Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Качването на снимки не работи
Автор: solar_sea   
Дата:   10-07-18 00:42

Добавям снимката, избирам 'Качи', казва ми веднага, че качването е приключило - но в моите снимки я няма ? Опитвам да кача снимка с вертикална ориентирация, до вчера с хоризонтални работеше :)

Отговори на това съобщение
 Re: Качването на снимки не работи
Автор: solar_sea   
Дата:   10-07-18 00:54

Всъщност работи, но иска jpg, а не png :)

Отговори на това съобщение
 Re: Качването на снимки не работи
Автор: wddrtgtfvv   
Дата:   10-07-18 07:12

От вчера не мога да качвам големи снимки,45 мб ми изписва UPLOAD ERROR,преоразмерявам до 25 мб и тогава става.А никъде не пише ограничение за размера на файла.

Отговори на това съобщение
 Re: Качването на снимки не работи
Автор: Антивик   
Дата:   10-07-18 07:57

При мен си качва, но нещо бави, малко бавно излиза потвърждението, а файловете ми не са големи 2-3 МБ...

Отговори на това съобщение
 Re: Качването на снимки не работи
Автор: asahi   
Дата:   10-07-18 10:20

Пробвай със 100МВ, може да стане.

Каква е тази извратена логическа връзка - щом не пише значи не работи? Всяко нещо си има разумен физически предел. Когато не е указан е ограничен от здравия разум, а не от фантазиите.

Отговори на това съобщение
 Re: Качването на снимки не работи
Автор: wddrtgtfvv   
Дата:   10-07-18 12:46

Ще пробвам и с 200 мб ако искам.Панорама от 4 единични кадъра с CPL филтър,обработвани като DNG,конвертирани в TIFF и обърнати в JPG са ми 44 мб.Това от 16 mpx матрица m4/3.Това е положението,не съм писал аз алгоритмите.Всеки си има собствени разбирания за предели

Отговори на това съобщение
 Re: Качването на снимки не работи
Автор: mmjm   
Дата:   10-07-18 15:02

6. Приемат се файлове във формат JPEG. Ако файлът е с максимален размер по широчина 1920 и височина 1280 точки (1920х1280), то той се запазва в оригиналния си вид. Ако някоя от страните е по-голяма, то тя ще бъде намалена до съответния максимален размер за тази страна, а другата страна ще бъде пропорционално намалена.


Затова неще png.

Отговори на това съобщение
 Re: Качването на снимки не работи
Автор: nyamago   
Дата:   10-07-18 17:33

Разумните предели бяха нещо от времето на флопи-дискетите и 256 кило(!)байта оперативна памет. Цялата наука и изкуство на проектирането на системи бяха подчинени на икономиите. Ограниченията в размера на снимки и файлове - също.

После дойдоха ограничените възможности на мрежите: пропускателна способност от кило(!)битове в секунда беше нещо нормално и файловете трябваше да са малки не за пестене на място, а за да не се изнервяме от чакане докато снимката се покаже...

Оттогава изтече много вода, физическите ограничения отдавна ги няма. Останали са само ограниченията за размери на файлове в някои остарели системи (и остарели глави). Допълнителен парадокс е, че някои автори сами си ограничават кадрите до малки размери, да не би някой да им ги открадне. Други пък качват тотални безсмислици в максимален размер, както идват от съвременната техника. Нито една от тези парадоксални тенденции, обаче, не следва да налага ограничения на останалите потребители? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Качването на снимки не работи
Автор: lamerko   
Дата:   10-07-18 17:43

"флопи-дискетите" никога не са били оперативна памет. За размера - също е малко странно числото. Масовките 5.25" бяха по 180/360КБ (едностранни/двустранни).

Замислял ли си се как се поддържа огромен подсигурен масив от медийни файлове? Как се хоства и на каква цена? Нека да подскажа, че евтините решения не вършат работа. Скъпите... ами скъпи са :)

Отговори на това съобщение
 Re: Качването на снимки не работи
Автор: asahi   
Дата:   10-07-18 17:46

Добрата култура на подготовка на изображението изисква да си отговорен към начина, по който ще го види потребителя. В мрежата това означава да го оразмериш до реалния размер, в който ще се изобрази, да го цветокоригираш в стандартното за уеб цветно пространство и да нашарпиш съобразно най-често срещаната едрина на физическия пиксел.

При печат изискванията са други.

Отговори на това съобщение
 Re: Качването на снимки не работи
Автор: nyamago   
Дата:   10-07-18 19:10

[smilie5] lamerko написа:

> "флопи-дискетите" никога не са били оперативна памет.

Сериозно ли?! [smilie10] [smilie5]
Май не четеш. Не съм казвал подобно нещо и няма как да го кажа. Посочих два (2) различни (!) примера за ограничени възможности в някогашните системи.

> За размера - също е малко странно числото. Масовките
> 5.25" бяха по 180/360КБ (едностранни/двустранни).

Не съм достатъчно изкуфял да не помня обемите на всички (!) поколения флопи дискове, преди и след 5-инчовите. Странно ти се струва, по горната причина - цифрата не се отнася до дискетите, а до паметта. Тя беше кратна на степните на 2 (128, 256, 512 к) - и досега е кратна, но нещата наедряха та се закръгля по разни начини.


> Замислял ли си се как се поддържа огромен подсигурен масив от
> медийни файлове? Как се хоства и на
> каква цена?

Замислял съм се, защо питаш? [smilie6]
Правил съм го лично, а и сега имам във фирмата си сътрудници, които го правят. Думата 'огромен' не е централна в такова замисляне и рядко е меродавна.


> Нека да подскажа, че евтините решения не вършат работа.
> Скъпите... ами скъпи са.

За всеки пътник си има влакове. Не говорим за личен сайт или квартален/любителски клуб. Професионалните и комерсиални* платформи имат бюджети, подобаващи на намеренията им.

(*И не само комерсиални, а също благотворителни и 'с идеална цел' начинания имат бюджети, подобаващи на намеренията им - с приходна страна от дарители, спонсори или от държавата).

НЯМА оправдание, свързано с обем данни. Има други фактори, но не за тях е темата.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Качването на снимки не работи
Автор: nyamago   
Дата:   10-07-18 19:30

asahi написа:

> Добрата култура на подготовка на изображението изисква да си
> отговорен към начина, по който ще го види потребителя.

Абсолютно съм съгласен с това. Когато не го правим (и аз не съм невинен тук) - поради мързел или незнание (или и двете), показваме неуважение към въпросния потребител. Но малкото внимание, което следва да отделим, е задължение към зрителите, а не към операторите на сайтове и не бива да е предмет на ограничения. Както сам си написал - предмет на добра култура е.



Публикацията е редактирана (10-07-18 19:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Качването на снимки не работи
Автор: lamerko   
Дата:   10-07-18 19:50

nyamago: разясни си разликата между оперативна и дискова памет :)
Кратно на две е двоичната бройна система (с която оперират днешните компютри), а не паметта. По тази причина 180/360КБ идват малко между сметките ти. Естествено това с определенията е леко заяждане, не го взимай навътре, но "проблемчето" с лимитите всъщност е в основата и тук е нещата стават кофти. Естествено "голям", "огромен" и т.н. не са мярки, а просто субективни определения. А лошото е, че хостинг провайдърите обикновенно си правят описанията точно с тия субективни думички. Хубава рекламка за споделен хостинг, пише "неограничен трафик" и голямо досково пространство, но от клиента се очаква да пусне сайтче без трафик и без натоварване. Ако решиш да качиш малко повече снимки или клипчета с публичен достъп, много бързо ще ти дойде събщението, че сайта ти е блокиран заради неспазване на условията. И всичко това е свързамо с обема данни - не само физическия, но и броя на ресурсите умножено по натоварването.

С други думи сайт като Фото Форум с цялото му съдържание не може да бъде хостнат по този начин. Ако решиш да хостнеш домашно, то най-вероятно ISP-то ще те отреже. Останалите начини не са евтини. Остава сега дефиницията - комерсиален ли е този сайт? Според закона - да (има рекмни банери), но реално явно не може да си избие парите, че се налага някакви драми в базара :)

Отговори на това съобщение
 Re: Качването на снимки не работи
Автор: asahi   
Дата:   10-07-18 20:00

Когато човек публикува снимка за гледане и оценка във фото форум, не някъде другаде, се очаква той да има някаква фотографска претенция да покаже себе си като автор. Нали не сме се събрали да гледаме как някой си източва картата към профила?

Колегата wddrtgtfvv е ползвал CPL филтър, сглобявал панорама, обработвал като DNG (не че има нужда), конвертирал в TIFF (не че има нужда) и объръщал в JPG, а не се замислил как ще изглежда всичко това при 1920 пиксела широчина. Според мен не си е довършил работата.

И аз имам 200MB панорами, но ги показвам в нормален за гледане размер - цък . Ако ги печатам (някога) ще ги оразмерявам от големия файл според изискванията.

Отговори на това съобщение
 Re: Качването на снимки не работи
Автор: wddrtgtfvv   
Дата:   10-07-18 22:43

Абе има си разлика като се обработва в DNG:)Не съм ИТ Специалист,но пък съм от род на художници и виждам разликата:)Искам да си покажа максимално труда и затова гоня максимума.Знам си недостатъците но пък и не съм на Олимпиада по Фотография,че да се задълбочавам толкова:)Между другото 40 мб не са ултра мега чудо невиждано. От къде да знам,че сайта има ограничения за обема като не пише никъде.Един път преоразмерявай в JPG,втори път оразмерявай пробвай,трети път..то снимката стана на салата:)Нищо фатално де,каквото такова

Отговори на това съобщение
 Re: Качването на снимки не работи
Автор: asahi   
Дата:   11-07-18 00:05

Не са чудо. Аз имам 200, но не създават проблем. Извлечи от написаното по-горе каквото ти е полезно и си реши проблема, защото е в твоя телевизор.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »