Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Panasonic FZ1000 vs FZ300 за видео ?
Автор: Crocodile   
Дата:   05-07-18 19:53

Коя от двете е по добра за видео ?

FZ300 има тъч фокус който ще е много полезен при избиране при следящ фокус от екрана , за ръчно фокусиране има удобно колелце , постоянна светосила на обектива . Също има 4к но slow motion е 100 k.s./720p докато при FZ1000 e 100k.s /1080p.

Имам ги и двата и се чудя кой да си оставя за видео , за снимми ползвам Оlumpus с твърди обективи . Дайте съвет !

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 vs FZ300 за видео ?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   05-07-18 20:11

Какви видеа снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 vs FZ300 за видео ?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   05-07-18 20:45

На FZ 1000 ще имаш по-малко шум при по-слабо осветление. Освен това чете целия сензор.



Публикацията е редактирана (05-07-18 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 vs FZ300 за видео ?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   05-07-18 21:59

Много е важно какво ще се снима, може сензорът тук изобщо да няма значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 vs FZ300 за видео ?
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-07-18 02:10

Crocodile,
Имаш и двете камери в ръцете си. Кой е в състояние да избере по-добре от теб? И не слушай този отгоре, че големината на сензора няма никакво значение. Той мина от Д300 на Д600 и снима видео само насън.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 vs FZ300 за видео ?
Автор: Crocodile   
Дата:   06-07-18 10:29

За сега ще ги оставя и двете и ще сравнявам , като 2 въдици са , едната по дълга , другата по яка ...нека седят и двете .

Видеата , освен домашните , ще са репортажи и интервюта , блогове..



Публикацията е редактирана (06-07-18 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 vs FZ300 за видео ?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   06-07-18 12:13

Хахаха, еми видеа снимам, точно последния път, в който снимах, беше цял концерт на тъмно, сниман н 6400 ИСО, заради това и взех Д600, защото с друга камера на тази цена не би било възможно. Но ако крокодилът снима природа през деня, спорт или нещо такова, при което няма да е толкова важно какъв е сензорът, то 600 мм са доста полезни, казвам, защото имах ФЗ300 и някои неща, които съм снимал, нямаше никакъв шанс да успея да снимам с 400 мм. Ако ще се снимат влогове мисля, че ФЗ 300 също е по-добър вариант, макар че рядко фейс детекшънът изпуска, снимъл съм с него спорт, животни, кънки на лед, СТАВА, добре е. Ама ако ще се снимат евенти, за които 600 мм няма да са нужни, мисля, че изборът е ясен.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 vs FZ300 за видео ?
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-07-18 02:46

Видео с Никон Д600?
Ти мазохист ли си?
Никонското видео е трагично - във всички модели БЕЗ изключение.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 vs FZ300 за видео ?
Автор: obscureman   
Дата:   08-07-18 13:37

Crocodile, след като и двете машини са налични при теб, просто ги пробвай и си харесай това, което повече ти пасва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 vs FZ300 за видео ?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   09-07-18 09:31

Не виждам смисъл да продължаваме да плюем по Никона. Ще каже човек, че някой с Никон ти е направил нещо лошо, че толкова ги мразиш. Видеото се получи добре, имайки предвид, че в залата беше почти тъмно и никой от телефоните не можеше да снима. Пък че Никон нямали хубав автофокус ми е последната грижа. Натискаш червеното бутонче, започва да снима и моментът е запазен. За професионално видео не може и да става дума. Още повече, когато и Ютубърите вече започнаха да снимат с 4к филмови камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 vs FZ300 за видео ?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   09-07-18 17:43

stoyanvakarelov, не мисля че става въпрос за плюене по Никона. Да, за запазване на някои моменти за спомен става. Там е работата обаче, че в сравнение с другите брандове, Никон са най-зле откъм видео. Поправете ме, ако греша, дори и да не са най-зле във всеки случай са там някъде, в дъното на класацията. За видео Панасоник и Сони са на светлинни години напред. В една друга тема споменах, че бях на крачка да си взема Панасоник G80. В крайна сметка не го взех, защото исках по-голям сензор - за снимане на снимки. Ако видеото ми беше приоритет, тоя Панасоник щях да го отнеса. За протокола, аз също съм с Никон, но за близо година ползване, имам точно 3 тестови клипа от по няколко минути. Взел съм си апарата САМО за снимки. Ако на пазара предлагаха известна част от бройките без опция за заснемане на видео примерно за 300-400 лв по-евтино, не бих се замислил да си взема такава бройка.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 vs FZ300 за видео ?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   09-07-18 19:09

Да, и аз затова се двоумях дали да взема Д700, но в крайна сметка не е лошо да имаш и опцията за видео, понякога видеото просто отразява момента по-добре. Но да, наистина е доста по-добре, когато снимаш в 4к и после даунсайзваш на 1080. Но пък в крайна сметка ако вземеш евтино 4к апаратче - няма да имаш тези възможности, които имат евтините Никони за снимки. Ако пък вземеш хубав апарат и за снимки и за 4к видео, тогава ще трябва да се охарчиш повече. Но в крайна сметка какво означава видеото не е хубаво, щото като чуя за Никон, че видеото не било хубаво, предполагам, че става въпрос за професионално снимане, щото иначе за любителски цели никонското е толкова добро, колкото и останалите - т.е. да уловиш мига.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 vs FZ300 за видео ?
Автор: Crocodile   
Дата:   10-07-18 15:06

Ако целта е да имаш един фотоапарат за фото и видео и не ти се мъкнат голями чанти то серията FZ 1000/2000+ на панасоник или RX 10+ на Sony са без алтернатива. Е има и варианти със системните камери на панасоник и олимпус но там скачаш на съвсем друга цена .

Обаче имам система на олимпус с трите твърди сигми и мисля че комбинацията им с FZЗ00 за видео ще е по добрия вариант .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »