Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Макро за Sony A7R
Автор: brutas   
Дата:   09-07-18 13:15

Здравейте,

Бихте ли ми препоръчали (споделили опит) с макро обективи за Sony A7R, освен известните 50мм и 90мм на Sony?

Ще снимам предимно неподвижни обекти (примерно цветя), без изкуствено осветление. Трябва ми добър остър обектив, може и стар ръчен.


Отговори на това съобщение
 Re: Макро за Sony A7R
Автор: spotter84   
Дата:   09-07-18 13:24

Прекасни ръчни обективи са Nikkor Ais 55 2.8, Tamron SP 90 2.5, Tokina 90 2.5 и др.

Отговори на това съобщение
 Re: Макро за Sony A7R
Автор: marves   
Дата:   09-07-18 13:26

Sigma 50/2.8 1:1 пълни пикселите на 42MP A7RII, дори на отворена бленда (в центъра).

Nikon AI-S 55/2.8 2:1 също е много добър на затворени бленди.

Sigma 105/2.8 1:1 без OS версията е мекичка
Tamron 90/2.5 2:1 Adaptall версиите на f/11 горе-долу добре.

Canon 100/2.8 USM е също много остър, но ще ти трябва АФ преходник с добра поддръжка (не знам до колко ще работи АФ на A7R, който няма фазов фокус).

Това са по-евтините от личен опит. Samyang 100/2.8 също е мега рязък, но е доста голям и тежък.

Чел съм добри неща за Tokina 90/2.5 AT-X, както и 105/2.8 AT-X

Също много рязък, бих казал колкото Sigma 50/2.8, е Sigma 60/2.8 DN кроп обективчето... ако му се наредят АФ макро пръстени ще е резачка, аз съм го ползвал на A7RII и винаги ме е изумявал... 100% кроп изглежда бистра картина.

Отговори на това съобщение
 Re: Макро за Sony A7R
Автор: kvakioh   
Дата:   09-07-18 13:58

Sigma 70/2.8 е най-остър и изгоден едновременно.
Най-евтин и изгоден е Cosina 100/3.5 macro, но е 1:2 само. Лек и с автофокус, ако е Канон байонета.
Тамрон 90VC първият е трети вариант. По-новият пълни яко 50Мпикс и е остър та остър.
Има доста ръчни и някои други автофокусни.
50мм Сонито не важи пред Сигма 50/2.8, а струва доста. Е, автофокусът му е достатъчно бърз.
90мм Сонито е Ок, но така и не му пада пустата висока цена, колкото и промоции да правят. На втора ръка също не пада. Но пък е леко в повече пластмасата му, а скъп. Тоест цена качество съотношението е нарушено стабилно. Картинката компенсира конструкцията.
Сигма 105/2.8 без Os на мен поне 3 бройки са били остри, но има конструкционен проблем...Лично за мен Канонските 100 в двете версии са по- малко остри от 105 с OS.
Топ, но не за ограничен бюджет е Сигма 180/2.8 макро.
Снимам точно с А7R и доста макро и сканирам негативи със статив и макро обективи.
Ако е за София, може да покажа да се пробват варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: Макро за Sony A7R
Автор: hotsnail   
Дата:   09-07-18 14:49

Аз приключих диренето със Сигма 105/2.8 EX DG OS за по-ново Сони, което има АФ с адаптер. Оптиката е безупречна т.е. подобна е на арт обективите. Намира се на не лоши пари. Стабилиаицията работи и е ефективна, но е млако странна - шуми много и на моменти имам чувстовото, че се е строшила...ама все още работи добре, просто издава необичайно много звуци. (На друг обектив не съм чувал въобще шум от стабилизация). Огромен и тежък обектив е ако това е критерии....

С А7р няма да имаш АФ та някоя ръчка може и да върши работа.



Публикацията е редактирана (09-07-18 16:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Макро за Sony A7R
Автор: kvakioh   
Дата:   09-07-18 18:08

Забравих за най-новия Сигма 70мм Арт, който има вариант и за Сони като байонет. 1000лв. В пъти по-добре от Сонито 90мм за 1600-1800 пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Макро за Sony A7R
Автор: brutas   
Дата:   09-07-18 18:33

Мерси за многото споделени варианти!

Само да уточня / подчертая:
- говоря за първата версия на A7R - 36MP сензор
- теглото и обемът имат значение
- kvakioh, от София съм


Какъв преходник ще ми трябва - препоръки за марка / модел?


Отговори на това съобщение
 Re: Макро за Sony A7R
Автор: hotsnail   
Дата:   10-07-18 00:49

Еми гледай някоя лека евтина ръчка

То за макро има и възможност с макро екстендъри (демек тръби,муфи) да направиш някоя обикновена 50-ка макро. Мазня е отворено, ама има детайл като притвориш. Дори да е руска бингия сглобявана в четвъртък пак стават снимки



Публикацията е редактирана (10-07-18 00:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Макро за Sony A7R
Автор: kvakioh   
Дата:   10-07-18 08:01

Ако наистина ще са само статични обекти, Сигма 50/2.8 е достатъчна. Ако не се търси автофокус кой знае колко и един адаптор. Andoer ще стигне. Понеже е най-евтин, но по-добре Commlite, Viltrox II, за да има покритие и с евентуално други. Канонски преходник. Иначе може и Никонски, но няма да може от тялото да се контролира блендата, а от самият обектив.
Най-универсален вариант и да е и за в бъдеще добре е Сигма 70/2.8 Канонски или направо новия 70/2.8 Арт по желание с Канонски или направо Сони байонет.
Събота и неделя съм в София, може следобедите да покажа каквото имам. А7R имам както казах.

Отговори на това съобщение
 Re: Макро за Sony A7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-07-18 02:55

Аз пък да предложа две истински класики - Minolta AF 100mm F2.8 Macro (1986) и Minolta AF 100mm F2.8 Macro D (2000). Тялото на първата е изцяло метално, а на втората - пластмасово, но оптически са абсолютно идентични. Ужасно остри дори още от бленда 2.8, стахотно боке, филтри 55 мм, тежат по половин кило, дължината им достига 150 мм при макро 1:1. Не се намират лесно, но търсенето си заслужава. Имам по-старата версия (в София - ако някой иска да прави тестове), но нямам преходник А >> Е маунт.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »