Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29  30 ..  32  33     всички  напред  последна
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: sohk   
Дата:   24-08-18 20:33

B&H направиха страхотна дискусия до преди малко на живо с фотографи, който всъщност са използвали фотоапаратите и обективите. Страшно готини и важни неща казаха, който няма да ги намерите в никоя таблица. Единия дори твърди, че е направили 2000 кадъра с един заряд на батерията. Препоръчвам да се гледа от всички, който се вълнуват от темата - определено оставя друго впечатление в хората, когато чуят нещо от първа ръка,а не свободни съчинения без елементи на размисъл от писачи гледащи таблици.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-18 21:04

sohk да не ти убивам ентусиазма, но тия хора нали знаеш, че имат договор с Никон и ако кажат нещо честно, ще им отиде тлъстия договор за който са притекли няколко комплекта наколенки.

ПП при другите марки е същото. Видеата са полезни определено, но са си рекламни

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   24-08-18 21:10

По-скоро са получили по 1-2 тела с обективи да си цъкат колкото искат. Договорите са на база връзки, т.е може и без тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-18 21:16

Не знам какво получават, но договор и то с доста големи неустойки имат. Иначе нямаше да им дадат камери преди официалното обявление. Ако нямаше договори щяха да пускат снимки на камерите и технически характеристики преди много седмици.....

Предполага със всеки е индивидуално. Предполагам Никон, както и Канон, Фуджи, Олимпус, Панасоник и Сони си имат един антураж от посланици. Предполагам, че най-близките им си взимат заплати за рекламата и тлъсти хонорари за разни събития, тестове и т.н.....Това не е нещо лошо. А за да се доредиш до подобна позиция се целуват яко задници на запад. Някой от тия със сонитата на моменти си го казваха съвсем направо

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   24-08-18 21:19

ТРябва да е известен и да може да снима и да е снимал и да има официални покупки на нова техника. След това идва голямото време на снимане, счупени затвори и т.н.
Кирил, може би след 10 години, с твоя мощен и заразяващ ентусиазъм ще се получи да ти дадат някой А7 мк13-мк15. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-18 21:40

Не ща :-) Аз нямам време да снимам колкото искам. А за да си добър трябва опит да се трупа. Сега съм се научил доброжелателни хора да снимам горе долу. За хоби ми стига. Нямам делюзии че съм големия фотографер. Отделно за социално присъствие е добре всеки ден да имаш нова яка снимка или две. Да пускаш по едно или две видеа на седмица и т.н. Аз като снимам някой едва оправям 10-тина снимки и не успявам да се наспя....


Виж Никон са пуснали и карти [smilie24]

https://www.dpreview.com/news/1654168429/nikon-announces-64gb-and-120gb-xqd-memory-cards


Сонитата пишат с около 150МБ/с. Тия карти позволяват 400МБ/с т.е. 2 пъти и половина по-бързо. СД-тата сега са до към 300МБ/с макс. Интересно е да видим тестове, колко бързо пишат.

ПП Иначе мисля, че има място за посланици в България. Ако някой му е мерак да се стегне малко и ако има време и възможности, мисля, че ще се зарадват представителите.



Публикацията е редактирана (24-08-18 21:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: sohk   
Дата:   24-08-18 21:51

А пък Delkin introduces 48hr replacement service with new line of premium XQD cards

Цените им дори са по-ниско от тези на Nikon, който също обявиха XQD карти. Очевидно са с еднакви характеристики. Не бих се учудил Nikon-ските да са ребрандирани Delkin.



Публикацията е редактирана (24-08-18 21:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-18 22:06

Щурия китаец

на тема реклама показваше как няма отражение от екрана и в него се виждаха всякакви отражения.....какво прави хонорара от човека

А ето снимка на 14-30/4 в-ху камерата и 24-70/2.8


http://karaatanasov.info/test/lenses.jpg


ПП 14-30 ще взима филтри [beer]



Публикацията е редактирана (24-08-18 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: kireto_a   
Дата:   24-08-18 22:11

отиваш при булката и казваш: почивка 48 часа и почваме от начало... ово е сървис брате. две сватби, вместо две дупки. само дето втората щя е плаща майстора фотограф, като излезе от комата.

и кви са тия делкин. имаше некакви белкин едно време и беха на китайците китайците. но да, има хора дето обичат силните усещания и свободното падане при Card Error.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-18 22:14

ей го и грипа

http://karaatanasov.info/test/grip.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Xizario   
Дата:   24-08-18 22:28

Махнали са огледалото и са сложили полувъртящ се дисплей като на сапунчо G7. Кръстили го з7. Вземи този технически напредък.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-18 08:40

https://youtu.be/iUii9dTwPkw


35-цата може би не е толкова зле. Вероятно Никон са си подложили динена кора с това представяне.



Публикацията е редактирана (25-08-18 09:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: ogi100   
Дата:   25-08-18 09:40

Стъпка на Никон в правилната посока. Истината е че доста закъсняха с тази система. А още по-лошото е че една не малка част от тези, които я чакахме с нетърпение са разочаровани. Всеки решава за себе си. Аз лично в момента имам 50:50 система от Никон и Сони, но вероятно ще остана само със Сони, след 10г. снимане с Никон. Надявам се след 2-3г като пак дойде време за смяна на техниката Z системата да предлага всичко, което ми е нужно и да имам избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-18 09:45

https://www.cameralabs.com/nikon-z6-review/


Размисли на Том Хоган

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: marves   
Дата:   25-08-18 09:49

Tony & Chelsea Northrup доста "оплюха" Z7 ?

Фокус системата на тъмно била много несигурна и бавна като 3-4 годишни безогледалки.
около 5-6 FPS бързо снимане, ако искате да виждате нещо във визьора... и повечето снимки на движещи се обекти били извън фокус.
Стабилизацията няколко стопа по-зле от тази на Сонитата
И веднъж като свикнеш на EyeAF вече липсата на тази функция ти се струва отврат - и с право го споменаха.

Дано "финалната" версия има значителни корекции в положителни насоки, че иначе лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   25-08-18 09:52

Автор: hotsnail
Дата: 25-08-18 08:40
...........

Уф, точно пък Тони и Челси...оня къдравия идиот фро ноуз не знам какво си няма ли и той някакво идиотско ревю....айде малко по - серозно...вземи и изрови всякакви ревюта правени от пълен нещстник нагоре, в мазета със самоделки, за да докажеш, че новите неща на Никон не струват....Честно казано вече не разбирам каква ти е идеята.... Добре, разбрахме, келява работа от страна на Никон, нито телата , нито обективите им са за света, не стават, ще мрат, закопаха се, нямат бъдеще, от утре са на улицата, Сони са велики, те ще пребъдат, камерите им са супер, обективите им са космически, стават за всичко, бебе на 3 дена само да пипне някакво А7 и вече става почтен член на Магнум, Нешънъл Джиографик и прави изложба в Тейт на тема "Как изглеждаха последните 3 седмици преди да изляза в корема на мама (или в стил Истанбулската конвенция - на татко) -поглед отвътре". Разбери, че няма смисъл в последните 10 страници през един пост да привеждаш доказателства, че не са успяли -повярвахме, ако искаш ще ти подпишем декларация и ще я заверим при нотариус, ......ебаси чудото, ебаси ужаса!!!!!!



Публикацията е редактирана (25-08-18 09:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-18 09:54

Ето и брошурата на Никон (има линк от статията на Том Хоган)

Тони и Челси са големи фенове на Никон. ПРимерно харесват Д850 повече от А7рм3. Логично харесват и Д850 повече от Z7.....

ПП Юри каква идея да имам? Интересно ми е. Харесвам техника. Не мисля, че има нещо в тия Никони, дето да си заслужава за мен за сега да взема един да си поиграя. Ама като дойдат по-интересни обективи.....

ППП Между другото не съм казал нещо лошо за Никон. Прочети си пак една дума лоша не съм казал. Просто пиша какво виждам и се кефя да прочета и други мнения.

ПППП Аз не разбирам цялата емоционалност около тия нови камери. Какво толкова ви гложде. Е и Джъмбо Ви написа - чакай да ги видим, ще има и ревюта. Ще има и нови фърмуери сигурно. До година или две ще има нови тела ако толкова те притесняват. Спокойно. Камерите пак да напиша са хубави за начало. Можеше да е много по-зле. Основните неща ги има.



Публикацията е редактирана (25-08-18 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   25-08-18 10:05

ма човеко - разбрахме, че мислиш, че не стават.....докога смяташ да го повтаряш всеки път със малко по-различни думи???? Едно и също едно и също едно и също? ?......Докато народното събрание се разпусне, свика се Велико народно събрание, то промени конституцията така, че Член първи постановява че Сони са велики, само техните камери и обективите за тях стават и всичко друго няма смисъл и всичкия останал текст да отпадне?
Просто кажи какво трябва да стане, че да спре това?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   25-08-18 10:12

Тони и Челси харесват да си взимат паричките, нищо друго. В едно видео казват как Д850 била най-добрата камера правена до сега, в следващото А7р3 срещу Д850 и 8 от 10 показателя в полза на Сони. След това видео за Фуджи, дали всъщност Фуджи не били по-добри, хайде стига. Съмнявам се да са имали много време да тестват камерата, че да могат да твърдят такива неща. Кай и Джаред и пича от ДПРевю казаха, че не са имали време да тестват каквото и да било и ще чакат да излезе с готовия фърмуеър, за да могат да си кажат думата по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-18 10:38

@stoyanvakarelov явно имат две видеа за А7рм3 срещу Д850. Аз гледах едно, дето Д850 биеше по всички параграфи и казаха, че това е най-яката камера.....Ако ги разменим и двамата ще сме доволни :-)


Юри аз не съм писал, че камерите не стават. Проблема не е в мен. замисли се как обработваш информацията. Съжалявам, че си останал с грешно впечатление.



Публикацията е редактирана (25-08-18 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: StraightEse   
Дата:   25-08-18 11:04

hotsnail, първото им беше само за D850. След това два месеца се чакаше да направят сравнително ревю и излязоха с това:
Nikon D850 vs Sony a7R III: Mirrorless vs DSLR ULTIMATE FIGHT!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-18 11:22

Не останах с впечатление много силно да препоръчват Сонито. Просто последните камери на Сони вършат работа. Д850 си е ОК камера също явно.

Том Хоган в подобни сравнения например слага откровени лъжи. Например беше писал,че в комплекта на а7рм3 няма зарядно. Откровена лъжа ама с нея и още две подобни изравни плюсовете.....и няма формичка за обратна връзка на сайта....дпр ако им пишеш например отговарят и коригират неточности технически.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Imaginarium   
Дата:   25-08-18 12:45

Не, не е лъжа, щото и други хора казват, че няма зарядно в комплекта а само USB кабел.
Не разбираш емоционалността, а всеки втори пост е твой и се палиш като ощипана мома.
Ай недей да даваш назаден всеки път някой като те погне за сляпата ти предубеденост и откровена омраза срещу всьо що не е Сони.Поне си стой зад думите...Охлювска му работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-18 13:05

Купил съм я тая камера и има зарядно в комплекта. Същото е на вид като никонските зарядни. Лъжа е писанието на том хоган и то супер нагла. Дори иди на сайта на Сони и виж комплектацията, мисля че я пише в ръководството.....ако искаш утре или другиден като имам време ще го снимам да го видиш?

А7м3 има адаптер а не зарядно. Това е някакъв проблем може би не знам. Аз си купих китайско зарядно докато бях с а7м3


Защо никонските фенове бутате тая тема към Сони? Дайте да обсъждаме новите камери, обектив, адаптера.....

Е вижте горе пуснах ви снимки дето ги няма в ДПРевю. Кефи ли ви 14-30? Мен определено ми харесва!



Публикацията е редактирана (25-08-18 13:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: StraightEse   
Дата:   25-08-18 13:06

Imaginarium, доколкото знам r3 има зарядно в комплекта, а а7iii няма.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29  30 ..  32  33     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »