Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: stoikovv666   
Дата:   22-08-18 18:17

Не съм фен на Никон, но новото тяло Z7 ме впечатлява.
А7-те на Сони, ми изглеждат скучни и грозни. Никога не съм ги харесвал и няма как да се случи в този им вид.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   22-08-18 18:24

Ебаси... Надписа НИКОН е крив !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: vga   
Дата:   22-08-18 18:25

Снимките са фейк, navy ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: stoikovv666   
Дата:   22-08-18 18:25

https://www.sonyalpharumors.com/wp-content/uploads/2018/08/ZverusA7.png


От къде се взе този патент и при Никон, 5axis?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Бармалей   
Дата:   22-08-18 18:41

Малийй...
"И теслата ще падне, и ще удари мамин Гаргалчо"[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Imaginarium   
Дата:   22-08-18 18:50

Олюф, админите, нямат основа да ме санкционират, понеже не съм нарушил нито едно от форумните правила.Нито съм обидил, нито съм използвал нецензурни думи, просто ми е втръснало всеки 2ри твой пост/тема да е или плюене по Никон/ Канон, или хвалене на Сони.
Ти не "споделяш" мнение, както се изрази по-рано, ти го натрапваш, по абсолютно безцеремонен начин. Знаеш всичко , разбираш от всичко, всеки "объркал" се да даде мнение различно от твоето е тотално заблуден и пълен невежа.За това ти казвам - с теб диалог е невъзможно да се води, освен ако човек не е на същото като твоето мнение.
Гледам другите са ти претръпнали вече, предполагам скоро и аз...

Иначе по темата, спецификациите изглеждат супер, тялото и то макар чувствително по малко от D850. Но интересното ще е утре.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   22-08-18 18:58

"спецификациите изглеждат супер"

Я пак?
Според мен напълно нормални спецификации за камера модел 2017 година...

При толкова шум тези параметри трябваше да са сериозно по-добри от конкурентните марки!

Ако са истина, разбира се. Все пак камерата излиза УТРЕ... година и половина СЛЕД сони, чиито параметри са идентични :)

А и има още много други "спецификации", които не са изтекли още...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: kireto_a   
Дата:   22-08-18 19:30

еми една от важните изтече, 500 паунда отгоре на а7р3 :) и май май ще има само 1 карта xqd. [smilie11]

24-70 ще е към 500 паунда, което е добре. само дето можеби и ще снима за толкова. адаптера е 100 паунда.

хубавото е, че има 90% покритие на сензора с аф точки.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: sauron69   
Дата:   22-08-18 19:36

Интересно какви спесификации трябва да има един апарат , за да не отнесе критики във Ф-Ф [smilie8]
П. С. Изключваме тези които са с надпис Сони [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-08-18 19:43

3399 паунда ! Ми.. честито ! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Imaginarium   
Дата:   22-08-18 20:10

Цената от 3400 паунда, първо не знаем дали е реална и второ не знаем дали е с обектив или само тяло, така че за момента нищо смешно или нереално няма. При положение, че Д850 е 3000 , а с обектив е 3500 паунда.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   22-08-18 20:15

"Интересно какви спесификации трябва да има един апарат , за да не отнесе критики във Ф-Ф"

Ами... впечатляващи!

Защото се почна с едни галактики, едни женски лица, едно супер улавяне на светлината...

А параметрите са такива, че да впечатляват ако сме 2017 година.
Не критикувам, не хейтя, говоря обективно.

Надявам се тази безогледалка просто да снима добре. Дори не толкова добре, а адски добре. За да е нещо по-добро от предните модели. И за фото и за видео...

Иначе няма да е нищо по различно от моделите до сега, просто в нови, по-малки гащи!

И тук изобщо не го сравняваме с A9 [smilie7]
А с по-ниските класове на Сони.

Все пак представянето е УТРЕ.
Нищо конкретно ме можем да кажем, само си чешем езиците на изтекли информации от тук-таме, за които нямаме гаранция, че са истински.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-08-18 20:36

На а9 ниломският аналог предполагам би бил ником z9

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Джъмбо   
Дата:   22-08-18 20:57

вече даже не ми е смешно... нямам спомен друга премиерна камера да е била подлагана на такъв тотален хейт...[smilie8] [smilie2]
по-миналата седмица снимах с последен модел сони... миналата с панасоник...
всяка камера ме кефи и търся как да изцедя максимума за да ме кефи... и лошото е, че всяка камера връщам с голямо нежелание

ок... утре ще излезе новата безогледална система на никон... надявам се скоро да има семпъл и да снимам и с него... и пак ще се кефя, както се кефех преди 7 години когато се появи никон 1... да неуспешна може би серия, но след него дойде бума на едноинчовите матрици...

бахти дърленето все едно сте акцинери и от това зависи оцеляването ви в края на месец...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   22-08-18 20:57

цените в британски лири в момента са горе долу като цените в рубли или турски лири. Има някои публикации, че лирата може да падне под 1 евро и вероятно под 1 долар.....Ако Никон са взели тези песимистични прогнози, то 3500 лири може да е 5000 лева.....

Та нека да видим утре цени в Евро или поне долари, йени ....


Imaginarium хайде си прочети бисерите и пак виж дали не си нарушил правилата

Автор: Imaginarium
Дата: 22-08-18 11:21

Горещий Охлюв, смешен си брат...

(това е хем лично към мен, хем е обида. Така де по-късно като лъжеш,че нямало лични неща...)


Автор: Imaginarium
Дата: 22-08-18 13:52

Колко нагъл и егоцентричен трябва да си, за да си мислиш, че щом на теб нещо не ти харесва или не ти би било удобно(без дори да си го докоснал), то значи това нещо е "тотал щета". За всички хора на тоз свят... Пълен провал, страшен срам, погром за компанията създала това нещо. Направо да затварят врати...
Болен мозък, честно...


(някак продъжлаваш по-инерция ли как ли? това дали е обида...де да знам, за мен е обида)





Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Imaginarium
Дата: 22-08-18 14:50

Hotsnail, гледай каква интересна работа, ти единствен се припозна в написаното от мен. Защо ли...
Със стената си бих имал по продуктивен диалог отколкото с теб, така че, не благодаря [smilie23]


(тука пак ме споменваш, пак има обиди...)



Автор: Imaginarium
Дата: 22-08-18 18:50

Олюф, админите, нямат основа да ме санкционират, понеже не съм нарушил нито едно от форумните правила.Нито съм обидил, нито съм използвал нецензурни думи, просто ми е втръснало всеки 2ри твой пост/тема да е или плюене по Никон/ Канон, или хвалене на Сони.
Ти не "споделяш" мнение, както се изрази по-рано, ти го натрапваш, по абсолютно безцеремонен начин. Знаеш всичко , разбираш от всичко, всеки "объркал" се да даде мнение различно от твоето е тотално заблуден и пълен невежа.За това ти казвам - с теб диалог е невъзможно да се води, освен ако човек не е на същото като твоето мнение.
Гледам другите са ти претръпнали вече, предполагам скоро и аз...

Иначе по темата, спецификациите изглеждат супер, тялото и то макар чувствително по малко от D850. Но интересното ще е утре.


(Това какво е??? Амнезия ли си получил какви неща насипа днес?)



Публикацията е редактирана (22-08-18 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: sohk   
Дата:   22-08-18 21:10

Мисля, че повечето хора са толкова заслепени техническите спецификации като числа с абсолютна стойност, че пропускат истинското и най-важно нещо на новата СИСТЕМА (да, защото фотоапарата е част от една система) а именно БАЙОНЕТА.
Той е нещото, което изкарва Nikon с едни гърди пред всички останали в момента и е нещото, което се сменя най-рядко и трудно. Това е байонет разработен за фулфрейм сензор, не за кроп сензор, каквито са EOS M и E байонетите. И докато Сони направиха гимнастика и побраха по-голям сензор (същото вероятно ще направят и Канон), то Nikon избраха правилния момент и разбротиха правилния байонет точно когато трябва. През 1987 Канон направиха същото нещо с EF байонета и с настъпването на дигиталната ера Nikon ги настигнаха технологично чак с D3(пак с известна доза гимнастики).

За мен БАЙОНЕТА е истинското бижу, иновация, революция и най-важна спецификация в тази нова СИСТЕМА.

Относно останалата част от техн. характерстики бих казал, че всищност надминават очакванията ми - IBIS, 90% покритие и много АФ точки, подобрена версия на така или иначе страхотния сензор на D850, както и изглеждащата ми като страхотна ергномия. Аз добавям като плюс в XQD, защото вече имам няколко такива и съм особено щастлив, че минах на XQD(най-добрата принудително направена инвестиция от мен)



Публикацията е редактирана (22-08-18 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: sirkhann   
Дата:   22-08-18 21:31

Типично никонско ценообразуване. Дано в комплекта да включат и туба вазелин, заедно с FTZ преходника.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: bbfl   
Дата:   22-08-18 21:35

... и пак няма да могат да стигнат A7 III в което и да е отношение ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   22-08-18 21:36

Да поразсъждаваме върху байонета тогава?

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   22-08-18 21:43

И какво излиза, че А7м3 е най-добрата камера на пазара, така ли? Да знам ако ме питат.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: marves   
Дата:   22-08-18 21:48

Добро е никончето, като му бацнат пиксел шифт добре ще му дойдат 182MP RAW единичен кадър.
ISO64 нативно.
Ще утрепе A7R3 за пейзаж по DXO скала и пикселоброене.
Да видим фокуса как ще е, ако го изгладят и АФ адаптера към Nikon G .... хмм хубава играчка за паралии :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: sohk   
Дата:   22-08-18 22:00

Дайте да излезе официално, с официални данни, за да се разбере колко милиметра е отвора, че от толкоз мащабирани снимки по обувката за светкавиците, какви ли не щуротии се навъдиха (средни формати и прочие).
Тия три обектива макар и скучни на пръв поглед (35/1.8 [smitten]) може да се окажат скрити лимонки. Nikon като изначало оптична компания, може да извадят заека от шапката по отношение на обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   22-08-18 22:21

sohk имат си нов байонет, ще има да си правят обективи. Спокойно.

От някъде се почва. Колкото обектива толкова за начало.

След 3-4 годинки ще е цяла система. Сега Сигма и Тамрон и Токина и Самянг и Цайс ще могат по-бързо да се включат. Имат готови дизайни. Само да намерят спецификации на протоколите.

35/1.8 е готино много да :-)


ПП Следващите дни ще гледаме много и интересни обявления. Цайс и Сони ще представят обективи и май апарати. Нов цайсов апарат....Лайка и Панасоник изригнаха. Чакаме и нова яка камера от Фуджи.



Публикацията е редактирана (22-08-18 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: sohk   
Дата:   22-08-18 22:42

Края на август-началото на септември - фотоапаратската нова година! Подаръци ще има за всички от сърце - едно Z6 + 35/1.8 моля.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   23-08-18 01:50

ммдааа...има слухове за ФФ на Цайс...ще става интересно...за Х-Т3 направо не знам какво трябва да направят за да е по-добра от Х-Н1...утре ще видим от Никон какво ще изОкат...ама цените на Фуджи малко по-на юг от нас трудно се бият....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »