Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  12  13  14 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: swqaz   
Дата:   28-07-18 19:13

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-18 20:00

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: ombre   
Дата:   28-07-18 20:08

Веско,така е,не е единствен,но го споменах него заради поста на Дон Диего.Иначе за блокирането,нямам идея защо,но щом така е решил,това е негово право.Просто останах учуден,но всичко е точно.

Пс-винаги съм се възхищавал на прекрасни кадри,без значение от жанра...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: flac   
Дата:   28-07-18 20:11

Автор: hotsnail
Дата: 28-07-18 20:00

Добре хора ама това че Пумата явно е под голям стрес"...


Не познавам Пумата лично, но има много, ама много добри Кадри !!!
Евала !!!

Чак пък да изпадне в стрес...?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: swqaz   
Дата:   28-07-18 20:18

Аз съм абсолютно съгласен с hotsnail, и мисля, че в темата не трябва да се замесват конкретни личности. Също така имам един въпрос, който ме мъчи от доста време, но не знам дали тук е мястото да го задам. Мисля да опитам.
Можете ли да ми кажете, защо говорите толкова много за преходника на новата камера и защо този преходник е толкова важен? Има ли някаква причина някой да ползва новата камера с преходник обективи от дслр системата им? Камерата ще е скъпа както се обяви и като гледам от снимките е около размера на сонитата. Разликата между р3 и д850 предполагам е не повече от 200-300 грама, колкото един преходник. Кажете ми ако имаш обективи за никон и не ти се купуват нови малки и скъпи обективи за безогледалката, какъв е смисъла да си с новата камера и преходник, а не с д850 и без преходник? Няколко страници чета за този напълно безмислен преходник.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-18 20:28

Виж какво питах по-горе. Никон имат уникален шанс да добавят АФ на доста от обективите си от филмовата епоха, които никога не са имали подобна функция. Сега има подобен адаптер за Сони, но предполагам ще е доста по-добре направен ако Никон инвестират.

Другото е, че с безогледалните имаш избор. Има свръх компактни обективи като Самянг 35/2.8 (80грама). Обаче в определени ситуации искаш по-голям обектив и поради особеностите на цифровите сензори един 35/1.4 например дали ще е ДСЛР обектив с адаптер или направен за безогледален няма разлика в размера. А с телеобектив като 70-200/4 никога няма да има разлика в размера. Та ако имаш вече 70-200/4 защо да го сменяш.

А най-прозаичния аргумент е, че Никон безогледалката ще има общо 3-4 обектива през първите 12 месеца......така се не става за единствен апарат без адаптер. Докато Никон направят пълен арсенал обективи ще минат 4-5 години

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: StraightEse   
Дата:   28-07-18 20:37

swqaz, по тази логика, защо масово се ползват адаптери на сонитата? Колкото до цената, ще е колкото а7 iii и а7р iii.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: swqaz   
Дата:   28-07-18 20:45

Ползват адаптери за сони и обективи от други марки. Ако безогледалката с адаптера ти тежи колкото топ дслр-а ти, защо не си ползваш огледалката без преходник. Чудех се защо говорите за преходник към същата марка. Ако ще броиш пари за нещо което струва колкото д850 и го полваш с преходник, и същата тежест, защо да не си с д850. Ако говорехте за преходници към други марки е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-18 20:53

Е защото ще трябва да носиш две камери. Ще трябва да купиш две камери и т.н. Ако си само с безогледален можеш да избираш дали с голям или малък обектив. Защо се правите, че не схващате?

Има и малки обективи. С тях безогледалката е по-компактна, много по-компактна.

Отделно AF на безогледалните дава повече от д850. Имаш следене на очи, разпознаване на лица, разпознаване на предмети, по-добър следящ фокус......

С безогледалния имаш liveview със симулация на експозицията, белия баланс и доф т.е. снима се по-бързо, няма нужда да проверяваш какво си заснел. ДСЛР-ите за видео са компромисни

Тия неща сме ги дъвкали хиляди пъти. Списъка е ужасно дълъг - Д850 колкото и хубав ДСЛР да е, е антика сравнен с А7Р3. Няма и 30% от функциите на убедително ниво....да има някакви други неща като тайлапс вграден ама няма fast&slow, няма 10к/с, няма тонове настройки индикации които сонито има....

ДСЛР е технология от 1978 мислена за филм. Сега сме 2018 и снимаме с цифрови сензори. Видеото е важна функция.

Защо сега правят електрически локомотиви, а не карат на парни машини??? еми щото и най-добрата парна машина е по-трудна и не ефектива за експлоатация сравнена с модерен локомотив на ток. Иначе и двете могат да теглят вагони....



Публикацията е редактирана (28-07-18 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: swqaz   
Дата:   28-07-18 21:00

Значи имаш предвид да си купиш нови по-малки обективи проектирани за новата система, но да запазиш и старите, които не са проектирани за нея. Ако ще купувам нови старите отиват в базара и преходника ми е безмислем. Ако няма да купувам нови ще си снимам с д850 и преходника пак е безмислен. Три страници за нещо, което ще го направят 5 човека по света

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-18 21:04

еми те са различни обективи....защо ще продадеш 70-200/4, като си купиш 35/2.8???

70-200/4 ще е еднакво голям.

Пък и смяната на обективи не е евтина операция. Добра ДСЛР система е 20-30 хиляди лева!!!! Сметни си 85/1.4, 24-70/2.8, 16-35/2.8, 70-200/2.8 и един 300/2.8 или 100-400, 35/1.4, 20/1.4 и едно хубаво макро и 14/2.8 .....

А и 70-200/4 или 70-200/2.8 за новата система може да дойде след 5 години. До тогава никон да спрат да продават камери ли що ли???

Не са 5 души. За сони познавам доста повече от 5 човека които си купиха преходници за ДСЛР обективите си от предните си системи.


Има и друго обективите за безогледални са с линейни мотори. Нямат хеликоиди. Това са съвсем нови дизайни. Фуджи и Сони доста време се учиха как да ги направят. Може би Сони 55/1.8 и 70-200/4 и фуджитата от тая епоха бяха първите дето горе долу догодиха нещата.....надяваме с е никон направо да лицензират технологията....(както за ДСЛР купуват мотори за обективите от Канон!!!)



Публикацията е редактирана (28-07-18 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: swqaz   
Дата:   28-07-18 21:11

Просто исках да кажа, че преходника изобщо не е важен. Мисля, че който има пари да смени и обективите ще смени всичко, а който не е много добре финансово ще си стои с огледалото. Общо взето мисля, че няма кой да купува преходник към същата марка. На мен ми се вижда безмислено. Това исках да кажа. Айде весела вечер, че напредна времето [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: StraightEse   
Дата:   28-07-18 21:18

Swqaz, според мен пък е важен, защото тръгнеш ли да минаваш на безогледалката, ще ти излезе доста солено да си попълниш обективите, голяма част от които едно известно време няма и да съществуват. А като ги направят, съмнявам се, че ще отстъпват по цена на GM обективите. А вероятно ще има и хора, които ще запазят DSLR-ите си. На тях читав адаптер ще им е добре дошъл.



Публикацията е редактирана (28-07-18 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-18 21:23

Никон ще пуснат 3 обектива!!! 3 обектива.

Как ще смениш цялата система от 10 или 15 обектива с 3???

До края на годината Никон могат да го докарат до 5. Ако много силно работят догодина ще имат 10. След още година да кажем 15 дори 20.....ама повече от 5-6 модела на година няма как да пуснат. Съвсем базова система и трябват 20-тина обектива. Никон сега предлагат доста над 50 различни обектива (ако включим езотики като тилт/шифт и разни по-специализирани обективи са над 70) - само Никон, не броим Сигми, Тамрони и Токини.



Публикацията е редактирана (28-07-18 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   28-07-18 21:27

[smilie21] Ако си професионален фотограф ти трябва точно един обектив.

Хотснейл, ти да не си го ударил на уволнение, че не спираш да пишеш и в работно време [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-18 21:32

Аз не работя в Събота вечер??? Поне така пище на часовника ми?

Треснат аз виждал съм един двама профи фоотографа и съм виждал, че имат повече от един обектив....може да е за да не ги отвее ветъра ама.....

Хубаво на мен като любител ми трябват 15.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: swqaz   
Дата:   29-07-18 09:14

Леле 15 [smilie10] Аз ползвам само два и се чудя как да ги намаля до един [smilie5]

Сигурно са 15 еднакви. По един за всеки жанр. А нали жанра е само един, затова предполагам, че и 15-те са ти едни и същи [smile]



Публикацията е редактирана (29-07-18 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   29-07-18 09:33

Като любител с преминал доста тежък GAS от 21-23 ги докарах до 7 обективите за 2 безогледални и 2 огледални...15 са само ако имаш пари. Достатъчно пари.
За адаптора, и аз съм против, система може да е всичко между 12 и 300мм. Примерно 24-70/4, един широк, един до 200мм и едно портретно макро 2в1. Далеч са от 15, дори и да сложим 2-3 твърди.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: ombre   
Дата:   29-07-18 10:04

[beer] Кире кажи честно,че ти трябват 15?Иначе,знаме ,че можеш да си го позволиш,ама с всичките ли снимаш?Да не си сбъркал и вместо 5,да си щракнал една единичка от пред?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   29-07-18 10:12

Тия които имам ги ползвам [smile]

С 3 обектива система не става. Не знам за какво се правите, че не разбирате.

До оня ден обяснявахте как Сони нямали система щото нямали телеобективи (имат общо към 40 модела от тях по-дълги имат 55-210 кроп, 24-240, 70-200 два броя, 70-300, 100-400 и 400/2.8. Ама нямало 300/4 и 300/2,8 и 28-300 и 600/4....)


Сега разбираш ли никон с 3 обектива 24-70/4, 50/1.4 и 35/1.4 цяла система щели да направят.....и как ще снимаш дори една екскурзия? Как ще направиш портрет от близо, като на мен и 85мм не ми харесва от близо и ми се иска 105 или 135мм? Как ще снимаш сграда или помещение с 24мм като понякога 14мм е тясно? Как ще гоните патиците със 70мм, вярно аз единствения Уайлд лайф дето харесвам е с 35 и 24мм сниман ама у форума подобни снимки пускат веднъж на 3 години ако въобще.

Не им трябва адаптер, щото народа ще даде по 10 бона за да има две тела.....и няма 500 кинта за адаптер....



Публикацията е редактирана (29-07-18 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Julius   
Дата:   29-07-18 14:16

Обикновено, когато човек се затрупа с твърде много обективи - мисли повече за техниката, отколкото за сцената (поне при мен е било така, макар че с повече от 8 обектива не помня някога да съм се виждал)? В момента тези двата са ми предостатъчни. Даже единия невинаги го и мъкна по планините. Иначе докато умуваш кой обектив да извадиш от торбата, за да запечаташ даден миг, па докато го монтираш на тялото и той мигът взел, че отлетял (понякога и безвъзвратно). Ако имаш късмет и почакаш малко - сцената може и да се повтори, но може и да не стане. Затова не виждам смисъл от покриването на всички възможни милиметри и перманентното им разнасяне напред-назад.

Дори професионалните фотографи мисля, че рядко подхождат по този начин. Обикновено се специализират (кой пейзаж, кой - спорт, кой - диви животни...), знаят какво им е нужно - и покриват само него. То всеки един отделен жанр си е "професия в професията". Иска си време, учене, специализиране. Разпиляването в много и различни посоки обикновено води до по-посредствени резултати. Ако е хоби - ок, но ако е професия - пазарът не прощава!

А това един любител да тръгне да покрива всички възможни дължини - защо му е нужно това (освен ако не се чуди как да си уплътни свободните средства)? Макар, че ако може да си го позволи - пак е по-добре 1 обектив за 2 бона, отколкото 5 обектива * 400 лв. А да не говорим, че точно любителите с най-лека ръка прескачат най-вече ученето! Което всъщност им е най-важно и вероятно би им спестило доста време и средства, но... всеки сам иска да преоткрива топлата вода. Не иска да се учи от чужди грешки.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   29-07-18 15:15

Julius колко години им отне на Сони да направят тия два обектива?

Защо мислиш, че на никой няма да му трябва 35мм или 24мм или 200мм......

Изкривявате това което написах.

Написах че

ТРИ ОБЕКТИВА НА НИКОН НЯМА ДА ИМ СТИГНАТ ЗА ЦЯЛА СИСТЕМА!!!!

за туй им трябва адаптер

това дето ще пуснат никон нито има 12мм нито има 90мм....



Публикацията е редактирана (29-07-18 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: StraightEse   
Дата:   29-07-18 15:22

hotsnail е напълно прав. Адапера ще е ценен за хора, коити искат да ползват и дслр и безогледалка, и най-вече докато бъдат произведени достатъчно обективи (от Никон и от трети страни) та човек да може да си направи нужния му кит.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Julius   
Дата:   29-07-18 15:33

hotsnail,

Нямам идея, не съм ги следил /доста дълго бях встрани от новостите във фотографията/, но ако приемем, че е било явно дълъг период (съдейки по въпроса ти), то не мисля че ако някой си е стоял с ДСЛР-а + някой ултра-широкоъгълен и макро 100-ца би загубил. Ако е решил да смени системата - спокойно мисля, че е можело да изчака.

Да, вярно е, че само Канонския 11-24 само обектива тежи колкото тялото + обектива на Сони, но мисля че и Канонския е сравнително нов обектив? p.s. Аз от тези на Сони мога да кажа, че такава резолюция не съм виждал дори и с едновремешни твърди обективи, вкл. и зума. Но вярвам, че и Никонския 14-24 се справя не по-малко перфектно!

п.с.
Включих се в разговора покрай последните 2-3 поста. Бройката от 15 обектива ми се видя значителна. Вярвам, че дори да имаш фишайове, тилт-шифтове и прочее, все имаш и повтарящи се дължини? Странно ми е наличето им, но всеки сам си преценява. Добре, в такъв случай ако тръгнеш на екскурзия - с фото-раница ли тръгваш, с обикновена раница, или и с двете? Аз в планината тръгвам само с една.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: nyamago   
Дата:   29-07-18 15:34

Изобщо не ме вълнува какво ще пуска Никон, та не гледах тая тема, но все я повдигат, надникнах - попаднах на това:

hotsnail написа:

> Тия които имам ги ползвам (говори за 15 обектива)

> .....и как ще снимаш дори една екскурзия?

Кире, с ръка на сърцето - ти на екскурзия с 15 обектива ли ходиш? [smilie10]

Аз пак съм събрал 7-8, но никога не пътувам с повече от 3. И много рядко излизам от хотела с всичките 3, гледам да ги докарам до 2, а все по-често излизам единствено с китака.[smilie6]

Всичко е въпрос на компромис - защото 'в идеалния случай' щяхме да караме в джипа/микробуса всичките 70 обектива и 3-4 тела. И огромното болшинство от тях пак нямаше да излизат никога от калъфите си. А реалният живот, баба ми ме е учила, никога не е 'идеалния случай'... [smilie8]

Компромисите не е задължително да са болезнени или стресиращи, разумният компромис понякога те освобождава за по-творческо мислене. Виж с него (с творческото мислене) компромис не бива, независимо дали си про- или аматьор, дали можеш да си позволиш колекция за трицифрени пари, или щракаш с телефон. Затова подкрепям онези, които са писали по-горе, че снимат с 2 обектива. И те може да са им много [smilie3]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  12  13  14 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »