Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Киоск в DM
Автор: Synthy   
Дата:   19-07-18 13:45

В някои магазини на ДМ има киоск и отдолу нещо, което вади снимки. Нкой знае ли какво има в "голямата оранжева" кутия - какъв е принтера вътре? Продавачката в магазина не можа нищо да ми каже (което е разбираемо).

Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: dekov   
Дата:   19-07-18 13:55

Термосублимационен принтер.


Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: pliska   
Дата:   19-07-18 14:01

Качество-ужасно.По добре през минилаб.

Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: asahi   
Дата:   19-07-18 16:29

С калпав файл е все тая.

Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: Synthy   
Дата:   19-07-18 20:23

Според мен, и pliska, и asahi са прави. С хубав файл 10х15 снимката е добра, даже си е чудесна. Нямах търпението да пускам по-голям принт (прехвърлях през блутут, а това е доста баааввнноооо). Обаче малко да не е наред файла и качеството на печата драстично спада. Това е в ДМ в МОЛ Люлин. Днес отпечатах там 11 снимки с различно качество на жипегъ, за тест, да видя стават ли за нещо (след като тук ми отговорихте). Извод: стават, с уговорката за голям и читав файл. Но това важи за всяка медия, на която ще се печатат снимки, без значение от процеса.

Едит: Selphy CP 1300 печата една идея по-хубаво. Минимална е разликата и ако не се взираш под лупа няма да се види. Сега като сравнявам снимките - ДМ-ският Кодак определено става за печат, и печата едни доста прилични снимки. Поправка: pliska не е прав/а.



Публикацията е редактирана (19-07-18 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: pliska   
Дата:   20-07-18 15:48

Synthy,Не се познаваме лично, но през очите ми на ден минават хиляди снимки.Що се касае за Selphy CP 1300 - ДА, КАЧЕСТВОТО Е ДОБРО.
Но конкретно за Киоск в ДМ нещата са плачевни-личен опит и проби.Нека пробват и други колеги може и аз де не разбирам достатъчно.[beer]



Публикацията е редактирана (20-07-18 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: Synthy   
Дата:   20-07-18 16:23

О не не, не ме разбирай погрешно. Не оспорвам опита ти. Просто споделям моето мнение от това, което получих в един конкретен магазин ДМ, и затова казах, че грешиш. В други може и да е лошо положението, но в мол-а в люлин снимката е доста прилична. Ако ти се занимава с подобни, да речем глупости, мога да ти донеса да видиш какво излиза от там (стига да си от София) [beer]
А ако наистина това, което видиш е лошо, да ми покажеш и защо.



Публикацията е редактирана (20-07-18 16:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: asahi   
Дата:   20-07-18 17:34

Ето ви тестов файл . Пускайте, показвайте.

Обяснявам за пишман копистите (те си знаят кои са), че това не профил и по този файл не се настройват машини.

Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: pliska   
Дата:   21-07-18 12:32

Еххх asahi,asahi "ДОБРОТАТА" в теб пак проговори.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: anjsan   
Дата:   21-07-18 20:03

В Германия пак в магазиуните DM има автомати Кодак и още един вид . Рапечатах две снимки на втория тип (като долния), но не ми хареса много . Файла е 16МП с добро качество , но резултата не много ...

http://media.snimka.bg/s1/6226/038696256.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: Synthy   
Дата:   21-07-18 20:10

Аз имам някакви съмнение относно цветовете от Кодак автомата, но не съм специалист за да съм напълно сигурен. Ще пусна файла от асахи и ще сравня със селфито. Ще доложа тук, за когото го интересува [shtrak] Засега запазвам по-горното си мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   09-09-18 11:36

Стана ми интересно и извадих няколко снимки в Мега Мол. Беше цяло преживяване. Принтерът извади 3 снимки, след това се изключи, рестартираше се 10 минути поне, след което извади още 2 снимки и пак се изключи. Отказах се и казах на служителите да ми изтрият снимките като се включи отново.

Резултатите бяха доста незадоволителни - на 10Х15 качеството беше трагично, десатурирани цветове, липса на контраст, за острота няма да говоря, все едно бях добавил гоушън блър. Същата снимка на 20Х15 изглеждаше много по-добре. По-големи не съм пробвал, интересното беше,че при 10на15, снимките от фул фрейма бяха видимо по-зле, докато тези от евтината бридж камера сякаш бяха излезли каквито са си и на монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: didesignbg   
Дата:   09-09-18 11:56

а дали AdobeRGB не е причината за фулфрейм неволите ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: asahi   
Дата:   09-09-18 12:05

Проблемът е в културата на ползване на тези устройства. Операторът във фотоателието донякъде компенсира тази празнина, но когато неподготвения потребител се сблъска насаме с машината резултатите са случайни. Ако дискусията тръгне в тази посока напомням, че неведнъж сме писали как се подготвят файлове за печат.

Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   09-09-18 14:14

Как се подготвят точно, готов съм още утре да отида да пробвам пак с добре подготвени файлове.

Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: asahi   
Дата:   09-09-18 14:46

Ползвай търсачката. Безплатна е.

Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: tako   
Дата:   09-09-18 15:36

Ползвах киоска на Славейков. Печата ми върши работа за снимки в семейния албум. Машината не позна флашка, но с sd карта и блутут работи нормално. Като край на историята си взех едно CP900 и съм още по-доволен.


Отговори на това съобщение
 Re: Киоск в DM
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   09-09-18 16:36

Не виждам да има някакви стриктни изисквания за печат - резолюцията ми е 3000Х2000, дпи не мога да проверя колко е, но не е 50 всеки случай и би трябвало да е достатъчно за 15Х10. Adobe RGB не ползвам в никоя камера, така че всичко трябва да е точно. Освен това каква е логиката 20Х15 да излиза по-детайлно от 15Х10

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »