Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: AsahiPentax   
Дата:   21-07-18 00:16

Оригинално 4К видео камерата ми записва на картата памет в .mp4 формат!
До сега си ползвах H-264 при рендеринг. Обаче се замислих за H-265 след като го има в програмата и реша да го използвам, телевизора дали ще го прочете после файла? При кой вариант картината ще е по-добра?

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: kiten   
Дата:   21-07-18 00:32

http://bg.wondershare.com/tips/what-is-h265.html
четенето му е майката

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: AsahiPentax   
Дата:   21-07-18 00:45

kiten написа:

> http://bg.wondershare.com/tips/what-is-h265.html
> четенето му е майката

Това съм го чел, но не съм използвал H-265 до сега!
Притеснява ме тая компресия да не влоши качеството, макар че пишат, че го подобрява.
Файла който трябва да рендва програмата в H-264 е 12,3 гигабайта, а в H-265 е 7,4 гигабайта!
Нищо не ми пречи да пробвам,но да не си загубя времето само?!

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: asahi   
Дата:   21-07-18 00:49

Защо не попиташ телевизора или по-скоро менюала му?

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-07-18 06:09

Автор: kiten
Дата: 21-07-18 00:32
http://bg.wondershare.com/tips/what-is-h265.html
четенето му е майката


Защо точно този "източник" с ужасяващ машинен "превод"???


AsahiPentax,
H.265 не повишава качеството на видеото, а предлага същото качество при по-нисък битрейт - обикновено около 50% от битрейта, необходим за H.264.

Трябва да имаш предвид тези особености (в сравнение с H.264):
- H.265 изисква 8-10 пъти повече компютърен ресурс;
- H.265 все още се поддържа от ограничен брой устройства, софтуери и интернет платформи. Не знам за твоя телевизор (разгледай ръководството за екплоатация), но VLC, Windows 10, iOS 11 и последното поколение процесори на Интел (Kaby Lake) поддържат H.265, а YouTube - не (и засега нямат такива планове).

Всеки рендър сваля качеството на видеото, но при добре подбрани настройки това е (почти) незабележимо. Затова винаги трябва да рендваш оригиналните файлове - т.е. да използваш вече рендвани файлове само когато нямаш друга алтернатива.

Апропо, с какъв битрейт е изходният 4К материал в H.264, че файлът е 12,3 GB?

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: AsahiPentax   
Дата:   21-07-18 07:53

chrisnoch написа:

> Автор: kiten
> Дата: 21-07-18 00:32
>
> Апропо, с какъв битрейт е
> изходният 4К материал в H.264, че
> файлът е 12,3 GB?

Два часа видео, колко гигабайта трябва да е?
В момента рендва и нямакак да видя, но на H-265 пише 11 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: blr   
Дата:   21-07-18 11:01

chrisnoch написа:

...последното
> поколение процесори на Интел (Kaby
> Lake) поддържат H.265...

Kaby Lake не е последното поколение процесори на Intel. Преписвано е от стар източник.

По темата: H.265 (HEVC) e по-нов кодиращ стандарт, който има по-добро качество на картинката в сравнение с Н.264 при същия bitrate. Дали има смисъл да го използваш, зависи от това на какви устройства ще си гледаш клиповете и дали те имат декодери за H.265. Зависи и от това какви са изчислителните възможности на кодиращата машина, тъй като Н.265 е доста по-тежък.
Пробвай и прецени дали си заслужава. За мен е все още рано за домашна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: Блясък   
Дата:   21-07-18 18:45

Повечето телевизори, модели след 2016-та го имат като възможност. На компютър (Уин) може да ползваш Медия плейър класик. Има и БлуРей актуализация на формата, не знам коя версия, но новите модели плейъри трябва да го подържат Н265-тицата.

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: chrisnoch   
Дата:   22-07-18 23:16

Автор: AsahiPentax
Дата: 21-07-18 07:53

Два часа видео, колко гигабайта трябва да е?
В момента рендва и нямакак да видя, но на H-265 пише 11 [smile]


При 100 Mbps (що-годе стандартен битрейт за 4К@H.264) един час видео е 45 GB. При 50 Mbps (санитарният минимум, според мен) - 22.5 GB. Това са цифрите, ако говорим за изходен материал (файлове от камерата).
При теб два часа 4К@Н.264 видео е 12.3 GB. Това означава, че камерата е записвала 4К видео при 27-28 Mbps, което е що-годе стандартният битрейт за HD видео в H.264. Ще рече, това е ужасно малко.
С каква камера снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: tokki   
Дата:   26-07-18 09:55

Моята препоръка е ако смяташ да разнасяш записите по различни места да се гледат да енкодваш в Н.264. Ако ще си стоят у вас само за теб си го прави в Н.265, за да пестиш място.

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: AsahiPentax   
Дата:   26-07-18 21:28

>chrisnoch написа:
...
> С каква камера снимаш?

За сега само с любителска Sony AX33 4K
Моя телевизор се справи с H.265, но на хората на които снимах не!
За това го оставих H.264 за тях, и им го качих на флашка.

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-07-18 10:54

Sony AX33 записва 4К видео със 100 Mbps и 60 Mbps в XAVC S. Не знам как си докарал 4К видео с 28 Mbps. Виж си настройките!
Както вече писах по-горе, H.265 се поддържа все още от ограничен брой устройства. По-разумно е да полкзваш H.264 засега.

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: lamerko   
Дата:   30-07-18 12:36

В интерес на истината и аз се бях засилил да записвам в 265 (от дрона) - реших, че по-новия кодек ще ми даде повече информация във видеото, понеже китайците са го направили да записва до 100Mbps и при двата кодека. Да, но след това се започна една несъвместимост с програми за обработка и т.н. - направо се видях в чудо :)

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: kiten   
Дата:   02-08-18 02:41

lamerko ,почти всяка видеобработваща програма по принцип е направена да работи с един или два кодека най-добре. Ако трудно тегаво върви видеобработката преконвертираш с видео файл който ще работи леко. И другия вариянт да липсва , да е стар плъгин или да инсталираш по-нова версия. Начините да получиш краен резултат много .

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: lamerko   
Дата:   02-08-18 03:45

kiten: основния проблем при мен е, че използвам безплатния DaVinci Resolve 14, който не позволява импортирането на HEVC/H.265 от моя дрон (DJI Phantom 4Pro) - без значение дали използвам MOV или MP4 контейнерите. След първите ми клипове се поозорих - наложи се да правя едни врътки през Premiere, но беше свързано с разкарвания, пренос на тлъсти файлове и т.н., а аз дори не съм сигурен дали това конвертиране не се губеше нещо (не че има кой-знае какво значение де [smilie18] ). Дори по едно време се бях засилил да го купувам, ама.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: georgioiv   
Дата:   02-08-18 08:48

оф, вземете си по един мак след 2015 и да се свършат тия мъки... [smilie5]

Особено за единични проекти. Що си ги причинявате тия премиери и ресолвета, при положение, че последната версия на FCPX има чудесни цветокорекции вече...

Това е като да имаш възможност да караш нов автомобил от 2018, обаче с багажник пълен с инструменти да питаш как да накараш ладата на дядо ти да вдигне 80.


Обработва си 4к в реално време FCPX, без да се занимавате с безкрайни гимнастики, конвертиране, преконвертиране, проксита и други безумия.

2018 година сме, технологията позволява да си използвате времето за по-полезни неща :)

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: lamerko   
Дата:   02-08-18 09:00

Вече имам разни устройства, които съм ги взел по някаква причина, но не и за обща работа. Вече имам iPad на Apple, който събира прах и не се ползва за АБСОЛЮТНО нищо друго, освен когато не трябва да използвам куцата програма за управление на дрона (аналога под Андроид е още по-бъгав). Лошото е, че заедно с таблетчето ей-така си седи и една СИМ карта за интернет. Та ся предлагаш друга овърпрайсед играчка за 5-6к, която освен друго, но и ще се чудя в кой ъгъл да събира прах та да не ми пречи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: georgioiv   
Дата:   02-08-18 09:33

Не мога да кажа дали е овърпрайзед... За мен най-голяма ценност има само и единствено времето. Ако нещо ми пести време, то предпочитам него. Може с възрастта нещо.. :)

Да си губиш времето с разни други програми, когато има fcpx смятам за мазохизъм [smilie5]


Дроновете си ги "карам" с айфона 6s+ и нямам никакви грижи, в момента поне dji ските апликейшъни вървят без никакви драми, пу, пу... Веднъж пробвах да карам с андроид и си изгубих дрона. Батерията не репортваше коректно процентите заряд и дрона просто си падна в блатото. Хем беше върхов модел андроид - хувей мейт 10 про. От тогава андроид за мене е аут за летене.

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: kasad   
Дата:   02-08-18 13:37

Ох като чета от сектата на отхапаната ябълка правя сравнения с едни други тук идолопоклонници. Такива глупости прочетох особено видите ли МАК- а щял да реши проблемите. Не ми се занимава, но колеги - има сред форумците хора които се занимават професионално с видеобработка. И то сериозна. Само си правете изводите и ще помоля някои от тях да се изказват по темата. Виждам че единия кратко и ясно е обяснил.

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: georgioiv   
Дата:   02-08-18 14:05

Секти има в главата ти [smile]

Аз ползвам за всичко PC. Единственото за което ползвам mac е за видео обработка, защото е несравнимо по-добро като система.

Особено за любители видеографи.

Професионалистите работят с каквото са свикнали преди години, когато са започвали да монтират, инвестирали са в програми и плъгини и им е трудно да сменят системата в движение. Или каквото им купят и има в студиото.


Аман от дървени философи.

Не, mac няма да ти реши всички проблеми с видеото, а само с бързината на монтажа и обработката.
Ще те избави от мислене в посока - как да конвертирам, какви кодеци, как да стане по-леко за обработка, какво да настроя , какво да пипна, как да си направя компютъра по-мощен.

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: georgioiv   
Дата:   02-08-18 14:13

Ето за който разбира руски, линк За който не разбира - само да гледа, достатъчно е, не е атомна физика.



Публикацията е редактирана (02-08-18 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: kasad   
Дата:   02-08-18 14:54

Не съм ви позволил да ми говорите на ти! Вие ако сте доволен от МАК си е ваша работа. По сериозно занимаващите с видеобработка изобщо не са консервативни и непрекъснато са с новостите. Такива от тях и сред тях има и българин създадоха Бандикута и още куп софтуер за бързо и качествена обработка....Така че, не е задължителен Мак....

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: georgioiv   
Дата:   02-08-18 15:10

Дреме ми какво и на кой позволяваш - ти си в обществен ресурс, ако не ти харесва, можеш да си говориш както ти харесва у дома ...


Имало сериозно работещи с видео във форума ( сериозно, във фотофорум ??) , имало други софтуери ( верно ли ? ), чувал си за Бандикута.
Полезна информация = 0 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: kasad   
Дата:   02-08-18 15:47

Обикновено с прости и невъзпитани хора най -реалната постъпка е игнорът. За горният "vastum" приляга една мисъл ,май на Цицерон беше: " Всеки може да сгреши, но само глупакът упорства в грешките си"...Та такива ми ти работи. И ако кажа на такъв " vastum", че човек това е стилът ще ме гледа много умно...

Отговори на това съобщение
 Re: H-264 или H-265 за видео рендеринг?
Автор: georgioiv   
Дата:   02-08-18 16:15

Ти се научи да пишеш първо, после да спориш по същество и чак тогава скачай на латинския. [smilie18]

От общо три поста - нула информация, безмислени лични нападки и празно тролене.

Някой е умрял за твоето общуване или му дреме за твоя игнор. [smilie5]

По-добре се напъни и помогни на човека с информация, не с дези и тролинг...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »