Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 TTL помощ
Автор: KadROo   
Дата:   28-06-18 21:28

Здравейте. Забелязвам нещо странно в ттл меренето на YN685.
Снимките са с канон. Зуумът на светкавицата е на 24мм не е на ауто. На ттл режим е насочена към тавана. Това което забелязвам е че на 24мм я експонира добре а на 70мм е недоекспонирана. Меренето е на усреднено. Не че има значение но като заключа FEL на 24мм и дръпна на 70мм няма ядове.Това се получава като меря на 70мм. Като и на 70мм и на 24мм съм на -1... Нещо не ми е ясно защо се получава така. Прилагам снимки сурови.


http://store.picbg.net/thumb/95/78/97ccde5e52849578.jpg




http://store.picbg.net/thumb/04/24/0a410243d26c0424.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: TTL въпрос
Автор: KadROo   
Дата:   28-06-18 21:30


http://store.picbg.net/pubpic/95/78/97ccde5e52849578.jpg




http://store.picbg.net/pubpic/04/24/0a410243d26c0424.jpg



Линкове. Не ми позволява да редактирам първото мнение.



Публикацията е редактирана (28-06-18 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: TTL въпрос
Автор: langel   
Дата:   28-06-18 21:56

Виж какъв голям черен дюшек имаш в първата снимка, а във втората го няма. Усредненото усреднява. Мини на точка, експонирай по лицето и виж дали ще има голяма разлика.



Публикацията е редактирана (28-06-18 21:57)

Отговори на това съобщение
 Re: TTL въпрос
Автор: KadROo   
Дата:   28-06-18 21:58

Забравих да добавя. Пробвах и на точка. Резултатът е същия.

Отговори на това съобщение
 Re: TTL въпрос
Автор: Джъмбо   
Дата:   29-06-18 00:59

резултатаще е такъв със всяка ттл система, даже първия кадър е преекспониран, а втория е по-добре... с изключение на отношението на хранещия детето...

Отговори на това съобщение
 Re: TTL въпрос
Автор: KadROo   
Дата:   23-07-18 22:37

Как така резултатът е такъв с всяка ттл система? При мен почва да не доекспонира след 35 мм... Ето днес Пак си поиграх...На точково мерене съм. Първата снимка е леко преекпонирана защото съм на +1 FEC. А втората снимка на 70мм дори не е близо до това да е експонирана правилно пак със същите настройки. Много ще се радвам някой ако ми обясни защо се получава така .....


http://store.picbg.net/pubpic/E0/AC/9dd5b87accb0e0ac.jpg




http://store.picbg.net/pubpic/FB/16/c06743458fd9fb16.jpg




Публикацията е редактирана (23-07-18 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: TTL въпрос
Автор: радимир   
Дата:   24-07-18 09:50

Най вероятно на 24мм осветява целия таван, а на 70мм прави само кръг образно казано, понеже е зумната и даже на пълна мощност няма да има правилна експонация. Тъй мисля де!

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: KadROo   
Дата:   24-07-18 10:50

Зумът съм го оставил на ръчен режим на 20мм. Не е от това....

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: victory13   
Дата:   24-07-18 10:57

каква е идеята в това зумът на светкавицата да е на 20 мм, а да снимате на 70 ?

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: радимир   
Дата:   24-07-18 11:03

Режима на светкавицата трябва да е чист TTL, без другите там мастър и ала бала!

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: радимир   
Дата:   24-07-18 11:05

Аз съм с малък Никон и Мейке 910, безпогрешно работи, сменям бленди, скорости и винаги получавам правилна експонация!

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: IshootPeople   
Дата:   24-07-18 11:06

Като за начало си вземи истинска Канонска или Никонска светка където TTL-a бачка както трябва .Пробвал съм всички китайски боклуци Годокси модокси йонгнута ТТЛа им е ташак .

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: victory13   
Дата:   24-07-18 11:06

да доълня да не решите че е заяждане... когато снимате със светкавица в ттл, крайния резултат е в силна зависимост от светкавицата, а меренето на апарата играе доста по-малка роля. след като сте задали ръчно 20мм, то резултатът от меренето на системата апарат-светкавица винаги ще е като на 20мм, независимо колко сте зумнали обектива... именно поради това и получавате тези резултати [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: KadROo   
Дата:   24-07-18 11:18

Да допълня и аз... че когато оставя зума да е автоматичен на 70мм и главата на светката да е на 70мм резултатите са абсолютно същите без никаква промяна...

За питането по горе каква е идеята... ами да осветя по голяма площ от тавана... как каква...
Но нищо не се променя. Не е от зума на светкавицата. На чист ттл съм без глупости. Просто като дръпна над 35 мм обектива и не мери вече правилно....
Светката е в гаранция. Мога да я пратя в сервиза....но да знам че съм пробвал всичко. И дали не е от това че е просто китайче... дори сега пак и отново снимам. Над 35мм фокусно разстояние просто не мери правилно...



Публикацията е редактирана (24-07-18 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: радимир   
Дата:   24-07-18 11:34

Ако обектива ти над 35мм притваря блендата, светкавицата трябва да го компенсира, а тя не го прави, има и нещо!

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: KadROo   
Дата:   24-07-18 11:49

Нещо не можах да разбера ? Обективът е на 2.8 в цялата му дължина... а и не помня на колко съм ги снимал снимките но настройките са си същите.

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: радимир   
Дата:   24-07-18 11:51

Пробвай с друга светкавица и ще стане ясно!

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: радимир   
Дата:   24-07-18 11:52

А как стоят нещата с вградената светкавица?

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: KadROo   
Дата:   24-07-18 11:54

Аз не се съмнявам в апарата или в обектива. Китайче е светкавицата ясно е че с канoнска няма да има такива проблеми :D но някой не са ли е сблъсквал с такова нещо ?

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: радимир   
Дата:   24-07-18 12:03

Аз бе!предишната ми беше "триопо" и тя така правеше! Насочена срещу обект работеше супер вдигната към тавана - ядец!
искаше компенсация +3 ев, бях и свикнал, докато един ден започна да включва когато на нея и е кеф. Съответно от 6 - тия етаж в контейнера! и сега спя спокойно!

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: KadROo   
Дата:   24-07-18 12:22

Намам вградена светкавица. Благодаря че се опитваш да помогнеш моля да не пълним темата с излишни постове вече....

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: KadROo   
Дата:   24-07-18 13:00

Намерих отговори на въпросите си.... Ако на някой му е интересно да прочете. Пък и може темата да помогне на някой за в бъдеще.

http://flashhavoc.com/yongnuo-yn685-speedlite-announced/


цък

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: victory13   
Дата:   24-07-18 13:24

Доста неприятно [smilie23]

Принципно вярвам на техниката, и търся проблемите в себе си. Но тук нещата са направо зле.
Ако се снима в контролирани условия, може да служи за нещо. Но пък за какво ти е ттл в контролирана среда...
Бих я върнал, ако е възможно...

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: KadROo   
Дата:   24-07-18 13:49

А като направя на average metering резултатите не са никак задоволителни..... лицата на хората са като призраци... светкавицата е от bvi ще се свържа с тях да видим какво могат да предложат.



Публикацията е редактирана (24-07-18 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: TTL помощ
Автор: the-rookie   
Дата:   24-07-18 16:30

KadROo,стана ми любопитно! Можеш ли да опиташ да снимаш чиста стена,без детайли ,но на фокус и при двете мерения?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »