продукт с много новости. Новите продукти като правило си имат трески(д600), които се наместват къде със софтуер, къде с втора версия(д610), къде с трета (д750). Аз като инженер пък съм много щастлив да ползвам продукти с трески...



Публикацията е редактирана (18-08-18 03:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: ombre   
Дата:   18-08-18 09:11

Има нещо вярно в по горните мнения,но в крайна сметка са само догадки.Няма как да сме СИГУРНИ,че ще са по добри от сони,може и да са,може и да не са,а може и да са същите.Все пак ,те пускат камера в време когато на пазара има толкова много сонита/да не изброявам моелите/фуджи/сега се чака и тройката/,та имат база за сравнение и отправна точка накъде да се изстрелят.Първата камера може и да е орязана,но това и да е умишлено,за да могат да надграждат в бъдеще.Логично е да няма съвършен апарат...:)Когато излезе,ще се разбере,дано само да имат и политиката на фуджи и да пускат ъпдейти,че на сони политиката е малко по различна.
Кире,нямам представа в Япония,колко канони се продават,но определено сони е по добре за такъв избор.6000 е по евтин от м5,а е по добър-поне така мисля.Мисълта ми е,че не вярвам точно тази серия да им помага в изграждането на фф безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Джъмбо   
Дата:   18-08-18 13:39

ако знаете с лейката как се снима.... повечето от корпуса е дялкан от цяло парче метал, голям грип цялата ти ръка е на него, голям обектив без винетиране, добра резолюцийка... е не ги карат много ама... като поснимаш два дни и...[smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-18 13:42

Много е красива тая лайка. А и оптиката им ст сигурност е добра. Малко като за Медведев е правена де, не е за масовката.

Хубаво е, че никона ще изглежда много подобно на тая лайка.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: nyamago   
Дата:   18-08-18 14:32

Преди 2 дни пак ме засърбя GAS синдрома, когато прекарах около час в лондонското 'студио' (офис) на Лайка. Спаси ме от грях единствено мисълта:

"Ако си взема такава играчка - ще правя ли по-добри снимки?"
И безмилостният отговор беше: НЕ [smilie8]

Имаше изложба на победител във фотоконкурс за улична фотография и хладнокръвен анализ на отличните му снимки убедително показа, че ВСЯКА една от тях може да се направи и с телефон. Хубавото им беше от ЗАУ-то, а не от Лайката.
- - - -

Та да не съм оф-топик: новият Никон сигурно ше е впечятляващ в много отношения. Но НИКОЙ тук, ако си го купи, НЯМА да прави с него по-добри снимки, отколкото със стария си Никон (или със Сони-то си).

Иначе е кеф да си чоплим за плюсове, минуси и за бъдещето на Галактиката...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: sirkhann   
Дата:   18-08-18 15:43

Отдавна е дъвкана темата. Фотоапаратът е инструмент. Елетрониката греши и ЗАУ греши. Въпросът е, доколко изображението и ергономията позволяват в определена ситуация грешката да бъде компенсирана.

Дори да имаш фотоапарат с достатъчно високо качество на изображението, ако му липсва ергономията в направление, което фотографът си намира за значимо, то винаги има мотивация да се търси нещо по-добро.

Иначе - не вярвам, че Nikon ще паднат по лице с тази безогледалка. И дори да го направят, много хора ще си я купят така или иначе :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   18-08-18 16:09

> Фотоапаратът е инструмент.


Не само. И въобще не е толкова просто. Има инструменти и инструменти. Цигулки Страдиварус, китари на Гибсън и на Фендер от определени модели и определени години, филмови лайки от М серията, Никон Ф3 и прочие и прочие.....

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   18-08-18 16:11

> Преди 2 дни пак ме засърбя GAS
> синдрома, когато прекарах около
> час в лондонското 'студио' (офис) на
> Лайка. Спаси ме от грях единствено
> мисълта:
>
> "Ако си взема такава играчка - ще
> правя ли по-добри снимки?"
> И безмилостният отговор беше: НЕ
> [smilie8]


Не съм позстрекател, ама обективно няма как да го знаеш ако не опиташ (не че не може да се окажеш прав де) [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: nyamago   
Дата:   18-08-18 17:22

> Не съм позстрекател, ама обективно няма как да го знаеш ако не опиташ (не че не може да се окажеш прав де)

Има нещо вярно: много от допринасящите фактори за добра снимка не са непременно материални и рационално измерими. Такива фактори може да са:

- Настроението на фотографа (било повдигнато от престижната марка, било от неповторимото усещане за съвършенство в ръката ти)

- Вдъхновението (като си спомниш само за работите на АКБ и другите велики, увековечили Лайка-та) може и да родиш по-различни идеи и да виждаш света другояче?

- Чувството за отговорност: Лайката (като швейцарския часовник) не се притежава - тя само ти е поверена за временно стопанисване. Безотговорно е да правиш с нея лошо обмислени бози и калпаво композирани или дефокусирани кадри...

Един китайски телефон (или даже голям черен Канон, с какъвто снимат милиони простосмъртни) не може така да те вдъхнови, нито да те респектира за съзнателна отговорност...

Стига вече, че ще взема да се (само)навия [smilie18]
И извинения на всички за оф-топика [smilie8] - но казаното в този пост важи с всичка сила и за новия Никон. Дори да е несъвършен, може пък да води до по-добри снимки?
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   18-08-18 18:13

Ще води до по-добри в определени ситуации... нали ше вижда в тъмното. Там където всички останали ще им свърши исото хаха. Помисли колко от съвременните камери вадят детайл с исо над 25000. Иначе посред бял ден наистина и с айфоня ше си ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-18 19:34

няма ситуации...

Ако малко от малко гледаш какво има на снимката и ползваш хубава камера като тоя Никон, дето чакаме или друг Никон/Сони фул фрейм с качествен обектив нещата са несравними. То още като покзваш снимките на екрана на апарата моделите, приятелите и т.н. ти казват - "еййй каква камера имаш, какви хубави ги прави снимките."

Има си големи ограничения. Щото важен е обектива и в общи линии хубав обектив е твърдия обектив с широка бленда и прекрасни покрития от последните 5-10 годинки. Сигма Арт, някой по-нов Никор, някое ново Сони. Има си контраст снимката. Има детайл. Ти малко като си съобразил светлината добре да идва на модела (да има сянка от към теб), да е по-светъл субекта от фона и хората се радват.....нещата нямат общо с телефонна снимка. Може ли с много мазане от телефона да се докара малкия размера сходен....вероятно ама голям размер няма как....

ПП Лайките и скъпите телеметрици като цяло са малко по-друга бира. Вероятно защото още по филмово време са могли да вадят контраста, дето сега вадят цайсите и сигмите арт за ДСЛР. Та "качеството" на снимките е било видно още преди 30-40 години. Сега съм склонен да вярвам, че няма чак толкова големи разлики между високия клас оптика на Никон, Сони, Сигма и Лайка, заради технолгиите



Публикацията е редактирана (18-08-18 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Ivan_A   
Дата:   18-08-18 19:42

Преди време, гледах си кадрите от последните години - портретни, семейни :" ... ей-й-й-й - друго си е ФФ+1.4/85мм!!!" ... ама се оказа, че са с м4/3+1,8/75.

За добрата фотография "размерът няма значение".

Точка.

[beer]

Нова безогледалка ФФ от Никон - няма как да няма значение! [smilie3]



Публикацията е редактирана (18-08-18 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   18-08-18 22:12

Бе друго си е да моеш да пукаш на 1/500 в пълен мрак :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Ivan_A   
Дата:   18-08-18 22:25

Да, друго е.
Пробвай в LR статистиката/филтър за iso - колко пъти/колко % от всички кадри си го правил до сега.

... ама да, ДРУГО СИ Е! [smilie5]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Бармалей   
Дата:   18-08-18 22:32

"Бе друго си е да моеш да пукаш на 1/500 в пълен мрак :-)"
Това отдавно е възможно. Още Алфонс Боле - преди време - прави снимки в такива условия. Като най-известната му се казва "Combat de negre dans une cave la nuit" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   18-08-18 22:35

Знаете за кво говоря.. лайтрум не ползвам :-) Само нейтив конвертори.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Ivan_A   
Дата:   18-08-18 22:42

"Само нейтив конвертори."- пробвай тогава с нейтив конвертора.
Кой знае - може и по-добър процент да покаже?! [smilie3]

... а бе, ... друго си е! [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   18-08-18 22:46

Не използвам никакви филтри за нищо :-) Това с шопенето беше забавно в началото на века :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Ivan_A   
Дата:   18-08-18 23:00

" ... в началото на века..."
Там си и останал.
Не казвам "да шопиш", а да ползваш филтри -по iso/1/500 - за информация - колко пъти си " ...пукал на 1/500 в пълен мрак"

... друго си е "... да моеш ..." ! [smilie5]

Извинявам се за spam-а с ТРЕСНАТ!

По темата:

" ... The Nikon mirrorless camera specs seem to be right up there with the Sony A9 and could maybe even beat it." - от слуховете е:

http://www.nikoneye.com/nikon-mirrorless-camera-will-be-better-than-sony/



Публикацията е редактирана (18-08-18 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   19-08-18 01:11

Надявам се това за а9 да е някаква глупост.

Ако пуснат две камери на цени 8 и 10 хиляди няма да има много клиенти новата система.

Както виждаме от Сони има 4 варианта за камери - видео ориентирана, спортно ориентирана, сватби/портрети/мода с висока резолюция и универсален базов модел. Никон сега имат 3 модела в тия сегменти т.е, нямат чисто видео ориентирана камера за сега.

Никон поне до сега с д750 и д6х0 показваха доста разумна политика. Не вярвам сега спонтанно да направят голяма глупост и да пуснат две нишови скъпи камери, без опция на разумна цена.

ПП а9 е камера, която се позиционира на нивото на д5 и струва много кинти. Предлага някои странни неща, са спортни фотографи......



Публикацията е редактирана (19-08-18 01:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   19-08-18 17:41

Майната им на обработките... използвай си адоб колкото искаш :-) Говоря ти за еквивалент на а7с, но с 24 мпиксела. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Ivan_A   
Дата:   19-08-18 18:10

Нищо не си разбрал, ама [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »