Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: Alex_Stefanov   
Дата:   18-07-18 14:46

Привет, колеги!
Имам следния въпрос... Обмислям закупуването на HSS светкавица и тригер, които да ползвам с моя Nikon D5600. "Чуденията" ми са следните: Наясно, че съм че серията D5xxx не поддържа High Speed Sync, нямам меню с настройки на светкавицата, откъдето може да се активира /Auto FP/. Защо тогава масово по сайтовете се продават светкавици, било то Yongnuo, Neewer, Godox и други, на които ясно е изписано, че поддържат HSS и са ЗА еди кои си модели Nikon, вкл. и моят?! С повече проучване на места видях написано изрично, че този режим се активира само от camera body-то, на друго не е написано нищо, което не знам как да го разбирам. В никакви отзиви и клипове не мога да намеря дали всъщност мога да ги ползвам и как светкавицата ще разбере, че трябва да работи в този режим, тригерът ли го активира или какво изобщо се случва?
Моля, някой запознат да внесе малко яснота по въпроса, за което ще съм благодарен.

P.S.1. Пример за такива светкавици с линкове:
https://www.photo24.co.uk/ttl-flash-for-nikon-d5600

ЦЪК

ЦЪК2

P.S.2. Моля, ако може, да не ми набивате кофата, че е можело да си купя примерно D7xxx серията [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: Lecho   
Дата:   18-07-18 14:57

Добър ден,
всяка една светкавица предвидена за Никон ще работи с Вашата камера. Високоскоростна синхронизация няма как да ползвате, понеже при поставянето на светкавица или синхронизатор в обувката, тялото разпознава, че ще работи със светкавица и затвора спира до 1/200. Т.е. камерата винаги работи на синхронна скорост. Можете да ползвате светкавицата в ТТЛ, ръчен или стробоскопичен режим(ако разбира се светкавицата има такъв).
За да ползвате светкавицата свалена от тялото, можете да ползвате кабел или радио.



Публикацията е редактирана (18-07-18 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: Alex_Stefanov   
Дата:   18-07-18 15:10

Здравейте! Това не знам дали е точно така, защото....и в момента имам тригери, които ползвам за стартиране на студийни светкавици, които не са high speed и въпреки, че имам тригер в обувката, не ми ограничава скоростта на 1/200. Ограничава я САМО ако е отворена вградената светкавица? [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: Lecho   
Дата:   18-07-18 15:14

Пробвайте и ще стане ясно

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: Alex_Stefanov   
Дата:   18-07-18 15:16

Кое да пробвам? Не съм ги купил още, няма как да съм сигурен и затова питам..... Пробвал съм това, което казвам, не знам дали зависи от конкретните тригери или светкавици, но в момента не ми ограничава скоростта. САМО когато отворя вградената светкавица!


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: lamerko   
Дата:   18-07-18 15:42

Ако тялото позволява да снимате на по-висока скорост от синхронната (нищо, че по принцип само част от кадъра ще бъде просветлен), то някои тригери имат опция да се задействат в HSS при задействане на предното перде. Резултата може да не е много предвидлив, но съм мяркал по разни форуми за подобни решения, уж успешно. Иначе самата светка едва ли ще има начин без подобни врътки чрез "хитър" трансмитер да тръгне на HSS.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: Lecho   
Дата:   18-07-18 15:43

Пробвали ли сте със светкавица монтирана (примерно SB-700, SB-910 или подобна) на апарата? Предполагам, че пак няма да може да вдигнете скорост над синхронната.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: Alex_Stefanov   
Дата:   18-07-18 16:17

Позволява да, в това съм сигурен, дори тригерите, с които съм в момента пише, че са 1/500, но не съм убеден, или проблемът е в светкавиците, понеже над 1/200 започва да прави тъмни черти... Та значи не е ясно с кои тригери как ще работи.... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: Alex_Stefanov   
Дата:   18-07-18 16:18

Lecho написа:

> Пробвали ли сте със светкавица
> монтирана (примерно SB-700, SB-910 или
> подобна) на апарата? Предполагам,
> че пак няма да може да вдигнете
> скорост над синхронната.
Не, не съм пробвал с оригинални светкавици на Nikon.


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: mironio6   
Дата:   18-07-18 16:40

Shanny s600n
Има оптичен слейв ,като се активира от светкавицата на фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: Alex_Stefanov   
Дата:   18-07-18 16:42

mironio6 написа:

> Shanny s600n
> Има оптичен слейв ,като се
> активира от светкавицата на
> фотоапарата.

Колега, мисля, че не е оферта, защото по-горе точно казах, че ако активирам светкавицата на апарата и скоростта ми става макс 1/200... Тук търсим работещо HSS решение за моя модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: dekov   
Дата:   18-07-18 16:54

Давате ли си сметка, че HSS режима не е точно високоскоростна фотография ?


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: Alex_Stefanov   
Дата:   18-07-18 17:06

dekov написа:

> Давате ли си сметка, че HSS режима не
> е точно високоскоростна
> фотография ?
>

Не знам дали разбирам въпроса, но ще отговоря така: Това, което целя е да мога да снимам на по-високи скорости на затвора от 1/200, когато ползвам светкавица и тя да се синхронизира правилно.


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: Lecho   
Дата:   18-07-18 18:16

https://www.nikonimgsupport.com/eu/BV_article?articleNo=000004909&lang=bg


Най-долу има таблица в която пише, че камерите от 5000 серия не поддържат високоскоростна синхронизация за съжаление.
Във Вашия случай дори и да вземете светкавица и синхронизатор, няма как използвате тази функция.



Публикацията е редактирана (18-07-18 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: Alex_Stefanov   
Дата:   18-07-18 18:21

Благодаря на всички за мненията и помощта! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: Lecho   
Дата:   18-07-18 18:24

Изгледайте този клип , нямам идея дали би могло да се получи.
Успех [smile]



Публикацията е редактирана (18-07-18 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: asahi   
Дата:   19-07-18 09:29

Високоскоростна фотография може да се реализира в студийни условия със стробирана светлина и какъв да е фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: dekov   
Дата:   19-07-18 11:39

Най- краткото време на експонация при HSS режим продължава толкова, колкото е синхронната скорост на конкретната камера, независимо на каква скорост е включена камерата.
За справка - принципа на работа на пердеобразния затвор при надсинхронни скорости.


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: радимир   
Дата:   19-07-18 12:14

Да колега, нашите апаратчета не поддържат ауто фп, и на мен ми се иска да мога да снимам с макс. отворена бленда през деня, срещу светлината със светкавица, ама няма чалъм. Купуваме си д7200 и няма проблеми! Ако можем да си го позволим, разбира се!

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: vga   
Дата:   19-07-18 12:44

Купи си ND филтър, Радимир, ще ти излезне по-евтин чалъма [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: victory13   
Дата:   19-07-18 12:57

много по-евтин при това [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: радимир   
Дата:   19-07-18 14:04

И какво да го правя този НД филтър, като няма пак да осветя лицето на модела?

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: vga   
Дата:   19-07-18 14:11

Не съм те разбрал сигурно, но ако проблема ти е, че не можеш да снимаш на отворена бленда през деня и да постигнеш под 1/200, то можеш да започнеш със завинтване на филтъра пред обектива. Натам ще ти се понагласят работите със светкавицата и активна работа с блендата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: victory13   
Дата:   19-07-18 14:36

С други думи, по-точно като тибетска поговорка, за да осветиш лицето на модела, първо трябва да го затъмниш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване HSS и Nikon D5600
Автор: радимир   
Дата:   19-07-18 15:28

Ще пробвам, макар че хабер нямам от ND филтри, имам 35мм/1,8 и 50мм/1,8 и какъв трябва да си купя, колко тъмен де?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »