Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 фотографска екскурзия към Гърция през Златоград
Автор: ipolit   
Дата:   02-07-18 15:24

Здравейте колеги,
поредният фотографски въпрос от мен.
Понеже на Маказа задръзстванията са нечовешки, кажете как е пътят през Златоград, че не съм минавал от там.
Предварително благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: фотографска екскурзия към Гърция през Златоград
Автор: ipolit   
Дата:   02-07-18 15:25

задръстванията имам предвид

Отговори на това съобщение
 Re: фотографска екскурзия към Гърция през Златоград
Автор: Mihalaki   
Дата:   02-07-18 15:29

Моят спомен е, че е супер тесен пътят и няма никакви камиони. :)


Отговори на това съобщение
 Re: фотографска екскурзия към Гърция през Златоград
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-18 15:32

Пътят е тесен, но в много добро състояние. Не съм виждал задръствания там, нито съм чувал/чел за такива. Предпочитам този път. Само веднъж съм минавал през Маказа ... Ужас! Никога вече!

Отговори на това съобщение
 Re: фотографска екскурзия към Гърция през Златоград
Автор: asahi   
Дата:   02-07-18 15:55

Маказа се минава след полунощ. Хем е хладно, хем няма опашка.

Отговори на това съобщение
 Re: фотографска екскурзия към Гърция през Златоград
Автор: Gecata   
Дата:   02-07-18 15:56

Живописен "междуселски" път. Изпитание за щофьора и автомобила. Приготви се за дълго каране на 2-ра предавка и средна скорост до Ксанти от 30км/ч, но пък от друга страна спътниците ти добре ще разгледат нещата които ти със сигурност ще пропуснеш докато се забавляваш с обратните завои и 15% наклон :)

Отговори на това съобщение
 Re: фотографска екскурзия към Гърция през Златоград
Автор: kiten   
Дата:   03-07-18 12:40

В маказа навалиците и опашките са в петък и неделя и понеделник преди обяд. Поне няколко пъти съм минавал делничен ден и повече от 2-3коли на опашка няма, а е имало случай да съм единствена кола.

Отговори на това съобщение
 Re: фотографска екскурзия към Гърция през Златоград
Автор: ipolit   
Дата:   03-07-18 12:57

Миналата събота минах от там на връщане от Гърция. От гръцката страна опашката беше около километър, а от българската - може би 5. Случвало ми се е да чакам по 3 часа, но опашката е била наполовина на тази, която видях.

Отговори на това съобщение
 Re: фотографска екскурзия към Гърция през Златоград
Автор: ecobo   
Дата:   03-07-18 14:45

Винаги минавам през Маказа и никога не съм чакал повече от 15 минути. Нооо, винаги гледам да пътувам в делничен ден. При последното ходене преди 2 седмици така се стекоха нещата, че трябваше да се връщаме в неделя. Имаше голяма опашка, но минахме за около 20-тина минути. През Свиленград е много по-зле - там се минава през 2 КПП-та, а нашите митничари са уникално мързеливи и бавни - гръцкото КПП се минава за 2 минути, нашето за 20.

Отговори на това съобщение
 Re: фотографска екскурзия към Гърция през Златоград
Автор: ipolit   
Дата:   03-07-18 16:31

Ами не знам какви са стратегиите. Обикновено стигам на границата към 10 и половина - 11 преди обяд. В събота винаги съм чакал много, в понеделник - от половин час до час и половина. Това през лятото. Ходил съм десетина пъти и всеки път е все по-натоварено. Но това, което видях миналата седмица направо ме разби, а планирам още една почивчичица в средата на август и ако трябва да вися с дечурлигата 6 часа, вероятно ще бъда линчуван. Не че това е последното препятствие. Сега 3 часа не успях да се кача на ферибот от Тасос.

Отговори на това съобщение
 Re: фотографска екскурзия към Гърция през Златоград
Автор: ksuhorukov   
Дата:   03-07-18 16:52

Винаги минавам през Маказа късно вечер или през нощта. Имало е 3-4 автомобила. До сутринта човек спокойно стига до Атина, Игуменица или пък Килини, в зависимост на къде ще поеме. През деня да се виси по опашки е лудост.

Отговори на това съобщение
 Re: фотографска екскурзия към Гърция през Златоград
Автор: imitev   
Дата:   03-07-18 17:27

През Златоград няма никакви грижи, просто се шофира бавно.

Внимавайте с кравите по пътя за Златоград! Пасат и пресичат все едно са свещени крави Индия [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фотографска екскурзия към Гърция през Златоград
Автор: ksuhorukov   
Дата:   03-07-18 20:41

И с дивите коне след Маказа. Имам опит... лош...

Отговори на това съобщение
 Re: фотографска екскурзия към Гърция през Златоград
Автор: ipolit   
Дата:   21-08-18 13:40

Минах през Златоград, пътят към Гърция е ОК. Нямаше нито един човек на границата. Доста бързо стигнах. Всъщност никога не съм стигал от Велико Търново до Керамоти за 5 часа, а сега дори за малко по-малко.
На връщане минах през Маказа, защото не ми се качваше баира (в Гърция е доста и стръмен) и респективно чаках час и половина. Това в събота.

Отговори на това съобщение
 Re: фотографска екскурзия към Гърция през Златоград
Автор: asahi   
Дата:   21-08-18 23:15

Днес минах през Капитан Петко войвода. Освен че нямаше хора не ми погледнаха и документите. Само нашият граничен полицай попита дали пътувам сам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »