Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 6D MK II или 5D MK III
Автор: bombastik83   
Дата:   20-08-18 08:41

Здравейте.
Изправен съм пред въпрос,който е и предизвикателство за мен.
Тъй кат до сега съм снимал с нисък клас Canon (1200D) и съм запознат с менюто,реших да продължа със същата марка но по висок клас.Колебая се между двете тела Canon EOS 6D mk2 и Canon EOS 5dD mk3.
Четох,сравнявах,мислех и неможах да стигна до адекватно решение.
Бих искал мнения от хора,които са имали пряк контакт с двете тела.
Много ще съм ви благодарен ако помогнете с ваши мнения.

Благодаря ви предварително!!!

Отговори на това съобщение
 Re: ДИЛЕМА
Автор: kvakioh   
Дата:   20-08-18 11:12

Задължително е да се опише какво се и ще се снима, какви са обективите за сегашното тяло.
Иначе си говорим само за фототела като технически характеристики.
Реално, 6Д мк2 е по-добрия, но засега само на хартия.

Отговори на това съобщение
 Re: ДИЛЕМА
Автор: Pero   
Дата:   20-08-18 11:24

И аз се колебаех между двата и избрах 5d III, след като прочетох много лоши отзиви за 6D II

Отговори на това съобщение
 Re: ДИЛЕМА
Автор: Pero   
Дата:   20-08-18 11:28

Ето ти едно такова :

https://fstoppers.com/critiques/canon-6d-mark-ii-worst-camera-2017-209420



Има още, потърси в гугъл.

Отговори на това съобщение
 Re: ДИЛЕМА
Автор: iliyanb   
Дата:   20-08-18 11:48

Научете се да пишете, бре. И заглавия на теми и текст в тях. "Дилема"....? Това да не е сайт за лични драми? Форумната част има търсачка. Никой няма да напише в нея "дилема" след месец два, за да разбере Вашите терзания с фототехника канон и съветите, които сте получил. Предполага се, че темите трябва да са полезни и в бъдеще. Напълни се сайтът с анонимници, които не използват процеса мислене. Обикновени консуматори на информация. Без грижа за това, че тази информация някога може да е полезна и другиму. Така, че повече мислене не е излишно. Иначе има гугъл. Напишете там "дилема", да видим какво ще отговори по Вашия въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: ДИЛЕМА
Автор: bombastik83   
Дата:   20-08-18 11:48

Да,трябваше да уточня предварително за какво ще се използват,за което се извинявам.Ще редактирам публикацията.
Обективът на есгашният Canon EOS 1200D е SIGMA 17-50mm F2.8 EX DC OS.
Тялото ще се използва за студийна и сватбена фотография.
Предимно портретна фотография.
Приоритет е справяне на тъмно ,бърз и точен автофокус.
Ясно е че за това са нужни и добри обективи но тях ще ги потбирам след като реша кое тяло да взема.

Отговори на това съобщение
 Re: ДИЛЕМА
Автор: bombastik83   
Дата:   20-08-18 11:52

iliyanb написа:

> Научете се да пишете, бре. И
> заглавия на теми и текст в тях.
> "Дилема"....? Това да не е сайт за
> лични драми? Форумната част има
> търсачка. Никой няма да напише в
> нея "дилема" след месец два, за да
> разбере Вашите терзания с
> фототехника канон и съветите,
> които сте получил. Предполага се,
> че темите трябва да са полезни и в
> бъдеще. Напълни се сайтът с
> анонимници, които не използват
> процеса мислене. Обикновени
> консуматори на информация. Без
> грижа за това, че тази информация
> някога може да е полезна и другиму.
> Така, че повече мислене не е
> излишно. Иначе има гугъл. Напишете
> там "дилема", да видим какво ще
> отговори по Вашия въпрос.






Вземам си забележка.Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: Xizario   
Дата:   20-08-18 17:57

Мдам, за 6D mark II имаше доста негативни ревюта, като това по-горе в което препоръчват Никон или Сони. Но чак пък стъпка на зад не е ;)

Снимам с 6MK II близо половин година вече и апарата по всяко отношение е по-добре от оригиналното 6D (което държах 3 години) и от 5D Mark III (което държах само няколко месеца и разкарах щото ми липсваха разни неща от 6D-то).

5D mark III си е апарат на 8 години и отдавна не се произвежда. Втора ръка можеш да го намериш доста евтино. Да поснимаш с него и да го продадеш с минимална загуба.


Понеже темата рано или късно ще се насели с Никон/Сони фенбойс. По-добре да им дам малко да има за какво да се заяждат предимствата на 6D mark II:

- Автофокуса е перфектен, бърз, точен и предвидим.
- Автофокуса през лайф-вю-то е точно толкова бърз (демег по-бърз от безогледалките на сони, включително най-новите им флаг модели)
- Менюъл фокуса през лайф вю-то са оправили мигането на фокус точките.
- Лайф вюто е перфектно ясно, фокус скрийна е избран добре и информацията във визьора е точно където и когато трябва.
- Криейтив ауто-то и сцен мода (няма нищо общо с сцен мода на други тела, не се бъркай) направо ти четат мислите (само който е снимал разбира за какво иде реч).
- Автофокуса във видео работи изключително мазно и със USM мотори, точно толкова мазно колкото и със STM.
- Метеринга е перфектен.
- auto WB също, и направо можеш да го ползваш за референция вместо да си носиш картончета.
- Динамичният обхват е предостатъчен. (Който иска 14 стопа да удари 2 експозиции в крайна сметка, ще получи и повече)
- Колор арея на матрицата е като на 5d mk 4, или с други думи почти като класическото 5D, цветовете нямат алтернатива.
- GPS-са вече бачка със всички сателити, супер мазно, не харчи почти никаква батерия и има истински слийп режим.
- Тъчскрийна е удобен в много ситуации
- Фокус тракинга има приоритет за лица.
- in-body корекциите на обективите са много по-добре от всички по-стари канонски тела. Работят и с third-party обективи, (sigma и tamron препоръчват да ги изключваш но всъщност си бачкат)
- Видеото има перфектна стабилизация и с добър обектив е много по-мазно от всичко що можеш да получиш от конкуренцията.
- Копчета, бутони, врътки, всичко е удобно лесно и правилно сложено с точният натиск с който трябва да бъде.
- WiFi/NFC комбинацията е удобна. Когато си на почивка и искаш да пратиш снимка някъде но нямаш лаптоп става за секунди.
- Анти фликър-ра на лампа работи
- Батерията държи много. ГПС-са от както взех камерата не е изключван, 1500 снимки дневно при цял ден разходка е нещо нормално.



На кратко апарата си е от 2017 и по нищо не отстъпва от конкуренцията ако го погледнеш като цена/качество.

Те ти минусите:

- Нямаш 1/8000
- По-лош флаш синк (свързано е с горното)
- Динамичният обхват наистина е по-малък от сони, като говорим за ISO под 800. Щото над 800 нещата се обръщат.
- Фокус точките са разположени като за кропка и не покриват целият визьор.


И между другото, това с фокус точките е колкото минус толкова и плюс. Особено ако сложиш някой обектив който има по-изразен фокус кървичър, шифт или аперчър-фокус-шифт, В този случай ще снимаш през лайф-вю-то и ще си фокусираш ако щеш в ъгъла на скрийна, всичко е точно, поне не те подвежда. 5D като фокус точките са разположени по-в края, никой не ползва крайните щото са абсурдно неточни. Фокусираш със максимално отворен, после се затваря: бам фокус шифт. гадна работа.



Та така за ревютата. Не се подвеждай по сухи ревюта извадени от спецификацията. И още повече по ревюта писани преди апарата реално да е на пазара.

Някой ден ще напиша и за 24-105 f/4 II.
Щото това пък е китака с най-лошите ревюта и видиш ли по-зле от оригиналния, а реално е доста по-добър от него.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: radikyokushin   
Дата:   20-08-18 18:43

Xizario, по-големи и толкова много глупости накуп, скоро не бях чел [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (20-08-18 21:01)

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: youstolemyheart   
Дата:   20-08-18 21:37

Защо не 6Д втора ръка? С остатъка може да вземеш някой бесен 135 ф2 и да пръскаш с яки портретни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: bombastik83   
Дата:   20-08-18 21:50

youstolemyheart написа:

Защо не 6Д втора ръка? С остатъка може да вземеш някой бесен 135 ф2 и да пръскаш с яки портретни снимки.








Честно казано страх ме е да купувам каквото и да е втора употреба,макар и много да ми се иска.


Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: Xizario   
Дата:   21-08-18 08:17

-"Защо не 6Д втора ръка?"
-"Тялото ще се използва за студийна и сватбена фотография.
Предимно портретна фотография."

@radikyokushin, радвам се че има такива мили колеги със смислени, позитивни и градивни коментари да ни оправят деня.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: Батко   
Дата:   21-08-18 12:58

Аз като сони фенбой щях да подмина темата, ама Xizario просто си търси белята.

- Автофокуса е перфектен, бърз, точен и предвидим.
Една от причините да сменя канона е back/rear фокуса, особено при светлосилните обективи. Дано да са го оправили, както си написал!

- Автофокуса през лайф-вю-то е точно толкова бърз (демег по-бърз от безогледалките на сони, включително най-новите им флаг модели)
Да, да! Ти ли си правил това сравнение, някъде го прочете или ?

- Видеото има перфектна стабилизация и с добър обектив е много по-мазно от всичко що можеш да получиш от конкуренцията.
Под добър обектив имаш предвид обектив с оптична стабилизация ли или са добавили цифрова стабилизация ?

В момента в който безогледалките на сони са в апогея си и в тема в която не се споменава сони изобщо, ти дърпаш дявола за опашката и казваш канон са по-добри. Чакай малко бе! Това си е направо комплексарщина твоето!

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   21-08-18 13:00

Авторът най-добре вместо да се двоуми между тези калпави тухли да се ориентира към истинската марка.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: kireto_a   
Дата:   21-08-18 14:06

ами то избора е между камера дето е трябвало да я пуснат най-късно 2012 и такава дето са я пуснали 2012. зимаш една монета и мяташ, пак каквото се падне. може все пак да гледаш да се падне 5д3, че поне за времето си беше звяр :).

иначе, ако само това тие е обектива(може и да не може да се завие на фф канон) по-добре си земи сони или чакай канон да пуснат техната безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: dtangelov   
Дата:   21-08-18 14:27

Батко
С риск да дръпна дявола за опашката, но имайки скромен опит от тестване на 6Д М2, мога да потвърдя написаното Xizario.
Единствено, поне за мен динамичния обхват е проблем, който обаче не би имал значение при контролирани светлинни условия или в студио.
За цветовете няма какво да коментирам: Канон, Фуджи и "вся астальная сволоч" [smilie5]
Да безогледалките на Сони са в апогея си, но странно защо се превъзнася само евтинжоския вариант (А7-3), а не с пъти по доброто А9.


Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: hotsnail   
Дата:   21-08-18 14:38

dtangelov щото А9 е скъпо.....А7р3 също не е лош. А7р2 също е хубав и дори А7м2 покрива много неща. Има щураци снимат и с А7с....А7м3-то е най-баланисрано и ако човека дири по-евтина камера (6д мк2 не е от най-скъпите) то А7м3 е естествения избор.

Ама човека си е решил да си вземе Канонче. Негов избор. Какво да му обясняваш.

Ако иска да пробва. Има и дуриг марки. - Пентакса и той много кефи. Д850 е симпати§ен апрат. Сонито ще му е удобно, че ще работи с Канон обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: dtangelov   
Дата:   21-08-18 16:37

hotsnail
Това исках и да кажа, А9 е супер ама е скъп, А7р3 не само, че не е лош, напротив много е хубав ама и той е скъп.
6ДМ2 е сравнително евтин апарат, по евтин от А7М3, а и има колеги които държат на огледалото, на марката, на визията или там техни си съображения. Всеки сам трябва да намери оптималния за себе си вариант и за това потвърдих, че 6ДМ2 не е толкова лош апарат колкото го изкарват някой, е има си своите слабости, но идеална камере едва ли ще има някога.


Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: quazimodo   
Дата:   21-08-18 17:59

dtangelov написа:

>... но идеална камере едва
> ли ще има някога.
>

Стига де, идеалните камери ги изредиха в поста над твоя[smilie18][smilie18][smilie18]. Треа да ви докарам тука неколко малки, зелени човечета от един братски форум, които веднага ще ви кажат за какво става "идеалното" Сони[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: burningice   
Дата:   21-08-18 20:38

6D първата версия.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: Ratsev   
Дата:   22-08-18 00:10

Ами Nikon d750, pentax k-1.2? Никонът е по-евтин и по-добър, а Пентаксът е с доста по-добър сензор, има вградена стабилизация, пиксел шифт и здрав корпус? Ако не си накупил стъкла, сега е моментът да пробваш нещо друго освен Канон. Пък може и да си харесаш някоя система повече от сегашната.[smile] [smilie5]



Публикацията е редактирана (22-08-18 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   22-08-18 08:05

С риск да обидя половината в темата , ама вие сте дебили :) Човека ясно е написал , че иска да си продължи на канон , но не , феновете на чупливите сапунерки дето идват от бъдещето му обясняват как аджеба и двата хлопащи канона са за боклука ... 5д м3 е камерата която е изкарала най-много пари в България на 100% (виж за света вероятно е 1д серията). Като човек с 1200д авторе минаването на 5д м3 или 6д м2 ще ти се види голям и прекрасен скок, няма да сбъркаш с която и да е камера , но все пак 6d-то е по-нова камера с по-добри параметри , но пък 5д-то има два слота за карти ... 6-то има тъч, wifi да си цъкаш през телефона и доста по-добра батерия ... Тук никой не спори , че Никон и Сони в същия клас превъзхождат Каноните, но спрямо 1200д тези двата канона + никон или сони ще ти се видят лъвски скок.

Накрая аз бих взел за себе си 5d mark III , тъй като не се нуждая от допълнителните екстри на 6d-то за да си свърша работата :) А ти авторе вземи това от което се нуждаеш , СМЕЛО. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: localhost   
Дата:   22-08-18 09:35

LorDDemoniC: [smilie24]

То малко останаха читателите във форума, само писатели [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: quazimodo   
Дата:   22-08-18 09:53

Браво лорде, кефиш! Даже и през отпускарските месеци няма отърване от тия сонифен/бойсове[smilie18][beer]. За тупикстартера - купувай смело 6-цата и се радвай на живота.По-нова и с повечко гъделчета е. Така или иначе, след 2-3 години пак ще почнеш да се чудиш. Просто това е заложено в човека, наздраве[beer] .


Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: bombastik83   
Дата:   22-08-18 10:06

Спрял съм се на Canon защото съм запознат с менюто.
Ясно е,че всеки батко си има батко.
Ще разгледам и други системи освен Канонските.
В публикацията не споменах бюджет защото мислех първо да се реша кое тяло да закупя,но сега след като съм още по-объркан,ще спомена,че бюджетът с който разполагам е около 7000-7500 лева,като от него ще се купуват обективи и светкавица (освен Тялото).
Така,че за това искам да реша първо за тяло за да знам какво ще ми остане за обективи ( или обектив) и светкавица.
Не знам дали няма да сбъркам ,ако разгледам и втора употреба.
Пак ще спомена,че това ,което ще купувам освен,че ще се използва за заснемане на сватби и всякъкви подобни поводи,ще се снима и в студио.
Видео характеристиките на дадени систени нямат значение за мен,защото няма да се снима видео с тях.
Бързият и тощен автофокус на тъмно (в църкви и вечер),ще са ми голям плюс,също и по-ниските нива на шум.
Държа да е FullFrame,защото се познавам и знам,че ако взема Crop
след това ще се ядосвам на себе си.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »