Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпросчета за Canon Selphy
Автор: itilien   
Дата:   07-07-18 12:49

Здравейте,
интересуват ме следните неща: термосублимационните принтерчета от серията Selphy на Canon правят ли някакви корекции върху изображението (цвят, яркост, контраст), които да не могат да бъдат премахнати? И съществуват ли цветни профили за тези принтери? Искам да си печатам от време на време разни неща за собствена употреба, но ми трябват точни цветове без да налучквам, че консуматива е скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Canon Selphy
Автор: metodiev_martin   
Дата:   07-07-18 13:05

От моите наблюдения се справят добре с цветопредаването (последня модел), изображението изглежда "скъпо" и качествено. Канон ако не се лъжа му дават 100 години живот на цветовете. Недостатък си остават скъпите консумативи. За корекции в цветните профили, до колкото си спомням няма опция.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Canon Selphy
Автор: Божидар58   
Дата:   07-07-18 13:10

Имам няколко принтери и трябва да кажа, че снимките разпечатани с това канонче са най-добри и са едно към едно с оригиналната снимка. Каквото виждаш на монитора, това излиза при разпечатване. Разбира се монитора би трябвало да дава реалните цветове. Разпечатал съм хиляди снимки на това канонче, най-вече снимки за документи и нямам случай на лоша снимка...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Canon Selphy
Автор: itilien   
Дата:   07-07-18 13:29

нужно ми е само да възпроизвежда реалните цветове, яркост и контраст, а да не си прави самосиндикално някакви вътрешни корекции. Нямам нужда от корекции на профилите, а просто да има от къде да взема профил за дадения принтер, за да го ползвам за color proofing във фотошопа. Иначе не ме интересуват най-новите, бих взел нещо на старо от рода на 900 или 950, те май всичките са еднакви като възпроизвеждане.

Божидар58 - ти кои имаш и случвало ли ти се е да се задъни вътре нещо системата, което да налага да развиваш и похабяваш мастилената лента ли е, какво е там? Щото четох някакви такива оплаквания из амазонските ревюта.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Canon Selphy
Автор: StraightEse   
Дата:   07-07-18 13:44

На мен не ми се е случвало да прецака лента. От цветовете съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Canon Selphy
Автор: kvakioh   
Дата:   07-07-18 15:48

Доста добра картинка. По-новите мисля имат и полумат хартия, която е отлична
Миналата година правихме сравнение и за ч/б от дигитални кадри сравнено с печатано от 7 различни фотостудиа в София и само с такова принтерче изкарахме истинско черно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Canon Selphy
Автор: Джъмбо   
Дата:   07-07-18 16:26

хартията не е полумат а е тип финишинг който се избира от менюто

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Canon Selphy
Автор: kvakioh   
Дата:   07-07-18 17:17

Не е мой принтера и затова написах за хартията полумат. По-старите модели май нямат толкова опции, но и там резултатите са доста добри. Естествено, цената си е по-висока от тази във фото да се извадят.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Canon Selphy
Автор: da.fo   
Дата:   07-07-18 21:54

Itilien , имам 5/6 бройки от по старите ако те интересуват - пиши ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Canon Selphy
Автор: Джъмбо   
Дата:   08-07-18 12:41

аз само като питане... търси се селфи заради компактността или заради сублимацията, защото ако е само заради сублимацията има и други решения чийто консуматив е на 1/3 от селфитата, но за съжаление не е компактен а и си тежи...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Canon Selphy
Автор: itilien   
Дата:   08-07-18 14:29

трябва ми да мога да си принтирам вкъщи разни снимки, от които да гледам да рисувам. Трайността на печата изобщо не ми е важна, но сублимацията ми е важна, защото ще печатам от време на време и по малко. Компактността не ми е особено належаща, но не искам да влагам някакви сериозни пари в нов и скъп принтер.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Canon Selphy
Автор: NAKATA211   
Дата:   13-07-18 21:47

Имам моделът selpphy 1200,бих казал че вади доста добри цветове - не ми се е налагало да печатам от доста време и скоро си разпечатах някоя и друга снимка, снимките си излезнаха супер...
В менюто на принтерът има опция и за по наситени цветове и за печат като на матирана хартия, снимките се разпечатаха доста прилични... също така не съм се заигравал с корекция на профилите :) Поздрави !

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Canon Selphy
Автор: Synthy   
Дата:   14-07-18 10:15

Джъмбо написа:

> аз само като питане... търси се
> селфи заради компактността или
> заради сублимацията, защото ако е
> само заради сублимацията има и
> други решения чийто консуматив е
> на 1/3 от селфитата, но за съжаление
> не е компактен а и си тежи...

За кой принтер говориш? На мен компактност не ми трябва, нито ме интерсува колко тежи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросчета за Canon Selphy
Автор: Джъмбо   
Дата:   14-07-18 13:05

хм... 10х15 сантиметра... както се казва един таблет е по-голям от 10 х 15 см...

аз мислех че ти трябва решение за снимки за спомен в което има смисъл...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »