Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор между два апарата
Автор: vladko0o   
Дата:   25-07-18 15:45

Здравейте, обръщам се към вас със следния въпрос.. Кое от двете тела да избера.. Канон 750д или никон д5600.. Става въпрос за снимки на портретна и пейзажна фотография.. Притежател съм на друго тяло канон от което съм доволен. Знам че има други по подходящи тела за този тип фотография но ме интересуват тия две. Благодаря и приятен ден! :) [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между два апарата
Автор: kvakioh   
Дата:   25-07-18 16:24

5600 има само хубави 50мм и изгодни...
За 750 има повече изгодни стъкла...Само 50мм е леко пречка.
Аз лично само между двете съм за 750.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между два апарата
Автор: ombre   
Дата:   25-07-18 16:27

Другото тяло какво е?Ако е с сменяема оптика и имаш джамове,не си струва никона.Ако е от нулата,то 7-серия на никон е по добре,заради микро-настройката,която има,двойния слот.Не съм запознат с този модел на канон.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между два апарата
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   25-07-18 16:33

С Никона ще хванеш малко повече дървета - 1.5 кроп фактор срещу 1.6 при канона. Шегувам се разбира се. До колкото знам аз, 750Д е по-добре за видео, така че бих взел него.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между два апарата
Автор: quazimodo   
Дата:   25-07-18 17:19

Канон заради ръчнофокусните обективи (за пейзажите де, не за портретите [smilie5] ). 1.8 STM е достатъчно добра 50-ца.



Публикацията е редактирана (25-07-18 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между два апарата
Автор: guciguci   
Дата:   25-07-18 18:32

Защо чуденката е какво тяло за определен тип фотография. Всяко едно тяло става. Важни са обективите. И двете тела са хубави. Ако имаш канонски обективи остани си на Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между два апарата
Автор: Стефан-Г   
Дата:   25-07-18 18:42

d5600 има по-голямо качество на изображението защото няма АА филтър, по-голям динамичен обхват, по-добре снима на тъмно. Също е и със 100 грама по-лек, малко по-малък като размер, по-малък разход на батерия.

Горните мнения са напълно верни които дават преднина на canon-a. Щом имаш един канон значи вземи втори. Ще си ползваш обективите и на двата. 750d е страхотен фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между два апарата
Автор: krstef   
Дата:   26-07-18 11:23

Естествено канона щом вече имаш един [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »