Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: zazoman   
Дата:   15-07-18 17:54

Някакви съвети кое да взема?Знам че едното е фулфрейм а другото кроп, което не ме бърка много единственото нещо което ме кара да избирам между двата е че ми излиза на същата цена 5д марк 2 с 50 мм на 30к кадъра колкото сони а6000 на 4к кадъра с 35 1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Mihalaki   
Дата:   15-07-18 18:01

Брат без да се заяждам ама зависи дали ти се ядат ябълки или круши в момента. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: zazoman   
Дата:   15-07-18 18:04

@mihalaki Демек?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   15-07-18 18:04

По-скоро дали искаш ябълка за закуска в чантата или любеница с мастика.

ПП: Да видим дали сектата гледа мачове.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Mihalaki   
Дата:   15-07-18 18:06

[smile] имам предвид, че са безкрайно различни и много зависи за какво ще бъдат използвани

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: zazoman   
Дата:   15-07-18 18:11

Ще бъдат ползвани за всичко общо взето но главно портрети и хора в цял ръст.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Gecata   
Дата:   15-07-18 18:29

5Д2 !
https://cameradecision.com/compare/Sony-Alpha-a6000-vs-Canon-EOS-5D-Mark-II




Публикацията е редактирана (15-07-18 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Mogila   
Дата:   15-07-18 20:55

Не разбирам как може да пускате толкова тъпи теми напоследък.


Какъв отговор очакваш и от кого? Или просто се правиш на интересен.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: quazimodo   
Дата:   15-07-18 21:16

Друже, не знам кой ще ти оценява майсторлъка на финала, но вервай ми, все тая е коя камера ще вземеш. Грубите рекламни напъни на знайни и незнайни маркетолози така изкривиха съзнанието на публиката, че всички вече приемат лилавия цвят на милка за естествения цвят на кравите в природата. И аз искам да виждам по снимките весели, румени и засмени човешки лица, ама нъцки - котират се зомбиподобни обработки и цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   15-07-18 21:37

И по-висока резолюция трябва, но после задължително да се омаже. За десерт може и ЧБ (задължително много тъмно), с изкуствено зърно и гола кака някъде в кадъра. АртЪ!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: zazoman   
Дата:   15-07-18 22:46

Не се права на интересен и очаквам прост отговор от хора ползващи системите, просто съм харесал двете тела и съм в дилема кое от двете ще ми върши повече работа и с кое ще имам по-добри резултати като качество.Знам че няма значение с каква камера снимаш, аз просто имам парите за апарат и искам да си взема апарата който ще ми е най-удобен и най-резултатен като качество на снимката говоря като острота и детайл.Незнам защо на прост въпрос се започват някакви безмислени писания вместо да се помогне и да се отговори по темата.Ясно е че съм сравнително нов във фотографията и затова се допитвам до хора с повече опит от мен!


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: exobexo   
Дата:   15-07-18 22:51

Ако не ти пречи размера и теглото, взимай марк 2ката [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: hotsnail   
Дата:   15-07-18 22:58

Виж фул фрейма основно при портрети ти трябва заради дефокуса т.е. размазване на фона.

Иначе А6000 в почти всичко ще е по-лесен за употреба , но не може да докара дефокуса на 5д-то.

Та ако ти се снимат портрети с размазан фон фул фрейма си е фул фрейм.

То на тия пари сигурно има и Д600 или Д610 на Никон или някоя А7-ца на Сони. Аз съм фен на А7-ците, но и Никона не е никак зле (по-хубави са от 5д мк2). Дори Д700 на никон е по-добре ако не е супер амортизиран. Сигурно и Канон 6д 1-ва версия може да е намери на сгода ама не знам как се сравнява с 5д мк2.

Имай предвид, че 5д-тата и Д700 яко се ползват от профи фотографи. Затвор, бутони, туй онуй се износват с времето......та ако А6000 или някое негово подобие ще е ново а 5д-то старо и това е важно.

ако нямаш мног опит се меткай на едно А6000 и научи кое и какво и как е. Пък после ще си решиш и каква камера и обективи ти трябват.



Публикацията е редактирана (15-07-18 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   15-07-18 23:07

zazoman написа:

> Незнам защо
> на прост въпрос се започват
> някакви безмислени писания вместо
> да се помогне и да се отговори по
> темата.Ясно е че съм сравнително
> нов във фотографията и затова се
> допитвам до хора с повече опит от
> мен!

ТукА е така и все по-лошо ще става. Ако владееш писмено каъвто и да е чужд език, опитай навън-там ще получиш далеч по-смислени отговори. И тук беше възможно допреди 5-6 години, но вече не става.

ПП: Един съвет. Разходи се до най-близкия фотомагазин и погледни 5d Mark IV (разликите в размера с Mark II са минимални) и Sony Alpha 6000. Помоли персонала да ти покаже и 2-3 обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: zazoman   
Дата:   15-07-18 23:31

Благодаря на hotsnail,blr и exobexo за коментарите точно това ми трябваше.Търсех точно това размазване за което говори Hotsnail.
Просто незнаех дали сонито ще има същият ефект над снимките.
Явно е характерно за фулфреймовете да размазват повече от кропа,или поне това забелявам като разлика на портрети снимани с фулфрейм и кроп.Лека вечер и благодаря отново за смислените отговори.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   16-07-18 00:03

Не си разбрал правилно. Сензорите не "размазват".
Единственото, което е физически обусловено е, че върху по-големият сензор (при абсолютно еднакви други условия) ще попада повече светлина, просто защото е с по-голяма площ (количеството фотони на единица площ ще е същото). Всичко останало е въпрос на оптика (разбирай обективи) и използване на системата.

Двата апарата са коренно различни като замисъл, начин на работа, рзмери, тегло, ..., не случайно ти препоръчах да ги видиш на живо. Като качество на крайното изображение (със сравними обективи и ако знаеш какво правиш), предимството на Canon-а няма да е голямо. Имаш по-голям сензор, но доста стар. Могат да се дискутират още куп неща, но това може да стане след като ти си изясниш какво искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: lamerko   
Дата:   16-07-18 00:59

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   16-07-18 07:02

zazoman, с фул фрейм може да постигнеш по плитък DOF - дълбочина на рязко изобразеното пространство. DOF-ът зависи от:
- фокусното разстояние на обектива - при по-голямо такова имаш по-плитък DOF.
- блендата - при-по отворена бленда имаш по-плитък DOF.
- разстоянието до обекта - при по-близко разстояние имаш по-плитък DOF.

При кроп сензор нещата могат да се компенсират с използването на по-светлосилни обективи, но само донякъде. Друг е въпросът дали наистина целта ти е да постигнеш много голямо мазало. Има чудесни портрети направени и с кропки. Но да, чисто физически с фул фрейма си е по-лесно. Можеш да пробваш DOF симулатор за да видиш това за мазането, и да прецениш дали ще ти е достатъчно с кроп или не. Фул фреймът, който си избрал е тежък.

https://dofsimulator.net/en/




Публикацията е редактирана (16-07-18 07:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: kvakioh   
Дата:   16-07-18 07:46

5д мк2, но само ако 50мм е поне Сигма 50/1.4 първата, най-добре Арт 50/1.4. Може да е недостатъчно като дължина.
А6000 е тотално различно нещо, като 35/1.8 е доста далеч като комбинация дори от 5д мк2 с 50/1.8 STM.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   16-07-18 08:37

И Д600 и Д610 са по-добри от 5Дм2. Само казвам. Иначе и с кропа и с фулфрейма дефокусът е един и същ, само че при еднакъв дефокус, при фул фрейм хващаш повече неща в кадъра. Тоест ако с кропа решиш да се дръпнеш, за да хванеш същия кадър, тогава вече загубваш от дефокус. Според мен ако ще ходиш към Сони, по добре А7 , ако ще е огледало - по добре Никон. Най-добре 5Дм3 ама е повече парички.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: kvakioh   
Дата:   16-07-18 09:15

D610 също е добра идея, 5 различни 50мм с доста добри резултати.
В случая А7 не е никак добра идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Gecata   
Дата:   16-07-18 09:17

Сензорът на 5D2 може да е по стар, но шуми доста по малко отколкото сензора на a6500 (модел 2016). Имам ги и двата :)
5D2 определено се държи по-добре на високо ISO.
Low Light ISO 1815 vs 1347 (5D2 vs a6000)
Low Light ISO 1815 vs 1407 (5D2 vs a6500)!!!



Публикацията е редактирана (16-07-18 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: TPECHAT   
Дата:   16-07-18 09:23

Сега има оферта за 5д мк1 с грип за 500 лв в базара. Ако няма да пукаш видео - тва е решението. За още 600-700 лв ше си вземеш и читаво стъкло на ЕФ байонет с АФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Стефан-Г   
Дата:   16-07-18 09:41

Набързо казано
5дмк2 - фулфрейм (повече боке, повече светлина), канон(канонски обективи(по-евтини) ама пак няма евтино за качеството), тежък, голям, повече батерия
а6000 - скъпи обективи, можеш да ползваш всякакви стари с преходник, кроп (по-малко боке и светлина и с обективи за фул фрейм не е толкова остър, ако ти е от значение), много компактен, по-хубаво видео, по-добри алгоритми за чистене на шум (но и канона след обработка на компютър ще излезе кристално, поне така е при 5d mark1).

Според мен ако искаш да се занимаваш с нощна фотография, портретна и като цяло снимките да са по-професионални вземи канона. Ако ще разнасяш фотоапарата навсякъде с теб и ще снимаш туй-онуй а6000 е идеален. И с него ще имаш добри резултати, но не мисля, че ще се докоснеш до фотографията в пълния й блясък.

За протокола, ползвам nex-6 с няколко fd-та, китовия 16-50 и си ми е добре.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Gecata   
Дата:   16-07-18 09:45

За Sony E-mount има много хубави, светли и нескъпи обективи. Като правило обективите за кропки са двойно по-евтини от тези за фул-фрейма. Колкото до бокето, то зависи от обектива, а не от големината на сензора.



Публикацията е редактирана (16-07-18 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Стефан-Г   
Дата:   16-07-18 10:25

Бокето зависи и от големината на сензора. [smilie24] А ако говориш за тези 16мм 2.8 и още някакъв 30мм, те май не много хубави. :D Поне за остротата и хроматичните аберации гледах оценки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: marves   
Дата:   16-07-18 10:28

Ако търсиш дефокус едно Sony A7 и ръчни обективи f/0.95 и f/1.2 има на килограм за цените на автофокусни DSLR-ски f/1.4 и f/1.8. Може и A6000 + ленс турбо II, но не е толкова удобно. Като започнеш да накачваш светкавици и тригери и съвсем ще се зачудиш как да го хванеш това телце.
Обаче портрета не е само зверски плитък DoF, гледам доста хубави неща с f/1.8 обективи на DSLR, че даже позатворени на f/2.2-2.8
Не се пускай по пързалката за възможно най-много "боке", че е краста, която не се лекува и "животоподдържащите лекарства" са скъпарски.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   16-07-18 16:22

написа:

> Бокето зависи и от големината на
> сензора. [smilie24]

Това не е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: mitpis   
Дата:   16-07-18 16:49

И още нещо, което не е за пренебрегване Канона е много здрава желязна машина, доказала се във времето при професионалистите, доколкото разбрах този който ти предлагат е на малко кадри и ако не ти се ходи по сервизи и подобни задължително избери него. Аз имам един такъв мъкна го по сложни планински турове и хич не го мисля много дали ще го дрънна или закача за някоя скала или нещо подобно,е не съм го изпускал но има разни следи от инциденти, а пък една 50 1.4 ми се търкаля по един склон и нищо и няма само леки следи по пластмасата.



Публикацията е редактирана (16-07-18 16:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: chukov   
Дата:   16-07-18 17:05

Марк 2 е желязна машина и перфектен за работа
Ако става дума за работа сравнението му с А6000 е повече от безсмислено

И като картинка и като ергономия и като надеждност

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: rossen76   
Дата:   18-07-18 17:26

Здравейте колега ето и моят отговор .Едната камера Сонито е по лек за предвижване по добър за разходки сред природата , по хубави цветове .Канон марк 2 е по стар вече с не много хубави цветове , но по скоро би бил полезен за снимки от който да се вадят пари , и доста обработка с фотошоп

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: ombre   
Дата:   18-07-18 19:40

Чуков..[smilie24]

Росен76,даже не могат да се сравняват като цветове канона и това сони,особено пък при портретите.Като изкл.най-новия модел,където определено цветовете са много добри,то това не може да се каже за 6000-то.Жълто-зеленикавия отенък не веднъж е коментиран тук,та с поста си повеждаш автора.Не ме разбирай погрешно ,аз не съм фен на никоя марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   18-07-18 22:29

Не, че съм снимал с въпросното Сони, ама какви са тези жълто-зелени цветове? Ако снимате сурово, не би трябвало да има каквито и да е грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: quazimodo   
Дата:   18-07-18 22:31

написа:

> Здравейте колега ето и моят
> отговор .Едната камера Сонито е по
> лек за предвижване по добър за
> разходки сред природата , по
> хубави цветове .Канон марк 2 е по
> стар вече с не много хубави
> цветове , но по скоро би бил
> полезен за снимки от който да се
> вадят пари , и доста обработка с
> фотошоп


Това може да бъде написано от някой, който го е мързяло да прочете поне упътването на фотоапарата (за 5Д2 иде реч). Щом видя жълта ливада на снимка, ми става ясно, че е снимана със Сони [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: colorphoto   
Дата:   18-07-18 23:08

blr:Хм, на теория,снимането както се изразяваш "сурово" би трябвало да те прави безгрижен за цветовете,ама на практика не е баш-така...

Имаше изчепателна статия на руски за Д-800 от украински фотограф,снимащ професионално в РОУ,който смени системата навремето от канонска на никонска и след месец се върна на Канон баш заради трудните за оправяне телесни/скин/ цветове на Д-800;д-600 от онова време...

С Д-610 съм и имам кахъри при някои видове осветление с цветопредаването на телесните тонове.

После Никон ги пооправиха.

За портрети Канон са с оптимално цветопредаване.



Публикацията е редактирана (18-07-18 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: chukov   
Дата:   18-07-18 23:17

Абе тая статия я четох навремето. ГОляма мелодрама. Накрая си купи 1DX и - очудо - цветовете на кожата невероятни. АМи няма такова нещо. Снимал съм основно с Канон. Опитах и с 1DX - няма разлика в цветовете на кожата спрямо 5D3

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: colorphoto   
Дата:   18-07-18 23:24

Чуков,той от Д-800 се оплакваше,не от 5Д3.

Рекламата го беше изкушила за Д-800...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   18-07-18 23:25

Не знам какви ги говорите. Украински фотографи не познавам. Снимал съм с Никон, Канон и Олимпус. Никога не съм имал грижи с жълти треви или зелени човечета. Вярно е, че (може би) автоматичният баланс на бялото на канонските ми тела е бил една идея по-близо до това, което съм искал да постигна накрая, но това се оправя много бързо и безпроблемно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: colorphoto   
Дата:   18-07-18 23:30

blr:Щом не знаеш какви ги говорим,надявай се да не узнаеш,че не е само до бранд но и до модел,споменах никонските тела с не най-удобно за коригиране телесно цветопредаване.



Публикацията е редактирана (18-07-18 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   19-07-18 00:43

И кво сега, един сензор в два различни модела (сурови файлове) и едното жълти треви и зелени човечета, другото ОК. Нещо ме будалкате. Ако беше така, да е пропищял света, а не само група форумни звезди в България и някакъв си украинец.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: colorphoto   
Дата:   19-07-18 03:27

blr: Човек,явно е че нямаш идея за какво споменавам аз и/или украинеца.

За кой един и същ сензор в различни модели и кои жълти треви това вече ти си знаеш.

Аз за друго писах.

Благодаря ти все пак че ме изкарваш звезда,па макар и форумна...

Украинеца,снимайки обикаля света,че и преподава този занаят,не го мисли него...



Публикацията е редактирана (19-07-18 03:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: quazimodo   
Дата:   19-07-18 07:36

Звезди незнам дали има във форума, но такива ултраси като тези, които подкрепят и пробутват непрекъснато продуктите на една фирма със заглавие от 4 букви, в други форуми не съм срещал.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: victory13   
Дата:   19-07-18 09:14

И то без да са пипали апарат на четири-буквието [smilie5]

Към автора... купете си сонито, щото ако вземете каноня, ще излезе че сте кривоглед далтонист [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: TPECHAT   
Дата:   19-07-18 09:19

Да... затова Сони 50/1.8 е два пъти цената на канонското... пресметуиф си.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: mitpis   
Дата:   19-07-18 10:17

rossen76 Що пишеш за неща, за които си нямаш представа и като не си пипал въпросната машина. Канона има възможност да зададеш стил на снимката, тоест да промениш остротата, гамата и наситеността, като те се запомнят и с тези твои персонални настройки на практика създаваш нов фотоапарат и каквито си искаш цветове. Можеш да имаш 3 фотоапарата, като смяната им става с механичната врътка на режимите върху фотоапарата, като се сменят само позиция С1,2,3. Относно Фотошопа, всеки ползва за да докара нещо, което му трябва като въздействие, но за стандартни снимки това не е задължително. На мен допълнителния елемент като огледало не ми пречи, като се има в предвид, че не се разваля, а размера ми е доста удобен, защото нямам големи ръце, безогледалките се чудя как да ги хвана.Канона си е все още доста актуална машинка въпреки годините, на някои хора незнанието им пречи повече...



Публикацията е редактирана (19-07-18 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Nenov   
Дата:   19-07-18 10:29

5D II

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: burningice   
Дата:   19-07-18 19:39

Канона

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-07-18 15:03

Автор: quazimodo
Дата: 19-07-18 07:36
Звезди не знам дали има във форума, но такива ултраси като тези, които подкрепят и пробутват непрекъснато продуктите на една фирма със заглавие от 4 букви, в други форуми не съм срещал.


Аз пък никъде по световните форуми НЕ съм срещал такива талибани, които дивашки да пропагандират, че щом не е голямо, черно и с ПЕТ букви, значи за нищо не става, камо ли за снимки.
Само преди пет години в ТОЗИ форум "благодарение" на такива талибани Сони беше мръсна дума и всички, които "дръзваха" да пишат за "четирибуквената фирма", бяха провъзгласявани за кръгли идиоти, необразовани кретени и пълни нещастници.

Оттогава изтече много вода, а жълтите ливади продължават да растат в главите на quazimodo и colorphoto. В тези неграмотни халюцинации не би имало нищо лошо, ако техните автори ги пазеха само за себе си. Уви! Невежеството е войнстващо и настъпва по всички фронтове с всички средства.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   20-07-18 16:28

Ама те и за Никон пишат, че имало зелени човечета и жълта трева. За Олимпус сигурно ще кажат, че е синя. Тя може да се направи всякакъв цвят де.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: victory13   
Дата:   20-07-18 17:11

нЕкоИ си мислят че историята започва с тях [smilie5]

преди 10-11 години тук имахме силна сони група, дето никой не е гонил и навиквал... сещам се за митака от бургас, по-късно даже бони и др... обсъждаха се а100, а700, а200, а300, след това а900, а850... след това дойдоха полупрозрачните [shtrak]

но е вярно ще с настъпването на прозрачните накои привърженици издивяха... та там може да се чука, дето е спукано [smilie18]

по темата... нелепо е да се сравняват двата апарата [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: quazimodo   
Дата:   20-07-18 17:18

Докато ТОВА е водещо при оформяне визуалната култура на масата, такива като Ночев винаги ще са прави[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Mogila   
Дата:   20-07-18 18:10

Да наистина това издивяване и изопачаване на нещата направо ме отблъсква да си взема Сони безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: kvakioh   
Дата:   20-07-18 18:17

Почивката на стари лаври често става като трънен венец...Тежко е.
Иначе сравнението е наистина странно, както казах и преди всичко опира до какво ще се сложи на правилния 5д мк2.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Hsathv   
Дата:   20-07-18 18:29

Автор: Mogila
Дата: 20-07-18 18:10

Да наистина това издивяване и изопачаване на нещата направо ме отблъсква да си взема Сони безогледалка.


Ти нали си взе вече? Или оли не са сони? Вярно надписа е друг. Като навремето. Не исках панасоник, щото не ги харесвам и затова си взех техникс.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   20-07-18 19:10

написа:

> Автор: Mogila

>
> Ти нали си взе вече? Или оли не са
> сони? Вярно надписа е друг. Като
> навремето. Не исках панасоник,
> щото не ги харесвам и затова си
> взех техникс.

Oly са си направо Sony, след като са се научили да правят обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Mogila   
Дата:   20-07-18 20:28

Абе не знам за надписа ама дизайна и размерите кефят повече от на Сони:) Сега и една 45чка взех за 150 евро. Бааати якото обективче[smilie24]

За 700 евро си имам супер малък апарат с палачинка зуум и все едно 90мм супер малък портретен. Всичко чисто ново с гаранция. Кеф ти стабилизацийка, кеф ти следящ фокус по очи, кеф ти пълен контрол с телефона.



Публикацията е редактирана (20-07-18 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: ombre   
Дата:   20-07-18 21:13

Moguls, честито с кеф да си го ползваш.Този сензор, за някои хора е пара хвърлена на вятъра....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: blr   
Дата:   20-07-18 23:10

Нищо му няма на сензора. Единствената забележка в целия пакет е високото базово ISO. За малък сензор (при това със страхотна стабилизация) това не е оправдано.

45/1.8 е страхотен обектив, един от най-добрите за системата и несравнимо по-добър от всичко (на практика доста малко), което Sony са пуснали на пазара под тяхна марка за подобни суми, че и за много повече. Същото важи и за 25/1,8, Panasonic 20/1.7, 14/2.5, 42.5/1.7...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Mogila   
Дата:   20-07-18 23:16

ombre сравнен с кое? Сравнен с сонешките на тея че и на доста повече пари е по-добър.

Не си сравнявал, няма как да знаеш, но пък пишеш[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Стефан-Г   
Дата:   20-07-18 23:18

За бокето наистина големината на сензора не означава повече боке и с един и същи обектив на кроп и на фф бокето е еднакво ама на едното е да кажем 50мм, а на другото е 80мм(50*1.6 при канон). И ако искаме да сравним вече 80мм на фф и 80мм на кроп, бокето на фул фрейм е повече. Това исках да кажа като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Gecata   
Дата:   20-07-18 23:57

Стефан-Г , човече тотални глупости изприказва за бокето вече. Академичен пример си[smilie5]. Младите ни колеги във форума съвсем ще се объркат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: quazimodo   
Дата:   21-07-18 06:23

Gecata написа:

> Стефан-Г , човече тотални глупости
> изприказва за бокето вече.
> Академичен пример си[smilie5]. Младите
> ни колеги във форума съвсем ще се
> объркат :)

За да бъде объркването пълно[smilie18] https://www.cambridgeincolour.com/ru/tutorials-ru/digital-camera-sensor-size.htm




Публикацията е редактирана (21-07-18 06:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: ombre   
Дата:   21-07-18 11:00

BLR,ако поста ти е насочен към мен,то моля за четене м/у редовете....[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Стефан-Г   
Дата:   21-07-18 22:21

Как, че са глупости?! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: ombre   
Дата:   21-07-18 22:42

Дали?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: ombre   
Дата:   21-07-18 22:50

[smilie18] [smilie7] [smilie25] Подобни постове ни в клин, ни в ръкав, от хора плод на любовта м/у близки роднини, не си струва да им се казва какво се има в предвид, а то е толкова ЕЛЕМЕНТАРНО, ТА ЧАК ОЧЕВАДНО....Още повече за хора, които не познаваш, даже и бегло. ТЪПО ИЗКАЗВАНЕ. [smilie18] [smilie25]



Публикацията е редактирана (21-07-18 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 vs Sony a6000
Автор: Julius   
Дата:   22-07-18 19:50

Стефан-Г написа:

> За бокето наистина големината на
> сензора не означава повече боке и
> с един и същи обектив на кроп и на
> фф бокето е еднакво ама на едното е
> да кажем 50мм, а на другото е 80мм(50*1.6
> при канон). И ако искаме да сравним
> вече 80мм на фф и 80мм на кроп, бокето
> на фул фрейм е повече. Това исках
> да кажа като цяло.

Стефане, очевидно че не правиш разлика между боке и ДОФ. Изясни си първо разликата м/у двата термина, потърси какво е кръгче на разсейване и видовете корекция на сфер. аберации. Бокето на свръх-коригираните обективи наподобява донякъде това на огледалните обективи (където светлината се отразява 3 пъти в системата от огледала), но обикновено не се възприема добре от повечето хора, защото отклонява погледа от основния обект /виж картинката по-долу/. Затова част от портретните обективи нерядко ги оставят умишлено недокоригирани.


https://image.ibb.co/hzN9id/Lens_corr.jpg



https://image.ibb.co/mnEuGy/Mirror_lens.jpg


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »