Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фон за студио като параван
Автор: iviv   
Дата:   17-08-18 01:53

Темата е малко направи си сам
Пространството в офиса е доста ограничено и трудно ще намеря място за голямо статично платно, което да е фон за продуктова фотография - облекло.
Тъй като в единия край се намира кухненски бокс, който така или иначе обмислях да преградя чрез някакъв подвижен параван, дали смятате за разумно да се направи така, че тази преграда да играе и ролята на фон? Едва ли ще намеря готово решение и ще трябва да се импровизира.
Пространството стена-стена е 3.8м а височината 2.5м. Въпросът е какъв да бъде материала - винил или текстил и какъв да бъде механизъмът за спускане за да се изпъва платното достатъчно добре. Вероятно ще се спуска само при нужда но все пак го броя поне веднъж дневно.
Заслужава ли си подобно упражнение или се вкарвам във филм?
Вероятно има и по-добри решения, сигурен съм, че не откривам топлата вода.
Снимките ще се използват за фирмения сайт и не се търси абсолютен перфекционизъм, но все пак не става въпрос за секънд хенд и трябва да има някакво прилично ниво[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фон за студио като параван
Автор: iasen2   
Дата:   17-08-18 11:58

снимай кифлите навън, иначе хартиен фон.



Публикацията е редактирана (17-08-18 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Фон за студио като параван
Автор: quazimodo   
Дата:   17-08-18 13:34

А наемането на студио не е ли опция? Пък бокса можеш да го отделиш с елементарна завеса. корниза за тавана и си опакован. Подвариант на варианта със завесата - зад нея фон на макара пак хваната за тавана.

Отговори на това съобщение
 Re: Фон за студио като параван
Автор: iviv   
Дата:   17-08-18 14:17

Наемането не е вариант, просто броя артикули е прекалено голям и има постоянно зареждане с нови.
Идеята вече ми изглежда трудна за реализиране, както става с повечето неща 2 в 1
Ще му търся друго място за да си стои наредено там. За момента единствената ми възможност е пространство с ширина 1.40м и ще ми е мъка да вмъкна цялото оборудване в такова пространство.
И все пак като се има предвид, че ще се снима с ghost манекен и основно в торсовата част а не цял ръст, дали има шанс да се случат нещата добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Фон за студио като параван
Автор: iasen2   
Дата:   17-08-18 16:36

ето как са решили проблема едни мои бивши клиенти, след като им излизало много скъпо да снимат при мен:
https://renystyle.bg/


Надявам се разбираш какво искам да ти кажа в петък, ден на МАЙСТОРА ....

Отговори на това съобщение
 Re: Фон за студио като параван
Автор: MixMike   
Дата:   17-08-18 17:01

И те са прави за себе си...
...потребителите на подобна "мода", в голямата си част, няма да направят разлика между хубава и лоша фотография, така че...еврибари'с хепи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фон за студио като параван
Автор: MarinY   
Дата:   17-08-18 17:42

С тези снимки "Ренистил" ще си остане с русенските си пет клиентки, но това е проблем на фирмата, а не на фотографа.

Отговори на това съобщение
 Re: Фон за студио като параван
Автор: iviv   
Дата:   17-08-18 18:00

Е хайде няма нужда да се правим на незаменими. Нивото в БГ сайтовете може да е като цяло ниско, може да се посочват още много крайни примери като горния, но пък болшинството примери и за услугата продуктова фотография, които съм виждал са толкова трагични, че не бих ги приел дори и безплатно.
При подобен тип продуктова фотография, фотограф категорично не е необходим и това е практиката по света. Изключвам големите фирми със стотици хиляди артикули на колекция, които си имат цели отдели, но дори и там са заети основно дизайнери/аранжори. Отделно имат бюджета да си позволят styleshoots и да ускорят процеса.
Никой не иска да го прескачат в предлаганата от него услуга, но нека услугата фотограф да се предлага за нещо изискващо повече умения и креативност.

Нали не очакваш да ти дам 10 000лв да ми наснимаш стоката, да си ми всеки ден на повикване, през което време аз пак да съм там за да ти казвам кое как го искам.

Отговори на това съобщение
 Re: Фон за студио като параван
Автор: iasen2   
Дата:   17-08-18 18:05

а, изобщо ми е все тая......имам няколко кашона с изоставени продукти и дрехи за снимане, щото клиентите са толкова сериозни, че даже не си ги прибират и си мислят, че е така стават снимките.



Публикацията е редактирана (17-08-18 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Фон за студио като параван
Автор: sibirska   
Дата:   22-08-18 13:46

Коя е тази фирма че не може да отдели средства?

Отговори на това съобщение
 Re: Фон за студио като параван
Автор: quazimodo   
Дата:   22-08-18 14:27

iviv написа:

> Е хайде няма нужда да се правим на
> незаменими. ...Нали не очакваш да ти дам 10 000лв да
> ми наснимаш стоката, да си ми всеки
> ден на повикване, през което време
> аз пак да съм там за да ти казвам
> кое как го искам.

Що не демонстрираш някой шедьовър? Между другото - едва ли е работа на фотографа да чете мислите ти и да знае "как го искаш"[beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Фон за студио като параван
Автор: iviv   
Дата:   23-08-18 01:45

Ей голяма злоба...
В чужд форум и едно подобно мнение няма да срещнеш, а тук веднага се започна с коментари сякаш някой е дошъл да им яде хляба.
Може да сте изгладнели, но никой не е длъжен да ви създава работа.
Големи западни сайтове от години са осъзнали,че за статична продуктова фотография, фотограф не е необходим. Търси се и максимално автоматизиране на процеса и унифициран вид. Тук обаче тръгнали да обясняват, че трябвало да си викаш някой и да му плащаш на кадър, за нещо, което всеки уважаващ се фотограф трябва да го е срам да върши.
За 2-3хил.лв всеки собственик на сайт може да си оборудва прилично за целта студио и действията да бъдат сведени до там, че дори и чистачката да се справя.
Както и да е, темата е вече приключена.

Отговори на това съобщение
 Re: Фон за студио като параван
Автор: quazimodo   
Дата:   23-08-18 07:59

Ми не е злоба - ти се майтапиш и другите се майтапят с теб[smilie5].

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »