Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: dim4o   
Дата:   19-08-18 14:06

Новината е от юни, но цифрата е впечатляваща, затова я пускам! Цитат от dpreview.com:

All of the camera manufacturers have been reporting their annual profits over the last month or two, and while we don't typically cover individual company financial results, Nikon's report stands out. That's because, despite a modest 4% drop in revenue, the company reported a whopping 776% increase in overall profit year-over-year.

И това е преди да обявят безогледалната си система след няколко дни!

Явно компанията е в много добро финансово състояние и е инвестирала зверски много пари в разработка, така че не само да настигне, но и да изпревари конкуренцията в безогледалните, при това без да жертва и отрича DSLR технологията. Nikon има едно много яко прдимство, с което ще остави конкуренцията на светлинни години назад - ще има най-доброто от двата свята - и mirrorless, и DSLR - кой каквото му харесва. И двата свята ще се развиват в симбиоза, без ръста на едната технология да се базира на отричането на другата, както правят Сони. Така последната дума ще остане при нас - потребителите, и ние с парите си ще изберем коя технология колко ще се развива. А можем да използваме и двете едновременно, всяка една там, където има предимства. А не да ми пробутват маркетингови послания, базирани на отричане, които после се оказва че не били точно така, щото имало звездичка и бележка под линия... ай сиктир!

Мисля, че Никон и този път, както и преди десетина години с Д3 и Д300, ще покажат че са компания, която знае как се правят фотоапарати.


Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: hotsnail   
Дата:   19-08-18 14:28

Викаш оборота пада с 4%, съкратили са чистачките дори, но са в супер здраве, щото счетоводната печалба от 100 долара е станала 800.......

Да те успокоя помогнаха им тук там, спасиха ги. Ама са далеко от добро здраве.

ПП печалбата може да вълнува единствено акционерите. Щото те правят пари или от дивиденти или чакат на капиталови печалби. Например Амазон докато ставаха една от най-големите фирми на земята бяха непрестанно на загуба с много, защото инвестираха в бизнеса. Обаче акционерите бяха щастливи защото акциите поскъпват. Големите фирми като интел и Майкрософт пък понеже не разчитат много на растеж отчитат печалба и дават дивиденти. Та това с печалбите е в общия случай инструмент за привличане на инвеститори и по-малко индикатор за здравето на един бизнес.



Публикацията е редактирана (19-08-18 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: Krassy   
Дата:   19-08-18 15:16

"... при това без да жертва и отрича DSLR технологията."

Огледалото си е просто една оптико-механична пречка в развитието на фотографията.
Защо изобщо трябва да се поддържа...

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: dim4o   
Дата:   19-08-18 16:19

Викаш оборота пада с 4%, съкратили са чистачките дори, но са в супер здраве, щото счетоводната печалба от 100 долара е станала 800.......


Не съм казал че оборота пада, но след като заговорихме за това, за мен е изключителен успех, че оборота на Никон пада САМО с 4% (ако това е така) - все пак цял сегмент от фотоапаратите беше изяден от смартфоните, а там бройките сигурно са били огромни. Та 4% падане на оборота си е успех пълен, при положение че пазара пада с много повече. Това за чистачката е художествена измислица, която признавам е весела, но как да я коментирам - да очаквам в джобс.беге да се появи обява за чистачка в офиса на Никон, да вземат някоя българска, че да и плащат по-малко...




Да те успокоя помогнаха им тук там, спасиха ги. Ама са далеко от добро здраве.



Спокоен съм, а и следя борсовите новини. Не знам кой имаш предвид че ги е спасил, може ли източник? MUFG едва ли има нужда от спасяване, поне не на този етап.
[cool]

Далеко или не от доброто здраве, акциите поскъпват! В момента растат и продължават нагоре. Другата седмица ако са верни слуховете цената ще се изстреля.



ПП печалбата може да вълнува единствено акционерите. Щото те правят пари или от дивиденти или чакат на капиталови печалби. Например Амазон докато ставаха една от най-големите фирми на земята бяха непрестанно на загуба с много, защото инвестираха в бизнеса. Обаче акционерите бяха щастливи защото акциите поскъпват. Големите фирми като интел и Майкрософт пък понеже не разчитат много на растеж отчитат печалба и дават дивиденти. Та това с печалбите е в общия случай инструмент за привличане на инвеститори и по-малко индикатор за здравето на един бизнес.



Това е Фото-Форум, ако искаш да спорим на икономически теми, ела във формите на инвестора. Все пак, тук за съжаление не си съвсем прав - печалбата не вълнува ЕДИНСТВЕНО акционерите. Относно индикаторите за здравето на един бизнес и инструментите за привличане на инвеститори, които доколкото разбирам са различни според теб - щом смяташ, че инвеститорите се привличат когато един бизнес не е в добро зраве, аз нямам какво да коментирам.



ПП: Нямам акции в Никон. Просто ми направи впечатление голямата цифра, която показва, че компанията се управлява добре, че преструктирирането е приключило и разходите за него вече са в миналото. Информация по темата има много в специализираната преса. Добре е, че компанията се е адаптирала към новите условия, изпила е горчивото хапче така да се каже, и това е имало желания ефект. Показателно е, че пари за развой има, което означава не само нови продукти сега, а и акумулиране на средства за бъдещи иновации. Очаквам Roadmap-a на новата система да е мега як. Това, смятам, е добре за всички.

ППП: "Печалбата може да вълнува единствено акционерите" - нямаше такива тълкувания тук, когато печалбата беше малка и всички погребваха Никон, май беше миналата или по-миналата година.


Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: Eye_Contact   
Дата:   19-08-18 16:52

Димчоу ниКОН няма да умре просто ще поеме пътя по който поемат фирмите които не искат да се развиват .от гиганти стават малки човечета купени от гиганти .Виж примери бол Нокиа Кодак Ксерокс и др .Съществуват,но са бледа сянка на славното си минало :) и винаги се случва така когато не искаш или закъснееш да следваш новите технологии .

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: hotsnail   
Дата:   19-08-18 16:54

човек поне прочети какво са писали никон ръмърс. Хайде, че за инвеститорския форум не си е ясно. Ама поне виж фотографските...

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-08-18 17:29

Като цяло в света има две големи компании за фото техника и това са Канон и Никон. Реално нищо не се е променило освен че пазара стана много компетативен и бъдещето им не е сигурно. Нови играчи с нови играчки :) Сега големите две компании ще си пуснат безогледални линиии за да си гарантират бъдещето. Което е доста разклатено от Сони, Фуджи и Панасоник който атакуват на всички фронтове. Сега идва ред на Канон и Никон да се "помъчат" че вече позабравиха какво е. Малко да похарчат парички :)

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: hotsnail   
Дата:   19-08-18 17:55

PD Никон са на трето или дори 4-то място от поне 2 години......доста се е променило.

Никон си имаха поне Профи пазара, но и там от година и половина са след Сони и Канон т.е. трети.

Да не отварям темата, че първите две фотографски фирми за Самсунг и Епъл.



Публикацията е редактирана (19-08-18 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: Julius   
Дата:   19-08-18 18:25

Димчо,

Това, че си се регистрирал и си писал във форума на Инвестора, не те прави специалист по материята.

Консолидирания финансов отчет на Никон, заповядай!

776.6% е печалбата на групата. Печалбата от фотографския им бизнес всъщност е 10 пъти по-малка!

[ Imaging Products Business ]
For digital camera-interchangeable lens type, there was an overall fall in unit sales, but sales of the D850, a digital SLR camera, which optimizes the combination of high resolution and high-speed performance, were strong, which boosted the sales of high-class cameras significantly. For compact digital cameras, efforts were made on the sales of high value-added products such as the highperformance outdoor model COOLPIX W300, but amidst the shrinking market, unit sales fell significantly. As a result, revenue for the Imaging Products Business decreased by 5.8% year on year to 360,703 million yen. Operating profit, however, rose by 76.2% year on year to 30,222 million yen due to the efforts to improve profitability through the restructuring, such as the shift to a business strategy of selection and concentration and the discontinuation of operations of Nikon Imaging (China) Co., Ltd., a manufacturing consolidated subsidiary.

Печалба и то само защото са си преструктурирали някакво си китайско поделение.

[ Precision Equipment Business ]
The FX-103S supports the Gen 10.5 plate size, and is suitable for the mass production of LCD panels and organic EL panels used in 4K televisions and 8K televisions, whose use is expected to become more widespread. As a result, revenue for the Precision Equipment Business decreased by 8.7% year on year to 226,334 million yen. Operating profit, however, was up by 296.6% year on year to 53,393 million yen in comparison to the previous fiscal year, when restructuring costs were recorded.

Не им знам департаментите, още по-малко разните литографски с-ми, но виждаш ли откъде всъщност идва голeмия %!?

[ Healthcare Business ] - загуба (3 млрд. йени)

[ Industrial Metrology and Others ] - печалба 35.1%.

Така става, когато сляпо препечатвате разни журналисти...

p.s.
По-интересен е техния собствен Future Outlook:

As for the business segments of the Group, in the Imaging Products Business, conditions are expected to remain harsh for the digital camera-interchangeable lens type market and compact digital camera market ... Furthermore, the expansion of the markets of strong competition, such as new digital equipment, may lead to the further decline in demand for digital cameras.

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: dim4o   
Дата:   19-08-18 20:12

Добра тема се заформя.

Точно това означава според мен тази печалба, както е написал някой по-горе - Никон СЕ ПРОМЕНЯ и се е променил вече (на корпоративно ниво), готов за новите условия, точно за да не поеме "пътя по който поемат фирмите които не искат да се развиват!"

Какво са писали Никонръмърс не знам, Julius е дал линка, който трябва да се чете.

Кой е спасил Никон - отговор няма
Данни за лошо финансово здраве към момента - отговор няма.

Е, не смея да се нарека експерт по темата, но мога да прочета една цифра и да я споделя - и цифрата 776% ръст си остава 776%, колкото и да я обсъждаме. След като ДПревю са я публикували, смятам че можем да я публикуваме и тук.

Мога също да прочета един КФО и да си направя изводите.

Добре е постнат горе цитат от отчета, както и линк - ето, и аз ще го постна, защото съм напълно съгласен с него:



Автор: Julius
Дата: 19-08-18 18:25
По-интересен е техния собствен Future Outlook:

As for the business segments of the Group, in the Imaging Products Business, conditions are expected to remain harsh for the digital camera-interchangeable lens type market and compact digital camera market ... Furthermore, the expansion of the markets of strong competition, such as new digital equipment, may lead to the further decline in demand for digital cameras.

Точно тук е заровено кучето! Те са наясно че пазара намалява и че конкуренцията става по-силна! Наясно са че търсенето ще намалее! И са го взели предвид, разбирате ли? Вижте по-нататък в документа прогнозата за следващата финансова година!!!

Но един такъв документ, ако ще го обсъждаме, е добре да бъде обсъждан в целостта си, иначе става така, както дявола чете евангелието!

Никъде не съм твърдял, че става дума само за някое от подразделенията на Никон - цитирал съм следното: the company reported a whopping 776% increase in overall profit year-over-year

Накрая, моля, придържайте се към темата - персоналните нападки и това кой къде се е регистрирал и кога не допринасят с нищо обективно в разговора, напротив, издават липсата на аргументи. Моля потребители, в чиито профили има регистрирани куп фотоапарати от други марки и имат афинитет към тях, и които са тук само за да се заяждат, нека да не пишат.

Иначе става някак си като заяждане, а не дискусия.

Нека пишем, за да обсъждаме темата, а не за да се опитваме да омаловажаваме фактите, защото са в полза на марка, която е конкурент на наш'та марка.

Имайте достойнство - без пейоративни лични обиди, макар и завоалирани!


Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: Julius   
Дата:   19-08-18 20:40

"Никъде не съм твърдял, че става дума само за някое от подразделенията на Никон - цитирал съм следното: the company reported a whopping 776% increase in overall profit year-over-year."

Именно де.
Така както си го написал - все едно печалбата само от фотографския им бизнес им е скочила с 776%!
А то не е така.
Колко от хората са наясно, че Никон имат повече от едно подразделение?
И че фотографското им е било на "+", главно защото са разкарали Никон (Китай).

По-надолу в документа ясно пише:
"As for digital cameras, which are the leading products of the Imaging Products Business, there is a possibility that competitors will launch an offensive with low-priced products as the market matures."

Никон са наясно, че пазара ще се свива, конкурентите им пускат продукти с агресивна ценова политика... а тая тема прилича по-скоро на някой, който е прочел два-три реда от Дпревю и е надянал розовите очила.

Разубеди ме (с аргументи, моля)? [smilie7]
Както виждаш аз боравя именно с такива.

p.s.
Очакванията за цялата 2019 са ръст на печалбата от 43.8%, но никъде няма разбивка по департаменти, но при условие че очакват силен ръст в [Precision Equipment Business], дали не прогнозират именно той да им покрие евентуален спад в [Imaging Products Business]?

А тоя въпрос вече се съмнявам някой фотограф да го интересува. [smilie3]

p.p.s.
Моментната печалба не е отправна точка за правилността на мениджърските решения!
Простата линейна екстраполация така може да те загроби, че...

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: victory13   
Дата:   19-08-18 21:11

Димчо... ти си едно ситно злобно човече, регистрирано отдавна тук, и останало някъде там, което не вижда "новите технологии" и чете неправилните новини... темата ти може да вирее само в бг-мама-та, и никъде другаде.
Погледни една истинска медия , и помисли пак...
Наслади се на иновативното мнение "...The Alpha’s mirrorless design lets image sensors grab light faster ... " , и се гръмни с твоите ..LR-и...

Погледни и една истинска снимка:


https://assets.bwbx.io/images/users/iqjWHBFdfxIU/iVYBDkc0bEMw/v1/-1x-1.jpg



Тази снимка е с параметри: 35мм, ф/5.6, 1/1250 и доф от челната леща до съседния град. Има и коментар : "Taken with a Sony Alpha a7R III on July 4, 2018. Images like this from a Montana rodeo would be much more difficult to shoot using DSLR cameras."

Ти някога снимал ли си снимка с такива параметри? Не си? Ми то е ясно защо... толкова си далеч от "новите технологии"...

Димчо, и ако не се търкаляш още, наздраве [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: dim4o   
Дата:   19-08-18 21:15

Няма обективни аргументи, с които да оборя субективното ти усещане, как звучи това, което съм написал. То е въпрос на лично възприятие. Малко като да се върнем в училище с въпроса "Какво е искал да каже авторът?". Иначе каквото съм написал, то е в първия пост от темата, който не може да се редактира, така че си е там и може да се прочете. Дори не съм го писал аз, а ДПревю, така че обвиненията ти на тема "лкакво е искал да каже авторът" май трябва да бъдат насочени натам.
[smile]

Според мен гледните ни точки започват да се приближават, но просто гледаме новината като наполовина пълна чаша, но през различни призми. Ти я виждаш наполовина празна, защото гледаш през твоята призма, а тя е:

Екипировка: Sony RX100I / Sony RX100II / Sony RX100III / Sony RX100IV / Sony RX100V - първите 100 кадъра!

Аз я гледам през моята призма, а тя е:
Проглушиха ми ушите за тая нова безогледална система на Никон, и се надявам тя да е нещо, което наистина си заслужава и компанията да има възможност и да я развива впоследствие, защото смятам да си я купя!

Иначе е много логично една компания да предположи, че
"As for digital cameras, which are the leading products of the Imaging Products Business, there is a possibility that competitors will launch an offensive with low-priced products as the market matures."

А! Ма верно ли there is a possibility that competitors will launch an offensive with low-priced products as the market matures? Ми много ясно, т'ва се подразбира!

Прав си, моментната печалба не е отправна точка за правилността на мениджърските решения - то затова в документа става дума по-скоро за цялостен план за преструктуриране, който ще завърши през 2019-та, а не за моментната печалба.

Но е факт, че я има, и това е много добре - показва че компанията се преструктурира на корпоративно ниво (както съм написал) по правилния начин и е готова за бъдещето. Омаловажаването на това събитие не го прави по-малко реално!


А имайки предвид развитието на пазара и очакванията към момента, аз лично не мисля, че ръста ще дойде само от Precision Equipment Business. А ако дойде и от там - още по-добре. Важното е да имат пари за иновации, за да произвеждат качествени играчки за нас - потребителите.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: Julius   
Дата:   19-08-18 21:31

dim4o написа:

> Няма обективни аргументи, с които
> да оборя субективното ти усещане,
> как звучи това, което съм написал.
> То е въпрос на лично възприятие.
> Малко като да се върнем в училище с
> въпроса "Какво е искал да каже авторът?".

Ако освен мен всички останали те разбират по един и същ начин... трябва сериозно да се замислиш колко добре си успял да се изразиш. Разбирането не е еднопосочен процес - да прехвърляш отговорността само върху слушателите/читателите. [smilie3]

p.s.
Относно "екипировката" - умишлено съм качил тези кадри, колкото да покажа, че не е нужно някой да се нашива с дслр (особено ако бюджета му е малък), а че част от нещата спокойно могат да се уловят и с т. нар. сапунерки.

Повече от 10 год. съм снимал с Канон щом толкова те вълнува с какво снимам. Още толкова и с телеметрични (руски/немски) апарати преди това... и не робувам на марки. [smilie7]

Ти ако имаш проблем с някоя?

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: dim4o   
Дата:   19-08-18 21:31

victory13, излагаш се!

Явно обидите те карат да се чувстваш добре, но аз нямам нужда от такива коментари в темата, защото говорим за друго.

Не знам защо ми пускаш някакви линкове за Сони, какво общо имат те?!?!

Нямам такава снимка, признавам, страхотна е. Чувам също, че Сони апаратите правили страхотни снимки. ОК. Надявам се да имаш възможността да идеш да снимаш родео в Монтана и да я направиш и ти тази снимка, даже по-добра.

Но се надявам и някой ден да възпитам децата си така, че да уважават мнението на другия, да не обиждат непознати, да не сипят хули, да не се изказват неподготвени, да внимават за какво става дума в разговора, да не сипят някакви новини, които нямат връзка с темата, с две думи, да не се държат като теб!

Ще ти разкажа една стара история, да се поотпуснеш:

На едно селско събрание, дето по-първите хора си приказвали за общински работи, попаднал и Хитър Петър.

Селският кехая, за да си направи смях с него, грабнал калпака му и го пухнал о земята. Хитър Петър си взел калпака, поотупал го от праха и го сложил на главата си. След туй се обърнал към селяните и рекъл:

— Искам да ви разкажа една старовремска приказка; Едно време имало много прочут цар. Името му било Соломон. Той бил много умен, всичко знаел и от всичко отбирал. Най-чудното било това, дето разбирал и от езика на животните. Един ден заповядал да преведат пред сарая му всичките животни, за да послуша какво си говорят. Наред с другите трябвало да мине и конят с рода си. Повикал той кобилата, катъра, магарето и им казал, че когато минават пред сарая, да вървят мирно и тихо, за да не посрамят рода си. Най-много съветвал магарето, защото познавал неговото вироглавство. Но тъкмо когато щели да минат пред Соломоновия сарай, то навирило опашка, опнало врат, заподскачало и надало такъв рев, че всичките животни се обърнали към него. „Че тъй ли ни беше думата бе, роднино?“ — запитал го сърдито конят, когато поотминали. „Аз — рекло магарето — на такова място като не си покажа магарията, защо нося това име?“

Като чул приказката, кехаята се засрамил и си отишел.




Няма да докладвам поста ти по по-горе, а ти прочети темата от началото и до края, и реши сам дали да го изтриеш или не.


Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: pumabg   
Дата:   19-08-18 21:50

dim4o [smilie24]
На твое място бих блокирал "туй-унуй".... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: dim4o   
Дата:   19-08-18 22:31

Автор: Julius

Ако освен мен всички останали те разбират по един и същ начин... трябва сериозно да се замислиш колко добре си успял да се изразиш. Разбирането не е еднопосочен процес - да прехвърляш отговорността само върху слушателите/читателите. [smilie3]


Сигурно си прав, вероятно това не е една от силните ми страни. Затова съм цитирал с копи-пейст информацията без да влагам нито една моя дума в нея, и съм посочил източника. Според мен така се прави.
[smile]

За марките - вече казах по-горе че съм силно заинтересован от новата безогледалка на Никон и сигурно ще си я купя - няма как, виж по-горе младото поколение какви обиди сипе, защото не ползваме "новите технологии", но нека видим първо що за стока е, пък после и цената.

Иначе за старите апарати - още помня цените в ЦУМ - Смена 8М - 15 лв, Вилия и Байрет - по 30 лева, ФЕД5 - цели 65 лв, скъпотия! За Киев и Зенит не съм и мечтал тогава... сигурно затова сега така си чешем крастата... айде стига офтопик.
[beer]



Публикацията е редактирана (19-08-18 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: Julius   
Дата:   19-08-18 22:42

dim4o написа:

> Сигурно си прав, вероятно това не е
> една от силните ми страни. Затова
> съм цитирал с копи-пейст
> информацията без да влагам нито
> една моя дума в нея, и съм посочил
> източника. Според мен така се прави.

Да де, ама ти и това не си направил както трябва. [smile]

Намерих я статията, те също са дали линк към отчета, но поне са се светнали и са отбелязали:

Here's a relevant excerpt from the report: ... Operating profit, however, rose by 76.2% year on year...

На мен ми отне известно време да изровя отчета и да погледна по Отдели какво е положението.

А ти така гръмко го представи - пусна бомбата, само дето тя не се оказа толкова голяма.

Не оставяйте другите да мислят вместо вас, това се опитвам да кажа.

Проверявайте си източниците, доколкото ви е възможно.

Особено ако са журналисти.

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: DartMol   
Дата:   19-08-18 22:45

Автор: victory13
Дата: 19-08-18 21:11

...Тази снимка е с параметри: 35мм, ф/5.6, 1/1250 и доф от челната леща до съседния град....

марка / размер на сензора / обектив

Canon / 36x24 / 35mm ✓
Nikon / 36x24 / 35mm ✓
Sony / 36x24 / 35mm ✓
Leica / 36x24 / 35mm ✓

Ако може да ми обясните защо дофа при Сони се влияе, от това дали камерата е със или без огледало и защо ще е повече от при другите марки?


Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: nyamago   
Дата:   19-08-18 22:52

Тонът в споровете тук наистина стана некрасив, но ако ги забравим за момент, остава цифрата 776%. Върху нея всеки би следвало да се замисли (ако може). Малко факти към тая цифра:

1. Това не е печалба, а делта (ръст). Ненормално голям ръст в квази-линейната част на развитието, единствено възможен в екстремалните краища, по-точно в ниския край. Такъв ръст се случва само в непосредствена близост с 'break even' точката (изплуването от загуба към печалба). От нищожна до много ниска печалба ръстът е винаги голям - в проценти. Киро правилно се пошегува за печалба от 100 до 800 долара, само в такива мащаби е реално да се случи.

2. Цифрата е извадена от контекста на финансовите анализи и поднесена в изолация - не от автора на темата, а от източника му. Авторите във въпросния източник или са финансово неграмотни, или съзнателно манипулират със сензационни заглавия. И в двата случая, ако имах (или се канех да купувам) акции на борсата, НЕ БИХ се ръководил по такъв именно източник.

3. "Какво е искал а каже авторът" наистина няма място тук, но така изолирана цифра, поднесена във фотографски форум, може да вкара в заблуда склонните към пожелателно мислене. От тази гледна точка заглавието на темата действително е подвеждащо и сензационната цифра не бива дори да се отбелязва, камо ли да се обсъжда от фотографската общност.
- - - - -

Иначе нямам нищо против марката, към която храня голям респект; нито против корпорацията - на която искрено желая финансов успех за доброто здраве на акционерите ѝ (които, отчасти, сме ние с вас - посредством част от пенсионните си фондове; но какви капиталисти сме по този начин е за съвсем друга тема).

Иначе Julius(по принцип прав) нямаше никаква нужда да гадае и съди в какви форуми се е регистрирал авторът. А victory13 можеше да си спести грозните лични обиди - заради собственото си достойнство.

Желая успех на Никон и щастие на феновете му!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: Julius   
Дата:   19-08-18 22:57

dim4o написа:

> виж по-горе младото поколение какви обиди сипе...

Не те познавам.
Нито тях.
Не знам кой е млад, и кой - стар.
Още по-малко пък ме интересува.

Не слушай Пумата и не блокирай никого! [smilie3]
Пума, нищо лично! [smilie7]

Защото така само ще им попречиш да се покажат, а знаеш:
"Каквото някой сам си направи - друг не може да му го причини"!

Животът е цикъл, след време някой такъв ще се окаже в същото положение и с умиление ще си спомня какво уважение е показвал към по-старото поколение... Нагледах се на хора с къса памет. Или изобщо без такава. [smilie7]

Лека.

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: Julius   
Дата:   19-08-18 23:11

nyamago написа:

> Иначе Julius(по принцип прав) нямаше
> никаква нужда да гадае и съди в
> какви форуми се е регистрирал
> авторът.

Не съм гадал:
Това е Фото-Форум, ако искаш да спорим на икономически теми, ела във формите на Инвестора. - автор Dim4o.

Писането в даден форум не те прави експерт по материята.
Имаш ли идея какви неграмотници пишеха и там?
Отказах се преди години.

Преди малко повече от 10 год. аз и още шепа хора бяхме известни като "глупаците с балона". Първо борсовия, после имотния. Можеш да ми изровиш постовете - със същия си ник съм. Само, че когато балона наистина гръмна повечето т. нар. "финансови експерти" се върнаха към професиите си на обикновен таксиметров шофьор или строителен работник и се чудеха как да обяснят на семействата си защо не могат да отидат на море...

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: Julius   
Дата:   19-08-18 23:25

Ако ти е любопитно - най-прословутия ми бас. [smile]

10.2008
Аз съм сложил вече - 5 лв. на средна цена по НСИ към XII.2010 - около 800 евро за София!

Година и половина по-късно (нач. на 2011) НСИ знаеш ли каква цена обявиха? Заковаха ги на 800 евро!

Ако още имаш някакви съмнения... точно такава иконка [smilie7] в Инвестора няма. Оттук съм си я взимал. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: marrio31   
Дата:   19-08-18 23:41

Тук такива цифри не пускай,тук само охлюва може да пуска финансови резултати,сони печели а другите умират и така умират от няколко години,ама охлюва се кефи,погребален агент :)

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: dim4o   
Дата:   20-08-18 00:04

Брей че малък свят, сетих се - ти беше от сривльовците в темите за имотния балон! Тогава и аз бях от тях и с интерес четях мненията ти - ще да е било 2006та някъде - радвам се, че се засичаме пак. Относно споменаването на онзи форум - все още в него е пълно със същите хора, но все пак мястото за спорове на икономически теми е там, нали? Освен това споменаването му не означава еднозначно, че имам/нямам познания да чета финансов отчет. Не желая да влизам в спорове на финансови теми тук, все пак е форум за фотография и е добре да се придържаме към това. Факта, че Никон е фотографска фирма ме накара да пусна темата, но очаквах споровете да са по-фотографски насочени, от гледна точка на това какво и как да очакваме като продукти от Никон в близко бъдеще.


Иначе за последните ти мнения мога да кажа само едно: Да, прав си!

nyamago, благодаря за мнението, точно такива постове очаквам в тази тема.


А сега да се върнем (пак) на темата:

В контекста на споменатото вече преструктуриране на корпоративно ниво, мисля че компанията е съвсем наясно, че пазара на фото продукти намалява в стойност и че конкуренцията става все по-силна. И точно това е положителното - факта е осъзнат, взети са необходимите мерки и компанията се преобразява, за да отговори на новите реалности. Изтъквам тези факти поради две причини:

- като аргумент срещу често споменаваната теза, че Никон са динозаври, няма да могат да се нагодят към новите условия, и ще последват пътя на Нокиа и Кодак, например;

- защото очакваме нов безогледален фотоапарат от тях, и (ако е добър, разбира се) това няма как да не вдигне печалбата им.

Това от своя страна ще им даде възможност да инвестират повече, да направят по-бързо нови обективи за системата, и т.н.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »