Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: Admin   
Дата:   15-08-18 20:57

Здравейте,

последните месеци работихме над един професионален инструмент, който да добави стойност за фотографите участващи във Фото Форум, както и за техните клиенти.

Про Фото Форум или Pro Photo Forum

Идеята зад Про Фото Форум е да бъде професионален инструмент и начин за достигане до нови клиенти.

Важат регистрациите от Фото Форум, като след логин ще бъдете попитани като Клиент или Фотограф се регистрирате. Разликата е, че Фотограф може да има пълнофункционален профил, докато Клиент няма видим профил, а само възможност да общува с фотографите посредством лични съобщения. За нови регистрации потребителско име се избира след първо логване.

Има няколко категории, в които могат да се качват снимки.
Всеки регистриран фотограф може да качва в 1 категория, която избира след първи логин в Редакция на профила си. Добавянето на допълнителни категории е платена услуга.

Има възможност за качване на серия от снимки Фото история. Целта е да бъдат показани повече снимки от едно събитие или поръчка.

Фотографите се подреждат по рейтинг в категорията. В момента всички имат еднакъв рейтинг, но ще стартираме скрипта, който ще го създава по математически алгоритъм.
Рейтингът ще зависи от
- актуалност на снимките ви
- брой на снимките и Фото историите ви
- време за отговор на запитвания на лични съобщения
- периодичност на добавяне на съдържание в профила
- получени отличия от участието ви с качествена фотография в сайта, включително снимки избрани от Редактор.
- параметри от участието ви в основния сайт на Фото Форум като участие в конкурси, изложби, качване на качествени фотографии, писане на полезни коментари

Профилите в Про Фото Форум стават видими единствено след одобрение от Администратор. Целта е да се избегнат кухи профили или непълно попълнени, както и да се гарантира адекватност на данните в тях. От профила си имате бутон да подадете искане за активиране на профила, когато сте качили информация и смятате, че е готов, за да го виждат клиентите. Наш колега ще провери въведените от вас данни и снимки, ще прозвъни на телефона ви, за да се убеди, че е реален и работи.

Сайтът е направен да е адекватно видим както на компютри, така и на мобилни устройства.

Общите правила са описани тук:
https://pro.photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PRO_TERMS



Нашата задача е да рекламираме активно този сайт пред клиенти и агенции, които да могат да намират в него актуални фотографски услуги и предложения по категории.


Ще се радваме на конструктивна обратна връзка. Сайтът има няколко малки бъга, над отстраняването, на които работим, но всичко, което забележите може да ни напишете тук или на имейла за връзка.

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: pumabg   
Дата:   15-08-18 21:02

[thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: solar_sea   
Дата:   15-08-18 21:06

Регистрация, полето за град - няма намерени резултати

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: papi   
Дата:   15-08-18 21:16

над 10 пъти опитах да се регистрирам и не става,отказвам се
моя град не съществува



Публикацията е редактирана (15-08-18 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: marves   
Дата:   15-08-18 21:17

Направете опция за коментар/рейтинг към профила на фотограф.
За да се валидира коментар/рейтинг може да се изиска одобрение от екип на сайта, може и удостоверение с лична снимка от събитието.
Целта е допълнителен стимул за реклама и добре свършена работа.

Който търси качествен фотограф за сватба/събитие обикновено се допитва до мнения от познати и форуми.

Останалото е въпрос колко си е платил фотографинът за оптимизации на сайта си в гугъл за челни позиции.

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: pstoev   
Дата:   15-08-18 22:01

Добра идея!
Направете категория "Арт Фогография" с подкатегории: абстрактно, пейзаж, голо тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: pumabg   
Дата:   15-08-18 22:06

и диви животни...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: Admin   
Дата:   15-08-18 22:09

solar_sea написа:

> Регистрация, полето за град - няма
> намерени резултати


Вярно, че полето не зарежда град.
Нещо се е бъгнало при последните промени.
Ще го оправим.

За градове полето ползва Google API и когато работи нормално в него може да се намери всеки град, който го има в Google Places.

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: Admin   
Дата:   15-08-18 22:11

marves написа:

> Направете опция за
> коментар/рейтинг към профила на
> фотограф.
> За да се валидира коментар/рейтинг
> може да се изиска одобрение от
> екип на сайта, може и
> удостоверение с лична снимка от
> събитието.
> Целта е допълнителен стимул за
> реклама и добре свършена работа.
>
> Който търси качествен фотограф за
> сватба/събитие обикновено се
> допитва до мнения от познати и
> форуми.
>
> Останалото е въпрос колко си е
> платил фотографинът за
> оптимизации на сайта си в гугъл за
> челни позиции.


Имате предвид клиент да остави мнение за фотограф ли?
Тогава не би ли следвало да не е към профила на фотографа, а към определени негови снимки от конкретна поръчка или събитие?

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: Admin   
Дата:   15-08-18 22:12

pstoev написа:

> Добра идея!
> Направете категория "Арт
> Фогография" с подкатегории:
> абстрактно, пейзаж, голо тяло.

Не разбираме защо на някой клиент ще са нужни подобни категории.
Може да поясните идеята, за да разберем.
Голо тяло може да се публикува в "Портрети и модели".

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: swy   
Дата:   15-08-18 22:20

И на мен на *град* ми дава грешка

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: iliyanb   
Дата:   15-08-18 22:26

Стоев, не си разбрал бе. Пумата и той. Тва не е онова[smilie3] . Тва е ако сте много добри например в снимането на сладки малки бебчета аранжирани в тенджери или тави и гарнирани с няква мерудия, да покажете тези снимки, за да може некоя надъхана мама да ви наеме да направите същите снимки под формата на фотосесия на нейното малко сладко бебче. Кой ще ви наеме да му снимате фотосесии на пейзажи, абстракции някакви или пумата с пилетата. Няма как да стане. Това е за професионалисти. Самото име го казва. Това с бебчето е само пример. Сещате се хората с какви цели наемат фотограф и му плащат.



Публикацията е редактирана (16-08-18 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: Admin   
Дата:   15-08-18 22:33

swy написа:

> И на мен на *град* ми дава грешка

Както написахме, ще го коригираме.
Но всички, които пишете тук сте регистрирани и не е нужно да минавате през форма за регистрация.

Отидете директно на Вход.

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: Admin   
Дата:   15-08-18 22:42

Всъщност това с ненамирането на град го проверихме и се оказва, че Google са променили съвсем скоро лимитите и таксите за ползване на API-то и поради това е изчерпан лимита на заявки за текущия ден, което по стария модел нямаше да се случи.
Ще откоригираме тази част възможно най-скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: chukov   
Дата:   15-08-18 22:53

При опит да променя паролата си виждам това


http://penchochukov.com/downloads/forum.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: iliyanb   
Дата:   15-08-18 22:53

Admin, знам че не ме тачиш/тачите, ама ще ви посъветвам малко на спокойствие да си прочетете правилата, щото аз ги прочетох и в частта "лимити за снимки за качване на седмица" е такава боза, че трудно накой ще разбере кога има и кога няма ограничения. Напишете го по-просто, стегнато и подредено, щото сега ми прилича на накакъв копи пейст от предварителен план. Хем има квоти хем няма ограничения... Ако нещо не схващам, ще съм благодарен да ми го обясните като за тъпанар:

"3.3. Всеки фотограф може да качва снимки и други материали при следните квоти: - 30 бр. снимки във всяка активна категория след регистрацията си или активиране на категорията - 3 бр. снимки на седмица за категория. Тази квота се подновява за всяка календарна седмица. При активен Про абонамент квотата е 10 бр. снимки на седмица за категория. - 300 бр. максимален брой снимки в категория. При активен Про абонамент няма ограничение в бройката. - 1 бр. Фото истории на месец. При активен Про абонамент квотата е 4 бр. Фото истории на месец. - 4 бр. максимален брой Фото истории. При активен Про абонамент няма ограничение в бройката."

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: Admin   
Дата:   15-08-18 23:23

Условията и квотите в цитираната точка са направени на отделни редове, за да са по-четливи.

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: Admin   
Дата:   15-08-18 23:42

chukov написа:

> При опит да променя паролата си
> виждам това
>
>
> http://penchochukov.com/downloads/forum.jpg

>
>
>


Пенчо,
би ли опитал отново и да оипишеш какво точно правиш?
Ние тествахме същия случай и при нас мина нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: Julius   
Дата:   15-08-18 23:42

Ако позволите един съвет: Не се хлъзвайте по тая плоскост, рейтинга на фотографа да зависи от външни лица и коментари, каквито идеи има по-горе. Ако сте решили да правите платформа за професионалисти - Ок, но допуснете ли го това (имайки предвид в каква среда живеем) рискувате да се превърнете в арена за разчистване на сметки. Идеята за одобрение преди публикуване на коментар може и да е с хубави намерения, но това е само едната страна на монетата. Ясно е, че тогава само ласкаещите коментари ще бъдат публикувани и пак няма да имат стойност.

От друга страна ако разрешите рейтинга да зависи от всякакви свободни коментари - има голяма вероятност да се компрометирате като сайтове от типа на Бг-работодател. Само за пример: аз имам двама осъдени работодатели зад гърба си (просто шефовете на две фирми си бяха въобразили, че всичко им е позволено), но в момента едната от тях е в топ 10, само защото си регистрират профили и вдигат изкуствено рейтинга й, за да си намерят хора. Нищо не ми коства да сканирам съдебните решения и да покажа на широката аудитория какво представляват, просто не ми се занимава с глупости.

Просто приятелски съвет, обмислете го добре.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: Admin   
Дата:   16-08-18 01:11

Къде прочетохте, че рейтингът би зависел от коментари под снимките? Не сме писали подобно нещо за Про Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: hotsnail   
Дата:   16-08-18 01:38

[beer] интересна идея! Успех на про Фото Форум и участниците

Един глупав въпрос - защо цените са в Евро? Разсъждавате с перспектива членството ни в Еврозоната или притеснения от инфлация или Про сайта ще е видим и на други езици извън България? Просто ми е интересно. Много европейски фирми обявяват цени в Лева за нашия пазар. А пък ние в евро...



Публикацията е редактирана (16-08-18 01:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-08-18 04:00

Поздравления за нововъведението.

Може ли да ми кажете от мобилната версия на сайта от къде се качват снимки, избират категории, както и как се определят цените. За момента тези опции не ги намирам. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: Julius   
Дата:   16-08-18 07:56

Admin написа:

> Къде прочетохте, че рейтингът би
> зависел от коментари под снимките?
> Не сме писали подобно нещо за Про
> Фото Форум.

Не съм прочел подобно нещо и не твърдя, че съм го прочел.

Просто изразих убеждение, че няма да го обвържете с коментарите (ако правилно съм разбрал идеята на марвес) защото според мен негативите от това биха били доста повече от положителните страни.

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: CDman   
Дата:   16-08-18 08:25

Влезнах като клиент. Разгледах няколко галерии. За момента не намирам косури, но може да се добави опция (календар) за ангажиментите на фотографите. В смисъл да има начин да се види кога колегата е свободен и кога е ангажиран за да не му звънят излишно клиенти, а също така не видях и опция за лично съобщение. Впрочем може и да има - не съм сигурен, но не видях подобна.

Aaaa имало - свържи се с фотографа. Сори [smilie8]

Иначе сайта си работи - влезнах и под XP (мозилла) и под Win7 (мозилла) и хром - няма проблеми. [smilie24]



Публикацията е редактирана (16-08-18 08:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: pstoev   
Дата:   16-08-18 08:29

"Admin: Не разбираме защо на някой клиент ще са нужни подобни категории.
Може да поясните идеята, за да разберем.
Голо тяло може да се публикува в "Портрети и модели"."

Жалка работа и това е отговор на администратор във фотографски форум[smilie23]
Фотографията няма нищо общо със сватбарските и бебешките работи, просто една мутация, едно изкривяване от чисто комерсиална гледна точка!
В такъв случай кръстете новия сайт: ФотоФорум-Халтура!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »