Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 35 1.4 ART canon
Автор: S.Nikolov   
Дата:   16-08-18 10:07

Здравейте!
На няколко пъти мми се случи по време на работа от светла бленда от самосебе си обектива да стане тъмен. При опит за настройка да отворя блендата - все едно снимам на 16, а не на 1.4.
Случвало ли ви се е ? Миналата седмица снимах сватба и точно момента в който трябваше да щракна пръстените и .... тъмница... Почистих контактите и се оправи.... ама от нищото ... не е готино.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 35 1.4 ART canon
Автор: rossen76   
Дата:   16-08-18 21:25

Според мене попитаите в сервиза

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 35 1.4 ART canon
Автор: KiIIeR   
Дата:   16-08-18 21:27

не се е оправило! пак ще ти го направи!
имам същия казус.. при бленди над 2.2
прави го когато си реши.. на 5д марк 3 поне веднага се вижда и .. проблема се оправя бързо с отиване и завиване на обектива..
Обновявал съм го .. на различни тела и все така.. просто си имат нещо с характер:)
слагал съм за сравнение канонски 35 1.4 - видя ми се много по зле като картинка

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 35 1.4 ART canon
Автор: S.Nikolov   
Дата:   17-08-18 13:05

прави го когато си реши.. на 5д марк 3 поне веднага се вижда и .. проблема се оправя бързо с отиване и завиване на обектива..


тооочно със същото тяло ми е болежката.
При почистване на контактите ми се оправи... НО тогава можех да реагирам... ако ми беше беше някой екшън момент... нямаше да имам това време. Направи ми впечатление, че не искаше да фокусира и от там вече видях на лайв вюто какво се случва...

Вчера звъннах на фотографски системи, но хората са в почивка. Другата седмица ще се чуя със сервизният им.

edit: днес умишлено работих с друго тяло и - хоп.. 70д-то изпляска същия проблем.
В понеделник ще се чуя със сервиза и ще напиша какво ми е казал техника



Публикацията е редактирана (17-08-18 21:13)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »