Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  27  28  29  30 ..  32  33     всички  напред  последна
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Julius   
Дата:   24-08-18 14:18

hotsnail написа:

> ПП Другата 35-ца и тя е мекица невиждана...
> явно никон не я харесват тая дължина...

мекица невиждана

Голяма веселба. [smile]

Така е, хич не я харесват Никон. [smilie24]

Затова я имат във версия f/0.9 - един от най-бързите им обективи изобщо, още от едно време.

Нищо, че е за рентгенова флуороскопия, някои успяват да я закачат успешно и на безогледалки.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-18 14:21

Да бе сигурно ама виж примерите.

Аз писах и за Никона дето си имам в къщи. Не е лош макар и дъртанян



Публикацията е редактирана (24-08-18 14:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Тед   
Дата:   24-08-18 14:49

Какво ли ни чака за идващата Канонската безогледалка....господ да пази Канон от ФотоФорум.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Джъмбо   
Дата:   24-08-18 14:51

за тогава верно пуканки ше требат

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   24-08-18 14:55

хех, да..там освен Сони талибаните може да се включат и Никонски старообредници [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   24-08-18 14:56

Е, стига с тия пуканки де, да не сме американци...едно чеверме мое да се врътне [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   24-08-18 14:58

Въобще срещу Сонешките Сауроновци и Сарумановци си трябва една Задруга на Пръстена [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Джъмбо   
Дата:   24-08-18 15:01

пуканките се чоплят дълго време... от чевермето се засищам и вече съм пасивен

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   24-08-18 15:04

Прав си...но процеса може да се удължи ако се включи и самото печене и въртене...макар, че за няколко дена до седмица (колкото ще е интензитета на сраженията) сигурно цяло стадо ще отиде...алтернативно една-две ниви царевица [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Бармалей   
Дата:   24-08-18 15:26


???

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: rorus   
Дата:   24-08-18 15:48

За качествена фотография не знам, но НИКОН нахраниха техноманиаците поне за 1 година напред.
[smile] [smile] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-18 15:52

Викате в темата за никон добро или чеверме. То малко като при едно важно житейско събитие става ама....

хайде тогава. наближава 9-ти Септември, в Правец сигурно ще има чевермета, да ви пусна едно видео....


https://www.captiongenerator.com/1074652/Nikon-Z6-mirrorless-launch

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-18 16:08

и за да не мислите, че само аз съм малко озадачен от новите никони вижте ДПревю колко дипломатично го казват, че ще трябва да се чака поне второ поколение....

https://www.dpreview.com/articles/8167832602/the-nikon-z7-what-we-think-and-where-it-should-go


Преди камерите да са в продажба, хората с епитат кога ще дойдат истинските камери....

Може да видите и доста видеа в тубата, които стигнаха до тоя извод. Е ясно е, че за редовия никонски фен диплил хилядарки за новата безогледалка това няма значение....



Публикацията е редактирана (24-08-18 16:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Джъмбо   
Дата:   24-08-18 16:24

кат сте почнали с линкове...

The Nikon Z6 is the World’s first mirrorless camera that can output a 4K full frame image in 10-bit 4:2:2 externally and Atomos has just announced that their Ninja V will support the Nikon Z cameras from launch with N-Log support. Nikon is already showing the Ninja V together with the Nikon Z6 & Z7 at the launch events.

[smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   24-08-18 16:27

Добре, и след като ще се чака второ и трето поколение, както беше при Сони примерно, за какво е цялото това пенЯвене? [smile] То ако се помисли трезво и за читави ревюта и семпли трябва да се изчака малко.



Публикацията е редактирана (24-08-18 16:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: alext   
Дата:   24-08-18 17:32

То и второто поколение на a7ците им спечелиха репутациятар, а не бяха уау. Щом са ги изтърпяли а7II и a7Rii с всичките им кусури, интересно как може не се харесат две много по- удобни, здрави и премислени тела. За първи опит е повече от добре. И в щатско предлагат тред-ин на старите дслр с отстъпка. Дано и тука има подобна


https://nikonrumors.com/wp-content/uploads/2018/08/Nikon-Z-mirrorless-trade-up-program.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: ZENON   
Дата:   24-08-18 17:48

Обаче има една подробност.
Никон имат пред себе си Сони.
Сони са в този сегмент от доста време и по някакъв начин докараха А7 - 3 поколението.
Не вярвам Никон да са толкова вързани в ръцете, че да не могат да ползват опита на Сони в някаво отношение, още повече, че са имали достатъчно време.
Без да си кривя душата обаче, ще си призная, че макар и в някаква степен недомислени като ергономия и разположение (на копчета и контроли), дизайна на тоз Никон ми допада повече от Сони мирърлес А7 линията.



Публикацията е редактирана (24-08-18 18:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: ararat   
Дата:   24-08-18 17:53





Публикацията е редактирана (24-08-18 17:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: marves   
Дата:   24-08-18 18:08

How To Make Any DSLR Camera Mirrorless [smilie10]

https://www.youtube.com/watch?v=zFalW2rmaXI

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: uri64   
Дата:   24-08-18 18:13

Блях...не ми беше смешно...тоя е някакъв изрод...сигурно като малък е късал крилата на насекоми и е убивал котки с камъни [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-18 18:41

https://www.youtube.com/watch?v=X2kcBclF40Mа

Долу е оставил впечатления.

Както и преди писах това с 300-те снимки е тотална глупост. Човека е напраивмл 400 снимки 20 минути видео с оставаща 40% батерия

Обективите 24-70 и 35/1.8 и той си пише, че са китаци.......

С ДСЛР адаптирани обективи работи явно доста добре.

ПП Не се засягайте от обективни коментари. Не обиждам някой от Вас просто камерите не са идеални. Аз дори смекчавам коментарите преди да ги пусна тука....



Публикацията е редактирана (24-08-18 18:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   24-08-18 19:22

Май пропускате, че за разлика то Сони ( които също имаха твърде много детски болести при първите 2 поколения на А7), Никон стартират с нейтив съвместимост с огромен избор от обективи.

Тепърва ще чакаме ревюта ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Julius   
Дата:   24-08-18 19:22

Стана ми интересно какъв е този обективизъм, за който говориш, който е базиран на обема/теглото на даден обектив и 20-30 циркулиращи жпега в деня на неговата премиера!?

Аз докато не видя мтф-графики, винетиране и аберации...

===

През 1 коментар по-нагоре.



Публикацията е редактирана (24-08-18 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-18 19:36

HepBeH_XaMcTep голямото предимство днес за Никон е, че АФ системата работи прекрасно с адаптирани обективи. Това до преди 1 година просто беше невъзможно. Чак в Сони А9 го видяхме. Явно Сони са го лицензирали на Никон и тръгват на летящ старт. Това е много хубаво.

Аз като си взех НЕКС-5 и контрастния фокус адаптера отнемаше 3-4 секунди по часовник ако не хънти! Другия адаптер пък беше с АФ система на СЛТ с всичките и греди.

Сега нещата са съвсем други и честно казано ако имаш Никонски обективи си е оферта.

В общи линии тия нови камери са сравнително завършени изделия в много отношения. Няма ги родилните мъки на А7 и въобще безогледалните системи.

Аз обичам нови технологии и се кефя да пробвам нещо дори да е малко странно още. Повечето хора не са така.

За никоните има си трески бол. Мисля, че са поносими неща - Няма фокус по очи. Следенето на лица не работело добре. Има някои важни опции дето липсват в менюто....някои неща ще оправят с фърмуер. Други ще оставят за мк2.

Ако имаш Никонски обективи си струва според мен да се изчака и пробва. За човек взел вече Сони или Фуджи...еми не е убедителна оферта. Нека и още тестове да видим.



Публикацията е редактирана (24-08-18 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   24-08-18 20:03

Щом човекът с безогледалките без безогледалка почна да анализира, може да замълчим и да оставим копчетата на клавиатурите...
Никон започват добре на фона на каквото е направено досега.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  27  28  29  30 ..  32  33     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »